,
A U K C I J A A N T I K V I T E TA I S L I K A
Izložba:1 - 3. februar 2019. godine. Vreme: 10 – 19hOpera & Theatre MADLENIANUMUl. Glavna 32, Zemun
Aukcija:3. februar 2019. godine. Vreme: 18hOpera & Theatre MADLENIANUMUl. Glavna 32, Zemun
A N T I Q U I T I E S & PA I N T I N G S A U C T I O N
Viewing:1 - 3. February 2019. (10 a.m. – 7 p.m.)Opera & Theatre MADLENIANUM32 Glavna st. Zemun
Auction sale:3. February 2019. (6 p.m.)Opera & Theatre MADLENIANUM32 Glavna st. Zemun
1. Boginja milosrđaXX vek. Porcelan. Visina: 30,5 cm € 125
2. OkimonoJapan. Kraj XIX veka. Slonovača, drvo banbusa. Visina: 17,5 cm € 950
3. Par porcelanskih zidnih vazaSa scenama iz romanse 3 kraljevstva.XVIII vek. Visina: 17 cm € 750
10. VMF bonbonjeraOko 1930. Prečnik: 19 cm € 100
11. BonbonjeraOpalinsko staklo. Žig: W&G. Visina: 24 cm € 130
12. Argentor bonbonjeraOko 1900. Prečnik: 15 cm € 100
7. BonbonjeraMesing. Dimenzije: 14x14x13 cm € 100
8. Staklena kutija sa mesinganim poklopcemDimenzije: 10x10x14 cm € 50
9. Art Deco svećnjakPolirani mesing. Visina: 10 cm € 130
1 2
10 11 12
5 6
7 8 9
4. Frutijera sa staklenim uloškomMesing, staklo. Visina: 30 cm € 200
5. Par bonbonjeraOko 1900. Posrebreni mesing. Visina: 17 cm € 100
6. Masonska jubilarna čaša 1850-1905Gravirano staklo. Visina: 15 cm € 130
13. Frutijera sa figurom ženeMesing, staklo oslikano emajlom. Visina: 63 cm € 300
14. Bronzani čirakKraj XIX veka. Visina: 52 cm € 400
15. Svećnjak judaikaPosrebreni mesing. Žigovi: B. HENNEBERG, WARSZAWA 1908.Visina: 35 cm € 100
16. LampaMesing, stako. Visina: 56 cm € 325
17. LampaMesing, staklo, porcelan. Visina: 35 cm € 175
18. Lampa Oko 1900. Opalinsko staklo, mesing.Visina: 30 cm. € 260
19. Art Deco lampaNikl, klirit. Visina: 28 cm € 200
20. LampaStaklo, rukom oslikano. Visina: 50 cm € 125
21. LampaStaklo, rukom oslikano. Visina: 45 cm € 125
22. Srebrni bareljef italijanskog mestaItalija. Srebro 925. Prečnik: 6 cm € 50
15
14 1513 16
20 2119
17 18
23. MOMA ANTONOVIĆ (1938-2019)Kalemegdanska tvrđava i Saborna crkvaAkvarel, 40x57 cm, 2003. Sign. € 300
24. MOMA ANTONOVIĆ Hram Sv. SaveUlje na kartonu, 32x25 cm, 2006. Sign. € 250
27. MERSAD BERBER (1940-2012)Bez nazivaGrafika u boji 28/100, 70x50 cm, Sign. € 200
28. LUKA BERBEROVIĆ (1934Mrtva prirodaUlje na platnu, 45x65 cm, Oko 1970. Sign. € 300
25. VESELIN VENJO BASTAĆ CetinjeUlje na kartonu, 24x18 cm, 1955. Sign. € 250 26. MARIJA BALAN (1923
Narodno veseljeUlje na platnu, 81x120 cm, 1972. Sign. € 650
29. MIHAIL BERENĐIJA (1919-1980)Primorski gradTempera na hameru, 70x100 cm, 1965. Sign. € 1450
