леся українка

3
Таємниці поетичної Марини (за поезією лесі Українки «Тиша морська») Мета:розкрити особливості поетичного таланту митця – уміння поєднати у творчості слова, музику й барви 4 удосконалювати навички виразного читання аналізу ліричних творів; сприяти розвитку естетичних почуттів. Хід уроку 1. Перевірка домашнього завдання. Виправте помилки у твердженнях(роздатковий матеріал) Псевдонім Лариси Косач-Олена Пчілка. Серед інших дітей виділялася музичними та літературними здібностями. У 7 років написала перший вірш. Дитячі роки письменниці минали на Полтавщині. Леся- творча , непересічна особистість. 2. Мотивація навчальної діяльності. Бесіда. Укладання схеми «Творча людина». А чи складно бути творчою людиною? Які риси їй притаманні? Що надихає людину на творчість? А ви творчі? Чи можете ви у звичайних явищах природи порбачити незвичайне? 3. Оголошення теми і мети уроку. Сьогодні ми спробуємо дослідити звичайні явища у незвичайних поетичних рядках Лесі «Тиша морська». 4. Опрацювання теми. 1. Виразне читання твору . Протягом уроку працюємо, використовуючи поняття: символ, метафора, метафори стичність, мореністика, марина. Додаток 1 2. Орієнтовний перелік питань. Створення схеми «Особливості побудови поезії «Тиша морська». До чого привертає увагу поетеса?

Transcript of леся українка

Page 1: леся українка

Таємниці поетичної Марини (за поезією лесі Українки «Тиша морська»)

Мета:розкрити особливості поетичного таланту митця – уміння поєднати у творчості слова, музику й барви 4 удосконалювати навички виразного читання аналізу ліричних творів; сприяти розвитку естетичних почуттів.

Хід уроку1. Перевірка домашнього завдання.

Виправте помилки у твердженнях(роздатковий матеріал)Псевдонім Лариси Косач-Олена Пчілка. Серед інших дітей виділялася музичними та літературними здібностями. У 7 років написала перший вірш. Дитячі роки письменниці минали на Полтавщині. Леся- творча , непересічна особистість.

2. Мотивація навчальної діяльності.Бесіда. Укладання схеми «Творча людина».А чи складно бути творчою людиною?Які риси їй притаманні?Що надихає людину на творчість?А ви творчі?Чи можете ви у звичайних явищах природи порбачити незвичайне?

3. Оголошення теми і мети уроку.Сьогодні ми спробуємо дослідити звичайні явища у незвичайних поетичних рядках Лесі «Тиша морська».

4. Опрацювання теми.1. Виразне читання твору . Протягом уроку працюємо, використовуючи поняття:

символ, метафора, метафори стичність, мореністика, марина.Додаток 1

2. Орієнтовний перелік питань. Створення схеми «Особливості побудови поезії «Тиша морська».До чого привертає увагу поетеса?Чому вона обрала жанр поезії? (Лірика - чуттєвий, емоційний сплеск)Що зворушує ліричну героїню? (Морські краєвиди)Про яку рису характеру говорять її вчинки, дії? (Уміння бачити, відчувати прекрасне)Які образи постають перед читачем? ( Море, пісок, чацки, вітер тощо)Чому автор не називає місце перебування героїні? ( За описом пейзажу читач бачить Україну)Які асоціації у вас викликають ці еспекти?Який краєвид привертає найбільшу увага героїні?Як ви вважаєте, що символізує море? Яку лексику добирає автор?Спробуйте визначити, які відчуття( зору, слуху, дотику, нюху, смаку) є в поезії.

Page 2: леся українка

Поетеса говорить про те, що море спокійне, тихе? А ви чули тишу моря, адже зазвичай, воно багатоголосне?( Пропонуємо дітям послухати море – мушля або ж аудіо запис)У яких поезіях ви чули море?

Особливості побутови поезіїАвтор + Ліричний герой + Особистість

Опис переважань Зміст Опис природи

Художні засобиЗменшено- пестлива лексика Образи символи

Метафоричність поезії( поезію сприймаємо через образи- символи)

Ідея(відтворення внутрішнього світу героїні через картини природи)

3.завдання за вибором Створіть сенкан, тематично споріднений із твором Лесі Українки.Наприклад:Море, Бурхливе, буйне,Хвилоюється, б’ється об стелі, сумуєПечалюсь я разом з водоюІ грім не дає спокою…Створіть кольорову веселку поезії(кожне слово свій колір, намалюйте вірш).Опишіть свій настрій, навіяний віршем.5. Узагальнення.Виставлення оцінок.6. Домашнє завдання. Напишвть лист до автора (5-7 речень), висловивши

думки про прочитане (захоплення, подяка, побажання).

Презентація малих жанрів УНТНазва жанру .Для чого народ створив цей жанр?У яких ситуаціях ви використовуєте дані твори?Для якого віку призначені?Акторське виконання твору.Особливості ( одяг, форма, художні образи, засоби, лексика).