Bab 4,Ting 5

2
SMJK Katholik, Jalan 10/3, 46000 Petaling Jaya Sekolah Kluster Kecemerlangan Fasa 5 RANCANGAN PELAJARAN HARIAN Nama Guru: En.Hardev Mingg u: 14 Tarik h: Hari : Tingkat an: 5 Subje k: Sejarah Kehadi ran Waktu : Masa : Perkara Huraian Catatan Tajuk Pembinaan Negara dan Bangsa Malaysia yang Berdaulat KBAT Analisis Aplikasi Menilai Mencipta Menyelesa ikan Masalah Topik/Sub Topik Persekutuan Tanah Melayu 1948 Hasil Pembelajaran (Dari HSP) Kod sahaja Objektif Pembelajaran Pada akhir pelajaran, murid dapat SMART (1)Menyeraikan langkah-langkah pembentukan Persekutuan Tanah Melayu 1948. (2)Menyenaraikan ciri-ciri Perlembagaan Persekutuan(1948) dan kepentingannya. Kriteria Kejayaan Murid berjaya sekiranya berupaya SMART (1)Menyenaraikan langkah-langkah pembentukan Persekutuan Tanah Melayu 1948. (2)Menyenaraikan ciri-ciri perlembagaan Persekutuan (1948) dan Kepentingannya. AKTIVITI Berpusatkan Pelajar Set Induksi Guru menerangkan kepada murid tentang ciri- ciri Perlembagaan Kemahiran MP * (Abab Ke-21) Menden gar Bertut ur Membac a Menuli s Persekutuan 1948. Aktiviti Utama i.Murid dikehendaki berbincang secara kumpulan. ii.Setiap kumpulan mengemukakan hasil perbincangan. Kerja Rumah:Guru memberikan lembaran kerja kepada murid. Penutupan Guru membuat kesimpulan hasil perbincangan

description

Malayan Union

Transcript of Bab 4,Ting 5

Page 1: Bab 4,Ting 5

SMJK Katholik, Jalan 10/3, 46000 Petaling JayaSekolah Kluster Kecemerlangan Fasa 5

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

Nama Guru: En.Hardev Minggu: 14 Tarikh: Hari:

Tingkatan: 5 Subjek: Sejarah Kehadiran

Waktu: Masa:

Perkara Huraian CatatanTajuk Pembinaan Negara dan Bangsa Malaysia yang Berdaulat

KBAT

Analisis

Aplikasi

Menilai

Mencipta

Menyelesaikan Masalah

Topik/Sub Topik Persekutuan Tanah Melayu 1948

Hasil Pembelajaran(Dari HSP)

Kod sahaja

Objektif Pembelajaran

Pada akhir pelajaran, murid dapatSMART(1)Menyeraikan langkah-langkah pembentukan PersekutuanTanah Melayu 1948.(2)Menyenaraikan ciri-ciri Perlembagaan Persekutuan(1948) dankepentingannya.

Kriteria Kejayaan Murid berjaya sekiranya berupayaSMART(1)Menyenaraikan langkah-langkah pembentukan PersekutuanTanah Melayu 1948.(2)Menyenaraikan ciri-ciri perlembagaan Persekutuan (1948) danKepentingannya.

AKTIVITI Berpusatkan PelajarSet Induksi Guru menerangkan kepada murid tentang ciri-ciri Perlembagaan Kemahiran MP *

(Abab Ke-21)

Mendengar

Bertutur

Membaca

Menulis

Persekutuan 1948.

Aktiviti Utama i.Murid dikehendaki berbincang secara kumpulan.ii.Setiap kumpulan mengemukakan hasil perbincangan.

Kerja Rumah:Guru memberikan lembaran kerja kepada murid.Penutupan Guru membuat kesimpulan hasil perbincangan dengan murid.

REFLEKSI Penilaian PdP ABM/Nilai:Swipe,NotaBersemangat setia