teacherjournal.in.uateacherjournal.in.ua › blog › articles › 2190 › 5a928f3aab… · Web...

25
Урок літератури Тема: «Два юних серця, що колись любили, Возз’єднані у вічність відлетіли…» Ствердження величі та краси справжнього кохання у трагедії В. Шекспіра «Ромео та Джульєтта» Мета:розкрити глибину образів героїв трагедії В. Шекспіра «Ромео та Джульєтта», причини їх загибелі й безсмертя; розвивати вміння аналізу художнього твору, образів твору, удосконалювати вміння виразного читання, представлення медіа-проектів, вміння роботи на ПК, розвивати пам'ять, аналітичні вміння ; формувати високі гуманістичні, естетичні ідеали, стійку життєву позицію. Завдання: Навчальні: - розкриття основного конфлікту трагедії Шекспіра «Ромео та Джульєтта»; - поглиблення уявлень про жанрові особливості трагедії; - розвиток навичок логічного висловлювання. Розвиваючі: - формування уявлення про відображення трагедії Шекспіра у різних видах мистецтва (живопису, музиці, балеті, кінематографі); - розвиток пізнавальної активності; - розвиток мовних і творчих здібностей учнів;

Transcript of teacherjournal.in.uateacherjournal.in.ua › blog › articles › 2190 › 5a928f3aab… · Web...

Page 1: teacherjournal.in.uateacherjournal.in.ua › blog › articles › 2190 › 5a928f3aab… · Web viewПерший дотик і тихе прозріння. « Я кохатиму

Урок літератури

Тема: «Два юних серця, що колись любили,

Возз’єднані у вічність відлетіли…»

Ствердження величі та краси справжнього кохання у трагедії

В. Шекспіра «Ромео та Джульєтта»

Мета:розкрити глибину образів героїв трагедії В. Шекспіра «Ромео та

Джульєтта», причини їх загибелі й безсмертя; розвивати вміння аналізу

художнього твору, образів твору, удосконалювати вміння виразного читання,

представлення медіа-проектів, вміння роботи на ПК, розвивати пам'ять,

аналітичні вміння ; формувати високі гуманістичні, естетичні ідеали, стійку

життєву позицію.

Завдання:

Навчальні:

- розкриття основного конфлікту трагедії Шекспіра «Ромео та Джульєтта»;

- поглиблення уявлень про жанрові особливості трагедії;

- розвиток навичок логічного висловлювання.

Розвиваючі:

- формування уявлення про відображення трагедії Шекспіра у різних видах

мистецтва (живопису, музиці, балеті, кінематографі);

- розвиток пізнавальної активності;

- розвиток мовних і творчих здібностей учнів;

- розвиток мовлення.

Загальнопредметні:

- розвиток загальнокультурного кругозору учнів;

- виховання інтересу до світовоїої класики;

- вдосконалення вміння підбирати матеріали до уроку;

- розвиток аналітичного мислення.

Виховні:

- залучення учнів до культурних цінностей;

Page 2: teacherjournal.in.uateacherjournal.in.ua › blog › articles › 2190 › 5a928f3aab… · Web viewПерший дотик і тихе прозріння. « Я кохатиму

- розвиток моральних цінностей та ідеалів в учнів.

Методи – проблемний, частково-пошуковий, пояснювально-ілюстративний

Тип урока: Урок – презентація з елементами критичного мислення

Обладнання:Портрет В. Шекспіра, ілюстрації різних художників до п'єси,

мультимедіа, аудіозапис творів С. Прокоф'єва, Н. Рота, відеодиски з фільмом

«Ромео і Джульєтта» (реж. Ф. Дзефіреллі)

Міжпредметні зв’язки – музика, балет, живопис, кінематографія

Випереджаючі індивідуальні та групові завдання:

1) Інтерв'ю у Ромео та Джульєтти

2) Дослідницька робота по тексту трагедії «Ромео та Джульєтта про любов до

зустрічі і після зустрічі»

3) Презентація «Тема Ромео і Джульєтти в живописі, музиці, кінематографі»

Теорія літератури: п’єса, трагедія, конфлікт, «вічна тема».

