Polgár aukciós katalógus
description
Transcript of Polgár aukciós katalógus
188. Tavaszi Mûvészeti Aukció
88. Tavaszi Mûvészeti Aukció
88th Spring Art Auction
Kiállítás ·On View
2011. május 4-tôl május 15-ig, naponta 10–18 óráig
Árverés · Sale
2011. május 16-án, 17 órától 1–168. tételig
17-én, 17 órától 169–465. tételig
Budapest V. kerület, Petôfi Sándor utca 16.
A kiállítás teljes anyaga megtekinthetô a www. polgargaleria.hu oldalon.
Információ: POL-GÁR Aukciósház
Telefon: (36 1) 267 4077, 267 4078, 411 0719, fax: (36 1) 483 0910
E-mail: [email protected]
Kiadó: POL-GÁR Aukciósház Kft.
1052 Budapest, Petôfi Sándor utca 16.
Felelôs szerkesztô: Polgár Árpád.
E L Ô Z E T E S A K A R Á C S O N Y I A U K C I Ó N K
A N Y A G Á B Ó L
S O L I M E N A F R A N C E S C O ( 1 6 5 7 – 1 7 4 7 )
M i t o l ó g i a i j e l e n e t Ola j , vászon, 285 x 208 cm
K R E M S E R S C H M I D T ( 1 7 1 8 – 1 8 0 1 )
P a r a z s a t f ú j ó f i ú Ola j , vászon, 81,5 x 59,5 cm
P
O
L
G
Á
R
A
U
K
C
I
Ó
S
H
Á
Z
Á R V E R É S : 2 0 1 1 . D E C E M B E R 5 – 6 – 7 .
388. Tavaszi Mûvészeti Aukció
Angol festô, 1860 körül: 63Bania, Louise: 56Barabás Miklós: 73Basilides Barna: 7Berkes Antal: 114Bernáth Aurél: 16, 118Boldizsár István: 117Bor Pál: 17Canzi Ágost Elek: 54Clodion, Claude Michel: 48Czauczik József: 101Csók István: 123Dali, Salvador: 11, 15Darabos János (Szentgyörgyi): 34Deák-Ébner Lajos: 49Derkovits Gyula: 5Donát János Dániel: 79Éder Gyula: 59Észak-olasz festô, 1700-as évek: 90Feszty Masa: 22Fischer, Ferdinand Auguste: 47Flamand festô 1840 körül: 67Flamand festô, 1800 körül: 82Födransperg, Grete von: 64Francia festô, 1700 körül: 102Francia szobrász, 1870 körül: 39Frank Frigyes: 4Frey , Wilhelm Friedrich: 84Legout ,Gerard – feltehetôen: 70Glatz Oszkár: 53Goldscheider, Friedrich: 45Gruber Béla: 21Haanen, Remigius Adrianus: 57Halauska, Ludwig: 111Hátszeghy jelzéssel: 74Herman Lipót: 113Herrer Cézár: 51Ismeretlen szobrász, 1800-as évek eleje: 33Itáliai festô, 1640 körül: 103Itáliai festô, 1700 körül: 87, 88Itáliai festô, 1750 körül: 83, 99Iványi Grünwald Béla: 52, 116, 120Kádár Béla: 2, 3, 6Kauytenbrouwer, Martinus: 85
Kerényi Jenô: 42Közép-európai festô, 1840 körül: 58Közép-európai festô, 1876: 108Közép-európai festô, 1880 körül: 55Kuron, Herbert: 112Leicher, Félix Ivo: 89Lotz Károly: 109Magyar festô, 1840 körül: 65Márffy Ödön: 1, 119Maugsch Gyula: 36Mezey József: 66Molnár József: 126Mörtl, Michael: 37Nápolyi festô, 1640 körül: 100Náray Aurél: 18Német festô, 1750 körül: 81Német festô, 1780 körül: 69Német festô, 1800 körül: 68Német festô, 1810 körül: 78Német festô, 1850 körül: 80Német festô, 1880 körül: 93, 94, 95, 96, 97,
98, 104, 105, 106Német szobrász, 1760 körül: 92Neogrády László: 50Roos, Philipp Peter (Rosa da Tivoli): 107Rousseau jelzéssel: 46Rudnay Gyula: 125Schäffer, August: 110Scheiber Hugó: 20, 23, 24Seelos, Gottfried: 72Steinböck, Carl: 121Stróbl Alajos: 41Szamosi Imre: 31Székely Bertalan: 62Szônyi István: 115Telepy Károly: 71, 77Toretti, P.: 122Tornai Gyula: 124Újházy Ferenc: 60Vasarely Victor: 8, 9, 10, 12, 13, 14Vörös Géza: 19Wágner Géza: 61Zala György: 43
AA kkaattaallóógguussbbaann sszzeerreeppllôô aallkkoottóókk lliissttáájjaa
11.. MMáárrffffyy ÖÖddöönn Budapest, 1878 – Budapest, 1959LLÁÁNNYYPPOORRTTRRÉÉCeruza, papír, 17 x 15 cm.J.j.l.: Márffy Hátoldalán: Hacker Mária, MárffyÖdön hagyatékából. 1984.II. MárffyÖdönnéKikiáltási ár: 46 000 FtReserve price: 174 Euro
22.. KKááddáárr BBééllaa Budapest, 1877 – Budapest, 1956AAKKTTTus, papír, 28 x 20 cm.J.j.l.: Kádár Béla(Hátoldalon alak vázlat)Kikiáltási ár: 90 000 FtReserve price: 341 Euro
33.. KKááddáárr BBééllaa Budapest, 1877 – Budapest, 1956TTEEHHÉÉNNTus, papír, 20 x 28 cm.J.b.l.: Kádár BélaKikiáltási ár: 70 000 FtReserve price: 265 Euro
588. Tavaszi Mûvészeti Aukció
11..
44..
44.. FFrraannkk FFrriiggyyeessBudapest, 1890 – Budapest, 1967SSZZEEGGFFÛÛKK,, 11996677Olaj, farost, 63 x 50 cm.J.b.l.: Frank Frigyes 67Hátoldalán Képcsarnok címke.Kikiáltási ár: 360 000 FtReserve price: 1364 Euro
55.. DDeerrkkoovviittss GGyyuullaa Szombathely, 1894 – Budapest, 1934KKÖÖZZÉÉPPKKOORRII JJEELLEENNEETTTus, papír, 9,5 x 17,5 cm.J.j.f.: Derkovits Gy.PPrroovveenniieenncciiaa:: Kádár jánosAAuukkcciioonnáállvvaa:: Kádár Jánosné (szül. Tamáska Mária) Hagyatékiárverésén, a Mûgyûjtôk GalériaAukciósház 1993 márciusában 792. tételként. Kikiáltási ár: 110 000 FtReserve price: 417 Euro
66.. KKááddáárr BBééllaa Budapest, 1877 – Budapest, 1956HHEEGGEEDDÛÛSSTus, papír, 42 x 27 cm.J.j.l.: Kádár BélaKikiáltási ár: 130 000 FtReserve price: 492 Euro
77.. BBaassiilliiddeess BBaarrnnaa Tornalja, 1903 – Budapest, 1967ÉÉJJJJEELLII ÔÔRRJJÁÁRRAATT,, 11995588Olaj, vászon, 50 x 40 cm.J.b.l.: Basilides Barna 1958Kikiáltási ár: 950 000 FtReserve price: 3598 Euro
788. Tavaszi Mûvészeti Aukció
55..
77..
1100.. VVaassaarreellyy VViiccttoorr Pécs, 1908 – Párizs, 1997DDRRAAGGOONNSzitanyomat, papír, 40 x 60 cm.J.b.l.: 3/40 ; j.l.: Vasarely.Kikiáltási ár: 38 000 FtReserve price: 144 Euro
88.. VVaassaarreellyy VViiccttoorr Pécs, 1908 – Párizs, 1997ZZEEBBRRÁÁKKSzitanyomat, papír, 50 x 42 cm.J.b.l.: EA 2/20 ; j.l.: Vasarely.Kikiáltási ár: 38 000 FtReserve price: 144 Euro
99.. VVaassaarreellyy VViiccttoorr Pécs, 1908 – Párizs, 1997KKÖÖRRÖÖKK JJÁÁTTÉÉKKAASzitanyomat, papír, 70 x 72 cm.J.b.l.: 14/30 ; j.l.: Vasarely.Kikiáltási ár: 40 000 FtReserve price: 152 Euro
988. Tavaszi Mûvészeti Aukció
88..
1111..
1111.. DDaallii,, SSaallvvaaddoorr Figueras, 1904 – Párizs, 1989FFEECCSSKKÉÉKKTus, papír, 36 x 28 cm.J.j.k.: DaliPPrroovveenniieenncciiaa:: Josef von FerenczyKikiáltási ár: 750 000 FtReserve price: 2841 Euro
Fotó:
Jozef von Ferenczy
Salvador Dalival
1122.. VVaassaarreellyy VViiccttoorr Pécs, 1908 – Párizs, 1997VVEEGGAAMontázs, mûanyaglemez, 45 x 45 cm.J.n.Kikiáltási ár: 140 000 FtReserve price: 530 Euro
1144.. VVaassaarreellyy VViiccttoorr Pécs, 1908 – Párizs, 1997TTÉÉRR--SSZZÍÍNN KKOOMMPPOOZZÍÍCCIIÓÓ II.. Montázs, mûanyaglemez, 70 x 100 cm.J.j.l.: Vasarely.Kikiáltási ár: 85 000 FtReserve price: 322 Euro
1133.. VVaassaarreellyy VViiccttoorr Pécs, 1908 – Párizs, 1997TTÉÉRR--SSZZÍÍNN KKOOMMPPOOZZÍÍCCIIÓÓ IIII.. Montázs, mûanyaglemez, 100 x 70 cm.J.j.l.: Vasarely.Kikiáltási ár: 90 000 FtReserve price: 341 Euro
1155.. DDaallii,, SSaallvvaaddoorr Figueras, 1904 – Párizs, 1989DDIICCSSÔÔSSÉÉGG VVAAGGYY HHAALLÁÁLLVegyestechnika (fotó + akvarell),papír, 40 x 29 cm.J.j.f.: DaliJ. hátul: Gloria oder TodPPrroovveenniieenncciiaa:: Josef von FerenczyKikiáltási ár: 750 000 FtReserve price: 2841 Euro
1188. Tavaszi Mûvészeti Aukció
1122..
1155..
1166.. BBeerrnnáátthh AAuurrééll Marcali, 1895 – Budapest, 1982LLAABBDDÁÁZZÓÓKKAkvarell, papír, 49 x 35,5 cm.J.j.l.: BAHátoldalán MNG kiviteli engedély száma: 748/87V.MNG. bírálati száma: 4641; 1987.03.09.Magyar Népköztársaság Mûvészeti Alap raglapja.Kikiáltási ár: 140 000 FtReserve price: 530 Euro
1177.. BBoorr PPááll Budapest, 1889 – Budapest, 1982VVIITTOORRLLÁÁSSOOKK AA NNAAPPLLEEMMEENNTTÉÉBBEENN,, 11995555 Olaj, vászon, 71 x 55,5 cm.J.j.l.: Bor 55Kikiáltási ár: 120 000 FtReserve price: 455 Euro
1188.. NNáárraayy AAuurrééll Budapest, 1883 – Budapest, 1948KKRRIISSZZTTUUSSOlaj, vászon, 61 x 80 cm.J.b.l.: Náray AurélKikiáltási ár: 48 000 FtReserve price: 182 Euro
1388. Tavaszi Mûvészeti Aukció
1166..
2200..
2200.. SScchheeiibbeerr HHuuggóó Budapest, 1873 – Budapest, 1950FFAASSOORR,, 11993300--4400 Vegyestechnika, papír, 68 x 46 cm.J.k.l.: Scheiber H. MNG bírálat száma: 8199 Szabó László mûvészettörténészszakvéleményével.Kikiáltási ár: 360 000 FtReserve price: 1364 Euro
1199.. VVöörrööss GGéézzaa Nagydobrony, 1897 – Budapest, 1957VVIIRRÁÁGGCCSSEENNDDÉÉLLEETTOlaj, vászon, 50 x 40 cm.J.b.l.: VörösgézaHátoldalán a Nemzeti Szalon cimke töredékével.Kikiáltási ár: 280 000 FtReserve price: 1061 Euro
2222.. FFeesszzttyy MMaassaa Budapest, 1895 – Ózd, 1979IIDDÔÔSS HHÖÖLLGGYY PPOORRTTRRÉÉJJAAOlaj, karton, 41 x 28 cm.J.j.l.: Feszty M. Kikiáltási ár: 48 000 FtReserve price: 182 Euro
2211.. GGrruubbeerr BBééllaa Budapest, 1936 – Budapest, 1963HHÁÁZZAAKKOlaj, papír, 33 x 45 cm.J.n.Hátoldalán férfiportré és hagyatéki bélyegzô.Kikiáltási ár: 200 000 FtReserve price: 758 Euro
1588. Tavaszi Mûvészeti Aukció
2211..
2244..
2244.. SScchheeiibbeerr HHuuggóó Budapest, 1873 – Budapest, 1950PPIIPPÁÁZZÓÓ FFÉÉRRFFIIVegyestechnika, karton, 54 x 46 cm.J.n.Kikiáltási ár: 110 000 FtReserve price: 417 Euro
2233.. SScchheeiibbeerr HHuuggóó Budapest, 1873 – Budapest, 1950KKAALLAAPPOOSS FFÉÉRRFFII PPOORRTTRRÉÉVegyestechnika, karton, 51 x 45 cm.J.j.l.: ScheiberSérült.Kikiáltási ár: 65 000 FtReserve price: 246 Euro
16
2255.. FFeelltteehheettôôeennJJaaccqquueess LLiippcchhiittzz
HHAARRLLEEQQUUIINNBronz, márvány talapzaton,46 cm.Jelzett: J Lipchitz 1914;Roman Bronze Works 2/4.Kikiáltási ár: 950 000 FtReserve price: 3598 Euro
2266.. BBoorrssooss MMiikkllóóssNagyszeben, 1906 –Budapest, 1991ÁÁLLLLÓÓ NNÔÔII AAKKTTBronz, fa talapzaton, 28 cm.Jelzett: Borsos M.Kikiáltási ár: 180 000 FtReserve price: 682 Euro
2277.. MMaarrttoonn LLáásszzllóó Tapolca, 1925 – Budapest, 2008GGUUGGGGOOLLÓÓBronz, vörösmárvány talapzaton, 20 x 10,5 cm.Jelzett: MLKikiáltási ár: 220 000 FtReserve price: 833 Euro
2299.. BBoorrssooss MMiikkllóóss Nagyszeben, 1906 – Budapest, 1991KKÖÖLLTTÔÔBronz, zöldmárvány talapzaton, 18,5 x 7 x 7 cm.Jelzett: B.M.Kikiáltási ár: 70 000 FtReserve price: 265 Euro
2288.. MMeellooccccoo MMiikkllóóss Róma, 1935 –LLÉÉDDAA AA HHAATTTTYYÚÚVVAALLBronz, vörösmárvány talapzaton, 19 x 11 x 11,5 cm.Jelzett: Melocco M.Kikiáltási ár: 130 000 FtReserve price: 492 Euro
1788. Tavaszi Mûvészeti Aukció
2255..
3322..
3300.. MMeeddggyyeessssyy FFeerreenncc Debrecen, 1881 – Budapest, 1958KKIISS LLOOVVAASSBronz, márvány talapzaton, 24 x 19 x 9 cm.Jelzett: MedgyessyRReepprroodduukkáállvvaa:: XX. századiMagyar Festészet és Szobrászat326. kép.Kikiáltási ár: 160 000 FtReserve price: 606 Euro
3322.. KKeerréénnyyii JJeennôô Budapest, 1908 – Budapest, 1975ÜÜLLÔÔ NNÔÔII AAKKTTBronz, vörösmárvány talapzaton,27,5 x 22 x 12,5 cm.Jelzett: KJKikiáltási ár: 280 000 FtReserve price: 1061 Euro
3311.. SSzzaammoossii IImmrreeMarosújvár, 1887 – ? VVIIZZEETT MMEERRÍÍTTÔÔBronz, 35 cm.J.n.Kikiáltási ár: 220 000 FtReserve price: 833 Euro
18
3333.. XXIIXX.. sszzáázzaadd eelleejjii sszzoobbrráásszz mmeesstteerr
TTÁÁNNCCOOLLÓÓ RRÓÓMMAAII NNÔÔBronz, márvány talapzaton, 48 cm.J.n.Kikiáltási ár: 85 000 FtReserve price: 322 Euro
3355.. PPááttzzaayy PPááll Kapuvár, 1896 – Budapest, 1979AA FFÉÉSSÜÜLLKKÖÖDDÔÔ LLÁÁNNYY,, 11991199 Bronz, vörösmárvány talapzaton,30 cm.Jelzett: Pátzay Kikiáltási ár: 130 000 FtReserve price: 492 Euro
3344.. DDaarraabbooss JJáánnooss ((SSzzeennttggyyöörrggyyii)) 1885 – ?TTÜÜKKÖÖRRBBEENNÉÉZZÔÔBronz, 86 cm.Jelzett: Szentgyörgyi Darabos JánosKikiáltási ár: 180 000 FtReserve price: 682 Euro
1988. Tavaszi Mûvészeti Aukció
3333..
3377..
3366.. MMaauuggsscchh GGyyuullaa Besztercebánya, 1882 – Budapest, 1966NNÔÔ TTÜÜKKÖÖRRRREELLBronz, márvány talapzaton, 89 cm.Jelzett: MaugschKikiáltási ár: 280 000 FtReserve price: 1061 Euro
3377.. MMöörrttll,, MMiicchhaaeell1878 – ? TTÜÜKKÖÖRRBBEE NNÉÉZZÔÔ NNÔÔII AAKKTTBronz, márvány talapzaton, 87 cm.Jelzett: talapzaton Mich MörtlAAuukkcciioonnáállvvaa:: 1937-benKikiáltási ár: 750 000 FtReserve price: 2841 Euro
3388.. FFeerrddiinnaanndd BBaarrbbeeddiieennnnee St.-Martin-de-Fresnay, 1810 – Párizs, 1892 KKLLAASSSSZZIICCIISSTTAA SSTTÍÍLLUUSSÚÚ UURRNNAAVVÁÁZZAABronz, körbefutó antikizáló jelenettel, 34 x 32 cm.Jelzett: F. Barbedienne FondeurPárizs, 1860 körül.Kikiáltási ár: 180 000 FtReserve price: 682 Euro
4400.. FFrraanncciiaa sszzoobbrráásszz,, 11887700 kköörrüüll PPUUTTTTÓÓ SSZZOOBBOORRBronz, márvány talapzaton, 37 cm.J.n.Kikiáltási ár: 110 000 FtReserve price: 417 Euro
3399.. FFrraanncciiaa sszzoobbrráásszz,, 11887700 kköörrüüll PPUUTTTTÓÓ CCSSOOPPOORRTTBronz, feketemárvány talapzaton, 28,5 cm.Jelzett: QPAKikiáltási ár: 95 000 FtReserve price: 360 Euro
2188. Tavaszi Mûvészeti Aukció
3388..
4433..
4433.. SSttrróóbbll AAllaajjooss Lipótújvár, 1856 – Budapest, 1926 TTOOLLDDIIBronz, 47 cm.Jelzett: Stróbl AlajosKikiáltási ár: 280 000 FtReserve price: 1061 Euro
4411.. ZZaallaa GGyyöörrggyy Alsólendva, 1858 – Budapest, 1937HHOONNVVÉÉDD EEMMLLÉÉKKMMÛÛBronz, márvány talapzaton, 78 cm.J.n.Kicsinyített mása a Dísztéren1893-ban felállított szobornak.Kikiáltási ár: 320 000 FtReserve price: 1212 Euro
4422.. KKeerréénnyyii JJeennôô Budapest, 1908 – Budapest, 1975ÍÍJJÁÁSSZZÓlom, 37 cm.Jelzett: KerényiKikiáltási ár: 180 000 FtReserve price: 682 Euro
4455.. GGoollddsscchheeiiddeerr,, FFrriieeddrriicchh 1845 – 1897ÁÁLLLLÓÓ NNÔÔII AALLAAKKFestett fehércserép, 72 cm.Jelzett: talapzatán ReproductionReservée Friedrich Goldscheider Wien, 856; 13; 26-os formaszámok.1880 körül.Kikiáltási ár: 150 000 FtReserve price: 568 Euro
4466.. RRoouusssseeaauu,, JJeeaann CChhaarrlleess Párizs, 1813 – ?ZZEENNÉÉLLÔÔ PPUUTTTTÓÓBronz, márvány talapzaton, 32 cm.Jelzett: RousseauFrancia, 1880 körül.Kikiáltási ár: 220 000 FtReserve price: 848 Euro
4444.. AAsszzttaallii lláámmppaa nnôôii ffiigguurráávvaall
Bronz, 64 cm.1890 körül.Kikiáltási ár: 85 000 FtReserve price: 322 Euro
2388. Tavaszi Mûvészeti Aukció
4444..
4488..
4477.. FFiisscchheerr,, FFeerrddiinnaanndd AAuugguussttee Berlin, 1805 – Berlin, 1866MMEERREENNGGÔÔ LLÁÁNNYYBronz, fa talapzaton, 57 cm.Hozzávaló fa posztamenssel.Jelzett: F. Fischer RomaKikiáltási ár: 650 000 FtReserve price: 2462 Euro
4488.. CCllooddiioonn,, CCllaauuddee MMiicchheell Nancy, 1738 – Párizs, 1814NNIIMMFFÁÁVVAALL TTÁÁNNCCOOLLÓÓ SSZZAATTÍÍRROOKKBronz, márvány talapzaton, 58 cm.Jelzett: ClodionKikiáltási ár: 750 000 FtReserve price: 2841 Euro
5511.. HHeerrrreerr CCéézzáárr Spanyolország, 1868 –Budapest, 1919NNÔÔII PPOORRTTRRÉÉ,, 11991100Olaj, fa, 36 x 26,5 cm.J.b.l.: Herrer C. 1910.Kikiáltási ár: 48 000 FtReserve price: 182 Euro
4499.. DDeeáákk--ÉÉbbnneerr LLaajjooss Pest, 1850 – Budapest, 1934VVÁÁSSÁÁRRII JJEELLEENNEETTOlaj, vászon, 60 x 80 cm.J.j.l.: Deák Ébner L.Kikiáltási ár: 180 000 FtReserve price: 682 Euro
5500.. NNeeooggrrááddyy LLáásszzllóó Budapest, 1896 – Budapest, 1962TTÉÉLLII VVAADDÁÁSSZZAATTOlaj, karton, 25 x 35 cm.J.j.l.: Neogrády LászlóKikiáltási ár: 36 000 FtReserve price: 136 Euro
2588. Tavaszi Mûvészeti Aukció
4499..
5533..
