Rph Pra Sekolah Math
-
Upload
rynmusidraesoong -
Category
Documents
-
view
336 -
download
4
Transcript of Rph Pra Sekolah Math
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
Mata Pelajaran: MatematikKelas: Pra Sekolah DahliaTarikh: 05.10.2012Hari: JumaatMasa: 8.10- 8.50Tempoh: 40 minitBilangan Murid: 25 orangTeras Asas: ST 7.7.1 Membilang secara menaik 1-10 dan menurun 10 - 1Objektif Pembelajaran: Mengenal, menyebut dan menulis nombor.
Hasil pembelajaran : Di akhir pembelajaran murid dapat :1. Menyebut nombor secara menaik dan menurun dalam lingkungan 1-10.2. Menulis nombor secara menaik dan menurun dalam lingkungan 1-10.
Bahan Bantu Mengajar: Kotak misteri, kad nombor dan lembaran kerja.
Pengetahuan Sedia Ada Murid: Murid telah mengetahui angka nombor 1 -10 secara lisan.
FasaIsi KandunganAktiviti Pengajaran dan PembelajaranSumber/bahan
Aktiviti GuruAktiviti Murid
Set Induksi
5 minitMeneka kotak misteri1. Guru menunjukkan kotak misteri kepada murid dan menyuruh murid meneka apakah yang ada dalam kotak misteri itu.
2. Guru mengeluarkan kad nombor dan menunjukkan kad nombor kepada murid.
Murid meneka benda yang berada didalam kotak tersebut.Kotakmisteri
Langkah 1
10 minitMenyebut nombor 1-10 secara menaik dan menurun.
3. Guru menunjukkan kad nombor dan menyebutnya secara menaik 1 hingga 10.
4. Guru menunjukkan kad nombor dan menyebutnya secara menurun dari nombor 10 hingga ke nombor 1.
Murid mengikuti guru menyebut nombor 1 hingga 10 secara menaik.
Murid mengikut guru menyebut nombor secara menurun 10-1.Kad nombor
Langkah 2
10 minitMenyusun nombor secara menaik 1-10 dan menurun 10-1.1. Guru memanggil 3 orang murid ke hadapan untuk menyusun kad nombor secara menaik 1 hingga 10.
2. Guru memanggil 3 orang murid pula untuk menyusun nombor secara menurun dari nombor 10 ke nombor 1.
1. Murid yang dipanggil kehadapan menyusun kad nombor secara menaik mengikut kad nombor yang diambil dari kotak misteri.
2. Murid yang dipanggil kehadapan menyusun kad nombor secara menurun berdasarkan kad nombor yang diambil dari kotak misteri
Kad nombor
Langkah 3
10 minitMenulis nombor secara menaik 1-10 dan menurun 10-11. Guru memberi lembaran kerja kepada murid untuk menulis nombor 1-10 secara menaik dan menulis nombor secara menurun 10-1.1. Murid membuat lembaran kerja dengan diselia oleh guru.
2. Murid menghantar lembaran kerja yang telah siap dibuat.
Lembaran kerja.
Penutup
5 minit
Kesimpulan tentang nombor secara menaik 1 10 dan menurun 10 - 11.Guru kumpulkan hasil kerja setiap kumpulan.
2. Guru menilai hasil kerja kumpulan.
3.Guru menyoal semula murid angka 1 10 secara menaik dan menurun.
1.Murid beri tumpuan pada arahan guru.
2.Murid memberi jawapan dengan bimbingan guru.
Lembaran kerja