«Любовь сильне смерти и страха смерти,

Только ею, только любовью

держится и движется жизнь»

(И.С. Тургенев)

Хід уроку

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

1. Слово учителя

Вільям Шекспір – найвидатніший поет англійського Відродження. Його

творчість – одна з вершин цієї епохи.Епоха, в якій жив і творив письменник,

вражає нестримним злетом фантазії митців, піднесенням духу, великою вірою у

творчі можливості людини. Ніколи ще мистецтво не відігравало такої значної

ролі в житті суспільства, ніколи не було таким велично прекрасним. У людях

дедалі більше цінується розум, досвід, знання. Провідниками віри в особистість

людини, в її духовні здібності виступали вчені, філософи, письменники,

Page 3: teacherjournal.in.uateacherjournal.in.ua › blog › articles › 2190 › 5a928f3aab… · Web viewПерший дотик і тихе прозріння. « Я кохатиму

художники, яких стали називати гуманістами. Пригадаймо особливості цієї

епохи .

Стратегія «Гронування»

( Після закінчення виконання роботи клас слухає коротку характеристику епохи

Відродження на основі складеного грона, яку дає сильний учень.)

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

1. Слово учителя

Вільям Шекспір , Ромео та Джульєтта ...Нема , напевно, у світі жодної людини ,

яка б не чула ці імена. Як тільки хтось вимовляє їх , відразу зрозуміло , що мова

йде про Любов - про любов з великої літери , про вічне кохання , яке не вмерло

навіть зі смертю героїв. Ромео і Джульєтта - сила і крихкість , ніжність і

мужність , юність і жертовність ; для всього світу їх імена є символом чистої і

справжньої любові , що перемогла ворожнечу , ненависть і підступність. Краса

їхніх почуттів , сила їх високого морального подвигу так приваблива, що вже

багато століть продовжує захоплювати нас своєю щирістю і непереможною

силою. Вогонь їх сердець зігріває і втішає нас , все більше дивує і вселяє надію, і

Відродження

Рафаель, Леонардо да Вінчі

Бажання людини розпоряджатися своєю

долею

Копернік,Бруно,Галілей

Петрарка, Боккач-чо,Шекспір

Пісенні мелодії простого народу

Page 4: teacherjournal.in.uateacherjournal.in.ua › blog › articles › 2190 › 5a928f3aab… · Web viewПерший дотик і тихе прозріння. « Я кохатиму

переконує в тому , що справжня любов є , вона все ж існує.

Людство знає чимало прикладів вірного кохання : Геро і Леандр , Дідона й Еней,

Трістан та Ізольда , Лейла і Меджнун , Орфей таЕврідіка - скільки сліпучого

світла вривається в наше життя , коли ми вимовляємо їх , розсуваючи межі

темряви і недовіри , руйнуючи зло , вульгарність , і обман ! Це променисте світло

знову і знову притягує до себе мільйони сердець , бо воно є відображенням і

уособленням головної мудрості людського існування - ЛЮБОВІ в найвищому

сенсі цього слова. А людська душа , подібно струні , що звучить у відповідь на

дотик , спочатку має чудову властивість відгукуватися на прекрасне. Бо в наших

серцях , як би то не було , завжди живе незнищенна жага краси і потреба в

Любові.

ІV. Усвідомлення змісту

2. Виступ групи екскурсоводів.

Ми зараз подумки перенесемося до Італії , до Верони , яка стала символом

останнього притулку наших героїв - Ромео та Джульєтти.

Page 5: teacherjournal.in.uateacherjournal.in.ua › blog › articles › 2190 › 5a928f3aab… · Web viewПерший дотик і тихе прозріння. « Я кохатиму

До цих пір існує будинок , в якому жила наша героїня , балкон , на якому вона

чекала свого Ромео , саркофаг і гробниця ...

