Takmicarski mikrociklus debrecin

11
TAKMIČARSKI MIKROCIK LUS Takmičarski mikrociklus FK “Debrecin” pred poslednje dve utakmice u prvenstvu, druga nedelja I dan Početak – 10h, Trajanje treninga: 75 minuta Zagrevanje Vežbe u pokretu, dinamičko zagrevanje + ubrzanje + TE , Trajanje 15 minuta Glavni deo treninga 5 : 5 + 2 džokera, sa 4 mala gola Teren 40 x 35m, Intenzitet 70%, Trajanje 15 minuta, Pauza 4minuta 6 : 6 + golmani Teren 50 x 40m, Trajanje 3 x 10 minuta, Intenzitet 70 80%, Pauza 3 minuta, Sva pravila igre

Transcript of Takmicarski mikrociklus debrecin

Page 1: Takmicarski mikrociklus debrecin

TAKMIČARSKI MIKROCIKLUS

Takmičarski mikrociklus FK “Debrecin” pred poslednje dve utakmice u prvenstvu, druga nedelja

6 : 6 + golmani

Teren 50 x 40m, Trajanje – 3 x 10 minuta, Intenzitet – 70 – 80%, Pauza – 3 minuta, Sva pravila igre

Zagrevanje

Trčanje u krug sa vežbama u pokretu, ubrzanje (sa vođenjem lopte) – 10 minuta, Koordinacija (merdevine) – 5

minuta, TE – rad u paru – 5 minuta, Pauza – 4 minuta

Uvodni deo

TA – korekcije, ispravljanje grešaka sa utakmice – ponavljanje akcija iz kojih su stvarane šanse na

utakmici, Intenzitet – 60%, Trajanje – 20 minuta

Page 3: Takmicarski mikrociklus debrecin

Igra 10 : 10, Između dva šesnaesteraca, Dva dodira, Intenzitet 60 – 70%, Trajanje – 20 minuta, Pauza – 4 minuta

- Izdržljivost u snazi (trbuh – leđa, po 6 vežbi, 30 ponavljanja) – 5 minuta, Istezanje – 5 minuta

III dan

Početak 10h, Trajanje treninga 50 minuta

Startna brzina + eksplozivna snaga horizontalnog i vertikalnog tipa

Zagrevanje:

Trčanje u krug, dinamičko istezanje, Ševa 4 : 2, Vežbe Koordinacija, Ubrzanja, Trajanje – 20’

Page 4: Takmicarski mikrociklus debrecin

Poligon, Tri stanice, Na svakoj stanici 4 ponavljanja, Trajanje – 20 minuta, Pauza – 4 minuta

Kolone – centaršut – šut, Trajanje – 10 minuta, Tehnički zadaci

Page 5: Takmicarski mikrociklus debrecin

POPODNEVNI TRENING

Početak 18h, Trajanje 65 minuta

TE – TA, intenzivni trajni trening

Zagrevanje

Individualno sa loptom – žongliranje, Ševa 3 : 1, Rad u paru (pas u pokretu), Trajanje – 15 minuta, Pauza – 3

minuta

Uvodni deo

8 : 6 – napad protiv odbrane, Na pola terena, aktivna igra, zadatak napada da postigne gol a odbrana da iznese

loptu preko centra. Napad dva dodira, odbrana slobodna igra, Intenzitet – 70 – 80%, Trajanje – 20 minuta

Page 6: Takmicarski mikrociklus debrecin

Igrači trče oko čunjeva za 30 sekundi, Deonica 150m, Poslednju deonicu u iznosu od 75 m trče za 30 sekundi,

Trajanje – 14 minuta

IV dan

Brzina ubrzanja + moć oporavljanja (intenzivni intervalni trening)

Početak 10h, Trajanje 60 – 65 minuta

Zagrevanje

Trčanje u krug, dinamičko istezanje, Trajanje – 7 – 8 minuta, Pauza – 3 minuta, Pas – igra – 2 x 3

minuta, Istezanje – 4 minuta

Page 7: Takmicarski mikrociklus debrecin

I grupa: igra 1 : 1 na pola terena, Trajanje – 20 minuta (4 – 3 – 4 -3 – 4), Pauza – 5 minuta

II grupa: igra 3 : 2, Napad 3 : 2, Odbrani po završenoj akciji ili oduzetoj lopti ulazi treći igrač i treba da postignu

gol na jedan od 2 mala gola a napad da se odbrani, Po završetku akcije menjaju se igrači, Trajanje – 3 x 4

minuta, Intenzitet – 100%, Pauza između 3 minuta, Po isteku vremena grupe se menjaju

Page 8: Takmicarski mikrociklus debrecin

V dan

startna brzina + tehnika (šuterski trening

Početak 10h, Trajanje 55 – 60 minuta

Zagrevanje

Trčanje u krug, dinamičko istezanje, Koordinacija, TE u paru, duž – pas, Trajanje – 20 minuta

Zagrevanje

Trčanje u krug, vežbe u pokretu, TE – rad u paru, Koordinacija, Startna brzina, Trajanje – 20 minuta, Pauza – 3