математика 0
Transcript of математика 0
Математика1 клас
Тема: «Число і цифра 0».
Мета: ввести число 0 і цифру 0; розглянуть властивості 0 ;
формувати уміння правильно писати цифру 0; закріпити навички
швидкого і правильного рахунку в межах 9; виховувати увагу та
старанність на уроці .
Демонстраційний матеріал:
1)картинка з зображенням Колобка ,
2)картинка з зображенням Зайця ,
3)картинка з зображенням Вовка ,
4)картинка з зображенням Ведмедя,
5)картинка з зображенням Лисиці ,
6)еталон для перевірки завдання картки №1
7)порожній целофановий пакет ,
8)еталон для перевірки самостійної роботи,
5 – 5 = 0 6 + 0 = 6 9 – 0 = 9
8 – 0 = 8 0 + 2 = 2 7 – 7 = 0
9)числовий вираз для пробної д і ї 9 – 9 ,
10) План проекту
1. Графічна модель
2. Цифра
3. Склад числа
11)властивост і додавання і в іднімання 0 .
а + 0 = а а – 0 = а
0 + а = а а – а = 0
Роздатковий матеріал:
1)картки № 1
2)модель числового в ідрізка
1 3 74
1 2 3 4 5 6 7 8 9
3)картки № 2 для групової роботи.
І група - 5 + 0 , І І група - 8 – 0 , І І І група - 0 + 5 , ІV група - 7 – 7 .
Хід уроку
І .Самовизначення до діяльності
Діти, сьогодні на уроці ви підете в гості до казки:
Скік та ск ік ,
Скік та ск ік –
Покотився колобок
Круглий і рум’яний
Прямо на галявину.
(Учитель вивішує на дошку картинку із зображенням Колобка)
- З якої казки прикотився Колобок?
- Молодці . Та т ільки Колобок то не простий, а чарівний. Він
допоможе вам вчитися.
- А що значить «вміти вчитися»?
- З чого починається робота на уроці?
І І . Актуалізація знань і фіксація утруднень у д іяльності .
1.Співвіднесення графічної моделі з цифрою.
( Учитель вивішує картинку із зображенням Зайця. )
- Котиться Колобок по галявині ,а назустріч йому Зайчик.
« Колобок, Колобок, виконай моє завдання , а не то я тебе з ’ їм».
- Допоможемо Колобку?
- Потрібно заповнити порожні місця в таблиці . (Учитель роздає
учням картки із завданням №1. Діти заповнюють картки
самостійно. Перевірка організовується за еталоном.)
- Перевірте свою роботу за зразком.
- Хто з вас допустив помилки?
- Виправте помилку зеленою ручкою.
- Розташуйте отримані числа в порядку зростання і розставте їх
на числовому відрізку (завдання виконується в парах)
2 . Тренінг обчислювальних навичків .
- Котиться колобок далі , а назустріч йому Вовк.
( Учитель вивішує картинку із зображенням Вовка)
« Колобок, Колобок, виконай моє завдання , а не то я тебе з ’ їм».
Математичний диктант
( Один учень працює на дошці)
* знайти суму чисел 5 і 3 ,
* знайти різницю чисел 9 і 7 ,
* перший доданок 3 , другий невідомий, сума 7 .Знайти другий
доданок,
* зменшуване 8 , в ід’ємник 2 . Знайти різницю.
* записати сусідів чисел 6 , 3 , 8 .
( Перевірка математичного диктанту)
3 . Пробна дія
- Що ми повторили? ( Рахунок в ід 1 до 9 , співвіднесення
графічних моделей з цифрами і навпаки, додавання і в іднімання в
межах 9 , сусідів чисел. )
- Що будемо робити далі? ( Виконувати завдання на щось нове. )
- А навіщо його виконувати? ( Щоб зрозуміти, чого ми не знаємо,
і самим знайти вихід з утруднення)
- Чи готові спробувати свої сили?
(Учитель в ідкриває на дошці завдання для пробної д і ї )
- Що потрібно зробити? ( Виконати дію віднімання)
- Що нового в цьому завданні? ( Зменшуване і в ід’ємник рівні)
- Спробуйте виконати це завдання.
- Що у вас вийшло?
- У кого немає в ідповід і?
- У кого є в ідповідь?
- Як ви можете обґрунтувати свою відповідь?
І І І . Постановка навчальної проблеми.
