Veiling Landgoed ‘Klarenbeek’ Stoeterij met 43 paardenstallen en 20,8 ha eigen grond. Zuiderzeestraatweg west 67 DOORNSPIJK Nederland

Page 1: New Veiling Landgoed ‘Klarenbeek’storage.googleapis.com/s2media/files/5888335919485e15b0b... · 2017. 3. 3. · D e openbare veiling vindt plaats op donderdag 13 april 2017, ‘s

Veiling

Landgoed ‘Klarenbeek’Stoeterij met 43 paardenstallen en 20,8 ha eigen grond.

Zuiderzeestraatweg west 67 DOORNSPIJK Nederland

Page 2: New Veiling Landgoed ‘Klarenbeek’storage.googleapis.com/s2media/files/5888335919485e15b0b... · 2017. 3. 3. · D e openbare veiling vindt plaats op donderdag 13 april 2017, ‘s

De openbare veiling vindt plaats op donderdag 13 april 2017, ‘s middags vanaf 14.00 uur, online (bij inzet en afslag), ten overstaand van één van de notarissen verbonden aan

Loyens & Loeff N.V.Op de veiling (en onderhandse biedingen) zijn van toepassing de Algemene Veilingvoorwaarden met Internetbieden 2015 (“AVVI 2015”) en bijzondere veilingvoorwaarden, welke (concept) voorwaarden opvraagbaar zijn bij de notaris en gepubliceerd worden op: www.R365.nl (Christie’s International Real Estate | R365) en www.bog-auctions.com/static/AVVI2015.pdf

De bijzondere veilingvoorwaarden worden uiterlijk 30 dagen voor de veiling vastgesteld.Potentiële kopers kunnen een onderhandse bieding op het registergoed uitbrengen. De bieding dient uiterlijk 14 dagen vóór datum van openbare veiling (uiterlijk 8 maart 2017 om 23:59), schriftelijk en onvoorwaardelijk, aan de veilingnotaris te worden gericht: Loyens & Loeff N.V., t.a.v. mr. R.H. Meppelink, Fred. Roeskestraat 100, 1076 ED Amsterdam, of per email: [email protected] hiervoor het biedformulier onderhandse biedingen zoals te vinden op: www.R365.nl (Christie’s International Real Estate | R365)Biedingen zullen worden behandeld overeenkomstig het

bepaalde in artikel 3:268 BW, zonder dat de executant gehouden is op een bieding in te gaan.

De inzetpremie (plok) voor het registergoed bedraagt 1% van de inzetsom en wordt in rekening gebracht bij de verkoper. Ook bij niet-gunning wordt de inzetpremie (plok) uitgekeerd.De verkoper behoudt zich het recht voor het geveilde object niet te gunnen en zal zich hierover uiterlijk vijf werkdagen na veiling uitspreken.De veilingkosten inclusief BTW zullen voor zover mogelijk worden gespecificeerd in het kostenoverzicht dat zal worden gepubliceerd op www.r365.nl (Christie’s International Real Estate | R365) en www.BOG-auctions.com.

NatuurschoonwetDe buitenplaats is gerangschikt onder de natuurschoonwet 1928. Dit kan (fiscale) voordelen met zich meebrengen, zoals onder meer vrijstelling van overdrachtsbelasting. Ter zake van de (eventueel) verschuldigde omzet- en/of overdrachtsbelasting wordt verwezen naar de bijzondere veilingvoorwaarden.Verkoper geeft geen enkele garantie en aanvaardt geen enkele aansprakelijkheid omtrent datgene dat hij terzake het registergoed meedeelt, dan wel heeft meegedeeld of waarvan mededeling achterwege blijft.

Executieveiling, donderdag 13 april 2017 Openbare veiling (‘Executoriale Verkoping, ex art. 3:268 BW’)

Zuiderzeestraatweg west 67, 8085 AB in Doornspijk

In samenwerking met:

Page 3: New Veiling Landgoed ‘Klarenbeek’storage.googleapis.com/s2media/files/5888335919485e15b0b... · 2017. 3. 3. · D e openbare veiling vindt plaats op donderdag 13 april 2017, ‘s

Op Landgoed Klarenbeek bent u heer en meester over bijna 21 hectaren eigen grond met park, bos, weilanden, vijvers en een volledig geoutilleerde

stoeterij met paddocks, bijgebouwen en 43 paardenstallen. Een uniek bezit voor diegenen die zich serieus met de paardensport bezighouden en

willen genieten van het leven op een historische buitenplaats.

