rph pendidikan jasmani tahun 3

2
Mata pelajaran dan kelas Pendidikan Jasmani / Tahun 3 Tajuk Pergerakan Berirama Tarikh dan masa 11 Februari 2015 / 8.40 pagi – 9.40 tengahari Standard pembelajaran 1.5 Objektif pembelajaran Pada akhir pembelajaran murid dapat: 1. Melakukan pelbagai jenis langkah lurus mengikut tempo seperti step-close, schottische, polka, dan grapevine. 2. Melakukan satu rangkaian pergerakan menggunakan pelbagai jenis langkah lurus mengikut tempo. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran 1. Murid memanaskan badan. 2. Murid memahami dan melakukan langkah lurus step-close . 3. Murid memahami dan melakukan langkah lurus heel-toe.. 4. Murid melakukan langkah lurus step-close dan heel-toe.mengikut tempo. 5. Murid dalam kumpulan mempersembahkan tarian step-close dan heel-toe. 6. Murid mempelbagaikan cara tepukan mengikut tempo secara

description

pj tahun 3 pergerakan berirama

Transcript of rph pendidikan jasmani tahun 3

Page 1: rph pendidikan jasmani tahun 3

Mata pelajaran dan kelas Pendidikan Jasmani / Tahun 3

Tajuk Pergerakan Berirama

Tarikh dan masa 11 Februari 2015 / 8.40 pagi – 9.40 tengahari

Standard pembelajaran 1.5

Objektif pembelajaran Pada akhir pembelajaran murid dapat:

1. Melakukan pelbagai jenis langkah lurus

mengikut tempo seperti step-close,

schottische, polka, dan grapevine.

2. Melakukan satu rangkaian pergerakan

menggunakan pelbagai jenis langkah lurus

mengikut tempo.

Aktiviti pengajaran dan

pembelajaran

1. Murid memanaskan badan.

2. Murid memahami dan melakukan langkah

lurus step-close .

3. Murid memahami dan melakukan langkah

lurus heel-toe..

4. Murid melakukan langkah lurus step-close

dan heel-toe.mengikut tempo.

5. Murid dalam kumpulan mempersembahkan

tarian step-close dan heel-toe.

6. Murid mempelbagaikan cara tepukan

mengikut tempo secara berkumpulan.

7. Murid melakukkan penyejukkan badan.

Elemen merentas merentas

kurikulum

Kreativiti dan inovasi

Bahan bantu mengajar Skital

Penilaian pengajaran dan

pembelajaran

Melakukan langkah lurus step-close dan heel-

toe.mengikut tempo.

Refleksi