30. MIHAIL BERENĐIJA Motiv iz Vojvodine sa đermomTempera na papiru kaširano na karton, 22,5x78,5 cm, 1959. Sign. € 525
31. MIHAIL BERENĐIJAMotiv iz Vojvodine sa vetrenjačomTempera na papiru kaširano na karton, 22,5x78,5 cm, 1959. Sign. € 525
32. MARINKO BENZON (1920-1978)RivaUlje na platnu, 146x97 cm, Sign. € 1000
33. MILICA BEŠEVIĆ (1896-1941)Motiv sa moraAkvarel, 28x43 cm, 1935. € 250
34. SLAVA BOGOJEVIĆ (1922-1978)Kompozicija IGvaš i tempera na papiru, 41x29 cm, Oko 1970. Sign. € 150
37. MIRA BRTKA (1930-2014)Forma presenti XXIVUlje na platnu, 35x54,5 cm, 1965. Sign. na poleđini. € 3600
35. KOSTA BRADIĆ (1927-2014)Ruska crkvaUlje na šperu, 24x30 cm, 1992. Sign. € 350
36. KOSTA BRADIĆ KovačUlje na lesonitu, 50x60,5 cm, 1979. Sign. € 450
38. RADOMIR DAMNJANOVIĆ DAMNJAN (1936)Bez nazivaPastel, 70x100 cm. 1984. Sign. € 500
39. RADOMIR DAMNJANOVIĆ DAMNJAN Misinformation Group No 39Kombinovana tehnika, 70x105 cm, 1972. Sign. € 475
40. RADOMIR DAMNJANOVIĆ DAMNJAN Bez nazivaOlovka na hartiji, 31x27 cm, 1969. € 350
41. RADOMIR DAMNJANOVIĆ DAMNJAN Ja i moje slikeOlovka na hartiji, 42x60 cm, 1959. Sign. € 450
42. ENRIQUE CRUCET (1895-1979)MoreUlje na platnu, 76x111 cm, Sign. € 1600
43. JOVAN DIMOVSKI (1928-1996)NaroviUlje na platnu kaširano na karton, 31,5x31 cm, Sign. € 200
44. FRANO MENEGHELLO DINČIĆ (1900-1986)SiroteBronza. Visina: 42 cm, Sign. € 800
45. HOLANDASKA ŠKOLAPejzaž sa kozama i pastiromUlje na dasci, 24x30 cm, 17. vek. € 900
46. DADO ĐURIĆ (1933-2010)Šjora MeriAkvarel, 40x30 cm, 1952. Sign. € 1600
47. DADO ĐURIĆ CetinjeAkvarel, 17x24 cm, 1951. Sign. € 1200
48. DADO ĐURIĆ Bez nazivaBakropis, 12,5x14 cm (33x26), 1967, Sign. € 350
49. DADO ĐURIĆ Bez nazivaGrafika 15/60, 28x37 cm (38x55), 1967. Sign. € 250
50. NIKOLA GRAOVAC (1907-2000)Cveće Ulje na platnu, 34x45 cm, Sign. € 850
52. KSENIJA ILIJEVIĆ (1923-2005)VrbakUlje na lesonitu, 37x57 cm, 1958. Sign. € 200
53. JARAKOVIĆMrtva priroda Ulje na platnu, 50x60 cm, 1978. Sign. € 250
51. OLIVERA GRBIĆ (1932)Beograd, DedinjeUlje na platnu,60x50 cm, Sign. € 325
54. BOŽA ILIĆ (1919-1993)CvećeUlje na platnu, 60x50 cm, 1981. Sign. € 900
55. BOŽA ILIĆ PejzažUlje na šperu, 33x52 cm, 1990. Sign. € 800
56. LJUBA IVANOVIĆ (1882-1945)PejzažOlovka na hartiji, 25x36 cm, Sign. € 325
57. LJUBA IVANOVIĆ Kula na putuOlovka na hartiji, 25x31 cm, Oko 1930. Sign. € 300
58. RADOŠ JEVTIĆ Kapija Tuš, 40x29 cm, 1975. Sign. na poleđini € 150
59. RADOŠ JEVTIĆ Gradski pejzažTuš, 20x28,5 cm, 1975. Sign. na poleđini € 100
60. ALEKSANDAR JEREMIĆ CIBE (1925-2008)PijanistaUlje na platnu, 24x34 cm, 1966. Sign. € 200