У дворі цього будинку біля входу в саркофаг поставлено пам'ятник вічно юній

Джульєтті . Все це дорогі місця і для веронців , і для тих , хто приїжджає сюди з

усіх кінців світу , щоб поклонитися вічній любові.

З усього світу приходять до Верони листи. Іноді на

конверті буває всього два слова: Верона , Джульєтті, і

лист все ж потрапляє в Клуб Джульєтти. Початок

традиції відповідати на листи поклав ЕтторіСолімані ,

призначений у 1930 -х роках хранителем гробниці

Джульєтти. За свою благородну , самовіддану працю

Солімані було присвоєно почесне звання Кавалера

Італійської Республіки .

У Вероні є багато шанувальників Ромео і Джульєтти , вони весь свій вільний час

присвячують організації та проведенню екскурсій, відповідають на численні

листи , влаштовують виставки та концерти пам'яті двох закоханих.

3. Проблемне запитання:

У чому ж секрет таланту великого Шекспіра? Що зробило імена Ромео та

Джульєтти безсмертними, у чому диво, таємниця їх образів і любові?

4. Робота над образами

Кажуть, що найсильніше – перше кохання, бо приходить воно до кожного в

найщасливіші роки юності, коли душа наповнюється невичерпною радістю,

хочеться сміятись і співати, доторкнутись до промінчиків яскравого сонця,

Page 6: teacherjournal.in.uateacherjournal.in.ua › blog › articles › 2190 › 5a928f3aab… · Web viewПерший дотик і тихе прозріння. « Я кохатиму

полинути в безмежну синь неба, порозмовляти з кожним листочком, з кожною

пелюсткою квітки, щоб чув цілий світ, що ти кохаєш, тоді душа спалахує

барвистими іскорками мрій і лине у світ Ромео та Джульєтти.

( на фоні слів вчителя лине музика із кінофільму “ Ромео та Джульєтта “ )

5. Робота по теорії літератури

Трагедія - драматичний твір, що зображує глибокі, найчастіше нерозв'язні

життєві протиріччя. Їх наслідки завершуються загибеллю героя.

- Визначте тему трагедії «Ромео та Джульєтта»

(цей твір про жорстокість світу і про силу любові)

6. Евристична бесіда.

  • Перед нами трагедія. Які її жанрові особливості?

• Якими ми бачимо головних героїв на початку твору?

• Чи такі вони вже під час своєї першої зустрічі в саду?

Перегляд уривка з кінофільму (розмова на балконі)

7. Бесіда

- Які риси характеру героїв виявляються в цій сцені?

8. Робота в групах (у всіх груп однакові завдання).

Складіть цитатні психологічні характеристики головних героїв трагедії.

Ромео:

• благородство («вся Верона славить його за честь, за виховання

добре»);

• пристрасність («Он владарка моя!» Моє кохання!», «Мій світлий

ангеле!");

• рішучість («Кохання може все і все здолає»);

• вірність («Хай краще смерть від лютої злоби,

Ніж довгий вік без ніжності твоєї»).

Джульєтта:

• цнотливість («Нас незворушно слухають святі.»);

• бачить в коханому тільки позитивне («найвища досконалість все ж при

ньому»);

Page 7: teacherjournal.in.uateacherjournal.in.ua › blog › articles › 2190 › 5a928f3aab… · Web viewПерший дотик і тихе прозріння. « Я кохатиму

• мудрість («кохання справою багате - не словами - й пишається тобою

без прикрас»);

• щирість почуттів, самовідданість, ніжність

(«Хай у тебе переллєтьсятой мир, що вщерть моє сповняє серце!»).

9. Рольова гра:

“ Ромео та Джульєтта “ – безсмертний гімн справжньому коханню .

1) Життя Ромео та Джульєтти до знайомства.

2) Перше побачення на балу.

3) Почуття юних героїв. Таємне одруження.

4) Фатальна зустріч в склепі Капулетті.

Ромео.

