pedagogkacarevo.files.wordpress.com · Web view1МА.2.1.4. рачуна вредност...

9
Основна школа " Предраг Кожић " Дубовац Бранислава Илић Разред:2. Mатематика Назив наставне теме: Природни бројеви до 100 Наставна јединица: За толико већи и толико пута већи број Тип часа: утрђивање Циљеви и задаци часа: - усвајање појмова за толико већи и толико пута већи број и њихова примена у задацима. Стандарди постигнућа: 1МА.1.1.4. уме да на основу текста правилно постави израз са једном рачунском операцијом 1МА.2.1.4. рачуна вредност израза с највише две операције 1МА.3.1.4.уме да решаав сложеније проблемске задатке дате у текстуалној форми Наставне методе: дијалошка, писани радови ученика, интерактивно учење, учење кроз игру Облици рада: фронтални, индивидуални, групни рад Наставна средства: ППТ, уџбеник, свеске, радни листић, папирићи са сличицама, папир за групни рад Провера:радни листић

Transcript of pedagogkacarevo.files.wordpress.com · Web view1МА.2.1.4. рачуна вредност...

Page 1: pedagogkacarevo.files.wordpress.com · Web view1МА.2.1.4. рачуна вредност израза с највише две операције 1МА.3.1.4.уме да решаав

Основна школа

" Предраг Кожић "

Дубовац

Бранислава Илић Разред:2.

Mатематика Назив наставне теме:

Природни бројеви до 100

Наставна јединица: За толико већи и толико пута већи број Тип часа: утрђивање

Циљеви и задаци часа: - усвајање појмова за толико већи и толико пута већи број и њихова примена у задацима.Стандарди постигнућа: 1МА.1.1.4. уме да на основу текста правилно постави израз са једном рачунском операцијом 1МА.2.1.4. рачуна вредност израза с највише две операције1МА.3.1.4.уме да решаав сложеније проблемске задатке дате у текстуалној формиНаставне методе: дијалошка, писани радови ученика, интерактивно учење, учење кроз игру

Облици рада: фронтални, индивидуални, групни рад

Наставна средства: ППТ, уџбеник, свеске, радни листић, папирићи са сличицама, папир за групни рад

Провера:радни листић

ТОК ЧАСА

Провера домаћег задатка.Интерактивно понављање градива са прошлог часа (записивање задатка на табли, а ученици записују у своје свеске) Маја је имала 6 јабуке, мама јој је дала два пута више јабука, а бака јој је дала две јабуке. Колико је Маји дала јабука мама, а колико бака?Са ученицима анализирам задатак кроз пирања:Колико је Маји дала мама јабука? Колико има сада Маја јабука?(записујемо на табли)Колико је јабука Маји дала бака? Колико има сада Маја јабука?( (записујемо на табли)Пишемо одговор.

На данашњем часу поновићемо оно што смо учили на прошлом часу : За толико већи и толико пута већи број

Page 2: pedagogkacarevo.files.wordpress.com · Web view1МА.2.1.4. рачуна вредност израза с највише две операције 1МА.3.1.4.уме да решаав

Путем презентације, кроз игру и радом у групи поновићемо оно што смо учили на прошлом часу.Ученици се деле у три групе извлачећи папириће са сличицама. Исте сличице образују једну групу.На три стола сатвљам папир на коме је сличица, тако ученици проналазе своју групу и седају за сто. На датом папиру могу и да рачунају ( Прилог)Објашњавам ученицима поступак учења и крећемо са радом. Група која прва уради задатак има право и да га решава, у случају погрешног одговора следећа група по брзини решавања задатка има право да одговара.Питања са презентације са понуђеним одговорима:

Page 3: pedagogkacarevo.files.wordpress.com · Web view1МА.2.1.4. рачуна вредност израза с највише две операције 1МА.3.1.4.уме да решаав

Сваки тачно урађен задата награђен је аплаузом ( звучни ефекат на презентацији), мојом похвалом, и честитањем ученика из групе.По завршеку игрице ученици се враћају на своја места, добијају радни листић помоћу кога ћу увидети колико су савладали градиво.

Радни листић којим ученици могу да процене колико су савладали градиво.

1. Одреди број који је за 10 већи од броја 6. _______________________________________Одреди број који је 10 пута већи од броја 6. _____________________________________

2. Миша има 8 аутића, а Петар 3 аутића више. Колико аутића има Петар?3. Маја има 10 салвета. Олга има 4 пута више од Маје , Синиша два пута више од Маје.

Колико салвета има Олга?Колико салвета има Синиша? Колико салвета имају сво троје заједно?Ученицима који слабије напредују помажем у изради задатака.( читам задатак, објашњавам, подсећам на задатке који су рађени)По завршетку часа прегледам ученичке задатке и најуспешније оцењујем.Ученици који заврше са израдом задатака на радном листићу, раде задатке у уџбенику. Преостали задаци су за домаћи задатак.

Ученице које раде по ИОПу добијају следеће задатке. В.В.1. Израчунај помоћу слике.

-

Page 4: pedagogkacarevo.files.wordpress.com · Web view1МА.2.1.4. рачуна вредност израза с највише две операције 1МА.3.1.4.уме да решаав

Н.Р.1. Израчунај помоћу слике.

Самоевалуација и корекција часа: Ученици су били заинтересовани за рад, веома активни на часу и допао им се овак начин учења. пробудила сам у њима такмичарски дух и они најслабији ученици су били максимално заинтересовани за рад. У млађим разредима је мали проблем нестрпљивост ученика , па сам морала да реагујем када неко од ученика пође да решава задатак, а није консултовао групу око решења, или када се побуне да је њихова група прва решила задатак и јавила се, а ја сам дозволила другој групи да уради задатак. Али ја сам то проценила као жељу за доказивањем и показивањем савладаног.

Page 5: pedagogkacarevo.files.wordpress.com · Web view1МА.2.1.4. рачуна вредност израза с највише две операције 1МА.3.1.4.уме да решаав

1. Одреди број који је за 10 већи од броја 6. _______________________________________

Одреди број који је 10 пута већи од броја 6. _____________________________________2. Миша има 8 аутића, а Петар 3 аутића више. Колико аутића има Петар?___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________3. Маја има 10 салвета. Олга има 4 пута више од Маје , Синиша два пута више од Маје.

Колико салвета има Олга?________________________________________________

______________________________________________________________________

Колико салвета има Синиша?______________________________________________

_______________________________________________________________________ Колико салвета имају сво троје заједно?

_______________________________________________________________________

_______________________________________________________________________

1. Одреди број који је за 10 већи од броја 6. _______________________________________

Одреди број који је 10 пута већи од броја 6. _____________________________________2. Миша има 8 аутића, а Петар 3 аутића више. Колико аутића има Петар?___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________3. Маја има 10 салвета. Олга има 4 пута више од Маје , Синиша два пута више од Маје.

Колико салвета има Олга?________________________________________________

______________________________________________________________________

Колико салвета има Синиша?______________________________________________

_______________________________________________________________________ Колико салвета имају сво троје заједно?

Page 6: pedagogkacarevo.files.wordpress.com · Web view1МА.2.1.4. рачуна вредност израза с највише две операције 1МА.3.1.4.уме да решаав

_______________________________________________________________________

_______________________________________________________________________

Прилог:

1. група

2. група

3. група

Page 7: pedagogkacarevo.files.wordpress.com · Web view1МА.2.1.4. рачуна вредност израза с највише две операције 1МА.3.1.4.уме да решаав