storage.googleapis.com€¦ · Web view2020/01/03  · Тема: Обчислення площі....

10
Тема: Обчислення площі. Обчислення площі фігури за допомогою палетки. Задачі, пов’язані з обчисленням площі фігур Мета: * формування предметних компетентностей: удосконалювати знання учнів визначати площу плоскої фігури за допомогою палетки; вправляти у розв’язанні задач на знаходження площі прямокутника, квадрата; розвивати обчислювальні навички. * формування ключових компетентностей: уміння вчитися: розвивати вміння організовувати своє робоче місце; розвивати пізнавальний інтерес; планувати власні дії; комунікативної: розвивати математичне мовлення; вміння доводити власну думку; формулювати висловлювання з використанням математичних термінів; соціальної: розвивати вміння працювати в парах, групах, виявляти свою ініціативу; докладати зусиль для спільного результату; інформаційної: розширити знання учнів про цінність дружби, добра, щастя. Обладнання: літери для формули, картки із завданнями в бочці, чарівна коробка, сантиметрова стрічка, сонечка доброти,чарівні літери, ноутбук, телевізор, палетки. Тип уроку: удосконалення знань, умінь і навичок. ХІД УРОКУ І. Організаційний момент * Привітання Діти! В народі кажуть: «Добрий гість – дому радість!» Сподіваюся, що ви, як і я, раді нашим гостям. Тож, давайте привітаємося: Раді вітати вас в нашій оселі!

Transcript of storage.googleapis.com€¦ · Web view2020/01/03  · Тема: Обчислення площі....

Page 1: storage.googleapis.com€¦ · Web view2020/01/03  · Тема: Обчислення площі. Обчислення площі фігури за допомогою палетки.

Тема: Обчислення площі. Обчислення площі фігури за допомогою палетки. Задачі, пов’язані з обчисленням площі фігур

Мета:

* формування предметних компетентностей: удосконалювати знання учнів визначати площу плоскої фігури за допомогою палетки; вправляти у розв’язанні задач на знаходження площі прямокутника, квадрата; розвивати обчислювальні навички.

* формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: розвивати вміння організовувати своє робоче місце; розвивати пізнавальний інтерес; планувати власні дії;

комунікативної: розвивати математичне мовлення; вміння доводити власну думку; формулювати висловлювання з використанням математичних термінів;

соціальної: розвивати вміння працювати в парах, групах, виявляти свою ініціативу; докладати зусиль для спільного результату;

інформаційної: розширити знання учнів про цінність дружби, добра, щастя.

Обладнання: літери для формули, картки із завданнями в бочці, чарівна коробка, сантиметрова стрічка, сонечка доброти,чарівні літери, ноутбук, телевізор, палетки.

Тип уроку: удосконалення знань, умінь і навичок.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

* Привітання

― Діти! В народі кажуть: «Добрий гість – дому радість!» Сподіваюся, що ви, як і я, раді нашим гостям. Тож, давайте привітаємося:

Раді вітати вас в нашій оселі!

Зичимо щастя, здоров’я, добра!

Шановні гості!

В добрий день і в добрий час

Завітали ви до нас.

Всіх ми вас вітаємо,

Подивіться, що ми знаємо.

Page 2: storage.googleapis.com€¦ · Web view2020/01/03  · Тема: Обчислення площі. Обчислення площі фігури за допомогою палетки.

* Психологічна настанова

«Зірка побажань»

― Вітаю! Діти, дивіться: сталося диво! Кожному на парту впала зірочка! Чудеса починаються! Ми вирушаємо з вами в подорож. Але не просту, а математичну. (Діти стають в коло)

Учитель:

Якщо друзі стануть в круг,

То команду маєм.

Зліва – друг і справа – друг

Всі знання ми маєм.

Кожен з вас, кожен з вас –

Це учень – просто клас,

Бо родина об’єднує всіх нас!

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку

1. Вправа «Інтерв’ю»

― Діти, чого ви очікуєте від уроку?

2. Я пропоную вам скласти формулу своєї роботи на уроці, використовуючи умовні позначення всіх якостей, що необхідні для плідної роботи.

У + О + В + С + Р = З, де

У – увага,

О – організованість,

В – взаємодопомога,

С – спілкування,

Р – робота,

З – знання.

Page 3: storage.googleapis.com€¦ · Web view2020/01/03  · Тема: Обчислення площі. Обчислення площі фігури за допомогою палетки.

3. Гра «Чарівна коробка». (Грає чарівна мелодія). Діти відгадують, що в коробці. Прийом «Так або ні?»

― Будемо визначати площу плоскої фігури? (Так)

― Будемо виконувати завдання на диску? (Так)

― Будемо обчислювати площу фігури за допомогою палетки? (Так)

― Ділити багатоцифрові числа? (Ні)

― Будемо розв’язувати задачі на знаходження площі прямокутника? (Так)

― Множити числа, що закінчуються нулями? (Ні)

― Будемо розв’язувати рівняння? (Так)

― Отже, тема нашого уроку. «Діти беруть листки з чарівної коробки і показують тему уроку.