5522.. IIvváánnyyii GGrrüünnwwaalldd BBééllaa Somogysom, 1867 – Budapest, 1940TTEENNGGEERRPPAARRTTII TTÁÁJJ,, 11993311Olaj, vászon, 60 x 80 cm.J.j.l.: Iványi Grünwald Béla, 1931.Kikiáltási ár: 480 000 FtReserve price: 1818 Euro
5533.. GGllaattzz OOsszzkkáárr Budapest, 1872 – Budapest, 1958KKIISSLLÁÁNNYYOOKKOlaj, vászon, 70 x 54 cm.J.b.l.: Glatz; hátoldalán vásárlásicimke.Kikiáltási ár: 380 000 FtReserve price: 1439 Euro
26
5544.. CCaannzzii ÁÁggoosstt EElleekk Baden, 1808 – Pest, 1866GGYYEERREEKKEEKK PPOORRTTRRÉÉJJAA KKUUTTYYÁÁVVAALL,, 11885522Akvarell, papír, 38 x 31 cm.J.j.l.: August Canzi 1852Kikiáltási ár: 48 000 FtReserve price: 182 Euro
5555.. KKöözzéépp--eeuurróóppaaii ffeessttôô,,11885500 kköörrüüll
ÔÔRRAANNGGYYAALLAkvarell, papír, 43 x 32 cm.J.n.Kikiáltási ár: 48 000 FtReserve price: 182 Euro
5566.. BBaanniiaa,, LLoouuiissee FFÉÉRRFFII PPOORRTTRRÉÉ ,, 11884422Vegyestechnika, papír, 24,5 x 18,5 cm.J.j.k.: Lousie Bania 1842Kikiáltási ár: 48 000 FtReserve price: 182 Euro
2788. Tavaszi Mûvészeti Aukció
5544..
5588..
5577.. HHaaaanneenn,, RReemmiiggiiuuss AAddrriiaannuuss Oosterhout, 1812 – Aussee, 1894TTÁÁJJRRÉÉSSZZLLEETT AALLAAKKOOKKKKAALL,, 11885522 Ceruza, papír, 11 x 15,5 cm.J.b.l: R. van Haanen 18 march 1852Kikiáltási ár: 75 000 FtReserve price: 284 Euro
5588.. KKöözzéépp--eeuurróóppaaii ffeessttôô,,11884400 kköörrüüll
AAZZ ÖÖRREEGG FFAADiópác, papír, 67 x 51 cm.J.n.Kikiáltási ár: 320 000 FtReserve price: 1212 Euro
28
5599.. ÉÉddeerr GGyyuullaa Kassa, 1875 – Budapest, 1945ÁÁRRPPÁÁDDHHÁÁZZII SSZZEENNTT EERRZZSSÉÉBBEETT,, 11993344 Olaj, vászon, 135 x 42,5 cm.J.j.l.: Éder Gyula 934Kikiáltási ár: 120 000 FtReserve price: 455 Euro
6600.. ÚÚjjhháázzyy FFeerreenncc Szolnok, 1827 – Budapest, 1921AAVVEE MMAARRIIAA,, 11888844Olaj, vászon, 55 x 45 cm.J.k.l.: Újházy F. 1884Kikiáltási ár: 180 000 FtReserve price: 682 Euro
6611.. WWáággnneerr GGéézzaa Gyömörnyilas, 1879 –Székesfehérvár, 1939AANNDDRRÁÁSSSSYY CCSSAALLÁÁDD CCÍÍMMEERREEOlaj, vászon, 69 x 50 cm.J.j.l.: Wágner GézaKikiáltási ár: 80 000 FtReserve price: 303 Euro
2988. Tavaszi Mûvészeti Aukció
5599..
6622..
6622.. SSzzéékkeellyy BBeerrttaallaann Kolozsvár, 1835 – Mátyásföld, 1910IIII..LLAAJJOOSS HHOOLLTTTTEESSTTÉÉNNEEKK MMEEGGTTAALLÁÁLLÁÁSSAA AA CCSSEELLEE PPAATTAAKKBBAANNOlaj, fa, 47 x 57 cm.J.n.Kikiáltási ár: 1 800 000 FtReserve price: 6818 Euro
30
6633.. AAnnggooll ffeessttôô,, 11886600 kköörrüüll NNÔÔ KKÉÉPPMMÁÁSSAAOlaj, vászon, 36,5 x 29,5 cm.J.n.Szerepelt a BÁV 1978. májusi árverésén, 7-es tétel.Kikiáltási ár: 120 000 FtReserve price: 455 Euro
6644.. FFööddrraannssppeerrgg,, GGrreettee vvoonn,, 11990000 kköörrüüll HHEELLEENNEE TTUUPPAAJJ PPOORRTTRRÉÉJJAAOlaj, , 30 x 23 cm.J.b.f.: Grete, v. FödranspergKikiáltási ár: 95 000 FtReserve price: 360 Euro
6666.. MMeezzeeyy JJóózzsseeff Kisléta, 1823 – Budafok, 1882AABBOONNYYII TTEESSTTVVÉÉRREEKK,, 11885599Olaj, vászon, 93 x 75 cm.J.b.l.: Mezei József 1859.Hátoldalon festett felirat:„Abonyi Vilma 17 éveskorában, Abonyi Emil 12éves korában. Testvérek,Abonyi István és BudayAmália gyermekei 1859.”Kikiáltási ár: 480 000 FtReserve price: 1818 Euro
6655.. MMaaggyyaarr ffeessttôô,, 11884400 kköörrüüll
FFIIAATTAALL HHÖÖLLGGYY PPOORRTTRRÉÉJJAAOlaj, vászon, 66,5 x 51,5 cm.J.n.Kikiáltási ár: 75 000 FtReserve price: 284 Euro
3188. Tavaszi Mûvészeti Aukció
6633..
6666..
32
6688.. NNéémmeett ffeessttôô,, 11880000 kköörrüüll VVIIHHAARRBBAANNOlaj, vászon, farostra kasírozva, 70 x 100 cm.J. n.Kikiáltási ár: 220 000 FtReserve price: 833 Euro
6677.. FFllaammaanndd ffeessttôô,, 11884400 kköörrüüll VVIITTOORRLLÁÁSS AA PPAARRTTOONNOlaj, vászon, 49 x 65 cm.J.n.Kikiáltási ár: 220 000 FtReserve price: 833 Euro
3388. Tavaszi Mûvészeti Aukció
6677..
7700..
7700.. LLeeggoouutt,, GGeerraarrdd,, ffeelltteehheettôôeennSaint-Lo, 1854 – Saint-Lo, 1924NNAAPPLLEEMMEENNTTEE AAZZ ÖÖBBÖÖLLBBEENNOlaj, vászon, 69 x 90 cm.J.j.l.: F.M.E. Legout Gerard.Kikiáltási ár: 1 200 000 FtReserve price: 4545 Euro
6699.. NNéémmeett ffeessttôô,, 11778800 kköörrüüll KKIIKKÖÖTTÔÔOlaj, vászon, 64 x 94 cm.J.n.Kikiáltási ár: 800 000 FtReserve price: 3030 Euro
34
7722.. SSeeeellooss,, GGoottttffrriieedd Bozen, 1829 – Bécs, 1900LLUUZZEERRNNII OORROOSSZZLLÁÁNN,, 11887700 Olaj, fa, 42,5 x 33,5 cm. J.b.l.: G. Seelos 870.Kikiáltási ár: 260 000 FtReserve price: 985 Euro
7711.. TTeelleeppyy KKáárroollyy Debrecen, 1828 – Budapest, 1906AALLFFÖÖLLDDOlaj, vászon, 27,5 x 47 cm.J.j.l.: Telepy K.Hátoldalán Telepy hagyatéki pecsét,105-ös sorszám.Kikiáltási ár: 440 000 FtReserve price: 1667 Euro
3588. Tavaszi Mûvészeti Aukció
7711..
7733..
7733.. BBaarraabbááss MMiikkllóóssKézdimárkosfalva, 1810 – Budapest, 1898ÖÖZZVVEEGGYY DDAARRÁÁNNYYIINNÉÉ PPOORRTTRRÉÉJJAA,, 11888888Olaj, vászon, 150 x 114 cm.J.j.k.: Barabás M. 1888Hátoldalán felirat „Pusztaszentgyörgyi és… özv. Darányi Ignáczné földvári és bernátfalvi Földváry Borbála szül. 1819 máj. 19 m.h. 1888 máj. 9” Ernst Múzeum cimke. „Külföldi mesterek magyar vonatkozású mûvei.”KKiiáállllííttvvaa:: Ernst Múzeum, Kat. sz.: 1888/2415. Özv. id. Darányi Ignáczné, sz. Földváry Borbála, nagy t. k.Kat. sz.: 1888/2421. Öreg Darányi Ignáczné o. m. k. repetitioIIrrooddaalloomm:: Barabas Miklós: Academiabol ki jöttöm után készitett munkáim s azokbóli jövedelmemnek jegyzôkönyve. In: Márkosfalvi Barabás Miklós életrajza. Szerk. Bíró Béla, A mûvész mûveinek jegyzéket összeállította Szegedy-MaszákElemérné Tormay Vera és Szegedy-Maszák Tihamér, Kolozsvár, Erdélyi Szépmíves Céh kiadása, 1944. 229–319.Kikiáltási ár: 1 200 000 FtReserve price: 4545 Euro
36
7744.. HHááttsszzeegghhyy jjeellzzéésssseell PPIIHHEENNÔÔ VVÁÁNNDDOORRCCIIGGÁÁNNYYOOKKOlaj, vászon, 76 x 136 cm.J.j.l.: HátszeghyKikiáltási ár: 240 000 FtReserve price: 909 Euro
7755.. MMiinniiaattüürr nnôôii ppoorrttrréé Akvarell, elefántcsont, 6 x 5 cm.J.n.Kikiáltási ár: 65 000 FtReserve price: 246 Euro
7766.. MMiinniiaattûûrr fféérrffii ppoorrttrréé Akvarell, elefántcsont, 6 x 5 cm.J.n.1880 körül.Kikiáltási ár: 48 000 FtReserve price: 182 Euro
3788. Tavaszi Mûvészeti Aukció
7744..
7788..
7788.. NNéémmeett ffeessttôô,, 11881100 kköörrüüll
VVAADDÁÁSSZZ FFÉÉRRFFII PPOORRTTRRÉÉJJAAOlaj, vászon, dublírozva, 90 x 80 cm.J.n. Kikiáltási ár: 240 000 FtReserve price: 909 Euro
7777.. TTeelleeppyy KKáárroollyy Debrecen, 1828 –Budapest, 1906EERRDDÔÔBBEELLSSÔÔ,, 11889900Akvarell, papír, 25 x 33 cm.J.j.l: Telepy Károly 1890Kikiáltási ár: 180 000 FtReserve price: 682 Euro
7799.. DDoonnáátt JJáánnooss DDáánniieell Klosterneuzell, 1744 – Pest, 1830FFIIAATTAALL HHÖÖLLGGYY PPOORRTTRRÉÉJJAAOlaj, vászon, 69,5 x 53,5 cm.J.n. Kikiáltási ár: 460 000 FtReserve price: 1742 Euro
8800.. NNéémmeett ffeessttôô,, 11885500 kköörrüüll PPÁÁSSZZTTOORRFFIIÚÚ KKÉÉPPMMÁÁSSAAOlaj, vászon, 44,5 x 37 cm.J.n.Hátoldalán a Szépmûvészeti Múzeumbírálati számával: 379/2000Kikiáltási ár: 180 000 FtReserve price: 682 Euro
3988. Tavaszi Mûvészeti Aukció
7799..
8822..
8811.. NNéémmeett ffeessttôô,, 11775500 kköörrüüll GGYYÜÜMMÖÖLLCCSS CCSSEENNDDÉÉLLEETTOlaj, vászon, dublírozva, 63 x 77 cm.J.n.Hátoldalán múzeumi engedély szám:249/2004.Kikiáltási ár: 460 000 FtReserve price: 1742 Euro
8822.. FFllaammaanndd ffeessttôô,, 11880000 kköörrüüll
GGYYÜÜMMÖÖLLCCSSÖÖSS CCSSEENNDDÉÉLLEETTOlaj, fémlemez, 26 x 21 cm. J.n.Kikiáltási ár: 180 000 FtReserve price: 682 Euro
8833.. IIttáálliiaaii ffeessttôô,, 11775500 kköörrüüll
LLOOVVAASSOOKK PPIIHHEENNÔÔJJEEOlaj, vászon, 37 x 49 cm.J.n.Kikiáltási ár: 220 000 FtReserve price: 833 Euro
8844.. FFrreeyy,, WWiillhheellmm FFrriieeddrriicchh Karlsruhe, 1826 – Mannheim, 1911TTEEHHEENNEEKKOlaj, fa, 40 x 29,5 cm.J.n.Kikiáltási ár: 180 000 FtReserve price: 682 Euro
4188. Tavaszi Mûvészeti Aukció
8833..
8866..
8855.. KKaauuyytteennbbrroouuwweerr,,MMaarrttiinnuuss Venlo 1777 – ?PPIIHHEENNÔÔ NNYYÁÁJJ,, 11882211 Olaj, fa, 29 x 35 cm.J.j.l.: M. Kauytenbrouwer 1821.Kikiáltási ár: 260 000 FtReserve price: 985 Euro
8866.. IIttáálliiaaii ffeessttôô,, 11770000 kköörrüüll
AALLAAKKOOKK AANNTTIIKK RROOMMOOKK AALLAATTTTOlaj, vászon, 75 x 50 cm.J.n.Kikiáltási ár: 460 000 FtReserve price: 1742 Euro
42
8888.. IIttáálliiaaii ffeessttôô,, 11770000 kköörrüüll AAPPOOLLLLÓÓ ÉÉSS MMAARRSSYYAASS VVEERRSSEENNYYEEOlaj, vászon, 74 x 57 cm.J.n.Kikiáltási ár: 480 000 FtReserve price: 1818 Euro
8877.. IIttáálliiaaii ffeessttôô,, 11770000 kköörrüüll SSZZEENNTT JJEERROOMMOOSSOlaj, vászon, dublírozva, 79 x 67 cm.J.n. Kikiáltási ár: 180 000 FtReserve price: 682 Euro
4388. Tavaszi Mûvészeti Aukció
8877..
8899..
8899.. LLeeiicchheerr,, FFéélliixx IIvvoo Wagstadt, 1727 – Bécs, 1812 SSZZEENNTT PPÉÉTTEERR EELLHHIIVVAATTÁÁSSAAOlaj, vászon, 270 x 150 cm.J.b.l.: Félix Leicher Prinx.Kikiáltási ár: 1 100 000 FtReserve price: 4167 Euro
44
9900.. ÉÉsszzaakk--iittáálliiaaii ffeessttôô,, 11770000--aass éévveekk MMIITTOOLLÓÓGGIIAAII JJEELLEENNEETTOlaj, vászon, dublírozva, 103 x 80 cm.J.n.Hátoldalán múzeumi kiviteli engedély sz.:245/2004.Kikiáltási ár: 360 000 FtReserve price: 1364 Euro
4588. Tavaszi Mûvészeti Aukció
9900..
9922..
9922.. NNéémmeett sszzoobbrráásszz,,11776600 kköörrüüll
SSZZEENNTTHHÁÁRROOMMSSÁÁGGFestett, faragott keményfa, 50 x 45 cm.Kikiáltási ár: 360 000 FtReserve price: 1364 Euro
9911.. NNéémmeett sszzoobbrráásszz,,11770000 kköörrüüll AADDOORRÁÁLLÓÓ AANNGGYYAALLFestett, faragott keményfa,75 x 65 cm.Kikiáltási ár: 460 000 FtReserve price: 1742 Euro
9933.. NNéémmeett ffeessttôô,, 11888800 kköörrüüll SSTTÁÁCCIIÓÓ II.. –– JJÉÉZZUUSSTT PPIILLÁÁTTUUSS HHAALLÁÁLLRRAA ÍÍTTÉÉLLIIOlaj, ón lemez, 80 x 64 cm.J.n.Kikiáltási ár: 150 000 FtReserve price: 568 Euro
9944.. NNéémmeett ffeessttôô,, 11888800 kköörrüüll SSTTÁÁCCIIÓÓ IIII.. –– JJÉÉZZUUSS VVÁÁLLLLÁÁRRAA VVEESSZZII AA KKEERREESSZZTTEETTOlaj, ón lemez, 80 x 64 cm.J.n.Kikiáltási ár: 150 000 FtReserve price: 568 Euro
9955.. NNéémmeett ffeessttôô,, 11888800 kköörrüüll SSTTÁÁCCIIÓÓ VVIIII.. –– JJÉÉZZUUSS MMÁÁSSOODDSSZZOORR EESSIIKK EELLOlaj, ón lemez, 80 x 64 cm.J.n.Kikiáltási ár: 150 000 FtReserve price: 568 Euro
4788. Tavaszi Mûvészeti Aukció
9933..
9988..
9966.. NNéémmeett ffeessttôô,, 11888800 kköörrüüll SSTTÁÁCCIIÓÓ IIXX.. –– JJÉÉZZUUSS HHAARRMMAADDSSZZOORR EESSIIKK EELLOlaj, ón lemez, 80 x 64 cm.J.n.Kikiáltási ár: 150 000 FtReserve price: 568 Euro
9988.. NNéémmeett ffeessttôô,, 11888800 kköörrüüll SSTTÁÁCCIIÓÓ XXIIVV.. –– JJÉÉZZUUSSTT SSÍÍRRBBAA TTEESSZZIIKKOlaj, ón lemez, 80 x 64 cm.J.n.Kikiáltási ár: 150 000 FtReserve price: 568 Euro
9977.. NNéémmeett ffeessttôô,, 11888800 kköörrüüll SSTTÁÁCCIIÓÓ XXII.. –– JJÉÉZZUUSSTT KKEERREESSZZTTRREE FFEESSZZÍÍTTIIKKOlaj, ón lemez, 80 x 64 cm.J.n.Kikiáltási ár: 150 000 FtReserve price: 568 Euro
9999.. IIttáálliiaaii ffeessttôô,, 11775500 kköörrüüll LLOOYYOOLLAAII SSZZTT.. IIGGNNÁÁCC AA JJEEZZSSUUIITTAA RREENNDD SSZZAABBÁÁLLYYAAIITT ÍÍRRJJAAOlaj, vászon, 132 x 93 cm. J.n. VVééddeetttt..Védési száma: 22616/976.Kikiáltási ár: 800 000 FtReserve price: 3030 Euro
4988. Tavaszi Mûvészeti Aukció
9999..
110000..
110000.. NNááppoollyyii ffeessttôô,, 11664400--kköörrüüll MMÓÓZZEESS VVIIZZEETT FFAAKKAASSZZTT AA SSZZIIKKLLÁÁBBÓÓLLOlaj, vászon, 223 x 173 cm.VVééddeetttt..Védési száma: 84274/960Kikiáltási ár: 1 100 000 FtReserve price: 4167 Euro
50
110011.. CCzzaauucczziikk JJóózzsseeff Lôcse, 1789 – Lôcse, 1857KKLLEEOOPPÁÁTTRRAAOlaj, vászon, 107 x 81 cm.J.n. Vászon két helyen restaurált.Hátoldalán címke: „Kleopátra, festetteegy arckép után 1842 Czauczik József”Kikiáltási ár: 800 000 FtReserve price: 3030 Euro
110022.. FFrraanncciiaa ffeessttôô,, 11770000 kköörrüüll AANNGGYYAALLKKAAOlaj, vászon, 46 x 56 cm.J.n.Kikiáltási ár: 240 000 FtReserve price: 909 Euro
5188. Tavaszi Mûvészeti Aukció
110011..
110033..
110033.. IIttáálliiaaii ffeessttôô,, 11664400 kköörrüüll SSZZAAPPPPAANNBBUUBBOORRÉÉKKOOTT FFÚÚJJÓÓ FFIIÚÚOlaj, vászon, 105 x 85 cm.J.n.Hátoldalán gyûjteményi viaszpecsét.Kikiáltási ár: 2 800 000 FtReserve price: 10 606 Euro
52
110044.. NNéémmeett ffeessttôô,, 11888800 kköörrüüll HHAAZZAAFFEELLÉÉOlaj, vászon, 32,5 x 47 cm.J.j.l.: olvashatatlanKikiáltási ár: 95 000 FtReserve price: 360 Euro
110066.. DDeeuuttsscchh,, FFrraannccooiiss--JJoosseepphh 1784 – 1860KKÁÁRRTTYYÁÁZZÓÓKKOlaj, vászon, 46 x 38 cm.J.j.l.: Deutsch Szépmûvészeti Múzeum bírálatiszám: 311/2007.Kikiáltási ár: 380 000 FtReserve price: 1439 Euro
110055.. RR.. AA.. VVeellllhhoorrnn,, 11888800 kköörrüüll AASSZZTTAALLII CCSSEENNDDÉÉLLEETTOlaj, vászon, 56 x 68 cm.J.b.l.: R.A. VellhornSérült.Kikiáltási ár: 80 000 FtReserve price: 303 Euro
5388. Tavaszi Mûvészeti Aukció
110044..
110077..
110077.. RRooooss,, PPhhiilliipppp PPeetteerr ((RRoossaa ddaa TTiivvoollii)) Frankfurt am Main, 1657 – Róma, 1706ÁÁLLLLAATTOOKKOlaj, vászon kartonra kasírozva, 76 x 100 cm.J.n.
PPrroovveenniieenncciiaa:: dr. Herrmann Béla, késôbb Kovács Dezsô.KKiiáálllliittvvaa:: Budapesti Orvos szövetség védnöksége mellettrendezett Mû-kiállitás 1902: 282 tétel.Kikiáltási ár: 6 500 000 FtReserve price: 24 621 Euro
110088.. KKöözzéépp--eeuurróóppaaii ffeessttôôRROOMMAANNTTIIKKUUSS TTÁÁJJKKÉÉPP,, 11887766Olaj, vászon, 75 x 114 cm.J.b.l.: Owk 1876.Szépmûvészeti Múzeum 342/2005.Kikiáltási ár: 550 000 FtReserve price: 2083 Euro
110099.. LLoottzz KKáárroollyy Homburg vor der Höhe, 1833 – Budapest, 1904VVAADDÁÁSSZZAATTVegyestechnika, papír, 42 x 62 cm.J.j.l.: Lotz K.AAuukkcciioonnáállvvaa:: KieselbachGaléria 8. Aukció, 1999. június,278. tétel.Kikiáltási ár: 460 000 FtReserve price: 1742 Euro
5588. Tavaszi Mûvészeti Aukció
110088..
111111..
111100.. SScchhääffffeerr,, AAuugguussttBécs, 1833 – Bécs, 1916WWIIEESSBBAADDEENN 11886644 Olaj, vászon, dublírozva, 28,5 x 42 cm. J.j.l.: August SchäfferWiesbaden 1864.Kikiáltási ár: 180 000 FtReserve price: 682 Euro
111111.. HHaallaauusskkaa,, LLuuddwwiigg Waidhofen, 1827 – Bécs, 1882OOSSZZTTRRÁÁKK FFAALLUU,, 11887755Olaj, vászon, dublírozva, 32,5 x 47,5 cm. J.k.l: L. Halauska 25 Juli 875. Kikiáltási ár: 260 000 FtReserve price: 985 Euro
56
111122.. KKuurroonn,, HHeerrbbeerrtt Breslau, 1888 – Berlin, 1951PPAARRKKBBAANNOlaj, vászon, kartonra kasírozva,35 x 50 cm.J.j.l.: H KuronHátoldalán címke: „GrosseBerliner Kunstausstellung”,valamint felirat: „Berlin n. w. 23Händel Srtasse 17.Kinderspielplatz im Tiergarten”Kikiáltási ár: 160 000 FtReserve price: 606 Euro
111144.. BBeerrkkeess AAnnttaall Budapest, 1874 – Budapest, 1938NNAAGGYYVVÁÁRROOSSII UUTTCCAARRÉÉSSZZLLEETTOlaj, vászon, 40 x 50 cm.J.j.l.: Berkes AKikiáltási ár: 120 000 FtReserve price: 455 Euro
111133.. HHeerrmmaann LLiippóótt Nagyszentmiklós, 1884 – Budapest, 1972FFÜÜRRDDÔÔZZÔÔKKOlaj, vászon, 40 x 50 cm.J.j.l.: Herman LipótKikiáltási ár: 48 000 FtReserve price: 182 Euro
5788. Tavaszi Mûvészeti Aukció
111122..
111155..