61. MILAN KONJOVIĆ (1898-1993)ZalivAkvarel, 50x65 cm, 1980. Sign. € 400
62. LJUBO KOVAČEVIĆ Mona Liza 2 sintezaUlje, 24x26 cm, 1976-77. Sign. € 100
63. LJUBO KOVAČEVIĆ Mrtva priroda sa flašomUlje, 25x22 cm, 1976. Sign. € 100
64. MLADEN JOSIĆ (1897-1972)Drveće i kućeUlje na platnu, 60x48 cm, Oko 1936. Sign. € 1950
65. DRAGOŠ KALAJIĆ (1943-2005)LetUlje na platnu, 58x100 cm, 1997. Sign. € 3200
66. MILAN KEČIĆ (1910-1998)ZimaUlje na platnu kaširano na lesonit, 55x75 cm, 1976. Sign. € 1100
67. MILAN KEČIĆ Grupa stabalaUlje na lesonitu, 61x81 cm, 1972. Sign. € 1250
68. LJUBOMIR KOKOTOVIĆ (1936)Zatvor-šetnjaBakropis 2/5, 62x77 cm, 1973. Sign. € 450
72. SERGEJ IVANOVIČ KUČINSKI (1886-1969)Kuće na periferijiUlje na platnu, 63x73 cm, Oko 1935. Sign. € 525
73. VELIZAR KRSTIĆ (1947)Bez nazivaAkvatinta, bakropis 4/10, 95x66,5 cm, 1977. Sign. € 150
69. BRANKO KOVAČEVIĆ Zrnjova i Dragova vodenica u UžicuUlje na platnu, 62x79 cm,1973. Sign. € 250
70. RADOVAN KRAGULJ (1935)Grannie SmithGrafika, 65x50 cm, 1975, Sign. € 450
71. RADOVAN KRAGULJ Wonder TreeGrafika u boji 23/60, 38x28 cm (62x51), 1969. Sign. € 400
75. MILO MILUNOVIĆ (1897-1967)Kompozicija sa jonskim stubomGvaš, 50x28 cm, € 1200
74. PETAR LUBARDA (1907-1974)Igra vatreUlje na platnu, 27x37 cm, 1969. Sign. € 2800
76. MILO MILUNOVIĆ Planinski predeoUlje na šperu, 49x60 cm, 1926. Sign. € 3200
77. MARA LUKIĆ JELESIĆ (1885-1979)CvećeUlje na mlečnom staklu, 43x22 cm, 1913. Sign. € 275
78. ANUIKA MARAN (1918-)Zimska idilaUlje na platnu, 50x70 cm, 1962. Sign. € 300
79. OLYNTHE MADRIGALI (1887-1950)LukaUlje na dasci, 22x33 cm, Sign. € 400
80. JANOŠ MESAROŠ (1943)Konji lete...Suvi pastel, 63x48 cm, 1996. Sign. € 300
81. VLADAN MICIĆ MICKE (1945)Moj ateljeUlje na platnu, 50x60 cm, 2015. Sign. € 200
82. VLADAN MICIĆ MICKE Bez nazivaUlje na platnu, 40x50 cm, 1999. Sign. € 200
83. MIHAILO PETROV (1902-1983)BukAkvarel, 28x18 cm, 1946. € 150
84. PETAR MARKOVIĆ (1869-1952)Dvorište u ZemunuUlje na platnu, 32x53 cm, 1907. € 2800
85. MARKOVIĆ BrezeAkvarel, 38x48 cm, Oko 1940. Sign. € 300
86. MARKOVIĆ Reka-rukavacAkvarel, 41x49 cm, Oko 1940. Sign. € 300
87. MILAN CILE MARINKOVIĆ (1947)Igračica sa dairamaUlje na lesonitu, 70x50 cm, 1975. Sign. € 600
88. LJUBINKA MIHAILOVIĆ (1922-2015)PomeranjaUlje na lesonitu, 108x74 cm, 1969. Sign. € 850
92. MILIĆ OD MAČVE Presudni časHemijska olovka, 31x48 cm, 1969. Sign. € 150
91. MILIĆ OD MAČVE (1934-2000)Kosovski boj (detalj)Tempera, 56x40 cm, 1954. Sign. € 350
