dokumanokul.com matematik 15.docx · Web viewM2.4.1. Herhangi bir problem ya da bir konuda sorular...

3
2.Sınıf Görsel Sanatlar 15.Hafta Günlük Planı DERS MATEMATİK SÜRE 40 + 40 + 40 SINIF 2/ KONU Veri Toplayıp, Tablo ve Grafik Oluşturma Kazanımlar M2.4.1. Herhangi bir problem ya da bir konuda sorular sorarak veri toplar, sınıflandırır, çetele ve sıklık tablosu şeklinde düzenler ve şekil grafiği oluşturur. Öğrenme- öğretme Yöntem ve teknikleri 1.Yaparak Yaşayarak Öğrenme 2.İşbirliğine Dayalı Öğrenme 3.Keşfederek Öğrenme 4.Soru-Cevap 5.Anlatım 6.Benzetişim Kullanılan eğitim Teknolojil eri araç ve gereçler Onluk taban blokları, Birim küpler, Abaküs,fasulye,çubuk. Sınıftaki eşyalar ÖĞRENME-ÖĞRETME SÜRECİ Dikkat Çekme Öğretme-Öğrenme Etkinlikleri -Derse Geçiş Bireysel Öğrenme Etkinlikleri Grupla Öğrenme Etkinlikleri * Matematik Ders kitabı 137 sayfa işlenir. Sayfadaki görsel incelenir ve sorular cevaplandırılır. * Sayfa 137’ deki “ETKİNLİK” yaptırılır. * Sayfa 138, 139 ve 140 işlenerek çalışmalar yapılır. Konuyla ilgili etkinlik ve çalışma kağıtları ile pekiştirme yapılır

Transcript of dokumanokul.com matematik 15.docx · Web viewM2.4.1. Herhangi bir problem ya da bir konuda sorular...

2.Sınıf Görsel Sanatlar 15.Hafta Günlük Planı

DERS MATEMATİKSÜRE 40 + 40 + 40SINIF 2/KONU Veri Toplayıp, Tablo ve Grafik Oluşturma

KazanımlarM2.4.1. Herhangi bir problem ya da bir konuda sorular sorarak veri toplar, sınıflandırır, çetele ve sıklık tablosu şeklinde düzenler ve şekil grafiği oluşturur.

Öğrenme-öğretmeYöntem ve teknikleri

1.Yaparak Yaşayarak Öğrenme 2.İşbirliğine Dayalı Öğrenme 3.Keşfederek Öğrenme 4.Soru-Cevap 5.Anlatım 6.Benzetişim

Kullanılan eğitimTeknolojileri araç ve gereçler

Onluk taban blokları, Birim küpler, Abaküs,fasulye,çubuk. Sınıftaki eşyalar

ÖĞRENME-ÖĞRETME SÜRECİDikkat Çekme Öğretme-Öğrenme Etkinlikleri -Derse Geçiş Bireysel Öğrenme Etkinlikleri Grupla Öğrenme Etkinlikleri* Matematik Ders kitabı 137 sayfa işlenir. Sayfadaki görsel incelenir ve sorular cevaplandırılır.* Sayfa 137’ deki “ETKİNLİK” yaptırılır.* Sayfa 138, 139 ve 140 işlenerek çalışmalar yapılır.

Konuyla ilgili etkinlik ve çalışma kağıtları ile pekiştirme yapılır

Özet

Değerlendirme: Açık uçlu sorular, doğru yanlış, boşluk doldurma, eşleştirme sorularıAçıklamalar

DERS MATEMATİKSÜRE 40 + 40SINIF 2/KONU Basit Tablolar Oluşturma ve Yorumlama

Kazanımlar M2.4.2.Şekil ve nesne grafiğinde gösterilen bilgileri açıklayarak basit tablolar oluşturur ve yorumlar.Öğrenme-öğretmeYöntem ve teknikleri

1.Yaparak Yaşayarak Öğrenme 2.İşbirliğine Dayalı Öğrenme 3.Keşfederek Öğrenme 4.Soru-Cevap 5.Anlatım 6.Benzetişim

Kullanılan eğitimTeknolojileri araç ve gereçler

Onluk taban blokları, Birim küpler, Abaküs,fasulye,çubuk. Sınıftaki eşyalar

ÖĞRENME-ÖĞRETME SÜRECİDikkat Çekme Öğretme-Öğrenme Etkinlikleri -Derse Geçiş Bireysel Öğrenme Etkinlikleri Grupla Öğrenme Etkinlikleri* Matematik Ders kitabı 141 142, 143 ve 144 sayfa işlenir.* Sayfalardaki görsel incelenir ve sorular cevaplandırılır.

Konuyla ilgili etkinlik ve çalışma kağıtları ile pekiştirme yapılır

Özet

Değerlendirme: Ders kitabı sayfa 145 ve 146 daki “ALIŞTIRMALAR” bölümü yaptırılır.Açıklamalar