111155.. SSzzôônnyyii IIssttvváánn Újpest, 1894 – Zebegény, 1960GGYYEERREEKKEEKK AA PPAADDOONNOlaj, vászon, 75 x 76 cm.J.j.l.: SzônyiPPrroovveenniieenncciiaa:: Tarján Jenô gyûjteményében. A mûvész, majd késôbb családja tulajdonában.IIrrooddaalloomm:: Pataky Dénes: Szônyi. Budapest, Corvina Kiadó, 1971.RReepprroodduukkáállvvaa:: Polgár Árpád: Polgár 50. Budapest, Alexandra 2006, 204–205. old.KKiiáállllííttvvaa:: Szônyi István emlékkiállítás. Budapest, Magyar Nemzeti Galéria, 1963. (kat. 24.)Stephan Szônyi: Malerei- Graphik. Berlin, National Galerie, 1963. augusztus-október. (kat. 21.)VVééddeetttt..Kikiáltási ár: 1 600 000 FtReserve price: 6061 Euro
58
111166.. IIvváánnyyii GGrrüünnwwaalldd BBééllaa Somogysom, 1867 – Budapest, 1940BBAALLAATTOONNII MMÓÓLLÓÓNN 11993377.. Olaj, vászon, 60 x 80 cm.J.j.l.: Iványi Grünwald Magyar Nemzeti Galéria: 2019/972.Kikiáltási ár: 650 000 FtReserve price: 2462 Euro
111177.. BBoollddiizzssáárr IIssttvváánn Orosháza, 1897 – Budapest, 1984NNÔÔII AAKKTTOlaj, vászon, 70 x 94 cm.J.j.l.: BoldizsárKikiáltási ár: 480 000 FtReserve price: 1818 Euro
5988. Tavaszi Mûvészeti Aukció
111155..
111188..
111188.. BBeerrnnáátthh AAuurrééll Marcali, 1895 – Budapest, 1982TTÖÖPPRREENNGGÔÔPasztell, papír, 74 x 100 cm.J.j.l.: BAKikiáltási ár: 1 800 000 FtReserve price: 6818 Euro
60
111199.. MMáárrffffyy ÖÖddöönn Budapest, 1878 – Budapest, 1959FFIIÚÚ ZZÖÖLLDDSSÉÉGGEESS KKOOSSÁÁRRRRAALLOlaj, vászon, 80 x 65 cm.J.b.l.: Márffy ÖdönRReepprroodduukkáállvvaa:: Népakarat. 1958 április 29.Élet és Tudomány. 1960/8, 239. old.Márffy Ödön festômûvész kiállításánakkatalógusa, Budapest, Vigadó Galéria,1984, o.n.A Márffy magángyûjteményekben c.kiállítás katalógusa, Budapest,
Polgár Galéria és Aukciósház, 1998.Rockenbauer Zoltán: Márffy. Budapest–Párizs, Makláry Artworks Kft., 2006.(életmû kat. 2.8.3.8.2.)KKiiáállllííttvvaa:: Márffy Ödön festômûvészkiállítása a mûvész hagyatékából.Budapest, Vigadó Galéria, 1984. február 9– március 8. (kat. sz. n.) Márffy Ödönemlékkiállítás a mûvész hagyatékából.Szekszárd, Mûvészetek Háza,
1985. július 9 – szeptember 22. (kat. sz. n.)Márffy Ödön emlékkiállítás.Nagykanizsa, Hevesi Sándor MûvelôdésiKözpont, 1985. október 4 – november 10.(kat. sz.n)Márffy magángyûjteményekben.Budapest, Polgár Galéria 1998.szeptember 24 – október 17. (kat. 43.) Kikiáltási ár: 1 400 000 FtReserve price: 5303 Euro
6188. Tavaszi Mûvészeti Aukció
111199..
112200..
112200.. IIvváánnyyii GGrrüünnwwaalldd BBééllaa Somogysom, 1867 – Budapest, 1940VVIIRRÁÁGGCCSSEENNDDÉÉLLEETTOlaj, vászon, 60 x 80 cm.J.j.l.: Iványi Grünwald Béla
Kikiáltási ár: 850 000 FtReserve price: 3220 Euro
62
112211.. SStteeiinnbbööcckk,, CCaarrll Osztrák, aktív 1828-ig.VVIIDDÉÉKKII TTÁÁJJ,, 11880099Olaj, vászon, 44 x 57,5 cm.J.b.l.: Steinböck 1809.Kikiáltási ár: 100 000 FtReserve price: 379 Euro
112222.. TToorreettttii,, PP.. Itália, 1900 körül.PPIIAACCII JJEELLEENNEETTOlaj, vászon, 50 x 70 cm.J.j.l.: P.TorettiKikiáltási ár: 100 000 FtReserve price: 379 Euro
6388. Tavaszi Mûvészeti Aukció
112211..
112233..
112233.. CCssóókk IIssttvváánn Sáregres, 1865 – Budapest, 1961PPIIRROOSSRRUUHHÁÁSS LLÁÁNNYY,, 11990077Olaj, vászon, 83 x 63 cm.J.b.l.: Csók 907.Hátoldalán: Párizsi Mûvészellátós bélyegzô és cimketöredékKikiáltási ár: 1 600 000 FtReserve price: 6061 Euro
64
112255.. RRuuddnnaayy GGyyuullaa Pelsôc, 1878 – Budapest, 1957LLOOVVAASSOOKK AA TTÁÁJJBBAANNAkvarell, karton, 16,5 x 23,5 cm.J.k.l.: Rudnay Gy. Kikiáltási ár: 90 000 FtReserve price: 341 Euro
112244.. TToorrnnaaii GGyyuullaaGörgo, 1861 - Budapest, 1928KKEELLEETTII JJEELLEENNEETTOlaj, fa, 33 x 50 cm.J.b.l.: Tornai Gy.Kikiáltási ár: 380 000 FtReserve price: 1439 Euro
6588. Tavaszi Mûvészeti Aukció
112244..
112266..
112266.. MMoollnnáárr JJóózzsseeffZsámbék, 1821 – Budapest, 1899FFÜÜRRDDÔÔZZÔÔ NNÔÔKKOlaj, vászon, 98 x 121 cm,J.n. Hátoldalon MNG bírálati szám: 638/1968.Kikiáltási ár: 2 800 000 FtReserve price: 10 606 Euro
66
112277.. HHooffffmmaannnn,, JJoosseeff Brtnice, 1870 – Bécs, 195644 DDAARRAABB EEGGYYMMÁÁSSBBAACCSSÚÚSSZZTTAATTHHAATTÓÓ AASSZZTTAALLKKAAMahagóni színûre fényezettbükkfa72,5 x 61 x 42,5 cm; 68 x 48 x 37,5 cm;66 x 41 x 32 cm; 65 x 34 x 27,5 cm.Bécs, 1905 körül.Jelzett (eredeti gyári papír-címke): Jakob & Josef Kohn.Irodalom: Jacob & Josef Kohnkatalógus 1916, (1980-as,müncheni újranyomás) 79. old. 986-os szám, illusztrá-cióként a hasonló, egymásbatolható asztalkákra.Kikiáltási ár: 220 000 FtReserve price: 833 Euro
112299.. AArrtt--ddeeccoo zzssúúrrkkooccssii Gôzölt bükkfa, görgôs lábakkal, 72,5 x 50 cm.1920 körül.Kikiáltási ár: 65 000 FtReserve price: 246 Euro
113300.. AArrtt--ddeeccoo zzssúúrrkkooccssii Gôzölt bükkfa, görgôs lábakkal, tetejénüveglappal, 72,5 x 50 cm.1920 körül.Kikiáltási ár: 65 000 FtReserve price: 246 Euro
112288.. AArrtt--ddeeccoo ppoosszzttaammeennss Fenyô alapon dió borítás, ívesüvegajtóval, 110 x 45 cm.Magyarország, 1930 körül.Kikiáltási ár: 48 000 FtReserve price: 182 Euro
6788. Tavaszi Mûvészeti Aukció
112277..
113333..
113333.. BBééccssii bbaarrookkkk eettaaggeerr Fenyôfa alapon cseresznye borítás,faragott, esztergályozott részletekkel,128 x 100 x 37 cm.1870 körül.Kikiáltási ár: 140 000 FtReserve price: 530 Euro
113322.. RRookkookkóó ssttíílluussúú sszzaalloonnttüükköörr Faragott, aranyozott keményfa, fazettálttükörlappal, 133 x 75 cm.XIX. század vége.Kikiáltási ár: 280 000 FtReserve price: 1061 Euro
113311.. NNéémmeett vvaarrrróóaasszzttaallkkaa Fenyô alapon, mahagóni borítás, 77 x 50 x 39,5 cm.Felhajtható asztallapja alatt több kisebbtároló fiók elefántcsont fogantyúkkal,faragott lábakkal. 1850 körül.Felújított állapotban.Kikiáltási ár: 65 000 FtReserve price: 246 Euro
68
113344.. BBiieeddeerrmmeeiieerr kkoonnzzooll Fenyô alapon topolya, topolyagyökérborítás, 93 x 63 x 58 cm.Ausztria, 1840 körül.Kikiáltási ár: 240 000 FtReserve price: 909 Euro
113355.. HHooffsscchhrreeiinneerreeii,, DDaanniieell München, 1800-as évek elejeTTÉÉRRDDEEPPLLÔÔ AAJJTTÓÓSS SSZZEEKKRRÉÉNNYYFenyô alapon cseresznyefa borítás,85 x 80 x 70 cm.Jelzett: Hofschreinerei Daniel,München, 1805 körül.Kikiáltási ár: 160 000 FtReserve price: 606 Euro
113366.. DDoohháánnyyzzóó aasszzttaall Rózsafa, tetején és lábain gazdag csont berakásos díszítéssel. 43 x 77 x 45 cm.XX. század eleje.Kikiáltási ár: 55 000 FtReserve price: 208 Euro
6988. Tavaszi Mûvészeti Aukció
113344..
113388..
113377.. KKllaasssszziicciissttaa kkoommóódd Dió alapon juhar borítással, különfélenemes fákból rakott intarziadíszítésselés tusfestéssel, 94 x 121 x 54 cm.Itália, XVIII. század vége.Kikiáltási ár: 480 000 FtReserve price: 1818 Euro
113388.. HHooffsscchhrreeiinneerreeii,, DDaanniieell München, 1800-as évek elejeBBIIEEDDEERRMMEEIIEERR OOSSZZLLOOPPOOSS AALLAACCSSOONNYYSSZZEEKKRRÉÉNNYYFenyô alapon cseresznye borítás,feketére fényezett oszlopokkal, 85 x 90 x 49,5 cm. Jelzett: Hofschreinerei Daniel,München, 1805 körül. Kikiáltási ár: 160 000 FtReserve price: 606 Euro
70
113399.. EEmmppiirree ddiipplloommaattaa íírróóaasszzttaall Fenyô alapon diófa borítás, egzotikus fából készített berakásokkal,tusfestett jelenetekkel és bronz díszítôelemekkel, 77 x 200 x 88 cm. Ausztria, 1810 körül.Kikiáltási ár: 800 000 FtReserve price: 3030 Euro
114400.. EEmmppiirree ssttíílluussúú kkoonnzzoollaasszzttaall Fenyôfa alapon mahagóni borítás,plasztikus réz díszítôelemekkel,tetején zöldmárvány lappal, 143 x 45 x 95 cm.XX. század. Felújított állapotban.Kikiáltási ár: 120 000 FtReserve price: 455 Euro
7188. Tavaszi Mûvészeti Aukció
113399..
114411..
114411.. KKoonnzzoollaasszzttaall,, ffeelltteehheettôôeenn GGiiuusseeppppee MMaaggggiioolliinnii
1738 – 1814Keményfa alapon rózsafa borítás, cseresznyefából és diófából készült intarziadíszítéssel, tusfestéssel, 78 x 90 x 44 cm. Olasz, 1800 körül. Felújított állapotban.Kikiáltási ár: 850 000 FtReserve price: 3220 Euro
114422.. SSzzeecceesssszziióóss sszzaalloonnggaarrnniittúúrraa Eredeti, szecessziós selyemszövetkárpitozás, kézzel készített rojtosbojtdíszítéssel.Kanapé: 78 x 135 x 65 cm.2 db fotel: 78 x 67 x 70 cm.Karfás ülôke: 66 x 60 x 38 cm.1900 körül.Eredeti állapotában.Kikiáltási ár: 240 000 FtReserve price: 909 Euro
114444.. BBiieeddeerrmmeeiieerr kkaannaappéé Fenyôfa alapon cseresznyefaborítással, bordó, mintásselyemszövet kárpitozással, 95 x 155 x 65 cm.Bécs, 1820 körül. Kikiáltási ár: 260 000 FtReserve price: 985 Euro
114433.. AAddaamm ssttíílluussúúééttkkeezzôôggaarrnniittúúrraa
Asztal: fenyô alapon mahagóniborítás, 290 / 73 x 120 cm.4 db szék: mahagóni, faragott, áttört rozetta formájú háttámlával,97 x 56 x 52 cm.Angol, 1800-as évek vége.Kikiáltási ár: 190 000 FtReserve price: 720 Euro
7388. Tavaszi Mûvészeti Aukció
114422..
114499..
114455.. NNéémmeett eemmppiirree kkaannaappéé Fenyôfa alapon, feketére pácoltjuhar borítással, háttámlán és a karfákon tusfestés díszítéssel, 90 x 208 x 64 cm.Német, 1800 körül.Kikiáltási ár: 380 000 FtReserve price: 1439 Euro
114499.. NNéémmeett mmaaggaazziinnsszzóóffaa Fenyô alapon mahagóniborítással, juharból rakottintarziadíszítéssel, felhajthatókartámlái titkos fakkokat rejtenek,84 x 195 x 67 cm.Észak-német, 1810 körül.Kikiáltási ár: 180 000 FtReserve price: 682 Euro
114466.. BBiieeddeerrmmeeiieerr sszzéékk Keményfa alapon diófa borítás, faragott,aranyozott kosfejes díszítôelemekkel, 93 x 45 x 42 cm.Ausztria, 1830 körül.Kikiáltási ár: 65 000 FtReserve price: 246 Euro
114477.. BBiieeddeerrmmeeiieerr sszzéékk Keményfa alapon diófa borítás, faragott,aranyozott kosfejes díszítôelemekkel, 93 x 45 x 42 cm.Ausztria, 1830 körül.Kikiáltási ár: 65 000 FtReserve price: 246 Euro
114488.. BBiieeddeerrmmeeiieerr sszzéékk Keményfa alapon diófa borítás, faragott,aranyozott kosfejes díszítôelemekkel, 93 x 45 x 42 cm.Ausztria, 1830 körül.Kikiáltási ár: 65 000 FtReserve price: 246 Euro
74
115500.. DDaannhhaauusseerr,, JJoosseeff Bécs, 1780 – Bécs, 1829OOVVÁÁLLIISS NNÔÔII ÍÍRRÓÓAASSZZTTAALLFenyôfa alapon diófa borítás, 79 x 132 x 95 cm.1830 körül.Felújított állapotban. Kikiáltási ár: 220 000 FtReserve price: 833 Euro
115522.. BBiilllleenntthheettôôsszzaalloonnaasszzttaall
Fenyôfa alapon diófa borítás,lap szélén rózsafából, cseresznyébôl és paliszan-derbôl rakott finom intarziadíszítéssel, 79 x 100 cm.Felbillenthetô asztallap alattilapon zenélô majmot, faunt és puttókat ábrázoló tusrajz,„Die. Musika LisheGeshelshaft” felirattal.1840 körül.Kikiáltási ár: 180 000 FtReserve price: 682 Euro
115511.. BBiieeddeerrmmeeiieerr kkaarroosssszzéékk Fenyôfa alapon dió, diógyökér borítás,támláján tussal árnyalt,esernyômotívum intarziadíszítés, 90 x 55 x 55 cm.Németország, 1810 körül. Kikiáltási ár: 140 000 FtReserve price: 530 Euro
7588. Tavaszi Mûvészeti Aukció
115500..
115555..
115555.. EEmmppiirree íírróósszzeekkrreetteerr Keményfa alapon mahagóni borítással, tûzaranyozottbronz díszítôelemekkel, lehajtható írólapja mögöttkisfiókos, rejtettfakkos kiképzéssel, tetején fehér erezetû, feketemárvány lappal, 138 x 91 x 45 cm. Német, 1810 körül.Felújított állapotban.Kikiáltási ár: 480 000 FtReserve price: 1818 Euro
115533.. NNôôii íírróóaasszzttaall DDaannhhaauusseerr ssttíílluussáábbaann Fenyô alapon dió, mahagóni borítás,feketére fényezett elemekkel, 79 x 95 x 60 cm. Ausztria, 1827 körül.Kikiáltási ár: 280 000 FtReserve price: 1061 Euro
115544.. BBiieeddeerrmmeeiieerr kkoonnzzoollaasszzttaall ttüükköörrrreell Keményfa alapon cseresznyefa és diófa borítás,faragott, aranyozott ökörszemes díszítéssel.Konzol: 88 x 96 x 56 cm.Tükör: 127 x 74 cm.Német, 1820 körül.Kikiáltási ár: 550 000 FtReserve price: 2083 Euro
76
115566.. BBaarrookkkk kkoommóódd Fenyôfa alapon diófa borítással,diógyökérbôl, rózsafából, paliszanderbôlkészült intarzia berakással, 94 x 129 x 68 cm.1740 körül.Felújított állapotban.Kikiáltási ár: 650 000 FtReserve price: 2462 Euro
115588.. HHiissttoorriizzáállóó jjááttéékkaasszzttaall Faragott, esztergályozott tömör tölgyfa lábak és összekötôk,lapja fenyô alapon mahagóni, paliszander, rózsafa borítással,jávorból rakott gazdag intarziadíszítéssel, 80 x 83 x 91 cm.Kávában minden oldalon egy kisfiókkal.1870 körül.Kikiáltási ár: 260 000 FtReserve price: 985 Euro
115577.. EEmmppiirree ssttíílluussúú kkoommóódd Tölgyfa alapon jávorfa borítás, feketérefényezett felsô lappal és 2 oszloppal,aranyozott bronz fogantyúkkal és áttörtkulcs címerrel, 87 x 112,5 x 51 cm.XX. század.Felújított állapotban.Kikiáltási ár: 90 000 FtReserve price: 341 Euro
7788. Tavaszi Mûvészeti Aukció
115566..
115599..
115599.. CCiilliinnddeerreess ccooppff íírróókkoommóódd Fenyôfa alapon dió-, diógyökér borítás, cseresznyébôlés jávorból rakott intarziadíszítéssel, tusfestéssel, 112 x 120 x 60 cm.1780 körül.PPrroovveenniieenncciiaa:: Egykor Gróf Széchenyi Zsigmondtulajdononában volt.Kikiáltási ár: 750 000 FtReserve price: 2841 Euro
78
116600.. BBaarrookkkk rruuhháásssszzeekkrréénnyy Fenyô alapon dió borítás, 185 x 70 x 68 cm.Ajtó lapjain belül kovácsoltvasveretekkel, zárszerkezet hiányzik.Németország, 1700-as évek közepe.Kikiáltási ár: 650 000 FtReserve price: 2462 Euro
116611.. TTáámmllááss sszzéékk XXVVIIII.. sszzáázzaaddii ssttíílluussbbaann Faragott tölgyfa, 94,5 x 48 x 45 cm.Háttámla közepén faragott nemesi címerrel.Sérült.Kikiáltási ár: 60 000 FtReserve price: 227 Euro
116622.. TTáámmllááss sszzéékk XXVVIIII.. sszzáázzaaddii ssttíílluussbbaann Faragott tölgyfa, 94,5 x 48 x 45 cm.Háttámla közepén faragott nemesi címerrel, 1863-as évszámmal.Kikiáltási ár: 60 000 FtReserve price: 227 Euro
7988. Tavaszi Mûvészeti Aukció
116600..
116633..
116633.. SSzzaalloonnaasszzttaall Keményfa alapon feketére fényezett ébenfa borítás, teljes felületén rendkívül gazdag, tussal árnyaltgyöngyházból és rézszálakból készített enkausztikadíszítéssel, görgôs lábakkal, 74,5 x 101,5 x 62 cm.Jelzett: Habert 1852.Kikiáltási ár: 550 000 FtReserve price: 2083 Euro
80
116644.. XXVVII.. LLaajjooss ssttíílluussúú nnôôii íírróóaasszzttaall Keményfa alapon sötét és világos árnyalatú,rombusz intarziásrózsafa borítás, bronz díszítôelemekkel, 90 x 74 x 46 cm.Lehajtható lapja mögött három kisfiók,hátratolható írólapja titkos tárolórészt rejt.1880 körül.Felújított állapotban.Kikiáltási ár: 180 000 FtReserve price: 682 Euro
116655.. RRoollóóss kkoonnzzooll aasszzttaallkkaa Kôrisfa, faragott részletekkel, lapja alatt rolószáródású tárolórésszel, 79 x 71 x 35 cm.Német, 1770 körül.Kikiáltási ár: 180 000 FtReserve price: 682 Euro
116677.. FFrraanncciiaavvaarrrróóaasszzttaallkkaa Keményfa alapon rózsafaborítás, geometrikuselrendezésû intarziadíszítéssel, bronz papucsokkal,73 x 38 x 27 cm.Franciaország, 1890 körül.Kikiáltási ár: 75 000 FtReserve price: 284 Euro
116666.. NNôôii íírróóaasszzttaall Keményfa alapon mahagóni borítás, különbözôfákból rakott, kívül-belül egyaránt gazdagintarziadíszítéssel, tussal árnyalt részletekkel,feketére fényezett, faragott lábakkal, 82,5 x 45 x 74 cm.Lehajtható asztallapja mögött több rekeszes,titkos fiókkal.Francia, 1870 körül.Kikiáltási ár: 260 000 FtReserve price: 985 Euro
8188. Tavaszi Mûvészeti Aukció
116644..
116688..
116688.. TTaabbeerrnnáákkuulluumm Fenyô alapon dió, diógyökér , haboskôris borítás, 200 x 130 x 70 cm.Ausztria, 1730 körül.Kikiáltási ár: 1 800 000 FtReserve price: 6 818 Euro
82
116699.. EEzzüüsstt ccuukkoorrttaarrttóó ffeeddéélllleell 800-as finomságú ezüst, 311 g, 12 x 19 cm.Jelzett: Pest, 1867–1936 között használtfémjel, BL mesterjegy.Kikiáltási ár: 28 000 FtReserve price: 106 Euro
117700.. EEzzüüsstt sszzeennddvviiccsseess ttáállccaa 800-as finomságú ezüst, 550 g, 39,5 x 20 cm.Jelzett: Pest, 1867–1936 között használt fémjel.Kikiáltási ár: 44 000 FtReserve price: 167 Euro
117711.. SSzzaallvvééttaattaarrttóó 800-as finomságú ezüst, 103 g, 11 x 14 cm.Jelzett: Pest, 1937–66 között használtfémjel, KK mesterjegy.Kikiáltási ár: 18 000 FtReserve price: 68 Euro
117722.. PPeessttii mmookkkkáásskkéésszzlleett
835-ös finomságú ezüst,mindösszesen 2132 g, 5 db.Jelzett: Pest, 1966–1998között használt fémjel, H-hivataljel, PV-pénzverdés jelzés.Kikiáltási ár: 130 000 FtReserve price: 492 Euro
22.. NNAAPP
8388. Tavaszi Mûvészeti Aukció
116699..
117755..