89. DUŠAN MIKONJIĆ (1940)Pogled na BeogradUlje na platnu, 50x60 cm, Sign. € 200
90 . MILAN MILETIĆ (1950)Čaša i kruškaUlje na platnu, 68x58 cm, 1977. Sign. € 400
93. OLIVERA MILUNOVIĆ (1977)Mediteranski gradSlikana svila, 65x65 cm, 2018. Sign. € 250
94. MARKLEN MOSIJENKO (1928-2016)Mrtva prirodaUlje na platnu, 61x87 cm, Sign. € 400
95. MARKLEN MOSIJENKO Beograd u ranu zoruUlje na platnu, 38x60 cm, 1976. Sign. € 200
96. MARKLEN MOSIJENKO Vaza sa cvećemUlje na platnu, 42x30 cm, Sign. € 200
97. LUKA MLADENOVIĆ (1909-1999)Terazije, restoran i pivnica ŠiškoOlovka na hartiji, 28x43 cm, 1929. Sign. € 300
98. LUKA MLADENOVIĆ Zeleni venacOlovka na hartiji, 43x52 cm, 1960. Sign. € 325
99. BRANISLAV MIRKOVIĆ (1908-1987)Iz TunisaUlje na lesonitu, 32x25 cm, 1960. Sign. € 250
100. BRANISLAV MIRKOVIĆ BrkaUlje na platnu kaširano na lesonit, 33x24 cm, Sign. € 175
101. EDO MURTIĆ (1921-2005)Kompozicija 76Gvaš, tempera, 35x26 cm, 1976. Sign. € 750
102. N.N. Figura ženeBronza, 47x18x13 cm. € 200
103. PEĐA NEŠKOVIĆ (1938)CvećeKombinovana tehnika, 50x70 cm, 1997. Sign. € 300
104. PEĐA NEŠKOVIĆ SmesaAkrilik na platnu, 27x80 cm, 1990. Sign.na poleđini € 600
105. ŽIVORAD NASTASIJEVIĆ (1893-1966)Portret starcaOlovka na hartiji, 19,5x14 cm, 1924. Sign. € 175
106. MIRJANA NIKOLIĆ PEĆINAR (1923-2010)Suvo cvećeUlje na platnu kaširano na lesonit, 41x34 cm. € 175
107. STOJAN PAČOV (1934-2015)Stari manastirUlje na platnu, 50x66 cm, Sign. € 490
108. RELJA PENEZIĆ (1950)Za VidicuUlje na platnu, 79x80 cm, 1975. Sign. € 600
109. ZORAN PETROVIĆ (1921-1996)Sa starog sajmištaUlje na platnu, 58x72 cm, 1953. Sign. € 600
110. ZORAN PETROVIĆ Kapija Senta Ulje na lesonitu, 50x70 cm, 1954. Sign. € 350
111. ZORAN PETROVIĆ Zeleni pejzaž u sumrakUlje na dasci, 24x29 cm. € 200
112. ZORAN PETROVIĆ Bez nazivaBakar, lim, Prečnik: 33 cm, 1990. Sign. € 150
113. DIMITRIJE POPOVIĆ (1951)Omaggio a LeonardoOlovke u boji, 44x30 cm, Oko 1980. Sign. € 750
114. DIMITRIJE POPOVIĆ Omaggio a LeonardoSuva igla, 34x24,5 cm(52x38), 1982. Sign. € 225
115. DIMITRIJE POPOVIĆ Corpus MysticumGrafika EA, 32x24 cm (53x38), 1985. Sign. € 275
116. LJUBA POPOVIĆ (1934-2016)Bez nazivaTuš, 20,5x17 cm, 1980. Sign. € 200
117. PAVEL POP (1948)LedaKombinovana tehnika 5/30, 66x48 cm (79x56), 1985. Sign. € 100
118. PAVEL POP Petrovaradinska tvrđavaBakropis/akvatinta 17/50, 48x32 cm (54x35), 1986. Sign. € 75
119. MIODRAG PETROVIĆ (1888-1950) Motiv sa starom kućom u AlžiruUlje na kartonu, 34x24 cm, Oko 1917. Sign. € 1000Reprodukovana na str. 6 u Katalogu Miodrag Petrović, Petar Petrović, Galerija RTS, Beograd, 2016.