Від 1 особи розповідає про своє життя до зустрічі з Джульєттою.

Клас задає йому запитання:

- Ти пішов на бал до ворога. Чому?

- Яким в той час було твоє ставлення до сім’ї Капулетті?

- Ти кохав Розаліну?

Вчитель:

- Що ми можемо сказати про Ромео, послухавши його сповідь?

На балу між Ромео і Джульєттою відбулося щось дивне, незвичайне, досі

незвідане. Що це було за нове почуття?

Джульєтта.

Клас задає запитання.

- Чим тебе привабив Ромео?

- Розкажи про свої захоплення, інтереси до знайомства з Ромео. і т д.

- Чи могла ти вже погодитися з батьками і вийти за Паріса?

- Чому ти звернулася до брата Лоренцо?

Вчитель:

Кохання робить Ромео та Джульєтту дорослими. Побачивши дівчину, Ромео

відчуває, що це його доля. Він стає зрілою людиною, яка не тільки мріє, але й

бореться за своє чисте почуття. Джульєтта також з наївної дівчини

Page 8: teacherjournal.in.uateacherjournal.in.ua › blog › articles › 2190 › 5a928f3aab… · Web viewПерший дотик і тихе прозріння. « Я кохатиму

перетворюється на жінку, яка заради коханого готова долати різні

перешкоди.

( Звучить ніжна, лірична мелодія з кінофільму “Ромео і Джульєтта “).

10. Робота з текстом

Виразне читання уривків, які розповідають про велике кохання Ромео та

Джульєтти. ( с. 43, 49, 51, 52...)

-Згадайте, як Ромео до зустрічі з Джульєттою відгукується про кохання?

      (Індивідуальне випереджаюче завдання. Група дослідників «Ромео

      та Джульєтта про любов до зустрічі та після зустрічі »)

На жаль, сліпе кохання манівцями

Веде примхливо і керує нами.

Страшна ненависть, та любов страшніша.

З ненависті любов. О гнів кохання!

З нічого - все: і розквіт, і буяння.

О легкості тягар. Сенс пустоти.

Безформний хаос пречудових форм.

Свинцевий пух і полум'я холодне,

Цілюща слабість і блискучий дим...

Безсонний сон, єство, що не існує.

(Дія I. Сцена 1)

Любов - це дим, що в'ється від зітхання;

В очах коханців - це вогонь бажання.

Коли ж закохані в тривозі, в горі -

Сльозами можуть затопити й море.

Безумство мудре - ось що є любов.

Воно отруює й зціляє кров.

(Дія I. Сцена 1)

Page 9: teacherjournal.in.uateacherjournal.in.ua › blog › articles › 2190 › 5a928f3aab… · Web viewПерший дотик і тихе прозріння. « Я кохатиму

Я загубив себе... Мене немає...

Це не Ромео, ні, він десь блукає...

(Дія I. Сцена 1)

- Чому герой так відгукується про кохання? Навіщо в п'єсі йдеться про любов

Ромео до Розаліни?

(Ромео зізнається, що закоханий в якусь Розаліну, яка не відповідає на його

почуття, і це змушує його страждати.)

- Таким був Ромео до зустрічі з Джульєттою. А якою перед нами постає

Джульєтта до зустрічі з Ромео? (Перша зустріч з героїнею відбувається в

сцені розмови Джульєтти з матір'ю, яка повідомляє дівчині про увагу до неї

графа Паріса. Мати просить дочку звернути увагу на молодого нареченого,

на що Джульєтта відповідає:

Дивитися дозволю я очам

Лиш доти, доки бажано це вам.

(Дія I. Сцена 3)

Юна героїня ще не думала про любов, про шлюб, вона спокійна і слухняна,

згодна «зробити пробу», бо поки нікого не любить)

- Отже, ми бачимо, що Ромео та Джульєтта не являють собою нічого

особливого, вони жили за загальними законами, і на любов дивилися, як усі,

поки не зустрілися.