117733.. BBééccssii kkaarraaffffaa ppáárr 800-as finomságú ezüst, kristályüveg, 25 cm.Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel, F. H. (Franz Heid) mesterjegy.Kikiáltási ár: 120 000 FtReserve price: 455 Euro
117744.. AArrtt--ddeeccoo ggyyüümmööllccsskkíínnáállóó 800-as finomságú ezüst, 559 g, 12 x 22 cm átmérô.Jelzett: Pest, 1867–1936 között használt fémjel.Kikiáltási ár: 110 000 FtReserve price: 417 Euro
117755.. PPeessttii ggyyüümmööllccsskkíínnáállóó 800-as finomságú ezüst, üvegbetéttel, 1065 g, 13 x 48 x 20 cm.Jelzett: Pest, 1867–1936 között használt fémjel.Kikiáltási ár: 280 000 FtReserve price: 1061 Euro
84
117777.. FFûûsszzeerrttaarrttóó 826-os finomságú ezüst, 41 g, 5,5 x 6 cm.Jelzett: Dánia, 1920 körül használtfémjel, Christian F. Heise mesterjegy.Kikiáltási ár: 6500 FtReserve price: 25 Euro
117788.. AArrtt--ddeeccoo ggyyeerrttyyaattaarrttóó 830-as finomságú ezüst, kitöltött talppal, 12 cm.Jelzett: Dánia, 1930 körül használt fémjel,Cohr mesterjegy.Kikiáltási ár: 12 000 FtReserve price: 45 Euro
117799.. KKeerreesszztteellôô ppoohháárr 830-as finomságú ezüst, 29 g, 6,5 x 5 cm, vésett díszítéssel.Jelzett: Dánia, 1920 körül. Kikiáltási ár: 6500 FtReserve price: 25 Euro
117766.. AArrtt--ddeeccoo tteeááss--kkáávvééss kkéésszzlleett
800-as finomságú ezüst, 3 db, 781 g, 17; 13; 5,5 cm.Jelzett: Németország, 1888-tól használt, hold-koronás fémjel.Kikiáltási ár: 80 000 FtReserve price: 303 Euro
118800.. TTeeaasszzûûrrôô 826-os finomságú ezüst, 37 g, 14 x 6 cm.Jelzett: Dánia, 1924-ben használt fémjel, Christian F. Heise mesterjegy.Kikiáltási ár: 6500 FtReserve price: 25 Euro
118811.. HHaammuuttaarrttóó 826-os finomságú ezüst, kitöltött talp,átmérô: 11 cm.Jelzett: Dánia, 1938-ban használt fémjel, JS (Jens Sigsgaard) mesterjegy.Kikiáltási ár: 6500 FtReserve price: 25 Euro
8588. Tavaszi Mûvészeti Aukció
117766..
118833..
118822.. AArrtt--ddeeccoo ggyyeerrttyyaattaarrttóó 830-as finomságú ezüst, 804 g, 16,5 x 32,5 cm.Jelzett: Németország, 1888-tól használt hold-koronás fémjel, valamint Krischer Düsseldorf jelzés.Kikiáltási ár: 120 000 FtReserve price: 455 Euro
118833.. AArrtt--ddeeccoo kkéésszzlleett((55 sszzeemmééllyyeess )) 800-as finomságú ezüst,1707 g, 25 cm, 12 cm.Jelzett: Holland, 1920 körüli fémjel, Ewald Möller készítôi jel.Kikiáltási ár: 140 000 FtReserve price: 530 Euro
86
118844.. PPeessttii ccuukkoorrddoobboozz 800-as finomságú ezüst, 510 g, 11 x 15 x 10 cm.Jelzett: Pest, 1937–1966 között használt fémjel, HI mesterjegy. Kikiáltási ár: 80 000 FtReserve price: 303 Euro
118855.. EEzzüüsstt hhaattttyyúúss ffûûsszzeerrttaarrttóó 800-as finomságú ezüst, 120 g, 9 x 9,5 x 7 cm.Jelzett: Pest, 1867–1936 között használt fémjel.Kikiáltási ár: 28 000 FtReserve price: 106 Euro
118866.. PPeessttii kkíínnáállóó 800-as finomságú ezüst, 241 g, 5,5 x 24 cm.Jelzett: Pest, 1867–1936 között használt fémjel. Kikiáltási ár: 23 000 FtReserve price: 87 Euro
118877.. BBééccssii aauuffssaattzz 800-as finomságú ezüst, üveg, 422 g, 28 cm.Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel, CW. (Carl Warmuth) mesterjegy.Kikiáltási ár: 160 000 FtReserve price: 606 Euro
8788. Tavaszi Mûvészeti Aukció
118844..
118888..
118888.. DDiiaannaa,, aazz eerrddôôkk,, mmeezzôôkk,, vviizzeekk iisstteennnnôôjjee 800-as finomságú ezüst, 2997 g, 32 cm.Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel, Frank Brüder mesterjegy.Kikiáltási ár: 450 000 FtReserve price: 1705 Euro
88
118899.. PPeessttii bbóóllééss kkéésszzlleett 800-as finomságú ezüst,fabetéttel, bruttó 5680 g, 70 x 60 cm.Jelzett: Pest, 1867–1936között használt fémjel, WS mesterjegy.Kikiáltási ár: 360 000 FtReserve price: 1364 Euro
119900.. EEzzüüsstt ttáállccaa 800-as finomságú ezüst, 318 g, 29 x 16 cm.Jelzett: Román, 1906-tólhasznált fémjel.Kikiáltási ár: 18 000 FtReserve price: 68 Euro
119911.. PPeessttii ffûûsszzeerrttaarrttóó 800-as finomságú ezüst,48 g, 6,5 x 3 cm.
Jelzett: Pest, 1937–1966 között használt fémjel, WN mesterjegy.Kikiáltási ár: 8 000 FtReserve price: 30 Euro
119922.. NNéémmeett sszziivvaarrvváággóó 800-as finomságú ezüst, 114 g, 16,5 cm.Jelzett: Németország, 1888-tólhasznált hold-koronás fémjel.Nyél és a torkolat ezüst,vágóél ezüstözött fém.Kikiáltási ár: 26 000 FtReserve price: 98 Euro
119933.. SShheeffffiieelldd--iiffûûsszzeerrttaarrttóó--ppáárr,,kkaannaallaakkkkaall
925-ös finomságú ezüst, 87 g, 5 x 9 cm.Jelzett: Sheffield, 1892,valamint 1872–1902 közötti,bécsi behozatali jel.Kikiáltási ár: 13 000 FtReserve price: 49 Euro
8988. Tavaszi Mûvészeti Aukció
118899..
119977..
119977.. GGyyüümmööllccsskkíínnáállóó 800-as finomságú ezüst, 1028 g, 14,5 x 37 x 27 cm.Jelzett: Németország, 1888-tól használt hold-koronás fémjel, valamint No.: 9869 E. Eokert jelzéssel.Kikiáltási ár: 150 000 FtReserve price: 568 Euro
119944.. BBiirrmmiinngghhaammii kkaarraaffffaa Angol ezüst, fújt üveg, 21 x 14 cm.Jelzett: Birmingham, 1891-es fémjel, JTH és JHM mesterjegyek.Kikiáltási ár: 70 000 FtReserve price: 265 Euro
119955.. AAuuffssaattzz Préselt ezüstlemez, kitöltött test, savmaratott, csiszolt üvegkínálóval, 26 x 18 cm. Fjn. 1800-as évek második fele.Kikiáltási ár: 48 000 FtReserve price: 182 Euro
119966.. KKllaasssszziicciissttaa ssttíílluussúú lliikkôôrrööss sszzeetttt
800-as finomságú ezüst, üveg, 29 cm.Jelzett: Németország, 1888-tól használt, hold-koronás fémjel.Kikiáltási ár: 170 000 FtReserve price: 644 Euro
90
220011.. GGyyeerrttyyaattaarrttóó ppáárr 830-as finomságú ezüst, kitöltötttalppal, 16 cm.Jelzett: Dánia, 1930-körül, DG mesterjegy.Kikiáltási ár: 36 000 FtReserve price: 136 Euro
220022.. EEzzüüssttöözzöötttt ppeerreemmûû üüvveeggttááll Ezüstözött fém, üveg, 9 x 18,5 cm.1900-as évek.Kikiáltási ár: 8 000 FtReserve price: 30 Euro
220033.. EEzzüüssttöözzöötttt kkáávvéésskkaannnnaa Ezüstözött alpakka, 19 x 25 cm.Jelzett: ICCD készítô jelzéssel.1900-as évek eleje.Füle sérült.Kikiáltási ár: 18 000 FtReserve price: 68 Euro
119988.. OOllaasszz kkaarraaffffaa Ezüstözött alpakka fül és fedél, kristályüveg test, 27 x 17 cm.Jelzett: Made in Italy1880 körül.Kikiáltási ár: 22 000 FtReserve price: 83 Euro
119999.. PPeessttii aasszzttaallkköözzéépp 800-as finomságú ezüst, 986 g, 19 x 22 cm.Jelzett: Pest, 1867-1936 közötti fémjel, PK. mesterjegy.Kikiáltási ár: 48 000 FtReserve price: 182 Euro
220000.. LLoonnddoonnii kkaarraaffffaa Angol ezüst, kristályüveg, 27,5 cm.Jelzett: London, 1887.Kikiáltási ár: 140 000 FtReserve price: 530 Euro
9188. Tavaszi Mûvészeti Aukció
119988..
220077..
220077.. NNéémmeett kkíínnáállóókkoossáárr 800-as finomságú ezüst, osztottüvegbetéttel, 450 g, 17,5 x 35 x 18 cm.Jelzett: Németország, 1888-tólhasznált, hold-koronás fémjel, valamint 1901–1921 közötti, pesti behozatali jel.2 üvegén apró csorba.Kikiáltási ár: 68 000 FtReserve price: 258 Euro
220044.. NNéémmeett jjuuggeennddssttiill ddíísszzkkuuppaa 800-as finomságú ezüst, 263 g, 25,5 x 11,5 cm.Jelzett: Németország, 1888-tól használthold-koronás fémjel. No. 10111 sorszám.Elôoldalán ajándékozási vésés németnyelven: „Polgári kórus 5. jubileumánakemlékére” Belül aranyozott.Kikiáltási ár: 32 000 FtReserve price: 121 Euro
220055.. NNéémmeett kkaarraaffffaa 800-as finomságú ezüst, csiszolt üveg,38 cm.Jelzett: Németország, 1888-tól használt, hold-koronás fémjel, valamint 1872–1902 közötti brassói behozatali jel.Kerek talpon csiszolt üvegtest, vésett,cizellált, eklektikus stílusú ezüst kiöntôrésszel. Belül aranyozott.Kikiáltási ár: 150 000 FtReserve price: 568 Euro
220066.. PPeessttii sseerrlleegg 800-as finomságú ezüst, 264 g, 27,5 x 10 cm.Jelzett: Pest, 1867–1936 között használt fémjel.Kikiáltási ár: 48 000 FtReserve price: 182 Euro
92
220088.. LLôôppoorr--ttaarrttóó eeddéénnyykkee Csont, fém, 9,5 x 6,2 cm.1800-as évek vége.Kikiáltási ár: 38 000 FtReserve price: 144 Euro
220099.. KKiissmméérreettûû uuttaazzóóóórraa 210, ezüst díszítésû, vörösmárvány tok, 11 x 5 cm.Római számos, zománcozott számlap.Zsebóra szerkezettel.1800-as évek.Kikiáltási ár: 90 000 FtReserve price: 341 Euro
221100.. PPiippeerreeddoobboozz Elefántcsont, tetején kézzel festett nôi portréval, 3 x 8 cm.Jn.Franciaország, 1800-as évek eleje.Kikiáltási ár: 110 000 FtReserve price: 417 Euro
221133.. ZZeennééllôô vvaarrrróóddoobboozz Zongora formájú, mahagóniból készülttok tetején játszadozó puttókatábrázoló, ezüstözött relief-betéttel,belül 800-as finomságú ezüst nyelûolló, szúró- és vágóeszköz, valaminttûtartó, alatta zeneszerkezettel, 9 x 26 x 14 cm.Ezüst jelzett: 1867-1936 között használtfémjel, AR mesterjegy.Eredeti állapotban.Kikiáltási ár: 90 000 FtReserve price: 341 Euro
221111.. BBrraassssóóii ccuukkoorrffooggóó 12 latos antik ezüst, 29 g, 25 cm.Jelzett: Brassó, 1830 körül, elmosódott AE mesterjegy.Kikiáltási ár: 8500 FtReserve price: 32 Euro
221122.. AAnnttiikk eezzüüsstt ccuukkoorrffooggóó13 latos antik ezüst, 31 g, 15,5 cm.Jelzett: 13 latos jelzéssel.1800-as évek eleje.Kikiáltási ár: 7500 FtReserve price: 28 Euro
9388. Tavaszi Mûvészeti Aukció
220088..
221155..
221144.. KKllaasssszziicciissttaa ssttíílluussúú mmookkkkááss kkéésszzlleett 925-ös finomságú, aranyozott ezüst, mindösszesen bruttó 2339 g.Jelzett: Németország, 1888-tól használt hold-koronás fémjel, AE mesterjegy.Tálca: mahagóni fabetéttel: 46 x 26,5 x 3,5 cm.Mokkás kiöntô faragott elefántcsont füllel: 20 x 17 x 11 cm.Tejszínkiöntô faragott elefántcsont füllel: 10 x 11 x 7 cm.Cukortartó: 12 x 12 x 9 cm.Kikiáltási ár: 280 000 FtReserve price: 1061 Euro
221155.. SSiissaakkkkaannnnaa 833-as finomságú ezüst, 1400 g, 36 x 20 cm. Jelzett: 1700-as évek, késôbbi, 1938-tól használt portói fémjellel. Kikiáltási ár: 180 000 FtReserve price: 682 Euro
94
221166.. LLyyoonnii eemmppiirree tteeáásskkaannnnaa 800-as finomságú antik ezüst, 594 g, 28 cm.Jelzett: Lyon, 1819–1838 között használt fémjel.Csôre sérült, cinnel javított. Kikiáltási ár: 90 000 FtReserve price: 341 Euro
221177.. PPáárriizzssii eemmppiirree oollaajj-- ééss eecceettttaarrttóó
950-es finomságú ezüst, 762 g, 31 x 25 x 16 cm.Jelzett (több helyen): Párizs, 1809–1819között használt fémjel, J. C. C. mesterjegy.Kikiáltási ár: 380 000 FtReserve price: 1439 Euro
221188.. CChhaarrlleess NNiiccoollaass OOddiioott KKAANNNNAA950-es finomságú ezüst, fa nyél, 545 g, 16 x 19 cm. Jelzett: Párizs, Odiot A Paris, 1827-es „lámpás” (Charles Nicolas Odiot)mesterjegy. Kikiáltási ár: 180 000 FtReserve price: 682 Euro
221199.. BBééccssii ffûûsszzeerrttaarrttóó 800-as finomságú ezüst, 43 g, 3 x 6 cm.Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel.Kikiáltási ár: 7500 FtReserve price: 28 Euro
222200.. BBééccssii ffûûsszzeerrttaarrttóó ppáárr 800-as finomságú ezüst, 83 g, 3 x 9,5 x 3,2 cm.Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel.Kikiáltási ár: 12 000 FtReserve price: 45 Euro
222211.. GGyyóóggyysszzeerreess ddoobboozz 800-as finomságú ezüst, 58 g, 5 x 6 cm.Jelzett: 800-as finomságjel.1900 körül.Kikiáltási ár: 6000 FtReserve price: 23 Euro
9588. Tavaszi Mûvészeti Aukció
221166..
222255..
222222.. EEmmppiirree ffûûsszzeerrsszzóórróó Antik ezüst, hámozott, metszettüvegbetéttel, nettó: 110 g, 15 x 7 cm.Fjn. 1800-as évek eleje.Kikiáltási ár: 48 000 FtReserve price: 182 Euro
222233.. EEmmppiirree ddzzsseemmttaarrttóó Antik ezüst, 286 g, 19,5 cm.Jelzett: Olasz, XIX. századi fémjel (Tardy, 291. o.).Kikiáltási ár: 110 000 FtReserve price: 417 Euro
222244.. CChhaarrlleess NNiiccoollaass OOddiioottFFÛÛSSZZEERRTTAARRTTÓÓ950-es finomságú aranyozott ezüst, 137 g, 4,5 x 8 x 5,5 cm. Jelzett: Franciaország, 1838-tól használtfémjel, Odiot. A Paris mesterjegy.Kikiáltási ár: 55 000 FtReserve price: 208 Euro
222255.. MMoosszzkkvvaaii nniieellllóóss ddoohháánnyysszzeelleennccee 84 zlotnyikos ezüst, 131 g, 23 x 9,5 x 3,8 cm. Belül aranyozott.Jelzett: Moszkva, 1873-as fémjel, Ivan Petrovics Hlebnyikov mesterjegy.Kikiáltási ár: 95 000 FtReserve price: 360 Euro
96
223300.. EEzzüüssttnnyyeellûû sszzeerrvvíírroozzóókkéésszzlleett
Ezüst nyél, csont és aranyozottfém villa-, kanál- és lapátrésszel,5 db-os, 37,5 x 29 cm.Jelzett: 1872–1902 közötthasznált prágai behozatalifémjel.Eredeti, madaras-indásdíszítésû, tölgyfa dobozban.Kikiáltási ár: 28 000 FtReserve price: 106 Euro
222266.. FFrraanncciiaa kkeehheellyyppáárr 950-es finomságú antik ezüst, 336 g, 14,5 x 6,5 cm.Jelzett: Franciaország, 1819–1838 között használt fémjel, G. Falkenberger mesterjegy. Kikiáltási ár: 110 000 FtReserve price: 417 Euro
222277.. KKaaggyyllóó ffoorrmmáájjúú kkíínnáállóó 950-es finomságú ezüst, 471 g, 4 x 29 x 24 cm.Golyó lábakon, belül aranyozott.Jelzett: Franciaország, 1838-tól használtfémjel, VEYRAT mesterjegy.Kikiáltási ár: 65 000 FtReserve price: 246 Euro
222288.. FFrraanncciiaa ffûûsszzeerrsszzóórróó 950-es finomságú ezüst, 153 g, 16 cm.Jelzett: Franciaország, 1838-tól használt fémjel, A. Risler and Carrykészítôjel.Kikiáltási ár: 42 000 FtReserve price: 159 Euro
222299.. SSzzaallvvééttaattaarrttóó 800-as finomságú ezüst, 77 g, 15 x 10,5 x 3 cm.Jelzett: Pest, 1937-66 között használt fémjel, B hivataljel, FM mesterjegy.Kikiáltási ár: 15 000 FtReserve price: 57 Euro
9788. Tavaszi Mûvészeti Aukció
222266..
223333..
223311.. KKllaasssszziicciissttaa kkoossáárr Antik ezüst, 558 g, 24,5 x 25 x 18 cm.Jelzett: Franciaország, 1800 körül, feloldatlan fémjelekkel.Kikiáltási ár: 150 000 FtReserve price: 568 Euro
223322.. KKllaasssszziicciissttaa ssttíílluussúú kkoossáárr üüvveeggbbeettéétttteell Ezüst, 469 g, 26 x 25 x 19 cm.Fjn., 1880 körül.Kikiáltási ár: 120 000 FtReserve price: 455 Euro
223333.. CChhaarrlleess NNiiccoollaass OOddiioott TTÁÁLLCCAA800-as finomságú ezüst, 1589 g, 50 x 40 cm.Jelzett: Franciaország,1840–1879 között használtexport-jellel, Odiot mesterjegye,valamint Odiot; A Paris; 232. és1921 körüli, bécsi behozatali jel.Kikiáltási ár: 320 000 FtReserve price: 1212 Euro
223377.. PPiiééttaa Ezüstözött ón, onyx talapzaton,21 cm.XIX. század.Kikiáltási ár: 48 000 FtReserve price: 182 Euro
223344.. TTóórraammuuttaattóó –– JJáádd Ezüstözött alpakka, 25 cm.1900-as évek elsô fele.Vésett, cizellált növényi díszítéssel. Ezüstözés kopott. A mutatóujj törött.Kikiáltási ár: 34 000 FtReserve price: 129 Euro
223355.. CChhaannuukkkkaaii ggyyeerrttyyaattaarrttóó Ezüstözött alpakka, 30 x 25 x 8 cm.Jelzett: Lengyel, 1880 körül, L. Szerman, GAW. Warszawa.Kikiáltási ár: 110 000 FtReserve price: 417 Euro
223366.. TTóórraammuuttaattóó –– JJáádd Ezüst, filigrán és granulációs díszítéssel, 116 g, 25 cm.Fjn. 1900-as évek.Kikiáltási ár: 85 000 FtReserve price: 322 Euro
9988. Tavaszi Mûvészeti Aukció
223344..
224400..
224400.. MMoosszzkkvvaaii ddíísszzttááll 84 zlotnyikos ezüst, 1066 g, 39 cm.Jelzett: Moszkva, 1888?-as fémjel, MP mesterjegy.Kikiáltási ár: 290 000 FtReserve price: 1098 Euro
223388.. BBééccssii rriimmoonn ppáárr 800-as finomságú ezüst, 941 g, 30 cm.Jelzett: Bécs, 1872-1922 között használt fémjel, feloldatlan mesterjegy.Kikiáltási ár: 240 000 FtReserve price: 909 Euro
223399.. TTóórraavvéérrtt Ezüst, 1041 g, 40 x 28,5 cm.Préselt, cizellált és poncolt díszítéssel, középen kôtáblán vésett héber felirat.Jelzés nélkül, 1880 körül.Kikiáltási ár: 180 000 FtReserve price: 682 Euro
100
224411.. SSzzeennttppéétteerrvváárrii kkiiöönnttôô 84 zlotnyikos antik ezüst, 134 g, 8 x 8,5 x 13,5 cm.Jelzett: Szentpétervár, 1820–1880 közötthasznált fémjel, A (R) mesterjegy(1795–1828). Farkasfog próbával (tremolirstich). Trébelt, hasán körben sávos díszítés.Kikiáltási ár: 38 000 FtReserve price: 144 Euro
224422.. FFaabbeerrggéé eevvôôeesszzkköözz ((22 ddbb)) 84 zlotnyikos ezüst, 159 g, 21 cm.Jelzett: Moszkva, 1880–1890 között használt fémjel, Carl Fabergé mesterjegy.Kikiáltási ár: 50 000 FtReserve price: 189 Euro
224433.. MMoosszzkkvvaaii kkoovvss 84 zlotnyikos ezüst, kristályüveg, 14 x 26 cm.Jelzett: Moszkva, 1908–1917 között használt fémjel, EK mesterjegy.Kikiáltási ár: 65 000 FtReserve price: 246 Euro
224444.. MMoosszzkkvvaaii iikkoonn eezzüüsstt ookkllááddddaall Olaj, fatábla, rekeszzománc díszítéses ezüstborítással, 31,5 x 28 cm.Ezüst jelzett: 84 zlotnyikos antik ezüst. Feltehetôen Ivan Petrovics Hlebnyikov Kikiáltási ár: 550 000 FtReserve price: 2083 Euro
10188. Tavaszi Mûvészeti Aukció
224411..
224477..