121. MIHAILO BATA PROTIĆ (1922-1999)Iz manastiraUlje na platnu, 100x70 cm, 1981. Sign. € 300
120. UROŠ PREDIĆ (1857-1953)Portret g-đe TeodorovićUlje, 40x30 cm, 1920. Sign. € 1600
122. FRANJO RADOČAJ (1902-1948)Homoljske planineUlje na platnu, 73x92 cm, Sign. € 700
123. ĐORĐE PRUDNIKOV (1939-2017)Majka sa detetomKombinovana tehnika, 50x35 cm, 1982. Sign. € 400
124. VLADIMIR VLADA RADOVIĆ (1901-1986)Portret ženeAkvarel, 42x30 cm. € 200
125. BOŽICA RAĐENOVIĆ (1965)LopovDrvo, 41x17x8 cm. 1991. Sign. € 650
126. KEMAL RAMUJKIĆ (1947)Kako čudan događajGrafika A.O. 50x70 cm, 1976. Sign. € 200
127. MIODRAG ROGIĆ (1932)PredeoSerigrafija A.O. 31x24 cm (45x35), Sign. € 50
128. SVETOZAR SAMUROVIĆ (1928-2001)Kolo u voćnjakuUlje na hameru kaširano na karton, 50,5x36 cm, 1988. Sign. € 550
129. GRIGORIJE SAMOJLOV (1904-1989)ŽetvaUlje na kartonu, 53x74 cm, 1949. Sign. € 525
130. LJUBICA CUCA SOKIĆMrtva priroda sa bokalom i voćemAkvarel, 33x41 cm, Oko 1954. Sign. € 300
131. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)PejzažUlje na kartonu, 50x66 cm, Sign. € 1700
132. MLADEN SRBINOVIĆ (1925-2009)BlagovestiGrafika u boji A.O. 55x47 cm, 1991. Sign. € 300
133. MLADEN SRBINOVIĆ MesečinaGrafika u boji A.O. 43x55 cm, 1991. Sign. € 300
134. MLADEN SRBINOVIĆ DevojčicaGrafika 2/3, 65x50 cm, 1965. Sign. € 200
135. VITA STEFANOVIĆ Motiv iz predgrađaUlje na platnu, 30x42 cm, 1976. Sign. na poleđini € 175
136. JOŠKIN ŠILJAN (1953)Kaži beUlje, 29x41 cm, Sign. € 200
137. BRANKO LALE STANKOVIĆ (1915-1989)ŠibenikUlje na platnu kaširano na karton, 77x51 cm, 1970. Sign. € 800
138. VELJKO STANOJEVIĆ (1892-1967)Kninska tvrđavaUlje na platnu, 46x38 cm, Oko 1935. Sign. € 2500
139. BORIVOJE STEVANOVIĆ (1878-1976)Žena sa knjigomUlje na platnu, 50x45 cm, 1935. Sign. € 2000
140. BORIVOJE STEVANOVIĆ Motiv iz Marinkove bareUlje na šperu, 31x40 cm, Oko 1935. Sign. € 2800
141. SRETEN STOJANOVIĆ (1898-1960)Bista prijateljaBronza. Visina: 31 cm, Sign. € 1200
142. ŽIVOJIN STEVANOVIĆ (1918-2002)Primorsko mestoUlje na platnu, 66x48 cm, 1976. Sign. € 200
143. ŽIVKO STOJSAVLJEVIĆ (1900-1978)AutoportretUlje na platnu, 65x55 cm, Oko 1955. € 600