L A N D G O E D ‘ K L A R E N B E E K ’

Page 4: New Veiling Landgoed ‘Klarenbeek’storage.googleapis.com/s2media/files/5888335919485e15b0b... · 2017. 3. 3. · D e openbare veiling vindt plaats op donderdag 13 april 2017, ‘s

Aan de rand van Doornspijk ligt Landgoed Klarenbeek, omgeven door natuur en water Een idylle voor mensen die stijlvol buiten willen wonen en/of (semi-)professioneel bij de

paardensport betrokken zijn. De buitenplaats ligt centraal in Nederland, op korte afstand van Amersfoort en Zwolle en nauwelijks een uur rijden van Amsterdam – de A28 is slechts enkele kilometers verwijderd. De prachtige natuurgebieden van de Veluwe liggen onder handbereik, evenals het Veluwemeer en het sfeervolle, historische vestingstadje Elburg. De monumentale buitenplaats werd naar alle waarschijnlijkheid al in de achttiende eeuw gesticht. Het corps de logis, het centrale deel van het witgepleisterde landhuis, is negentiende eeuws en werd in 1842 in opdracht van H.F. van Meurs gebouwd. Een volgende eigenaar, Arie Volker, Heer van Waveren, Waverveen, Botshol en Ruige Wilnis, liet er omstreeks 1920 nog twee zijvleugels aanbouwen, naar een ontwerp van architect A.H. Wegerif. Die ontwierp bovendien het bordes aan de achterzijde en het schitterende interieur. Het landgoed is aangewezen als rijksmonument, omdat het representatief is voor een buitenplaats met bijbehorend park in de Engelse landschapsstijl.

Rijke historieWie door de parkachtige tuin en fraaie ruimtes dwaalt, kan zich dat alleszins voorstellen. U woont niet alleen op een unieke locatie, maar ook in een heel bijzonder huis. Een huis dat de tand des tijds niet alleen geweldig heeft doorstaan, maar zowel aan de buitenzijde als binnenskamers een rijke historie toont. Het interieur is goeddeels nog origineel, waarmee meteen het bewijs is geleverd dat er vroeger zeer degelijk werd gebouwd. Het bijzondere houtsnijwerk en ingelegde parket, de gespannen zijde op de muren, ooit gekozen om demping aan te brengen, en de prachtige sculpturen van belangrijke personen als Socrates, Beethoven, Napoleon en Cleopatra zullen nooit vervelen. Waar in de loop der jaren vernieuwd of gerestaureerd is, is dat duidelijk gebeurd met veel liefde en respect voor het huis. Hier is, vanaf de eerste dag in 1842, gekozen voor vakmanschap en de beste materialen.Op de parterre bevindt zich een gezellige woonkeuken met aansluitend een ‘koude keuken’, een grote provisiekamer en een was- of bijkeuken. De grote hal biedt toegang tot de bibliotheek en de zitkamer, met die adembenemende sculpturen. De eetkamer bevindt zich in het originele corps de logis, waar veel oude stijlkenmerken >>

Het statige achttiende-eeuwse Landgoed Klarenbeek ligt aan de rand van Doornspijk bij een natuurgebied.

Page 5: New Veiling Landgoed ‘Klarenbeek’storage.googleapis.com/s2media/files/5888335919485e15b0b... · 2017. 3. 3. · D e openbare veiling vindt plaats op donderdag 13 april 2017, ‘s

bewaard zijn gebleven. Er is een sfeervolle herenkamer, die momenteel wordt gebruikt als ontbijtkamer en een televisiekamer met een neoclassicistische schouw van marmer, dat speciaal hiervoor uit Soedan is aangevoerd. Via de ‘herentrap’ komt u in het kantoor boven de keuken en onderweg in het trappenhuis ziet u de kleurrijke, authentieke glas-in-lood vensters waarin het echtpaar Beekman is vereeuwigd, vroegere werknemers van het landgoed. In totaal beschikt het landhuis over vijftien kamers voor bewoning en nog eens zes kamers voor personeel. Er zijn momenteel zes slaapkamers en twee authentieke badkamers, waarvan een met bad. Op de tweede verdieping bevinden zich de zes voormalige personeelskamers met daarboven een zolder. In 2008 hebben er ingrijpende herstelwerkzaamheden plaatsgevonden, waardoor de buitenplaats momenteel in een goede staat van onderhoud verkeert. De plafonds en parketvloeren in de woonvertrekken zijn gerestaureerd, er is een nieuwe meterkast met veertig groepen geïnstalleerd en er zijn data-aansluitingen in vijftien kamers aangelegd. De buitenmuren zijn nagezien en gerepareerd en alle dakgoten en waterafvoeren zijn vernieuwd, daarnaast zijn dak en dakbeschot volledig vernieuwd en de vier

schoorstenen voorzien van brandwerend speksteen. Het hoofdhuis is aan de binnen- en buitenzijde geheel geschilderd en waar nodig werd het houtwerk gerepareerd, inclusief de kozijnen en de buitenluiken. Ook de toegangsbrug tot de buitenplaats is gerenoveerd.