224455.. MMoosszzkkvvaaii ggyyüümmööllccssttááll 84 zlotnyikos ezüst, színes rekeszzománc díszítéssel, 4334 g, 13 x 66 x 30 cm.Jelzett: Moszkva, 1888?-as fémjel.Kikiáltási ár: 1 700 000 FtReserve price: 6439 Euro
224466.. MMoosszzkkvvaaii kkoovvss 84 zlotnyikos ezüst, rekeszzománc, 21 x 25 cm.Jelzett: Moszkva, 1891, LO (ismeretlen) mesterjegy.Kikiáltási ár: 550 000 FtReserve price: 2083 Euro
224477.. 66 ddbb mmoosszzkkvvaaii vvooddkkááss ppoohháárr 84 zlotnyikos ezüst, rekeszzománc, 5,5 x 4,5 cm.Jelzett: Moszkva, 1908–1917 között használt fémjel, FR mesterjegy.Kikiáltási ár: 220 000 FtReserve price: 833 Euro
102
224488.. MMûûrraaii SSzzeenntt MMiikkllóóss,, jjeelleenneetteekkkkeellOlaj, fatábla, 22 x 16,5 cm.Orosz, 1800-as évek eleje.Kikiáltási ár: 48 000 FtReserve price: 182 Euro
224499.. LLiittuurrggiikkuuss iikkoonn Olaj, fatábla, 22 x 17,5 cm.Orosz, 1800-as ésvek körül.Kikiáltási ár: 48 000 FtReserve price: 182 Euro
225500.. PPaannttookkrrááttoorr iikkoonn Olaj, fatábla, rézborítással, 36 x 31 cmOrosz, 1800-as évek vége.Kikiáltási ár: 50 000 FtReserve price: 189 Euro
10388. Tavaszi Mûvészeti Aukció
224488..
225533..
225511.. MMûûrraaii SSzzeenntt MMiikkllóóss,, mmeelllléékkaallaakkookkkkaall Olaj, fatábla, 33,5 x 27 cm.Orosz, 1700-as évek közepe.Kikiáltási ár: 65 000 FtReserve price: 246 Euro
225522.. HHooddiiggiittrriiaa iikkoonn Olaj, fatábla, réz borítással, 31,5 x 27 cm.Orosz, 1800-as évek vége.Kikiáltási ár: 75 000 FtReserve price: 284 Euro
225533.. MMûûrraaii SSzzeenntt MMiikkllóóss,,mmeelllléékkaallaakkookkkkaall
Olaj, fatábla, 26 x 23 cm.Orosz, 1800-as évek körül.Kikiáltási ár: 70 000 FtReserve price: 265 Euro
104
225555.. SSzziivvaarrkkíínnáállóó ffaaddoobboozz Keményfa alapon dió és diógyökérborítással, ébenfa és jávorfa aprólékos,mikromozaik intarzia díszítés, 15 x 29,5 x 21,5 cm.Itália, 1820 körül.Alja pótolt.Kikiáltási ár: 34 000 FtReserve price: 129 Euro
225544.. TTiittookkzzáárraass ddoobboozz Diófa borítás, tetején paliszanderbôl,égerbôl és egyéb színezett, tussalárnyalt nemes fákból rakottintarziadíszítéssel, szélén színezettmikromozaik intarziacsíkkal, 11 x 23 x 13 cm.Italia, 1840 körül.Kikiáltási ár: 85 000 FtReserve price: 322 Euro
225566.. BBoorrssooss MMiikkllóóss Nagyszeben, 1906 – Budapest, 1991BBUUBBAABronz, zöldmárvány talapzaton, 2 x 11 x 11 cm.J.n.Kikiáltási ár: 18 000 FtReserve price: 68 Euro
225577.. BBoorrssooss MMiikkllóóss Nagyszeben, 1906 – Budapest, 1991Mária a haldokló Krisztussal Bronz plakett, 14,5 x 17,5 cm.Jelzett: Borsos M.Kikiáltási ár: 25 000 FtReserve price: 95 Euro
225588.. RReennnneerr KKáállmmáánn Sopron, 1927 – Sopron, 1994 VVAANN GGOOGGHH PPLLAAKKEETTTTKétoldalas bronz plakett ,6 x 90 mm.Jelzett: RennerKikiáltási ár: 18 000 FtReserve price: 68 Euro
10588. Tavaszi Mûvészeti Aukció
225544..
226600..
226600.. LLiikkôôrrööss kkéésszzlleett ddoobboozzáávvaall Feketére fényezett mahagóni borítású, réz filékkel díszített doboz, fedelén éselôlapján Boulle technikával készült (réz-teknôcpáncél-ezüst) medalionberakással, belül 4 db aranyfestéseslikôrös üveg és 8 db talpas üvegpohár, 27 x 31 x 25 cm.1880 körül.Kikiáltási ár: 120 000 FtReserve price: 455 Euro
225599.. EEmmppiirree kkaannddeelllláábbeerr ppáárr Tûzaranyazott és patinázott bronz, 56 cm.Franciaország, 1800 körül.Kikiáltási ár: 850 000 FtReserve price: 3220 Euro
106
226622.. SSiinnggeerr mmiinnii vvaarrrróóggéépp Festett fém, 17 x 17 cm. Németország, 1900-körül.Kikiáltási ár: 16 000 FtReserve price: 61 Euro
226611.. PPáárrbbaajj ppiisszzttoollyy Faragott, keményfa, kovácsolt vas, 40 x 3,5 cm.Jelzett: Zoller Mátyás, Budapest Magyarország, 1800-as évek közepe.Kikiáltási ár: 85 000 FtReserve price: 322 Euro
226633.. BBeennggáállii ttiiggrriiss bbôôrr Cirkuszban elpusztult állat télibundája, 267 x 170 cm.Európai Uniós mûbizonylattal. Kikiáltási ár: 1 200 000 FtReserve price: 4545 Euro
10788. Tavaszi Mûvészeti Aukció
226611..
226677..
226655.. KKeerréékkllaakkaattooss éékksszzeerrppuusskkaa Csontberakásos fa, keréklakatos zárszerkezet, 68 cm. XVII. század. Kikiáltási ár: 950 000 FtReserve price: 3598 Euro
226666.. KKeerréékkllaakkaattooss vvaaddáásszzppuusskkaa Egyszerû kivitel. Csôben mesterjeggyel (címerpajzsban Z). Tusnál törésnyom. XVIII. század. 110 cm. Kikiáltási ár: 1 800 000 FtReserve price: 6818 Euro
226677.. LLiikkôôrrööss kkéésszzlleett ddoobboozzáávvaall Keményfa alapon topolya és paliszanderborítás, fedelén gravírozott réz címerpajzs, 26 x 24,5 x 33 cm.Belül kivehetô, füles tartóban 4 csiszolt likörös palack dugóval és 16 csiszolt, talpas pohárral.1870 körül.Kikiáltási ár: 110 000 FtReserve price: 417 Euro
226644.. FFrraanncciiaa kkiirráállyyii vvaaddáásszzppuusskkaa Hátultöltôs, Lefauche rendszerû vadászpuska damaszkolt csôvel, igényesen faragott diógyökér ágyazattal. Lakatlemeze és mindkét kakasa vadászjelenetes domborítású. A fémrészek arannyal tausírozottak. A francia királyi udvar számára készült, 1850 körül. Csôbillentés a sátorvas elülsô gerincével történik. 105 cm. Kikiáltási ár: 1 200 000 FtReserve price: 4545 Euro
108
226688.. MMaaggyyaarr bbiieeddeerrmmeeiieerr aasszzttaalliióórraa,, 11882299Pácolt, polírozott fa tok, tûzaranyozott bronz rátétekkel, 39 x 30 x 15 cm. Percbeosztásos, naptáros, arab számos,zománcozott számlap.Jelzett számlap: Binder in Palota.Negyedütôs, clement gátszerkezet, fonalfelfüggesztéses inga, spirál gong.Jelzett szerkezet: Johann Binder, anno 1829.Mûködôképes. Kulccsal, ingával.RReepprroodduukkáállvvaa:: Polgár Árpád és Schmidt Tünde: Az Idô Urai– Az Órák Nagykönyve, 124. old. Kikiáltási ár: 180 000 FtReserve price: 682 Euro
227700.. EEmmppiirree sszzeekkrréénnyyóórraa Feketére fényezett fa tok, rátett bronzdíszítôelemekkel, 48 x 33 x 16 cm.Arab számos, percbeosztásoszománcozott számlap, negyedütôs,ismétlôs és zenélô szerkezettel(Heilige Nacht)Számlap jelzett: Martin Mittnacht in Poisdorf1800 körül. Mûködôképes.Kikiáltási ár: 380 000 FtReserve price: 1439 Euro
226699.. BBééccssii bbiieeddeerrmmeeiieerr aasszzttaallii óórraa Fenyôfa alapon mahagóni borítású tok, 40 x 24 x 12 cm.Arab számos, percbeosztásos, zománcozottszámlap, felesütôs szerkezet.Jelzett számlap: Franz Heckel, Wien Ausztria, 1810 körül.RReepprroodduukkáállvvaa:: Polgár Árpád és SchmidtTünde: Az Idô Urai – Az Órák Nagykönyve,127. old. Kikiáltási ár: 260 000 FtReserve price: 985 Euro
10988. Tavaszi Mûvészeti Aukció
226688..
227733..
227733.. BBééccssii BBiieeddeerrmmeeiieerrsszzaalloonnóórraa
Pácolt, politúrozott fa tok,tûzaranyozott bronzdíszítôelemekkel, 54 x 25 x 9 cm. Negyedütôs, ismétlôs szerkezet. Arab számos, percbeosztásos,zománcozott számlap.Jelzett: számlapján Paul Simeth, Bécs.Ausztria, 1815 körül.Mûködôképes.RReepprroodduukkáállvvaa:: Polgár Árpád ésSchmidt Tünde: Az Idô Urai – Az ÓrákNagykönyve, 125. old. Kikiáltási ár: 280 000 FtReserve price: 1061 Euro
227711.. EEmmppiirree aauuttoommaattaakkaannddaallllóóóórraa
Mahagóni, cseresznyefa borításúfa tok, tusfestéssel,tûzaranyozott bronzdíszítôelemekkel, 46 x 25 x 11 cm.Arab számos zománcozottszámlapkörben domborítottsárgarézbôl készült automatafigurával.Felesütôs szerkezet.Számlap jelzett: Rettich in Wien.Bécs, 1810 körül.RReepprroodduukkáállvvaa:: Polgár Árpád ésSchmidt Tünde: Az Idô Urai – AzÓrák Nagykönyve, 118. old.
Kikiáltási ár: 380 000 FtReserve price: 1439 Euro
227722.. UUrrnnaa óórraa Mahagóni és topolya borítású fa tok,felhúzós szerkezet, 37 x 14 x 11 cm.Arab számos, percbeosztásoszománcozott számlap.Jelzett számlap: Joh Mich Daurer in München.München, 1850 körül. Kulccsal, ingával.Mûködôképes . Kikiáltási ár: 260 000 FtReserve price: 985 Euro
110
227744.. CCaarrtteell óórraa Tûzaranyozott bronz tok, 70 x 30 cm. Római és arab számos, percbeosztásos,zománcozott számlap, felesütôs szerkezet.Franciaország, 1800-as évek második fele.Kikiáltási ár: 110 000 FtReserve price: 417 Euro
227755.. KKaannddaallllóó óórraa Ónix óratest, 63 x 28,5 x 19 cm.aranyozott bronz lábakkal és fülekkel,vésett, arany festett díszítéssel és római számos számlappal, felesütôs szerkezet.Tetején spiáter Diána szobra, kezében ingával. Franciaország, 1880 körül.Kikiáltási ár: 120 000 FtReserve price: 455 Euro
11188. Tavaszi Mûvészeti Aukció
227744..
227799..
227766.. FFrraanncciiaa uuttaazzóóóórraa Tûzaranyozott bronz tok, 17 x 10 x 8,5 cm. Római számos, percbeosztásos porcelánszámlap. Negyedütôs szerkezet. Nyolcnapos járat. Jelzett szerkezet: Réveil Aiguiller, Aig le Réveil. Tokszám: 82 809.Franciaország, 1800 körül. Kulccsal. Mûködôképes. RReepprroodduukkáállvvaa:: Polgár Árpád és SchmidtTünde: Az Idô Urai – Az ÓrákNagykönyve, 112. old. Kikiáltási ár: 380 000 FtReserve price: 1439 Euro
227777.. ZZeennééllôô ddoobboozz Tüzaranyozott bronz, filigrán díszítésûfelülettel, 4,5 x 10,5 x 6,5 cm.Mûködôképes szerkezettel, saját kulcsával.1870-körül.Kikiáltási ár: 120 000 FtReserve price: 455 Euro
227788.. OOffffiiccee UUhhrr Tûzaranyozott bronz tok, plasztikusdíszítéssel, 23 x 12 x 8 cm. Arab számos számlap, felesütôs,nyolcnapos szerkezet. Franciaország, 1790 körül.RReepprroodduukkáállvvaa:: Polgár Árpád és SchmidtTünde: Az Idô Urai – Az ÓrákNagykönyve, 111. old. Kikiáltási ár: 380 000 FtReserve price: 1439 Euro
227799.. BBiieeddeerrmmeeiieerr kkaarrtteellóórraa((mmeesstteerr ddaarraabb))
Aranyozott, faragott fa tokban porcelán,arab számos, percbeosztásos, számlap, 48 x 16 cm.Ausztria, 1800 körül.Ingával.Kikiáltási ár: 220 000 FtReserve price: 833 Euro
112
228800.. KKééppóórraa Keretben, vászonra festett jelenettel, 81 x 65 cm.Római számos, percbeosztásos porcelán számlap,felesütôs szerkezet.Franciaország, 1800 körül.RReepprroodduukkáállvvaa:: Polgár Árpád és Schmidt Tünde: Az Idô Urai – Az Órák Nagykönyve, 135. old. Kikiáltási ár: 380 000 FtReserve price: 1439 Euro
228811.. AAnnggooll áállllóóóórraa,, 11880099––1111Tölgyfa tok, esernyômotívum enkausztikával, 216 x 58 x 29 cm.Arab számos, naptáros, kis másodperckörösfestett fém számlap, felesütôs szerkezet.Számlap jelzett: Isaac Nath, Abergavenny.Ajtón belül cédula: Nath Isaac 1809–11,Abercaveny.Mûködôképes. RReepprroodduukkáállvvaa:: Polgár Árpád és Schmidt Tünde:Az Idô Urai – Az Órák Nagykönyve, 63. old. Kikiáltási ár: 240 000 FtReserve price: 909 Euro
11388. Tavaszi Mûvészeti Aukció
228800..
228844..
228822.. RRookkookkóó sszzeekkrréénnyyóórraa Faragott, festett, aranyozott keményfa tok, 55 x 36 x 15 cm.Vésett díszítéses, réz számlap, római és arab számos, percbeosztásos számlapgyûrû.Felesütôs, orsós gátszerkezet.Franciaország, 1780 körül.Kulccsal, ingával. Mûködôképes.RReepprroodduukkáállvvaa:: Polgár Árpád és SchmidtTünde: Az Idô Urai – Az Órák Nagykönyve,45. old. Kikiáltási ár: 440 000 FtReserve price: 1667 Euro
228833.. SSzzeekkrréénnyyóórraa Feketére fényezett, szögletes,üvegezett fa tok, aranyozott fa-bronz díszítôelemekkel, 47 x 15 x 29 cm.Arab számos, zománcozott,percbeosztásos és naptárosszámlapgyûrû, negyedütôsszerkezet.Németország , 1790 körül. JWI festett zománc jelzéssel.Kikiáltási ár: 380 000 FtReserve price: 1439 Euro
228844.. NNéémmeett sszzeekkrréénnyyóórraa Dió, diógyökér, topolya borítású fa tok, 42 x 22 x 12 cm.Római számos, ezüstözött számlapkörös, vésett réz számlap, egyhetes, járó, ismétlôs, láncos szerkezet.Számlap jelzett: Iohan R WORWINémetország, 1780 körül.Kikiáltási ár: 280 000 FtReserve price: 1061 Euro
114
228855.. TTáánnyyéérróórraa Ezüstözött fém és bronz tok, 56 x 35 cm.Római és arab számos,percbeosztásos réz számlapgyûrû.Zappler szerkezet.Németország , 1720 körül.Ingával.Mûködôképes.Kikiáltási ár: 280 000 FtReserve price: 1061 Euro
228877.. BBiieeddeerrmmeeiieerr kkeerreettóórraa ((mmeesstteerr ddaarraabb))
Aranyozott, laparanyozott, faragott,ökörszem-díszítéses fa tok, festett porcelánszámlap, 32,5 x 26,5 cm.Ausztria, 1850 körül. Fonalfelfüggesztéses járó szerkezet, ingával.RReepprroodduukkáállvvaa:: Polgár Árpád és Schmidt Tünde:Az Idô Urai – Az Órák Nagykönyve, 132. old. Kikiáltási ár: 220 000 FtReserve price: 833 Euro
228866.. HHiieebbnneerr,, AAnnttoonn Órásmester Bécs, 1834 –Bécs, 1868AANNTTOONN HHIIEEBBNNEERR FFAALLIIÓÓRRAARózsafa borítású fa tok,feketére fényezett,faragott díszítôelemekkel,római számos, porcelánszámlappal, 96 x 28 cm.Jelzett: számlapján: AntonHiebner in Wien, Grehemwerk. Bécs, 1840 körül.Ingával, súllyal.Kikiáltási ár: 240 000 FtReserve price: 909 Euro
11588. Tavaszi Mûvészeti Aukció
228855..
228899..
228888.. FFrraanncciiaa kkaannddaallllóóóórraa Ónix talapzaton, tüziaranyozott bronzkariatidával díszített márvány oszlopok,tetjén patinázott bronz szfinxszel, ill. láncottartó sas figurával. Arab számos,zománcozott számlap, felesütôs szerkezet.PPáárrddaarraabbjjaa rreepprroodduukkáállvvaa:: Pierre Kjiiberg:Enciklopedia da la Pendule Francaise, 199. és 201. oldal;továbbá, Polgár Árpád, Schmidt Tünde: Az Idô Urai – Az Órák Nagykönyve, 70. old. Kikiáltási ár: 850 000 FtReserve price: 3220 Euro
228899.. SSzzaalloonnóórraa Faragott, laparanyozott fa tok, arabszámos, zománcozott számlap,negyedütôs, ismétlôs szerkezet, 57 x 42 cm.Észak-Németország, 1780 körül.RReepprroodduukkáállvvaa:: Polgár Árpád, SchmidtTünde: Az Idô Urai – Az ÓrákNagykönyve, 51. old.Kikiáltási ár: 380 000 FtReserve price: 1439 Euro
116
229911.. ÜÜllôô BBooddhhiissaattttvvaa Festett bronz, hidegaranyozással, 16 x 11 x 7 cm.Kína, 1500-as évek vége, Ming dinasztia (1368–1644).Kikiáltási ár: 24 000 FtReserve price: 91 Euro
229922.. VVáázzaa Mázas kôcserép, 29 x 25 cm.Kína, Song dinasztia (960–1279).Kikiáltási ár: 28 000 FtReserve price: 106 Euro
229900.. ÜÜllôô BBooddhhiissaattttvvaa Színes zománcozott fém, 50 x 24 x 21 cm.Kína, 1500-as évek második fele, Ming-dinasztia (1368–1644) (tibeti stílusú)zárólemezen Visavajra.Kikiáltási ár: 48 000 FtReserve price: 182 Euro
11788. Tavaszi Mûvészeti Aukció
229900..
229955..
229944.. BBuuddddhhaa ffeejj Agyag, 42 x 34 x 23 cm.Kína, Ming dinasztia (1368–1644) eleje.Sérült.Kikiáltási ár: 120 000 FtReserve price: 455 Euro
229933.. BBooddhhiissaattttvvaa ffeejj Festett, égetett kerámia, 25 x 14 x 15 cm.Kína, 1500-as évek elsô fele, Ming dinasztia (1368–1644) második fele.Sérült.Kikiáltási ár: 24 000 FtReserve price: 91 Euro
229955.. HHaarrccooss –– kküüllttéérrii ddíísszzccsseerréépp Mázas cserép, 29 x 47 x 13 cm. Kína, Ming dinasztia (1368-1644) Javított, több helyen ragasztott.Kikiáltási ár: 60 000 FtReserve price: 227 Euro
118
229966.. FFeeddeelleess uurrnnaavváázzaa ppáárr Mázas porcelán, máz alatti kék festéssel, 21 x 20 x 20 cm.Kína, 1900-as évek közepe.Kikiáltási ár: 40 000 FtReserve price: 152 Euro
229988.. TTóórraa kköönnttööss Kék bársony szövetre arany,ezüst szálú hímzett felirat,rátett applikált díszítés, 74 x 40 cm.1700-as évek.Kikiáltási ár: 28 000 FtReserve price: 106 Euro
229977.. EEsszztteerr tteekkeerrccss Pergamen, tinta, 200 x 38 cm.Óbudai Zsidó Múzeumbélyegzôjével. Kikiáltási ár: 38 000 FtReserve price: 144 Euro
11988. Tavaszi Mûvészeti Aukció
229966..
330000..
229999.. FFaa llóó Festett, faragott fa, 59 x 75 x 20 cm.Kína, 1500-as évek elsô fele, Ming dinasztia (1368–1644).Kikiáltási ár: 95 000 FtReserve price: 360 Euro
330000.. EElleeffáánnttoonn üüllôô BBuuddddhhaa((GGaauunnyyiinn))Faragott fa, többrétegû lakkozással, 80 x 60 x 35 cm.Kína, Ming dinasztia (1368–1644) eleje.Kikiáltási ár: 140 000 FtReserve price: 530 Euro
120
330011.. MMeeiisssseennii,, AAuugguussttuussRReexx ddíísszzttáánnyyéérr
Porcelán, színes, aranyozottfestéssel, áttört széllel, 23 cm.Jelzett: arannyal festett AR (Augustus Rex) udvari jelzés.1723–1736 körül.Kikiáltási ár: 40 000 FtReserve price: 152 Euro
330022.. MMeeiisssseennii,, AAuugguussttuussRReexx ddíísszzttáánnyyéérr
330044.. ÓÓhheerreennddii tteeáássccsséésszzee,, aalljjjjaall Festett, mázas porcelán, 7 x 15 cm.Jelzett: 1884–1899 között használt óherendi máz feletti zöldmárkajelzéssel.Kikiáltási ár: 18 000 FtReserve price: 68 Euro
330055.. ÓÓhheerreennddii mmookkkkááss ccsséésszzee,, aalljjjjaall
Festett, mázas porcelán, 5 x 11,5 cm.Jelzett: 1884–1899 között használt óherendi máz feletti zöldmárkajelzéssel.Apró csorbulással a fülénél a csészeperemén.Kikiáltási ár: 14 000 FtReserve price: 53 Euro
330033.. HHeerreennddii ttáánnyyéérr Porcelán, színes, aranyozott festéssel,áttört széllel, 23,5 cm.Jelzett: benyomott F. H., valamint Herend márkajelzés.1840–50 körül.Kikiáltási ár: 50 000 FtReserve price: 189 Euro
12188. Tavaszi Mûvészeti Aukció
330011..
331100..