144. ŽIVKO STOJSAVLJEVIĆ MaslineUlje na kartonu, 50x63 cm, Sign. € 650
146. MILOŠ ŠOBAJIĆ (1945)AteljeKombinovana tehnika, 40x30 cm, 2016. Sign. € 400
147. OLIVER TIHI (1943-1995)Cveće u vaziUlje na hartiji, 65x45 cm, 1968. Sign. € 500
148. OLIVER TIHI DubrovnikUlje na platnu, 70x50 cm, 1971. Sign. € 650
145. LEONID ŠEJKA (1932-1970)Bez nazivaOlovka u boji na hartiji, 31x39 cm, 1955. Sign. € 1200
149. HALIL TIKVEŠA (1935)Ko mi ljetiBakropis 2/8, 60x49 cm (75x60), 1974. Sign. € 250
150. VLADISLAV ŠILJA TODOROVIĆ (1933-1988)Bez nazivaTuš na hartiji i olovka u boji, 40x27 cm, 1970. Sign. € 200
151. SLAVKO TOMERLIN (1892-1981)SvinjariUlje na platnu, 58x82 cm, 1941. Sign. € 1200
152. DUŠKO TRIFUNOVIĆ DvojeUlje na staklu, 24x18 cm, 1988. Sign. € 75
153. UROŠ TOŠKOVIĆ (1932)Bez nazivaKombinovana tehnika, 37x26 cm, Sign. € 250
154. UROŠ TOŠKOVIĆ Dve figureTuš, 31x23 cm, 1971. Sign. € 200
155. RADISLAV TRKULJA (1938-2016)RatniciUlje na platnu, 50x70 cm, Sign. € 500
156. RADISLAV TRKULJA RatnikUlje na platnu, 90x100 cm, Sign. € 600
157. MELITA VLAHOVLJAK MravUlje na platnu, 73x60 cm, Sign. € 200
158. MELITA VLAHOVLJAK Ruska crkvaUlje, 34x30 cm. € 100
159. OLGA VUJADINOVIĆ (1936-2015)ČičeMajolika, Visina: 67 cm, 1969. Sign. € 400
160. SELENA VICKOVIĆ (1958) MarionetaKombinovana tehnika, 20x20 cm, 2007. Sign. € 250
Reprodukovana na str. 252 u knjizi O umetnosti Selene Vicković, Lidija Merenik, Kolekcija Vujičić, Beograd, 2014.
161. MILAN TUCOVIĆ (1965)O uzaludnostiKombinovana tehnika, 52x35 cm, 1996. Sign. € 200
162. VLADA VELIČKOVIĆ (1935)PasGrafika E.A. 70x50 cm, 1987. Sign. € 175
163. VLADA VELIČKOVIĆ Fig M4Grafika 85/100, 70x50 cm, 1985. Sign. € 175
164. VLADA VELIČKOVIĆ Fig M5Grafika 85/150, 70x50 cm, 1985. Sign. € 175
165. LAZAR VUJAKLIJA (1914-1995)SunceUlje na lesonitu, 81x56 cm, Sign. € 400
166. LAZAR VUJAKLIJA KapijaUlje na lesonitu, 50x100 cm, Sign. € 450
167. SAFET ZEC (1943)DvorišteGrafika 15/100, 41x46 cm (50x70), Sign. € 350
168. JAMES WEBB (1825-1895)JedrenjaciUlje na platnu, 20,5x25 cm, 1871. Sign. € 1100