NSW landgoedLandgoed Klarenbeek omvat veel meer dan alleen het prachtige landhuis. De nieuwe eigenaar krijgt er ook een volledig geoutilleerd koetshuis bij en een complete stoeterij met 43 stallen, een was- en poetsstation voor de paarden, een grote kapschuur en mestopslag. Het complete landgoed is bijna 21 hectare groot, waarvan drie hectare strikt privé. Het overige gedeelte is natuurgebied, met mooie wandelroutes die voor het publiek toegankelijk zijn. Bij de – vermoedelijk – door landschapsarchitect J.D. Zocher ontworpen parktuin met landschappelijke ‘serpentinevijvers’, behoren ondermeer een boomgaard, een ommuurde kruidentuin, een eigen eiland en water: de Klarenbeek. Daarnaast zijn er nog enkele omheinde weilanden en paddocks voor de paarden. Landgoed Klarenbeek is een NSW landgoed en gedeeltelijk voor het publiek opengesteld. <<

Klarenbeek beschikt over veel leefruimte, een mooi koetshuis en een stoeterij met 43 stallen.

Page 6: New Veiling Landgoed ‘Klarenbeek’storage.googleapis.com/s2media/files/5888335919485e15b0b... · 2017. 3. 3. · D e openbare veiling vindt plaats op donderdag 13 april 2017, ‘s
Page 7: New Veiling Landgoed ‘Klarenbeek’storage.googleapis.com/s2media/files/5888335919485e15b0b... · 2017. 3. 3. · D e openbare veiling vindt plaats op donderdag 13 april 2017, ‘s

Begane grond Eerste verdieping Tweede verdieping

Page 8: New Veiling Landgoed ‘Klarenbeek’storage.googleapis.com/s2media/files/5888335919485e15b0b... · 2017. 3. 3. · D e openbare veiling vindt plaats op donderdag 13 april 2017, ‘s

Kenmerken buitenplaats Klarenbeek

Locatie: Doornspijk ligt op korte afstand van de A28 tussen Zwolle (26 km) en Amersfoort (50 km).

Perceel: 20,8 hectare bos en weiland, waarvan 3 hectare is aangelegd als privé-park.

Woonoppervlakte: ca. 780 m² (inhoud: 2.700 m³).

Vertrekken begane grond: Entree, hal, keuken met bijkeuken en 5 woonruimtes.

Eerste verdieping: 6 (slaap)kamers, 2 badkamers.Tweede verdieping: 5 (slaap)kamers, 1 badkamer.

Bijgebouwen: Koetshuis: ca.150 m² woonruimte (inhoud: 460 m³).

Paardenstal: ca. 447 m². Was- en poetsstation: ca. 60 m². Kapschuur: ca 75 m².

Page 9: New Veiling Landgoed ‘Klarenbeek’storage.googleapis.com/s2media/files/5888335919485e15b0b... · 2017. 3. 3. · D e openbare veiling vindt plaats op donderdag 13 april 2017, ‘s

LOYENS & LOEFF N.V. t.a.v. mr. R.H. Meppelink Fred. Roeskestraat 100 1076 ED Amsterdam Faxnummer: 020 - 578 58 00 E-mailadres: [email protected]

Onderhands bod

Ondergetekende

Dhr./Mevr. ........................................................................................................................... [voornamen] [naam]

Geboren ..................................................... [datum] te ................................................ [plaats]

Namens rechtspersoon

KvK: .................................................................................................................................... [handelsregistratienummer]

biedt, onvoorwaardelijk, zonder voorbehoud, conform de terzake van toepassing verklaarde algemene voorwaarden en bijzondere veilingvoorwaarden, voor

Object

Landgoed Klarenbeek te Doornspijkmet openbare veilingdatum donderdag 13 april 2017

Bod

€ ................................................................................................................................. [bedrag]

€ ................................................................................................................................. [in tekst]

Getekend door Dhr./Mevr. .................................................................................................. [voornamen] [naam]

Handtekening:

Te: ....................................................................................................................................... [plaats]

Datum: ................................................................................................................................ [datum]

1. Onderteken het formulier; 2. Voeg een kopie bij van een geldig identiteitsbewijs (paspoort, rijbewijs, identiteitskaart); 3. Voeg een kopie bij van een recent handelsregisteruittreksel (Indien van toepassing); 4. Lever het formulier uiterlijk woensdag 29 maart 2017 in bij de desbetreffende behandelaar van het notariskantoor,

dit kan per e-mail, fax, per post of door afgifte op het notariskantoor. Indien u het formulier per post verzendt, houdt u er dan rekening mee dat uw bieding het notariskantoor uiterlijk op woensdag 29 maart 2017 moet hebben bereikt. De executant is niet gehouden op de bieding in te gaan.

Aantekeningen

Page 10: New Veiling Landgoed ‘Klarenbeek’storage.googleapis.com/s2media/files/5888335919485e15b0b... · 2017. 3. 3. · D e openbare veiling vindt plaats op donderdag 13 april 2017, ‘s

Herengracht 450 | 1017 CA Amsterdam | +31 (0)20 26 10 430 | www.R365.nl | info.R365.nl

Thoma & Bennink Landerijenbureau | Hoofdstraat 47 | 7213 CR Gorssel+31 (0)575-49 27 22 | [email protected]

INTERNATIONAL REAL ESTATE | R365 AUCTIONS

www.bog-auctions.com www.loyensloeff.com