330099.. KKoovvááccss MMaarrggiitt Gyôr, 1902 – Szentendre, 1977SSZZEERREETT –– NNEEMM SSZZEERREETTMázas terrakotta, engobe díszítéssel,20 cm.Jelzett: K.M., valamint Made inHungary masszába nyomottmárkajelzés. Kikiáltási ár: 180 000 FtReserve price: 682 Euro
331100.. KKoovvááccss MMaarrggiitt Gyôr, 1902 – Szentendre, 1977Korsós lány Mázas terrakotta, engobe díszítéssel,34 cm.Jelzett: K. M. valamint masszábanyomott Made in Hungarymárkajelzéssel.Kikiáltási ár: 220 000 FtReserve price: 833 Euro
330066.. ÓÓhheerreennddii ttáánnyyéérr Porcelán, színes festéssel, 22 cm.Jelzett: kékkel festett márkajelzéssel.1875 körül.Kikiáltási ár: 25 000 FtReserve price: 95 Euro
330077.. MMeeiisssseennii ddíísszzttáánnyyéérr Porcelán, színes festéssel, áttört széllel,23 cm.Jelzett: máz alatti kék jelzés.Meissen, 1725–1730 körül.Peremén és talpán apró csorba.Kikiáltási ár: 40 000 FtReserve price: 152 Euro
330088.. ÓÓhheerreennddii ttáánnyyéérr Porcelán, színes festéssel, 22 cm.Jelzett: kékkel festett MF, valamint benyomott Herendmárkajelzéssel.1875.Kikiáltási ár: 25 000 FtReserve price: 95 Euro
122
331122.. SSzzeennttppéétteerrvváárriittáánnyyéérr
Porcelán, színes, aranyozottfestéssel, 13,5 cm.Jelzett: máz alatti kék jelzés.1796–1801 körül.Kikiáltási ár: 20 000 FtReserve price: 76 Euro
331133.. MMoosszzkkvvaaii ttáánnyyéérr Porcelán, színes, aranyozottfestéssel, 13,5 cm.Jelzett: masszába nyomott TK jelzés.Moszkva (P. Kosloff),1820–1856 körül.Kikiáltási ár: 20 000 FtReserve price: 76 Euro
331144.. SSzzeennttppéétteerrvváárriittáánnyyéérr
331111.. SSzzeennttppéétteerrvváárriiddíísszzttáánnyyéérr
Porcelán, színes, aranyozottfestéssel, 24,5 cm.Jelzett: máz alatti kék jelzés,valamint „Rue ou passe letorrent de la Boccette” festettfelirat.1762–1796 körül.Kikiáltási ár: 60 000 FtReserve price: 227 Euro
331166.. FFeekkvvôô nnôôii aakktt Porcelán, 24 x 33 cm.Jelzett: Rosenthal, Selb, 1268/1. formaszám.Tervezte Bradow, 1935-ben.Kikiáltási ár: 35 000 FtReserve price: 133 Euro
331155.. CCaappoo ddii MMoonntteessttíílluussúú ddoohháánnyyttaarrttóó
Porcelán, máz felettiaranyozással, 24 cm.XIX. század.Kikiáltási ár: 35 000 FtReserve price: 133 Euro
12388. Tavaszi Mûvészeti Aukció
331111..
332200..
331177.. AAlltt WWiieenn ddíísszzttáánnyyéérr Porcelán, színes, aranyozott festéssel, 25 cm.Jelzett: máz alatti kék jelzés, valamint benyomott 5-ös szám.XIX. század.Kikiáltási ár: 60 000 FtReserve price: 227 Euro
331188.. DDíísszzttáánnyyéérr aazz 11775577--eess bbeerrlliinniiccssaattaa ttéérrkkééppéévveell
Porcelán, máz feletti színes festéssel, 15 cm.Jelzett: Bécs, 1788.Peremén pici javítással.Kikiáltási ár: 12 000 FtReserve price: 45 Euro
331199.. CCaappoo ddii MMoonnttee ttáánnyyéérr Porcelán, máz feletti színes festéssel, 26 cm.Jelzett: Nápolyi, 1771-1834 közötthasznált, máz alatti kék márkajel.Kikiáltási ár: 50 000 FtReserve price: 189 Euro
332200.. PPiirrkkeennhhaammmmeerrffeeddeelleesskkaannccssóóppáárr
Porcelán, máz felettiszínes festéssel éslevonóképpel, ónból készült száj- ésfedélkerettel, 42 cm.Jelzett: F&RCseh, 1850–80 körül.Kikiáltási ár: 380 000 FtReserve price: 1439 Euro
124
332211.. CCsseehh üüvveeggvváázzaa 11993300 kköörrüüll Kék üveg, savmaratott, hámozott technikával,17 x 24 cm. Cseh, 1930-körül.(Jablonca Josef Hoffman modorában)Kikiáltási ár: 38 000 FtReserve price: 144 Euro
332233.. ÜÜvveegg kkíínnáállóóttááll Aranyozott, gravírozott szélû üveg,20 x 30 cm.Feltehetôen Cseh, 1800-as évekmásodik fele.Kikiáltási ár: 32 000 FtReserve price: 121 Euro
332222.. „„AA KKrriissttáállyyvvíízz ÍÍzzee”” sszzoobboorrppáárr Keménycserép, fehér mázzal, 57 x 27 cm.Drasche keménycserép-gyár, Kôbánya.A Lukács fürdô Kristály nevû forrásvízreklámja volt.1900 körül.Kikiáltási ár: 180 000 FtReserve price: 682 Euro
12588. Tavaszi Mûvészeti Aukció
332211..
332266..
332266.. ZZssoollnnaayy vváázzaa,, 11889999 kköörrüüllFehércserép, vöröses-barna alaponlefolyatott zöld eozinmázzal, 23 cm.Jelzett: mázatlan cserépre oxiddalfestett öttemplom, Zsolnay Pécsmárkajelzés (már csak nyomokbanlátható), 5106-os formaszám, valamintbenyomott 187 és 25-ös számok.Kikiáltási ár: 85 000 FtReserve price: 322 Euro
332244.. ZZssoollnnaayy vváázzaa,,11990000 kköörrüüll
Fehércserép, opakeozinmázzal, 18 x 26 cm.Jelzett: domború ZsolnayPécs öttemplommárkajelzés, masszába nyomott 5092; 1;M28-as formaszámokkal.Talpán csorbulás.Kikiáltási ár: 950 000 FtReserve price: 3598 Euro
332255.. ZZssoollnnaayy kkaassppóóÛÛMázas fehércserép, 13 x 18 cm.Jelzett: bélyegzett ZsolnayPécs öttemplomos körpecsét.Masszábanyomott ZsolnayPécs 844; 86; 14-es formaszámokkal.Kikiáltási ár: 220 000 FtReserve price: 833 Euro
126
332299.. ZZssoollnnaayy kkíínnáállóó Festett, mázas fehércserép, 9 x 34 cm.Jelzett: Máz alatt kék bélyegzettZsolnay Pécs, öttemplom, TJM (=Teréz, Júlia, Miklós)márkajelzés, 1093-as formaszám.1880 körül.Restaurált.Kikiáltási ár: 180 000 FtReserve price: 682 Euro
332277.. ZZssoollnnaayy MMaattyyóó lláánnyy,, 11991100 kköörrüüll Égetett keménycserép, zöld eozin mázzal, 40 cm. Jelzett: talpán masszába nyomott Zsolnaykörpecsét, apróbb csorbulással a szélen.Kikiáltási ár: 150 000 FtReserve price: 568 Euro
332288.. ZZssoollnnaayy vváázzaa,, 11991100 kköörrüüll Festett, mázas fehércserép, 16,5 x 14,5 cm.Jelzett: domború, kerek, vörös körpecsét 7786;36;48 formaszámokkal.Repedt.Kikiáltási ár: 180 000 FtReserve price: 682 Euro
12788. Tavaszi Mûvészeti Aukció
332277..
333322..
333300.. CCssaavvaarrggóó kkiissppllaasszzttiikkaa,,11991100––11991144 kköözzöötttt
Fehércserép, transzparens és kékopak eozinmázzal, 27 cm.Jelzett: domború körpecsét ZsolnayPécs öttemplom márkajelzés,valamint masszába nyomott 8658-as formaszám.Kikiáltási ár: 240 000 FtReserve price: 909 Euro
333311.. CCssaavvaarrggóó kkiissppllaasszzttiikkaa,,11991100––11991144 kköözzöötttt
Fehércserép, transzparens és opakeozinmázzal, 27 cm. Jelzett: domború körpecsét ZsolnayPécs öttemplom márkajelzés,valamint masszába nyomott 8658-as formaszám. Kikiáltási ár: 180 000 FtReserve price: 682 Euro
333322.. ZZssoollnnaayy kkéékk eeoozziinnmmáázzaass vváázzaa,,11991100 kköörrüüll
Eozinmázas fehércserép, 31,5 cm.Jelzett: írott Zsolnay Pécs öttemplom márkajelzés,masszába nyomott Zsolnay Pécs, 5634 fazonszám. Kikiáltási ár: 340 000 FtReserve price: 1288 Euro
128
333333.. ZZssoollnnaayy kkaassppóó ppoosszzttaammeennsssseell,, 11888800 kköörrüüll
Kaspó: Festett, mázas fehércserép, 27 x 40 cm. Jelzett: masszába nyomott Made in Austria Hungaria Zsolnay Pécs , 5; 2836-os formaszám.Restaurált.Posztamens: Festett mázas fehércserép, 84 x 32 cm.Jelzett: masszába nyomott Zsolnay Pécsöttemplom, TJM (=Teréz, Júlia, Miklós)márkajelzés, 5; 2741-es formaszám. Kikiáltási ár: 900 000 FtReserve price: 3409 Euro
333344.. DDíísszzkkaannnnaa hhoommáárrrraall,, 11888822––11888855 kköözzöötttt
Festett, mázas fehércserép, 43 cm.Sikorski Tádé terve alapján.Jelzett: máz alatt kék bélyegzett ZsolnayPécs öttemplom TJM (= Teréz, Júlia, Miklós)márkajelzés, Made in Hungary jelzés,masszába nyomott Zsolnay Pécsmárkajelzés, 1134-es formaszám.Analógia:Kovács Orsolya: felfedezett életmûvek –Sikorski Tádé és Apáti Abt Sándor tervezôimunkássága a Zsolnay gyárban, JanusPannonius Múzeum, Pécs, 36. oldal.Csenkey Éva: Zsolnay szecessziós kerámiák,Helikon, 1992, 14 kép.Kikiáltási ár: 480 000 FtReserve price: 1818 Euro
12988. Tavaszi Mûvészeti Aukció
333333..
333388..
333355.. VVáázzaa ppaannoorráámmaakkééppppeell,,11889988––11990000 kköözzöötttt
Fehércserép, fényes transzparens vöröseozinmáz alatt kobalttal rajzoltdíszítéssel, 18 x 13 cm. Jelzett: domború körpecsét Zsolnay Pécsöttemplom márkajelzés, masszábanyomott 5330-as formaszám. Kikiáltási ár: 140 000 FtReserve price: 530 Euro
333366.. VVáázzaa ppaannoorráámmaakkééppppeell,,11990044––11990066 kköözzöötttt
Fehércserép, fényes transzparens vöröseozinmáz alatt kobalttal rajzoltdíszítéssel, 21 x 9 cm. Jelzett: domború körpecsét Zsolnay Pécsöttemplom márkajelzés, valamintmasszába nyomott 7664-es formaszám. Kikiáltási ár: 150 000 FtReserve price: 568 Euro
333377.. VVáázzaa ppaannoorráámmaakkééppppeell,,11889988––11990000 kköözzöötttt
333388.. AAppááttii AAbbtt SSáánnddoorr Torda, 1870 – Budapest, 1916. DDÍÍSSZZTTÁÁLL PPÁÁNN BBAARRÁÁTTSSÁÁGGKKOOMMPPOOZZÍÍCCIIÓÓVVAALL,, 11990033 Fehércserép, piros,transzparens eozinmázzal, 29 x 30 x 45 cm.Szignált: AbtJelzett: domború körpecsétZsolnay Pécs öttemplommárkajelzés, masszábanyomott 6619-es formaszám,eredeti gyári cimkével.AAnnaallóóggiiaa:: Csenkey Éva, HársÉva, Weiler Árpád: Zsolnay – A gyûjtôk könyve, Corvina,Budapest, 2003, 139. kép.Kikiáltási ár: 380 000 FtReserve price: 1439 Euro
130
334422.. SSzzeecceesssszziióóss tteeááss--kkáávvééss kkéésszzlleett Britannia metal ezüstözve, 25 cm, 20 cm, 8,5 cm.Jelzett: WMF, 1900–1918 között használt fémjel.WMF 1906-os katalógus, 192. oldal, No: 168/8.Kikiáltási ár: 90 000 FtReserve price: 341 Euro
333399.. WWMMFF kkíínnáállóó kkoossáárr Ezüstözött alpakka, eredeti csiszolt üveg betéttel, 19 x 21 x 11,5 cm.Jelzett: WMF, 1900–1918 között használt fémjel.WMF 1906-os katalógus 56. old. No.745.Üvegén több apró csorba.Kikiáltási ár: 14 000 FtReserve price: 53 Euro
334400.. SSzzeecceesssszziióóss kkíínnáállóó 800-as finomságú ezüst, csiszoltüvegbetéttel, 255 g, 12,5 x 26 cm.Jelzett: Németország, 1888-tól használt hold-koronás fémjel, valamint 1902–1937között használt pesti behozatali jel. Kikiáltási ár: 60 000 FtReserve price: 227 Euro
334411.. NNéémmeett kkaarraaffffaa 800-as finomságú ezüst, üveg, 27 cm.Jelzett: Németország, 1888-tól használt hold-koronás fémjel.1906-os vésett német felirattal.Kikiáltási ár: 28 000 FtReserve price: 106 Euro
13188. Tavaszi Mûvészeti Aukció
333399..
334444..
334433.. BBaacchhmmaannnn aasszzttaallkköözzéépp Ezüstözött ón, 29 x 60 x 30 cm.Jelzett: Bachmann Wien.1870 körül.Kikiáltási ár: 440 000 FtReserve price: 1667 Euro
334444.. BBééccssii sszzeecceesssszziióóss ttáállccaa 800-as finomságú ezüst, 1163 g, 53 x 37 cm.Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használtfémjel, L&C (Lippa&Co.) mesterjegy.Kikiáltási ár: 290 000 FtReserve price: 1098 Euro
132
334455.. VVíívvóó Ezüstözött spiáter, márványtalapzaton, 44,5 cm.1900 körül.Kikiáltási ár: 95 000 FtReserve price: 360 Euro
334466.. VVíívvóó Ezüstözött spiáter, márványtalapzaton, 44,5 cm.1900 körül.Kikiáltási ár: 95 000 FtReserve price: 360 Euro
334477.. PPeessttii ffüülleess kkíínnáállóó 800-as finomságú ezüst, 1012 g, 9,5 x 46 x 29 cm.Jelzett: Pest, 1867–1936 között használt fémjel, SCHI mesterjegy.Kikiáltási ár: 110 000 FtReserve price: 417 Euro
13388. Tavaszi Mûvészeti Aukció
334455..
334499..
334499.. KKlliinnkkoosscchh ttáállccaa 800-as finomságú ezüst, 662 g, 2 x 29 cm.Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel,J.C. Klinkosch (Josef Carl Klinkosch)mesterjegy.Kikiáltási ár: 95 000 FtReserve price: 360 Euro
334488.. HHáárroommáággúú ggyyeerrttyyaattaarrttóó ppáárr 800-as finomságú ezüst, 1683 g.Jelzett: Elmosódott, 1867–1936 közötthasznált fémjel, CS mesterjegy.Kikiáltási ár: 260 000 FtReserve price: 985 Euro
134
335522.. EEzzüüsstt ddoobboozz 800-as finomságú ezüst, bruttó 185 g, 3,5 x 12 x 8 cm. Jelzett: Pest, 1867-1936 között használt fémjel.Kikiáltási ár: 18 000 FtReserve price: 68 Euro
335533.. NNéémmeett ccuukkoorrddoobboozz 800-as finomságú ezüst, 374 g, 8 x 17 x 12 cm.Jelzett: Németország, 1888-tól használt hold-koronás fémjel, JK mesterjegy.Kikiáltási ár: 75 000 FtReserve price: 284 Euro
335544.. EEzzüüsstt tteeáásskkaannnnaa 800-as finomságú ezüst, 1011 g, 19 x 28 cm.Jelzett: Pest, 1937-66 között használtfémjel, GN mesterjegy.Kikiáltási ár: 95 000 FtReserve price: 360 Euro
335500.. MMoosszzkkvvaaii ffaaggyyllaallttooss kkeehheellyy ppáárr84 zlotnyikos ezüst, 394 g, 12 x 17 cm.Jelzett: Moszkva, 1908–1917 között használt fémjel.Kikiáltási ár: 110 000 FtReserve price: 417 Euro
335511.. EEzzüüsstt ááttttöörrtt kkeennyyeerreesskkoossáárr 835-ös finomságú ezüst, 305 g, 8,5 x 25,5 x 17,5 cm.Jelzett: Magyar, 1966–1999 között használt fémjel, PV mesterjegy.Kikiáltási ár: 24 000 FtReserve price: 91 Euro
13588. Tavaszi Mûvészeti Aukció
335500..
335566..
335555.. BBééccssii aasszzttaallkköözzéépp 13 latos antik ezüst, 1150 g, 30 x 34 cm.Jelzett: Bécs, 1862, AB (Abraham Bernard Bacher) mesterjegy.Kikiáltási ár: 480 000 FtReserve price: 1818 Euro
335566.. BBeellggaa ccuukkoorrccssiippeesszz Antik ezüst, 23 g, 17 cm.Jelzett: Belgium, XIX. század eleje.Kikiáltási ár: 9500 FtReserve price: 36 Euro
136
336600.. BBééccssii ttáállccaa 800-as finomságú ezüst,558 g, 34 x 26 cm.Jelzett: Bécs, 1872–1922között használt fémjel, AC (Adolf Czokally)mesterjegy.Kikiáltási ár: 48 000 FtReserve price: 182 Euro
335577.. BBééccssii ccuukkoorrddoobboozz 800-as finomságú ezüst, 362 g, 11 x 13 x 10 cm.Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használtfémjel, JL (Julius Leeb) mesterjegy.Kikiáltási ár: 48 000 FtReserve price: 182 Euro
335588.. BBééccssii oollaajj ééss eecceettttaarrttóó 800-as finomságú ezüst, 209 g, 25 x 17 x 7,5 cm.Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használtfémjel, JC (Josef Chlupac) mesterjegy.Kikiáltási ár: 60 000 FtReserve price: 227 Euro
335599.. BBééccssii ffeeddeelleess kkaarraaffffaa 800-as finomságú ezüst, csiszolt üveg, 21 x 16 cm.Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használtfémjel, VN (Victor Nuber) mesterjegy.Kikiáltási ár: 75 000 FtReserve price: 284 Euro
13788. Tavaszi Mûvészeti Aukció
335577..
336622..
336611.. BBééccssii KKlliinnkkoosscchhaasszzttaallkköözzéépp
800-as finomságú ezüst,nettó 1508 g, üvegbetéttel, 28 x 22 cm.Jelzett: Bécs, 1872–1922 közötthasznált fémjel, J.C. Klinkosch(Joseph Carl Klinkosch) és Stephan Mayerhofermesterjegyek. Kézzel vésettdátumjelzés: 1887.02.16.Talp alatt fa merevítés.Kikiáltási ár: 380 000 FtReserve price: 1439 Euro
336622.. BBééccssii kkíínnáállóó 800-as finomságú ezüst, 1093 g, 34,5 x 30 cm.Jelzett: Bécs, 1872–1922között használt fémjel, J.C.K. (Josef Carl Klinkosch)mesterjegy.Kikiáltási ár: 280 000 FtReserve price: 1061 Euro
138
336633.. EEzzüüsstt ffeeddeelleess mmuussttáárrttaarrttóó Ezüst, üveg, 9 cm.Fjn.1880 körül.Kikiáltási ár: 16 000 FtReserve price: 61 Euro
336644.. BBiieeddeerrmmeeiieerr kkíínnáállóó Kitöltött, préselt ezüstlemez talpon,festett, aranyozott üveg, 17 x 17 cm.1800-as évek második fele.Fjn. Kikiáltási ár: 28 000 FtReserve price: 106 Euro
336655.. EEzzüüsstt ffûûsszzeerrttaarrttóó ppáárrkkaannaallaakkkkaall
Ezüst, üveg, 7 x 9 cm. Jelzett: W&M jelzéssel.1890 körül.Egyik üveg repedt.Kikiáltási ár: 22 000 FtReserve price: 83 Euro
336666.. BBééccssii kkeennyyeerreesskkoossáárr 800-as finomságú ezüst, 498 g, 10 x 31 x 20 cm.Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel, F. R. (Franz Rittsteuer) mesterjegy.Kikiáltási ár: 95 000 FtReserve price: 360 Euro
13988. Tavaszi Mûvészeti Aukció
336633..
337700..
336677.. BBééccssii kkuullccssooss ccuukkoorrddoobboozz 13 latos antik ezüst, 660 g, 13 x 16 x 11 cm.Jelzett: Bécs, 1840, elmosódott mesterjegy.Kikiáltási ár: 150 000 FtReserve price: 568 Euro
336688.. AAnnttiikk ccsseennggôô 12 latos antik ezüst, 156 g, 10 x 7 cm.Jelzett: Lôcse, 1830 körül, JG (Johannes Gemza) mesterjegy.Kikiáltási ár: 85 000 FtReserve price: 322 Euro
336699.. BBééccssii ccuukkoorrsszzóórróó 13 latos antik ezüst, 164 g, 16 cm.Jelzett: Bécs, 1855, KP (Karl Paltscho) mesterjegy.Kikiáltási ár: 55 000 FtReserve price: 208 Euro
337700.. PPeessttii oollaajj ééss eecceett ttaarrttóó 13 latos antik ezüst, nettó: 445 g, 25 x 21 cm.Jelzett: Pest, 186?, GG. (Goszmann György)mesterjegyével.Kikiáltási ár: 85 000 FtReserve price: 322 Euro
140
337711.. KKoolloozzssvváárrii kkaannnnaa 13 latos antik ezüst, bruttó 532 g, 23 x 20 cm.Jelzett: Kolozsvár, 1840 körüli fémjel,feloldatlan mesterjegy.Kikiáltási ár: 85 000 FtReserve price: 322 Euro
337722.. BBééccssii kkiiöönnttôô 13 latos antik ezüst, bruttó 266 g, 16 x 11 x 10 cm.Jelzett: elmosódott bécsi fémjel, C.S. (Christian Sander) mesterjegy. 1820 körül.Belül aranyozás nyomai.Kikiáltási ár: 65 000 FtReserve price: 246 Euro
337733.. BBééccssii kkáávvéésskkaannnnaa 13 latos antik ezüst, 434 g, 19 cm.Jelzett: Bécs, 1840, CI (Carl Isak) mesterjegy.Kikiáltási ár: 75 000 FtReserve price: 284 Euro
337744.. FFüüssttööllôô Antik ezüst, 629 g, 23 x 14 cm.Jelzett: feloldatlan XVIII. századi fémjel.Kikiáltási ár: 120 000 FtReserve price: 455 Euro
14188. Tavaszi Mûvészeti Aukció
337711..
337788..