- Яке завдання виконували? (Розв’язували приклад 9 – 9)
- Де виникло утруднення? ( На числовому відрізку немає числа,
яким позначається його початок)
- Чому виникло утруднення? (Ми не вивчали дане число)
ІV . Побудова проекту виходу з утруднення.
- Яку мету поставите перед собою на уроці? (Дізнатися з якого
числа починається числовий в ідрізок . )
- Згадайте ,за яким планом ми знайомимося з новим числом?
( Діти називають кроки, вчитель фіксує на дошці)
План
1. Графічна модель.
2 . Цифра.
3 . Склад числа.
V. Реал ізація побудованого проекту.
- Котиться Колобок по галявині , а назустріч йому Ведмідь .
« Колобок, Колобок, виконай моє завдання , а не то я тебе
з’ їм».
- Ведмедик просить Колобка в ідповісти на такі питання.
( Учитель показує порожній целофановий пакет)
- Скільки яблук у цьому пакеті? ( Ніскільки.)
- Скільки груш може вирости на яблуні?
- Що спільного у вс іх питаннях? ( У в ідповіді н ічого немає. )
- Яке число позначає в ідсутність предмет ів?
- Яка тема уроку?
- Чи є у числа 0 графічна модель?
- Знайти серед даних цифр цифру 0 .
- На що схожа цифра 0?
- Зараз ми навчимося писати цифру 0
- Відкрийте зошити, розгляньте зразок написання цифри 0 .
( Учитель коментує зразок написання цифри 0 на дошці . Діти
працюють в зошитах)
- Чи може бути склад у к ількості 0?
- Чому? (0 означає в ідсутність предметів)
- Чи є така геометрична фігура, у якій 0 сторін?
- Я пропоную попрацювати в групах.
- Вам потрібно спробувати пояснити розв’язання прикладів за
допомогою «мішків» або числового в ідрізка .
(Учитель роздає учням обладнання для роботи в групах. )
І група - 5 + 0 , І І група - 8 – 0 , І І І група - 0 + 5 , І V
група - 7 – 7 .
Кожна група пояснює спосіб міркування. Учитель записує
властивост і додавання і в іднімання з 0 в загальному вигляді на
дошці .
- Як перевірити наші «відкриття»? ( Потрібно подивитися в
еталони.)
- Зробіть висновок.
- Що тепер ми можемо робити? (Самост ійно розв’язувати
приклади.)
- Ми добре попрацювали, тепер можемо відпочити.
Фізкультхвилинка
Раз , два! Час вставати,
Будемо відпочивати.
Три, чотири! Присідаймо,
Швидко втому проганяймо.
П’ять , шість! Засміялись,
Кілька раз понахилялись.
Зайчик сонячний до нас
Завітав у світлий клас .
Будем бігати, стрибати,
Щоб нам зайчика впіймати.
Прудко зайчик утікає
І промінчиками грає .
Сім, в іс ім! Час настав
Повернутися до справ.
VІ. Первинне закріплення в зовнішньому мовленні
- Що тепер потрібно зробити?( Потренуватися розв’язувати
приклади.)
- Знайдіть завдання 1- 3 в п ідручнику с . 45 . ( Учні
домальовують фігури і ще раз проговорюють властивості 0 . )
VІІ . Самостійна робота з самоперевіркою за зразком.
- Котиться Колобок по галявині , а назустріч йому Лисиця. .
« Колобок, Колобок, виконай моє завдання , а не то я тебе
з’ їм».
- Лисичка підготувала вам самостійну роботи. Хоче перевірити,
чи вс і д іти засвоїли новий матеріал .
- Зошит с .45, завдання 4 .
( Робота перевіряється за зразком)
- У кого немає помилок? Поставте собі « + » .
- У кого є помилки? Виправте їх . У чому причина?
VІІІ . Включення до системи знань і повторення.
- Колобок дуже задоволений вашою роботою і приготував вам
сюрприз .
- Відкрийте зошит с .46, завдання 5 .
- Що потрібно виконати? ( За допомогою числового в ідрізка
виконати ді ї . )
ІХ . Рефлексія д іяльності .
- Якою була тема уроку?
- Яку мету перед собою ставили?
- Чи вдалося досягти мети уроку?
- Які труднощі залишилися на к інець уроку?
- Мені і Колобку сподобалося , як ви працювали на уроці .
Дякуємо за співпрацю.