Konspekt 1

3
PIOTR BALONEK 1 KONSPEKT LEKCJI ( Fakultet piłki nożnej ) Temat lekcji : Doskonalenie podania i przyjęcia piłki wewnętrzną częścią stopy w ruchu. Klasa : III A,B Miejsce ćwiczeń : hala sportowa Czas trwania : 45 min. Płeć : chłopcy. Przybory i przyrządy : piłki, talerzyki, narzutki, bramki. Cele lekcji : 1.Umiejętności: uczeń potrafi podać i przyjąć piłkę w ruchu. 2.Wiadomości. : uczeń zna podstawowe przepisy gry w piłkę nożną.. 3.Sprawność motoryczna. : koordynacja, siła NN. 4.Akcent wychowawczy: samokontrola, współpraca w zespole. Metody : - realizacji zadań ruchowych – naśladowczo – ścisła. - przekazywania wiedzy – pokaz i objaśnienie. - wychowawcze - działanie przykładem osobistym, wyrażanie aprobaty i dezaprobaty. Tok lekcji Opis i nazwa Cwiczenia Czas Uwagi

description

 

Transcript of Konspekt 1

Page 1: Konspekt 1

PIOTR BALONEK 1

KONSPEKT LEKCJI

( Fakultet piłki nożnej )

Temat lekcji : Doskonalenie podania i przyjęcia piłki wewnętrzną częścią stopy w ruchu.

Klasa : III A,B

Miejsce ćwiczeń : hala sportowa

Czas trwania : 45 min.

Płeć : chłopcy.

Przybory i przyrządy : piłki, talerzyki, narzutki, bramki.

Cele lekcji :

1.Umiejętności: uczeń potrafi podać i przyjąć piłkę w ruchu.

2.Wiadomości. : uczeń zna podstawowe przepisy gry w piłkę nożną..

3.Sprawność motoryczna. : koordynacja, siła NN.

4.Akcent wychowawczy: samokontrola, współpraca w zespole.

Metody : - realizacji zadań ruchowych – naśladowczo – ścisła.

- przekazywania wiedzy – pokaz i objaśnienie.

- wychowawcze - działanie przykładem osobistym,

wyrażanie aprobaty i dezaprobaty.

Tok lekcji Opis i nazwa Cwiczenia Czas Uwagi

Page 2: Konspekt 1

PIOTR BALONEK 2

Część I wstępna - moment org. – porządkowy rozgrzewka Część II główna Ćwiczenia doskonalące podania i przyjęcia piłki wew. częścią stopy Gry w formie uproszczonej doskonalące współudział w zespole. Krycie „każdy swego”, wyjście na wolne pole, przegląd sytuacji.

Zbiórka, meldunek, podanie zadań lekcji.

Rozgrzewka biegowo gimnastyczna z piłką. Ćwiczący po wymianie podań wykonują krążenia, kroki skrzyżne, odstawno-dostawne, skipingi, wymachy odmachy itp. Doskonalenie podań w czwórkach. Zawodnik A podaje piłkę do B, który uderza ją bez przyjęcia z powrotem do A Zawodnik A podaje piłkę następnie do zawodnika C, który uderza piłkę w kierunku zawodnika B. B podaje futbolówkę do zawodnika C, który po krótkim prowadzeniu podaje ją na początek rzędu. Zmiany w układzie A-B-C-A Ćwiczący wykonują sekwencje podań piłki ze zmianą miejsca w układzie A-B-C-D-A. Ostatni tj. zawodnik D prowadzi piłkę do miejsca, gdzie rozpoczynano sekwencje i kontynuuje ćwiczenie „Gra na utrzymanie 3x1” 3. uczniów staje na obwodzie koła a jeden w jego środku. Uczeń, który jest w środku ma za zadanie przejąć piłkę lub przynajmniej ją dotknąć. Wówczas następuje zmiana (środkowego). Gra szkolna: 5 x 5, zawodnicy atakują i bronią bramek o wym. 2x3 (do p. ręcznej), do których można strzelać, ale zdobywać bramki (tylko) wew. częścią stopy.

2’ 10’ 5’ 8’ po czterech minutach zmiana strony 5’ 10’

Ustawienie w dwuszeregu. Ćwiczenia wykonane w formie strumieniowej na wyznaczonym polu. Podział na grupy czteroosobowe. 8 znaczników, piłka Czterech zawodników, zawodnicy wykonują podania w ruchu do piłki Grupy trzy osobowe piłki, znaczniki Gra na dowolną ilość dotknięć, następnie na „dwa i jeden kontakt”. Uproszczone pole gry.

Page 3: Konspekt 1

PIOTR BALONEK 3

Część III końcowa - ćwiczenia rozluźniające Zabawa uspokajająca, doskonaląca widzenie przestrzeni i tzw. „czucie piłki”. - moment org. – porządkowy.

Żonglerka w parach” – ćwiczący podbijają piłkę stopą, kolanem, klatką piersiową i głową w parach. Uporządkowanie przyborów, - zbiórka, - wyróżnienie najlepiej ćwiczących i najlepszych zespołów. - pożegnanie – okrzyk.

3’ 2’

Drużyny oznaczone kolorowymi narzutkami, system gier: „każda z każdym”. Uczniowie stoją naprzeciw siebie Ustawienie w dwuszeregu.