337755.. LLuuzzeerrnnii bboorrkkóóssttoollóó ttááll Antik ezüst, 156 g, 3,5 x 21 cm.Jelzett: Luzern, XIX. századi fémjel.Kikiáltási ár: 120 000 FtReserve price: 455 Euro
337766.. BBoorrkkóóssttoollóó ttáállkkaa Antik ezüst, 53 g, 2,5 x 14 cm.Fjn.1860–70 körül.Kikiáltási ár: 48 000 FtReserve price: 182 Euro
337777.. PPáárriizzssii bboorrkkóóssttoollóó ttáállkkaa Antik ezüst, 126 g, 18,5 x 13 cm.Jelzett: Párizs, 1800-as évek második fele,peremben késôbbi holland behozatali jel.Kikiáltási ár: 85 000 FtReserve price: 322 Euro
337788.. EEzzüüsstt ggyyeerrttyyaattaarrttóó ppáárr 13 latos antik ezüst, 859 g, 31,5 x 16 cm.Jelzett: 13 latos jelzéssel,valamint 1891–1901 közöttimonarchiás behozatali jellel.Kikiáltási ár: 85 000 FtReserve price: 322 Euro
142
338822.. KKllaasssszziicciissttaa ssttíílluussúúffûûsszzeerrsszzóórróó ppáárr
833-as finomságú ezüst, kobaltkéküvegbetéttel, 121 g, 11 cm.Jelzett: Holland, 1814–1953 közötthasznált fémjel.Egyik üveg törött, ragasztott.Kikiáltási ár: 42 000 FtReserve price: 159 Euro
338833.. KKllaasssszziicciissttaa ssttíílluussúúmmuussttáárrttaarrttóó kkaannáállllaall 833-as finomságú ezüst, 81 g, 7 x 8,5 x 5,7 cm.Jelzett: Holland, 1814–1953 közötthasznált fémjel.Kobaltkék üvegbetéttel.Kikiáltási ár: 28 000 FtReserve price: 106 Euro
338844.. KKllaasssszziicciissttaa ssttíílluussúúffûûsszzeerrttaarrttóó ppáárr
833-as finomságú ezüst, 66 g, 2,8 x 5,2 cm.Jelzett: Holland, 1814–1953 közötthasznált fémjel.Kobaltkék üvegbetéttel.Kikiáltási ár: 28 000 FtReserve price: 106 Euro
337799.. NNéémmeett ccuukkoorrddoobboozz 800-as finomságú ezüst, 322 g, 9 x 13,5 x 11 cm.Jelzett: Németország, 1888-tól használt hold-koronás fémjel.Belül aranyozott.Kikiáltási ár: 48 000 FtReserve price: 182 Euro
338800.. AAuuffssaattzz Préselt ezüstlemez borítás, kitöltötttalprésszel, csiszolt üveg tállal, 20 x 26 cm.Fjn.1880-90 körül.Kikiáltási ár: 48 000 FtReserve price: 182 Euro
338811.. NNéémmeett kkáávvéésskkaannnnaa 800-as finomságú ezüst, fa nyél, 402 g, 18,5 x 17 x 11 cm.Jelzett: Németország, 1888-tól használt hold-koronás fémjel.Kikiáltási ár: 55 000 FtReserve price: 208 Euro
14388. Tavaszi Mûvészeti Aukció
337799..
338888..
338855.. EEmmppiirree ppoohháárr 13 latos antik ezüst, 135 g, 9,5 x 8 cm.Jelzett: 13 latos fémjel, IT mesterjegy.Kikiáltási ár: 48 000 FtReserve price: 182 Euro
338866.. BBaarrookkkk ccuukkoorrddoobboozz 13 latos antik ezüst, 257 g, 8 x 14 x 10 cm.Jelzett: Münster (?) XVIII. század, IF mesterjegy.Kikiáltási ár: 160 000 FtReserve price: 606 Euro
338877.. LLiinnzzii aannttiikk ffûûsszzeerrttaarrttóó 13 latos antik ezüst, 92 g, 5,5 x 7,3 x 5 cm.Jelzett: Linz, 18?0, TH mesterjegy.Kikiáltási ár: 38 000 FtReserve price: 144 Euro
338888.. TTáállccaa bbaarrookkkk jjeelleenneetttteell 13 latos antik ezüst, 374 g, 34 x 27 cm.Jelzett: 13 latos jel, valamint XIX. század végi fantáziajelekkel.Kikiáltási ár: 130 000 FtReserve price: 492 Euro
144
338899.. BBaarrookkkk mmoonnssttrraannccaa,, 11770000 kköörrüüll Antik ezüst, faragott fa talp, nettó 1956 g, 70 x 33 cm.Jelzett: feloldatlan fémjel, CM mesterjegy.Aranyozás nyomaival, belül aranyozott.1700 körül.Hozzá tartozó körmeneti tartórúddal.Kikiáltási ár: 550 000 FtReserve price: 2083 Euro
339900.. FFeesszzüülleett Feketére fényezett keményfa, préselt ezüst és réz díszítményekkel, 56,5 cm.XIX. század vége.Kikiáltási ár: 110 000 FtReserve price: 417 Euro
14588. Tavaszi Mûvészeti Aukció
338899..
339922..
339911.. NNüürrnnbbeerrggii rrookkookkóó kkéésszzlleett Antik ezüst, faragott ébenfa fülekkel, bruttó 1184 g, 26 cm, 18 cm, 10 x 13 x 10 cm.Jelzett: Nürnberg, XVIII. századi fémjel, GNB (Gg. Nic. Bierfreund), valamint akannákban GAB (feloldatlan) mesterjegy.Kikiáltási ár: 480 000 FtReserve price: 1818 Euro
339922.. AAuuggssbbuurrggii sszzeenntteellttvvíízzttaarrttóó Antik ezüst, 118 g, 18,5 x 13 cm.Jelzett: Augsburg, 1749–51 körül.Kikiáltási ár: 280 000 FtReserve price: 1061 Euro
146
339933.. BBééccssii jjeeggggyyûûrrûû--ttaarrttóó 13 latos antik ezüst, 86 g, 11,5 cm.Jelzett: Bécs, 1845, FS (Franz Schefler) mesterjegy.Kikiáltási ár: 12 000 FtReserve price: 45 Euro
339944.. PPeessttii aannttiikk hhoorrddóóccsskkaa 13 latos antik ezüst, 106 g, 6,5 x 6 cm.Jelzett: Pest, 1836, FS mesterjegy.Kikiáltási ár: 28 000 FtReserve price: 106 Euro
339955.. EEzzüüsstt tteeáásskkaannnnaa 13 latos antik ezüst, 471 g, 16 x 22 x 12 cm.Jelzett: Pest, 1855-ös fémjel. ?M mesterjegy.Kikiáltási ár: 95 000 FtReserve price: 360 Euro
339966.. EEzzüüsstt oollaajj ééss eecceett ttaarrttóó 13 latos antik ezüst, 512 g, 24 x 13 x 19 cm.Jelzett: Bécs, 183?, CI (Carl Isaac) mesterjegy.3 üveggel, 2 fûszerszóróval (ezüstözött kupakkal).Kikiáltási ár: 85 000 FtReserve price: 322 Euro
14788. Tavaszi Mûvészeti Aukció
339933..
339988..
339977.. BBééccssii eemmppiirree kkaannnnaa 13 latos antik ezüst, 700 g, 28 cm.Jelzett: Bécs, 179?, FLT (Franz Lorenz Turinsky) mesterjegy.Kikiáltási ár: 380 000 FtReserve price: 1439 Euro
339988.. BBééccssii eemmppiirreeggyyeerrttyyaattaarrttóó ppáárr
13 latos antik ezüst, 655 g, 25 cm.Jelzett: Bécs, 1819-es fémjel, AK (Anton Köll) mesterjegy. Kikiáltási ár: 180 000 FtReserve price: 682 Euro
148
441100.. DDuuppoonntt sszziivvaarrvváággóó Ezüst tokban acél szivarvágó penge,bruttó: 42 g, 55 x 35 x 4 mm.Jelzett: S.T. Dupont Paris Made in France,valamint a cég saját márkajelével.Kikiáltási ár: 8 000 FtReserve price: 30 Euro
332200116655.. MMoosseerr dduuppllaaffeeddeelleess,, kkuullccssooss zzsseebbóórraa875-ös finomságú ezüst tok, 15 x 75 x 50 mm. Római számos, kis másodperckörös, porcelán számlap.15 köves szerkezet. Számlap, szerkezet jelzett: Hy Moser & Ce. Ezüst jelzett: Svájc 1893–1934 között használt fémjel.Tokszám: 68231. Mûködôképes .Kulcs nélkül.Kikiáltási ár: 18 000 FtReserve price: 68 Euro
332200223377.. CChhrroonnooggrraapphhee SSuuiisssseeaarraannyy fféérrffii kkaarróórraa
18 k arany tok, 44 x 38 x 18 mm.Arab számos, rátett, arany indexes,ezüstözött számlap.Kézi felhúzós, 17 köves szerkezet.Jelzett számlap: Chronographe Suisse.Svájc, 1950 körül. Mûködôképes.Kikiáltási ár: 85 000 FtReserve price: 322 Euro
332200228866.. BBaauummee && MMeerrcciieerrcchhrroonnooggrraapphhee fféérrffiikkaarróórraa
18 k arany tok, korona, gombok, 44 x 39 x 12 mm.17 köves, kézi felhúzós, mechanikus,stopperes szerkezet. Festett, ezüstözöttrómai számos, kismásodperckörös ésfélórás regiszteres számlap. Jelzettszámlap: Baume & Mercier Svájc, 1950 körül. Mûködik. Kikiáltási ár: 180 000 FtReserve price: 682 Euro
332200228877.. BBaauummee && MMeerrcciieerrcchhrroonnooggrraapphhee fféérrffii kkaarróórraa
18 k arany tok, korona, gombok. 44 x 38 x 13 mm.17 köves, kézi felhúzós, mechanikus,stopperes szerkezet. Festett, ezüstözöttrómai számos, kismásodperckörös ésfélórás regiszteres számlap. Jelzett számlap: Baume & Mercier.Svájc, 1950 körül. Mûködik. Kikiáltási ár: 180 000 FtReserve price: 682 Euro
332200228888.. IIWWCC SScchhaaffffhhaauusseennaauuttoommaattaa fféérrffii kkaarróórraa
Acél tok, 40 x 36 x 12 mm.Arab számos, acél indexes, ezüstözöttszámlap. C852-es automata szerkezet. Szerkezetszám: 1304232. Tokszám: 1343282.Jelzett számlap: International Watch &Co Schaffhausen. Svájc, 1950 körül.Mûködôképes .Kikiáltási ár: 200 000 FtReserve price: 758 Euro
332200116611.. VVaacchheerroonn && CCoonnssttaannttiinnfféérrffii kkaarróórraa
18 k arany tok és 14 k arany milanézszövésû csat, bruttó súly: 58 g.19,5 cm, 33 x 33 x 8 mm.Arany római számos és indexes,kismásodperckörös, aranyozott számlap.Kézi felhúzós 17 köves szerkezet (45372C).Jelzett tok, számlap, szerkezet: Vacheron& Constantin. Tokszám: 285104.Szerkezetszám: 444136. Svájc, 1940 körül.Jó állapotban, mûködôképes.Kikiáltási ár: 380 000 FtReserve price: 1439 Euro
332200116677.. OOmmeeggaa DDee VViillllee kkaarróórraa18 k arany tok és milanese szövésû csat,bruttó: 80 g. 20,5 cm, 27 x 30 x 5 mm. Arany indexes számlap.Jelzett csatvég, számlap: Omega. Svájc, 1970 körül. Quartz szerkezet, 1365.Tokszám: 1919241. Mûködôképes.Kikiáltási ár: 440 000 FtReserve price: 1667 Euro
332200339911.. CCoorrttéébbeerrtt aarraannyy kkaarróórraa14 k arany tok, 39 x 33 x 9 mm.Rátett arany indexes, másodpercmutatós számlap. Kézifelhúzós,mechanikus szerkezet. Jelzett számlap:Cortébert. Tok jelzett: Románia, 1955-tôlhasznált fémjellel.Tokszám: 16691939521.Mûködôképes.Kikiáltási ár: 48 000 FtReserve price: 182 Euro
332200116688.. BBeellll&& RRoossss fféérrffii kkaarróórraaSzögletes acél tok, 55 x 50 x 10 mm.Automata szerkezet. Arab számos, percbeosztásos számlap. 100 méterig vízálló. Tokszám: BR-001.Szerkezetszám: BR-0192.Svájc. Mûködôképes .Kikiáltási ár: 240 000 FtReserve price: 909 Euro
440077.. DDuuppoonntt öönnggyyúújjttóó Aranyozott fém, 55 x 37 x 10 mm. Jelzett: S.T. Dupont Paris, Made in Fran-ce, valamint a cég saját márkajelével.Azonosító szám: 1A4DV27.Kikiáltási ár: 38 000 FtReserve price: 144 Euro
440088.. DDuuppoonntt öönnggyyúújjttóó Fém, 62 x 36 x 11 mm. Fedelén 1 briliáns, cca. 0,01 ct. (M; W; VVs) Jelzett: S.T. Dupont Paris, Made in FranceAzonosító: 1981/3000. Kézzel vésettszöveg: „60th. Anniversary”Kikiáltási ár: 38 000 FtReserve price: 144 Euro
150
441111.. AAnnttiikk nnôôii óórraalláánncc Antik arany, 18,5 g, 85 cm.Jelzett: 1797-es fémjel, valamint bécsi,1802-es fémjel, Boeck mesterjegy.Kikiáltási ár: 80 000 FtReserve price: 303 Euro
441122.. SSzzeecceesssszziióóss nnôôii ggyyûûrrûû 14 k arany, 3 g.Szecessziós bimbós fazonú gyûrûfejen,ezüst button foglalású 3 nagyobbbriliáns cca. 0,80 ct. (R; W; Vs), valamint13 kisebb briliáns cca. 0,26 ct. (R; TCr, Vs).Mindösszesen cca. 1,06 ct.Jelzett: késôbbi, pesti, 1965–99 közötthasznált fémjel.Kikiáltási ár: 180 000 FtReserve price: 682 Euro
441133.. FFüüllbbeevvaallóóppáárr ddoobboozzáábbaann Arany, 4,74 g.Jelzett: Bécsi, 1872–1902 között használt fémjel.Egyik csüngôje javított.Kikiáltási ár: 25 000 FtReserve price: 95 Euro
441144.. SSzzeecceesssszziióóss nnôôii ggyyûûrrûû 14 k arany, 5 g.Áttört szecessziós gyûrûfejen 3 nagyobb briliáns cca. 0,55 ct. (R; TCr; Vs-Si) további 8 apró gyémánt,valamint táblás csiszolású smaragdok. Jelzett: késôbbi, pesti, 1965–99 közötthasznált fémjel.Kikiáltási ár: 160 000 FtReserve price: 606 Euro
441155.. KKaarrkkööttôô ggyyéémmáánntt éékkííttéésssseell 14 k arany, 33,9 g.Rugós karpánton, ezüst, kiscsibétformázó középrészen 43 db hollandirózsa csiszolású gyémánt, valamint egy pici rubin ékítéssel.Jelzett: Bécsi, 1872–1922 között használt fémjel.Kikiáltási ár: 70 000 FtReserve price: 265 Euro
441166.. AArraannyy eemmlléékkkköönnyyvv mmeeddááll 14 k sárga-aranyozott rózsaarany, 6,8 g, 22 x 20 x 4 mm.Borító lapján 1 hollandirózsa csiszolásúgyémánttal, cca. 0,05 ct. Fjn.Az emlékkönyvben ez áll: „Vilmának 1902. márczius 31.Ha reá tekintesz E kis könyvecskére,Tûnjék fel elôtted Jó szülôid képe. Ha sohasem érzel rendkívüli vágyat, Az élet útjain meg nem botlik lábad. A jövôre ne gondolj! A jövô titka mély…Örülj a szép jelennek! A szép jelennek élj.Úgy tekintsd az életet, amilyennek látod,És vesd el magadtól az ábrándot, álmot.És ha egykor bánat érne bármiképen,Találj vígaszt akkor a múlt emlékében.Féld az Istent és imádd! szeresd! Lelki nyugtod csak ebben keresd! Légy kedves és jó az emberekkel szemben. Mindig igazságos akármilyen tettben.”Kikiáltási ár: 50 000 FtReserve price: 189 Euro
441177.. KKaarrkkööttôô ggrráánnáátt éékkííttéésssseell 14 k arany, 16,7 g.Jelzett: Bécs, 1920-as évek.Kikiáltási ár: 35 000 FtReserve price: 133 Euro
441188.. OOmmeeggaa nnôôii kkaarróórraa 18 k arany tok, rugós reif, brutto 25,89 g,56 x 5 x 1,7 mm.A szögletes tokot 8–8 briliáns,mindösszesen cca. 0,32 ct. (A; Cr; Si) és 9–9 táblás csiszolású zafír(mindösszesen cca. 0,27 ct.) ékíti.Arany indexes, ezüstözött, számlap, 17 köves, kézi felhúzós szerkezet,Jelzett számlap, tok, szerkezet: Omega.Tokszám: 109857458006.Szerkezetszám: 12024675.Jelzett: Svájc, 1934-tôl használt fémjel.Mûködôképes állapotban.Kikiáltási ár: 120 000 FtReserve price: 455 Euro
441199.. PPeessttii ttiisszzttiilláánncc 14 k arany, 13,2 g, 12,5 cm.Biztosító lánccal.Jelzett: Pest, 1867–1936 közötti fémjel, P hivataljel.Kikiáltási ár: 42 000 FtReserve price: 159 Euro
442200.. PPáállccááss kkaarrkkööttôô 14k arany, 7,87 g, 18 cm.Jelzett: 1867–1936 pesti fémjel, pesti hivataljel, BZs mesterjegy.Pálcás tagokból, nyelves zárral,biztonsági lánccal.Kikiáltási ár: 35 000 FtReserve price: 133 Euro
442211.. TTiisszzttiilláánncc 14 k arany, 7,5 g, 16,5 cm.Jelzett: 1868–1872 között használtbehozatali fémjel.Fityegôjén virágszirmokban 6 apró igazgyöngy ékítéssel.1 gyöngy hiányzik.Kikiáltási ár: 36 000 FtReserve price: 136 Euro
442222.. PPeessttii ttiisszzttiilláánncc 14 k arany, 8,2 g, 12,5 cm.Jelzett: 1867–1936 pesti fémjel, Sch-mesterjegy.Kikiáltási ár: 36 000 FtReserve price: 136 Euro
442233.. GGyyéémmáánntt kkaarrrreeiiff14 k arany, 9,6 g.Középrészen saton foglaltban 3 hollandi rózsa csiszolásúgyémánt, összesen cca. 0,28 ct.Jelzett: Bécs, 1872–1922 közöttifémjellel. Nyelves záródással, biztonságilánccal.Kikiáltási ár: 45 000 FtReserve price: 170 Euro
152
442244.. ÖÖttvvöösséékksszzeerr ggaarrnniittúúrraa 835-ös finomságú, aranyozott ezüst,mindösszesen: 170,55 g.Nyakék, karék, bross, fülklipsz kabosoncsiszolású türkiz kövekkel, fûzött apró-,valamint foglalt félgyöngyökkel, és zománc ékítéssel. Jelzett: 835-ösfinomságjelzés és PV mesterjegy.Aprólékos, finom kidolgozás.Zománcozása erôsen kopott.Kikiáltási ár: 100 000 FtReserve price: 379 Euro
442255.. VVaaddáásszzéékksszzeerr ggoommbb--ggaarrnniittúúrraa ((1100 ddbb))
14 k arany, vaddisznó-fog, bruttó 18 g.Jelzett: Pest, 1867–1937 között használt fémjel.Kikiáltási ár: 8 000 FtReserve price: 30 Euro
442266.. BBééccssii kkiittûûzzôô 14 k rózsa- és sárgaarany, 4,4 g.Virág forma közepén 1db apróigazgyöngy, körülötte 6 db türkizgyöngy, tûszerelékkel.Jelzett: Bécs, 1872–1922 fémjel, valamint bécsi hivataljel.Kikiáltási ár: 15 000 FtReserve price: 57 Euro
442277.. BBééccssii ttiisszzttiilláánncc 14 k arany, 13,6 g, 10,5 cm.Jelzett: 1872–1902 között használt fémjel, A hivataljel.Kikiáltási ár: 50 000 FtReserve price: 189 Euro
442288.. NNaappóólleeoonn éérrmmee 22 k arany, 6,38 g.Franciaország, 1857.Kikiáltási ár: 20 000 FtReserve price: 76 Euro
442299.. VVaaddáásszzéékksszzeerr kkiittûûzzôô Arany, vaddisznó-fog, 3,5 cm.Fjn., 1880 körül.Kikiáltási ár: 8 000 FtReserve price: 30 Euro
443300.. MMaannddzzsseettttaa ééss iinnggggoommbbggaarrnniittúúrraa ttüürrkkiizz éékkííttéésssseell
14 k arany, 17,55 g.Jelzett:Pesti, 1902–1937 között használt behozatali jel.Kikiáltási ár: 18 000 FtReserve price: 68 Euro
443311.. 2200 FFrraannkkooss 22 k arany, 6,42 g.Svájc, 1930.Kikiáltási ár: 18 000 FtReserve price: 68 Euro
443322.. VVaaddáásszzéékksszzeerr kkiittûûzzôô 14 k arany, vaddisznó-fog, 5,7 cm.Jelzett: Bécsi, 1872–1922 között használt fémjel, A hivataljel.Kikiáltási ár: 8 000 FtReserve price: 30 Euro
443333.. FFaabbeerrggéé lleevvééllnneehheezzéékk Malachit oktaéder talapzaton,ezüst, apró rubinszemû gyík. Talpánezüst keret, 3,5 x 7,5 x 6,5 cm.Jelzett: Fabergé, moszkvai fémjel1880 körül, KF (Karl Fabergé)mesterjegy.Kikiáltási ár: 480 000 FtReserve price: 1818 Euro
443344.. FFaabbeerrggéé aasszzttaallii öönnggyyúújjttóó 88 zlotnyikos, aranyozott antik ezüst,zöld, kék lüszter,-valamint fehérzománc díszítéssel. Összesen 139 dbgyémánt és briliáns ékítéssel, 12 cm.Jelzett: 1888–91 között használtfémjel, (Karl Fabergé) mesterjegy.Zománc felülete a kupakon sérült.Fadobozával.Kikiáltási ár: 550 000 FtReserve price: 2083 Euro
442244..
442255.. 442266.. 442277..
442288..
442299.. 443300..443311..
443322..