ІІІ. Розвиток математичних компетентностей

1. Гра «Шифрувальник»

― Прочитайте слово, виконавши математичні дії.

Розташуй літери в порядку виконання арифметичних дій і отримаєш слово.

Page 4: storage.googleapis.com€¦ · Web view2020/01/03  · Тема: Обчислення площі. Обчислення площі фігури за допомогою палетки.

(СВЯТО)

― А чому свято? (Тому, що святковий відкритий нестандартний урок з математики).

2. Робота в зошитах

Каліграфічна хвилинка. Гра «Інтерв’ю» (21723)

― Назвати число.

― Парне чи непарне.

― Скільки в числі тисяч?

― Скільки сотень?

― А десятків?

― І скільки одиниць?

3. Гра «Карусель»

(Табличні випадки множення і ділення чисел)

4. Математичний диктант

― До невідомого числа додали 120 і одержали 250. Знайти це число.

― Від числа 600 відняли добуток чисел 20 і 2.

― Суму чисел 280 і 120 зменшити в 5 разів.

― Кожна сторона трикутника 15 см . Чому дорівнює периметр цього трикутника?

― В одному будинку 120 квартир. Скільки квартир у 7 таких будинках?

― Запишіть найменшу одиницю вимірювання площі.

― Запишіть найбільшу одиницю вимірювання площі.

Page 5: storage.googleapis.com€¦ · Web view2020/01/03  · Тема: Обчислення площі. Обчислення площі фігури за допомогою палетки.

5. Гра «Клубок запитань». (Робота в групі)

― Що таке 1мм2?

― А 1см2

― Що таке 1дм2?

― А 1м2?

― Що таке Ар?

― Як позначається?

― де використовують сотку?

― А що таке гектар?

― А як позначається?

― Що таке 1км2?

― Що таке площа?

― Як обчислити площу?

― Як знайти довжину невідомої сторони прямокутника?

― Що таке палетка?

― Алгоритм обчислення площі фігури за допомогою палетки.

6. Робота в парах

Один учень виписує одиниці довжини, а другий одиниці площі

1 см2, 1 м, 1 га, 1 мм2, 1 мм, 1 км, 1 а, 1 м2, 1 км2, 1 см, 1 дм, 1 дм2

7. ФізкультхвилинкаЯк багато вас тут, друзів.Білозубих, карооких,Синьооких і чорнявих,І високих, і низеньких, І кругленьких, і худеньких.Всіх вас рада привітати.І фізкультхвилинку розпочати(Весела руханка)

8. Гра «Заморочки з бочки)

Page 6: storage.googleapis.com€¦ · Web view2020/01/03  · Тема: Обчислення площі. Обчислення площі фігури за допомогою палетки.

* Жартівлива задача

У бабусі Даші онук Саша, котик Мурчик, собака Тузик. Скільки у бабусі онуків? (Один)

* Накресли прямокутник зі сторонами 2 см і 5 см та знайди його площу

* Є прямокутник зі сторонами 3 см і 6 см. Обчислити площу і периметр прямокутника

* Антон Назаренко витрачає на дорогу до школи 1 год . Скільки часу він витратить, якщо піде разом з другом?

* Виміряти довжину і ширину поверхні парти. Знайти її площу

* Площа прямокутника 10 см2, а його ширина 2 см . Знайди довжину прямокутника

2см

?

* Знайти площу фігури за допомогою палетки

10 см2

Page 7: storage.googleapis.com€¦ · Web view2020/01/03  · Тема: Обчислення площі. Обчислення площі фігури за допомогою палетки.

* Виконати завдання на диску

* Розв’яжи рівняння

Page 8: storage.googleapis.com€¦ · Web view2020/01/03  · Тема: Обчислення площі. Обчислення площі фігури за допомогою палетки.

х • 5 = 70

ІV. Домашнє завдання

Виміряти довжину і ширину письмового столу вдома. Знайти його площу.

V. Рефлексія. Гра «Спасибі за приємний день»

Учитель:

Мені було приємно з вами працювати.

Чи справдилися ваші очікування?

(Відповідь дітей)

Всі ви, діти, молодці.

Гарно працювали!

Але дзвоник пролунає,

І мені і вам він скаже,

Що урок вже час кінчати.

Треба йти відпочивати

― Шановні гості!

Спасибі, що знайшли час

І прийшли до нас.

Page 9: storage.googleapis.com€¦ · Web view2020/01/03  · Тема: Обчислення площі. Обчислення площі фігури за допомогою палетки.

Якщо ваша ласка,

То приходьте до нас ще,

Будь ласка.