15388. Tavaszi Mûvészeti Aukció
154
443355.. KKiittûûzzôô 14 k arany, 4,5 g.Virág fejben karmos foglalatban 1 briliáns, cca. 0,20 ct. (FM; W; VVs)Tûszerelékkel. Jelzet: Oroszország, 1908–1917 között használt fémjel.Kikiáltási ár: 60 000 FtReserve price: 227 Euro
443366.. PPaappuuccss mmeeddááll lláánnccccaall Medál: 14 k arany, 3,9 g, karmos foglalatban 1 briliáns, cca. 0,10 ct, (M1; W; Vs-Si)Lánc: 14 k arany, 0,9 g, 585-ös finomság jelzéssel.Modern.Kikiáltási ár: 48 000 FtReserve price: 182 Euro
443377.. KKoossáárrffoorrmmaa ffüüggggôô 14 k arany, 5,9 g.Fjn.1890–1900 körül.Kikiáltási ár: 20 000 FtReserve price: 76 Euro
443388.. RRoozzeettttaa ffaazzoonnúú nnôôii ggyyûûrrûû 14 k arany, 2,2 g. Körben karmos foglalatban 10 briliáns,összesen cca. 0,50 ct. (R; C; Si), középenbriliáns csiszolású kék zafírral. cca. 0,60 ct.1880 körül. Jelzett: késôbbi, Budapest, 2006 utáni fémjel.Kikiáltási ár: 50 000 FtReserve price: 189 Euro
443399.. AArrtt--ddeeccoo ssttíílluussúú ggyyûûrrûû 14 k arany, 6,6 g. Áttört gyûrûfejben 22 briliáns, összesen cca. 0,44 ct. (M; W-TCr; Vs)Modern.Kikiáltási ár: 95 000 FtReserve price: 360 Euro
444400.. SSzzoolliitteerr bbrriilliiáánnss ggyyûûrrûû 14 k arany, 3,5 g.Button foglalatban 1 briliáns, cca. 1,30 ct. (R; Cr; Si)1900 körül. Kikiáltási ár: 180 000 FtReserve price: 682 Euro
444411.. TTeenniisszzkkaarrkkööttôô 14 k sárga,- fehérarany, 12,7g, hossza: 18,5 cm.Stiftes tagokban karmos foglalatban 17 briliáns összesen cca. 0,35 ct. (M1; Cr; Vs-Si) Nyelves zárral, biztonsági nyolcassal.Jelzett: Budapest, 2006 utáni fémjel.Kikiáltási ár: 120 000 FtReserve price: 455 Euro
444422.. KKaarrkkööttôô bbrriilliiáánnss éékkííttéésssseell 14 k sárga- és fehérarany, 20,9 g, hossza 18,5 cm.162 bagett csiszolású briliánsokkal cca. 3,5 ct. Jelzett: Budapest, 2006 utáni fémjel.Kikiáltási ár: 130 000 FtReserve price: 492 Euro
444433.. TTeenniisszzkkaarrkkööttôô 14 k arany, 19,6 g, hossza: 18,5 cm.Button foglalatban 12 briliáns összesencca. 0,06 ct ( M1; W; VVs) valamint 11 briliáns csiszolású smaragd kôvel,összesen 1,65 ct. Jelzett: 585-ös finomságjel, HB készítôjel, valamint Bécs, 1922-tôl használt fémjelzéssel.Kikiáltási ár: 260 000 FtReserve price: 985 Euro
444444.. TTooppáázz ggyyûûrrûû14 k arany, 8,65 g.Kosaras foglalatban 1db ovál csiszolásúsárga topázzal cca. 12 ct., szélén apróbb csorbulások.Jelzett: 14 k. Kikiáltási ár: 10 000 FtReserve price: 38 Euro444455.. BBrriilliiáánnss--ssmmaarraaggdd nnôôii ggyyûûrrûû 14 k arany, 6,3 g. Modern fazonú kígyó formájúgyûrûfejben 1 csepp csiszolású smaragd,Cca: 0,18 ct; alatta 1 nagyobb briliáns cca. 0,20 ct. (M1; W; VVs), valamint 5 kisebb briliáns összesen cca. 0,10 ct. (M1; W; VVs-Vs)mindösszesen cca. 0,30 ct.Jelzett: Ausztria, 1925-tôl használt fémjel,valamint késôbbi, Budapest, 2006-tólhasznált fémjel.Kikiáltási ár: 150 000 FtReserve price: 568 Euro
444466.. RReettrroo ggyyûûrrûû 14k arany, 15,93 g, méret: 50.Dupla gömb Caul fazon, csillagfoglalásban 10 db briliáns, cca. 0,2 ct.(A;Cr;Vs)Fjn.Kikiáltási ár: 65 000 FtReserve price: 246 Euro
444477.. EElleeffáánnttooss ffüüggggôô 14 k arany, 3,7 g.Fjn., 1900 körül.Kikiáltási ár: 10 000 FtReserve price: 38 Euro
444488.. AAkkvvaammaarriinnooss kkiittûûzzôô14 k arany, 7,1 g.Áttört foglalatban 1 ovál csiszolásúakvamarin cca. 10 ct.Jelzett: Budapest, 1937–66 közötti fémjel.Kikiáltási ár: 28 000 FtReserve price: 106 Euro
444499.. BBrriilliiáánnss--zzaaffíírr ffüüllbbeevvaallóó14 k arany, 4,6 g.Arany button foglalatban 1-1 oválcsiszolású zafír összesen cca. 5 ct.,valamint ezüst button foglalatban 1-1 briliáns cca. 0,20 ct. (R1; Cr; Si) Jelzett: Bécs, 1872–1922 közötti fémjellel.Kikiáltási ár: 44 000 FtReserve price: 167 Euro
156
445500.. BBrriilliiáánnss ffüüllbbeevvaallóó 14 k fehérarany, 5,5 g.Rozetta fazonú, kosaras foglalatban 16 briliáns, cca. 0,48 ct. (M1; TCr; Vs). Jelzett: késôbbi, Budapest, 2006-tól használt fémjel.Az egyik fülbevaló zárja laza.Kikiáltási ár: 80 000 FtReserve price: 303 Euro
445511.. GGyyûûrrûû zzaaffíírr éékkííttéésssseell 14 k arany, ezüst, 5 g.Középen egy nagy, navett csiszolású kékzafír, cca. 6 ct., körülötte indás-levelesfazonban 12 db hollandi-rózsa csiszolásúgyémánttal, cca. 0,24 ct.Fjn., 1890 körül.Kikiáltási ár: 65 000 FtReserve price: 246 Euro
445522.. SSoolliitteerr ggyyûûrrûû zzaaffíírrrraall Fehérarany, 4,3 g.Rozetta fazonú gyûrûfejben középen 1 briliáns csiszolású kék zafírcca. 1,70 ct. Körülötte 16 briliáns cca. 0,32 ct. (A; TCr; Si), gyûrû vállon további 3–3 briliánssal cca: 0,05 ct. (A; C; Si) Mindösszesen cca. 0,37 ct.Fjn.1890 körül.Kikiáltási ár: 120 000 FtReserve price: 455 Euro
445533.. BBrriilliiáánnss ggyyûûrrûû 14 k fehérarany, 1,8 g. Szoliter fazonban 1 briliáns, cca. 0,35 ct. (R; Cr; Vs)Jelzett: elmosódott fémjel. 1900-körül.Kikiáltási ár: 55 000 FtReserve price: 208 Euro
445544.. BBrriilliiáánnss ggyyûûrrûû 18 k fehérarany, 3,5 g. 1 briliáns cca. 0,70 ct. (M1; TW; Si).Jelzett: 750-es finomság jelzéssel.Modern.Kikiáltási ár: 85 000 FtReserve price: 322 Euro
445555.. BBrriilliiáánnss ggyyûûrrûû 14 k fehérarany, 3,07 g.Középen, karmos foglalatban egy briliáns cca. 0,90 ct. (M;LY;Si2),vállakon 3–3 db briliáns összesen cca. 0,5 ct. (M;Tcr;P), mindösszesen 1,40 ct.Modern.Kikiáltási ár: 250 000 FtReserve price: 947 Euro
445566.. BBRRIILLIIÁÁNNSS NNÔÔII GGYYÛÛRRÛÛ14 k fehérarany, 5 g. Karmos foglalatban középen 1 briliánscca. 1 ct. (M, LB; P), gyûrû vállakontovábbi 20–20 briliáns, (M; TCr; Vs).Mindösszesen cca. 1,40 ct.Jelzett: 585-ös finomságjel valamintisraeli modern fémjel.Kikiáltási ár: 220 000 FtReserve price: 833 Euro445577.. FFooggllaallaattllaann bbrriilliiáánnsskkôô Cca. 0,50 ct. (M2,VLy,Vs) Kikiáltási ár: 180 000 FtReserve price: 682 Euro
445588.. FFooggllaallaattllaann bbrriilliiáánnsskkôô Cca. 1,46 ct. (M2,VLy,IF) Kikiáltási ár: 550 000 FtReserve price: 2083 Euro
445599.. FFooggllaallaattllaann bbrriilliiáánnsskkôô Cca. 2,41 ct. (M2,TCr-Cr,VVs-Vs) Kikiáltási ár: 1300 000 FtReserve price: 4924 Euro
446600.. BBuullggaarrii ssttíílluussúú „„LLoovvee”” ggyyûûrrûû 14 k fehérarany, 8,8 g. „Love” feliratot formázó 27 kisebb,és 1 nagyobb foglalt briliánsmindösszesen cca. 0,30 ct. (M; W;VVs-Vs). 1kisebb briliáns hiányzik.Jelzett: Budapest, 2006 utáni fémjellel.Kikiáltási ár: 65 000 FtReserve price: 246 Euro
446611.. GGyyéémmáánntt--ttooppáázz ggyyûûrrûû 14 k fehérarany, 5,3 g. Ovális gyûrûfejben középen 1 nagy topáz,cca: 7,5 ct. Két oldalt 6–6 briliáns,összesen cca. 0,16 ct. (M1; W; VVs-Vs)Jelzett: 585-ös finomságjelzés, valamintelmosódott fémjel, késôbbi, 2006 utáni behozatali jel.Kikiáltási ár: 48 000 FtReserve price: 182 Euro
446622.. AArrtt--ddeeccoo fféérrffii ggyyûûrrûû 14 k fehérarany, 6,6 g. Két sorban 7–7 briliáns, összesen cca. 0,80 ct. (M1; TCr; Vs). Jelzett:késôbbi, Budapest, 2006 utáni fémjel.Kikiáltási ár: 150 000 FtReserve price: 568 Euro
446633.. TTeenniisszzkkaarrkkööttôô 14 k fehérarany, 15,8 g, hossza: 18 cm.Button foglalatban 29 briliáns összesencca. 2,9 ct. (M1; LB; Vs-Si)Jelzett: Budapest, 2006 utáni fémjel.Kikiáltási ár: 190 000 FtReserve price: 720 Euro
446644.. AArrtt--ddeeccoo mmeellllttûû 950-es finomságú platina, 18 k fehéraranytûszerelékkel, 12,8 g, 50 x 28 mm.Attört, Art-deco formában középen 1 brilinás, cca. 0,20 ct. (M1; TCr, Vs) és 2 kisebb briliáns cca. 0,10 ct. (FM; TCr; Vs) valamint további 62 apróbbgyémánt cca. 1,25 ct. Mindösszesen cca. 1,55 ct.Jelzett: késôbbi, Budapest, 2006 utáni fémjellel.Kikiáltási ár: 350 000 FtReserve price: 1326 Euro
446655.. AArrtt--ddeeccoo mmeellllttûû900-as finomságú platina, 15,2 g, 55 x 30 mm.Áttört Art-deco formában középen 1 nagyobb brilins,cca. 0,20 ct . (FM; Cr, Vs) és 2 kisebb briliáns cca. 0,20 ct. (R; TCr; Vs) körülötte 51 apróbb gyémántcca. 1,50 ct. Mindösszesen 1,90 ct.2 gyémánt hiányzik. Tûszerelékkel.Jelzett: késôbbi, Budapest, 2006 utáni fémjellel. Kikiáltási ár: 380 000 FtReserve price: 1439 Euro
15988. Tavaszi Mûvészeti Aukció
1. A POL-GÁR Aukciósház az árverést az árvereztetôk meg-
bízásából, mint kereskedelmi képviselô szervezi, rendezi és
vezeti, azok ügynökeként tevékenykedik. A tételek a kataló-
gus sorrendjében kerülnek kikiáltásra úgy, hogy az árverést
vezetô a sorra kerülô tárgy katalógusszámát, valamint kiki-
áltási árát élôszóval kihirdeti, amire a venni szándékozók
kézfeltartással teszik meg ajánlatukat.
2. A tárgy vételi jogát leütéssel az az árverési vevô szerzi
meg, aki a legnagyobb árajánlatot teszi, kivéve, ha a kataló-
gusban jelzett védett festmény esetében az 1997. évi CXL.
törvényben biztosított elôvásárlási jogát valamelyik magyar
múzeum érvényesíti.
3. Az Aukciósház a megbízó nevében és képviseletében,
annak teljes körû meghatalmazása alapján jogosult a leg-
magasabb vételárat kínáló vevôtôl a vételár átvételére a
megbízó javára.
4. A vevô a vételárat készpénzben, vagy annak 20%-át fog-
lalóként az árverésen azonnal tartozik fizetni.
A vételár kiegyenlítése történhet hitelkártyával (Visa, Master
és Amex) is, ez esetben 3% hitelkártya-jutalék külön felszá-
mításra kerül. Amennyiben a teljes vételár egy összegben az
árverésen kifizetésre kerül, úgy a tárgy a helyszínen átvehe-
tô. Az Aukciósház biztosítja annak lehetôségét, hogy az ár-
verési vevô a foglalót meghaladó vételárrészt az árverés idô-
pontjától számított 3 napon belül egyenlítse ki. Ez esetben
az árverési vevô a tárgyat csak akkor veheti át, ha az árve-
réstôl számított 3 napon belül kiegyenlítette a teljes vétel-
árat. A vételárba a foglaló összege – határidôben történô
teljesítés esetén – beleszámít.
Amennyiben a megadott határidôig az árverezô a tárgy át-
vételére nem jelentkezik, úgy az Aukciósház fenntartja ma-
gának azon jogot, hogy az árverési vevô ajánlatát érvényte-
lennek tekintse, és a foglaló összegét megtartsa.
5. A vevô közvetítôi (megbízási) díjat tartozik fizetni, melynek
összege tételenként a leütési ártól függôen: 3 000 000 Ft-ig >
18%, 3 000 001 felett 15%. A vevô az árverési vételáron felül
képzômûvészeti alkotásoknál (festmények, grafikák, sokszoro-
sított grafikák, szobrok, gobelinek) az árverési vételár után
számított 5% szerzôi díjat tartozik fizetni az 1999. évi LXXVI.törvény alapján. A vevô további 1% kulturális járulékot is tar-
tozik fizetni az 1996. évi XXIX. és a 2000. évi CXL törvények-kel módosított 1993. évi XXIII. törvény alapján, mely járulék
alapja azonos a szerzôi díj alapjával.
6. A vevô a vételár kiegyenlítését követôen köteles gondos-
kodni a megvett tárgy elszállításáról saját költségére és fele-
lôsségére. Ennek elmulasztása esetén az Aukciósház nem
felel a tárgy sérüléséért, és az árverést követô 7. naptól a vé-
telárra számított havi 5% tárolási díjat számol fel.
7. A leütött tárgyat visszavenni és újra árverésre bocsáta-
ni tilos, kivéve, ha a vevô személye pontosan nem állapít-
ható meg.
8. Tilos mindenféle összebeszélés vagy vállalkozás, amely
arra irányul, hogy harmadik személyeket szerfelett magas
vételár kínálására rávegyen és így megkárosítson. Tilos az ár-
verési eredményt befolyásoló mindennemû összebeszélés, a
nyereségen való osztozkodás vagy elôny ígérgetése.
9. A POL-GÁR Aukciósház valamennyi árverésre kerülô
tárgy eredetiségéért felelôsséget vállal.
A kiállításon minden tárgy megtekinthetô. A tárgyak szava-
tosság nélkül minden hibájukkal és hiányosságukkal együtt
abban az állapotban kerülnek eladásra, melyben az árverés
idején vannak. A katalógusban szereplô leírások és illusztrá-
ciók kizárólag azonosításul szolgálnak, így a vevôknek saját
maguknak kell – az árverést megelôzôen – meggyôzôdniük
a tételek állapotáról, s arról, hogy a tételek megfelelnek-e a
katalógus leírásának. A leütés után kifogásnak, vagy felszó-
lamlásnak nincs helye – kivéve, ha a tárgy hamis – bár a ka-
talógusban eredetinek van feltüntetve. Ebben az esetben az
árverési vevô írásban, a tárgy származásával vagy eredetisé-
gével kapcsolatban felmerülô elsô kételytôl számított három
hónapon belül, de legkésôbb az árverés napjától számított
egy éven belül felszólamlással élhet.
10. Az árverésre kerülô tárgyak kikiáltási ár alatt nem vá-
sárolhatók meg. Az árverezô által tett árajánlatért, a lefize-
tett árverési árért az Aukciósház semmiféle felelôsséget nem
vállal, és nem kötelezhetô, hogy nevezett tételt ugyanezen
áron egy késôbbi idôpontban újra árverésre ajánlja vagy
forgalomba hozza.
11. Amennyiben a vevô személyesen nem kíván részt ven-
ni az árverésen, úgy az általa adott vételi megbízás alapján
helyette az Aukciósház – a megbízásnak megfelelôen – hiva-
talból árverezhet. A vételi megbízásban meghatározott ös-
szeg 50%-a elôlegképpen lefizetendô, amirôl a megbízó fél
átvételi elismervényt kap. Ha ugyanarra a tárgyra harmadik
személy magasabb összegre ad megbízást, vagy az árverés
résztvevôi magasabb ajánlatot tesznek, úgy a megbízó az
árverés után az elôleget – a vételi megbízás elismervény-
ének ellenében – minden levonás nélkül visszakapja. Amen-
nyiben a vételi megbízás sikeres, úgy az elôlegbôl az árveré-
si vételár 20%-a foglalónak tekintendô. Az Aukciósház a vé-
teli megbízásokért semmiféle felelôsséget nem vállal. Az ár-
verési katalógusban „védett” jelzéssel szereplô tárgyakat Ma-
gyarország területérôl kivinni nem lehet.
12. A „védett” jelzésû tárgyak mindenkori tulajdonosait a
múzeumok nyilvántartásába veszik, a tulajdonosváltozás
kötelezôen bejelentendô.
13. Az árverés végén az el nem kelt tárgyak újraárverezé-
sét lehet kérni.
Külföldi vásárlók figyelmébe:
A kulturális javak külföldre vitelérôl a 2001. évi LXIV.
törvény rendelkezik. A kulturális javak véglegesen csak a
Kulturális Örökségvédelmi Hivatal engedélyével vihetôk ki
az országból.
POL-GÁR AUKCIÓSHÁZ
·1. The auction is organized, handled and conducted by
the auctioneer, POL-GÁR Auction House, acting as an agent
on behalf of the vendor. The lots called up are in the
succession as in the catalogue. The auctioneer announces
the catalogue number and the starting price of the lot in
question and buyers indicate their wish to bid by raising
their hand.
2. The buyer offering the highest bid shall acquire the title
of the lot. In the case of items marked in the catalogue or
announced on the auction „Protected” or „Védett” all
Hungarian museums have priority right to purchase the
lot at the hammer price based on the CXL law of 1997 on
the protection of national heritage.
3. The Auction House as an agent is authorised by the
commissioning party to sign the sale and the purchase
agreement of the lot with the highest bidder and receive the
purchase price on behalf of and to the benefit of the
commissioning party.
4. The buyer is obliged to pay the complete purchase price
or a deposit of 20% of the hammer price in cash on the
auction. Credit cards (Visa, Master and Amex) are welcome
subject to an additional 3% charge over the complete
purchase price. Should the full purchase price to be paid in
one amount during the auction, then the buyer can take the
immediate possession of the object. The Auction House
allows a three day period from the date of the auction for the
payment of the balance amount between the deposit and the
full purchase price. The purchase price includes the amount
of the deposit provided the deadline set for the balance
payment has been met. The buyer shall take the possession
of the lot subject to the payment of the full purchase price
due to the Auction House.
The Auction House reserves the right to terminate the sale
and the purchase agreement unilaterally if the full purchase
price has not been paid in full by the set deadline. In this
case the deposit shall not be refunded to the buyer.
5. The buyer is obliged to pay a fee for the Auction House per
item. The fee due to the Auction House is 18% up to 3 000 000
HUF/item and 15% over 3 000 0001 HUF/item. In terms of
the LXXVI law of 1999 the buyer is obliged to pay an extra 5%
artist royalty of the hammer price on the objects of fine and
applied art (e.g. paintings, graphics, statues, gobelins, etc.). In
terms of CXL law of 2000 the buyer is obliged to pay an extra
1% cultural contribution of the hammer price on the objects
of fine and applied art. The Auction House is obliged to collect
and transfer the artist royalty and the cultural contribution to
the competent authorities.
6. Immediately after the payment the buyer assumes all the
responsibilities for the lot, including any loss or damage
during the transportation. If the buyer fails to ship the item
purchased, then the auctioneer has the right to charge 5% of
the hammer price as storage price per month. The storage
price is counted from the 7th day after the auction.
7. Once awarded to the highest bidder, the item may not be
repurchased and reauctioned again, unless the buyer cannot
be identified. In this case the auctioneer is entitled to
reauction the item.
8. All collusion or conspiracy on behalf of any party
intended to force a third party to make an unreasonably
high bid and thus inflict any loss on the third party is strictly
forbidden and punished by law.
9. The POL-GÁR Auction House quarantes that all items
the Auction are geunine.
All the lots are exhibited for inspection prior to the auction.
All the lots are sold without warranty with all the faults
and imperfections they may have at the time of the auction.
Descriptions and illustrations in the catalogue are for
identification only. Buyers should satisfy themselves prior to
the auction as to the condition of each lot and shall rely on
their own judgement as to whether the lot accords with its
own description. The Auction House shall not accept any
complaints after knocking down on the auction, except if
the item is not genuine despite being so marked in the
catalogue. In such case the buyer is entitled to file his claim
in a way and within a period of time stipulated in the Civil
Code of Hungary.
10. The item auctioned shall not be sold below its started
price indicated in the catalogue. The Auction House shall
not bear any liability in respect of the bid or the purchase
price paid. The Auction House may not be compelled to
reoffer the same item or market it on the hammer price at
any time in the future.
11. In case the buyer does not wish to participate on the
auction personally, the Auction House may represent him
in accordance with a written purchase assignment signed by
the buyer. The buyer is obliged to deposit 50% of the
amount written in the purchase assignment as a down
payment against a certificate of receipt. In case a third party
issued a purchase assignment of a higher amount for the
same article or an auction bidder offers a higher price, then
the down payment shall be returned any time after the
auction without any deductions against the original
certification of receipt. If the purchase assigment succeed for
the lot, then 20% of the hammer price is considered to
become deposit from the amount of down payment. The
Auction House shall not bear any liability in respect of the
bid made by the means of purchase assignment. No item
marked „Védett” („Protected”) or „No export” may be
delivered or taken outside of Hungary.
12. Owners of „Védett” („Protected”) items are registerd by
museums. The museums should be notified in the case of
any change in ownership.
13. Unsold items may be reauctioned at the end of the
auction upon verbal request to the Auction House.
To assist the sale all prospective buyers are kindly requested
to use their registered bidding paddle.
For the attention of foreign buyers:
The export of cultural goods is governed by Act LXIV 2001.
Cultural goods may only be finally exported in the
possession of a licence issued by the Directorate of Cultural
Heritage.
POL-GÁR AUCTION HOUSE
Az árverés ideje alatt érvényes valutaárfolyamEuro: 264 FtAz árfolyam változásának megfelelôen a korrekció jogátfenntartjuk.
2011. április 30.
ÁRVERÉSI FELTÉTELEK ·CONDITIONS OF SALE
160
Tételszám Elnevezés Telefonos licit Max. nettó vételárLot number Title or description Phone bid (Y/N) Bid price (HUF)
POL-GÁR AUKCIÓSHÁZH-1052 Budapest, Petôfi Sándor utca 16.Telefon: (36 1) 267 4077, -78, -79. Fax: (36 1) 483 0910
H-1053 Budapest, Kossuth Lajos utca 3.Telefon és fax: (36 1) 318 6954, 317 3013
VÉTELI MEGBÍZÁS · BIDDING SLIP
Megbízom Önöket, hogy nevemben a fenti aukcióra az alább felsorolt tárgy(ak)ra az általam limitált leütésiár(ak)on vásárlást eszközöljenek a többi licitáló által lehetôvé tett legalacsonyabb áron. A katalógusban leírt Árverési Feltételeket elfogadom.
Please bid on my behalf at the above sale for the following lot(s) mentioned below. These bids are to be executedas cheaply as is permitted by other bids. I agree to comply with the Conditions of Sale as printed in the catalogue.
Telefonos licitre vételi megbízást 60 000 HUF (250 Euro) kikiáltási ár felett fogadunk el.Phone bids are accepted with the minimum starting price of 250 Euro (60 000 HUF).
Aukció száma / Auction number: 88. Dátum / Date: 2011. május 16., 17.
Elôleg · Desposit:
Fizetési határidô: 3 nap · Payment deadline: 3 days Átvevô ·Accepted by
Arrangement for payment
In order to avoid delay in clearing purchases buyers
who are unknown to us are advised to make
arrangements for payment before the sale or for
satisfactory references to be supplied.
Aláírás ·Signed:
A vételi megbízást kérjük postázza, vagy faxolja
·Please post or fax to:
POL-GÁR AukciósházH-1052 Budapest, Petôfi Sándor utca 16.Phone/Telefon: (+36 1) 267 4077, 267 4078Fax: (36 1) 483 0910
Please use Block Letteres
Név · Full name:
Cím ·Address:
Telefonszám · Telephone No:
E-mail:
Dátum ·Date:
Fizetés módja ·Methods of payment:
Készpénz ·Cash Átutalás ·Bank transfer
Szállítás módja ·Shipping instructions:
Érte jön ·Picking up Szállíttatja ·Shipping
PLEASE CHECK YOUR BID