Любов спалахнула в ту ж мить, як тільки герої побачили один одного.

- Як змінюється їх ставлення до любові? (продовжує роботу група

дослідників)

Ромео:

Померкли смолоскипи перед нею!

І світить вродою вона своєю

Page 10: teacherjournal.in.uateacherjournal.in.ua › blog › articles › 2190 › 5a928f3aab… · Web viewПерший дотик і тихе прозріння. « Я кохатиму

На щоках ночі - діамант ясний

У вусі мавра; скарб цей дорогий

І для землі, і для життя сія.

Вона - омріяна любов моя!

її оточують прекрасні дами,

Вона ж між них - голубка між галками!

Чи ж я коли любив? Чи ще люблю я?

О ні! Зрікайтеся, брехливі очі!

Не знали ви краси до цеї ночі!

(Дія I. Сцена 5)

Джульєтта:

Злоба єдина у душі буяла,

І зі злоби любов єдина встала!..

Не знаючи, зустріла надто рано,

Та пізно я дізналась, безталанна!

Ох, не на радість ти, любов моя,

Бо ворога кохаю ніжно я!

(Дія I. Сцена 5)

- Це слова не один одному, а кожного самому собі, але вони дивно

співзвучні. Герої ще в полоні колишніх уявлень, але вже відчувають міць

нового почуття.

- Як любов впливає на героїв?

- Як поводяться Ромео та Джульєтта до і після знайомства?

(Ромео до зустрічі з Джульєттою говорить дуже багато і красиво про свою

любов до Розаліни. Коли він зустрічає дочку Капулетті, він починає діяти,

так як справжнє почуття вимагає рішучості. З мрійливого юнака він

перетворюється на сміливого, мужнього чоловіка, здатного приймати

рішення і відповідати за свої вчинки.

Такий же шлях проходить і Джульєтта, вона змінюється ще сильніше:

спочатку вона була покірною дочкою, тепер повстає і бореться за свою

любов.

Page 11: teacherjournal.in.uateacherjournal.in.ua › blog › articles › 2190 › 5a928f3aab… · Web viewПерший дотик і тихе прозріння. « Я кохатиму

Кохання у трагедії постає як великий вихователь: герої дорослішають,

приймають важливі рішення, беруть на себе відповідальність.)

- Що заважає закоханим?

(Монтеккі і Капулетті здавна ворогують між собою)

- Як відреагували закохані на те, що вони з ворогуючих сімей? Знайдіть слова

героїв у тексті.

Ромео:

Що? Капулетті?.. Ох! Де ж вороття?..

У ворога в руках моє життя!

(Дія I. Сцена 5)

Джульєтта:

Ох, не на радість ти, любов моя,

Бо ворога кохаю ніжно я!

(Дія I. Сцена 5)

- Герої бачать сенс усього життя в любові. Тоді чому ж вони обирають

смерть?

Вони вмирають за свою любов. Любов торжествує над ворожнечею,

нерозумінням. Віднявши у себе життя, герої трагедії винесли вирок родовим

чварам, становим забобонам. Трагедія Шекспіра стверджує безцінність і

вічність любові.

- Чи є сенс у загибелі героїв?

Після смерті юного подружжя ворогуючі сім'ї примиряються. Загибель дітей

переконує батьків у тому, що їх ворожнеча - страшний пережиток часу і вони

покарані за зло.

11. - А тепер я пропоную повернутися до проблемного питання нашого уроку:

          що зробило імена Ромео та Джульєтти безсмертними, у чому диво,

таємниця    їх образів і любові?

Отже, звичайні хлопчик і дівчинка, які виросли в патріархальних сім'ях, де

міцно трималися за традицію, полюбили один одного, переросли ці сім'ї,

самих себе, піднялися над своїм часом і кинули йому виклик, зробивши свою

Page 12: teacherjournal.in.uateacherjournal.in.ua › blog › articles › 2190 › 5a928f3aab… · Web viewПерший дотик і тихе прозріння. « Я кохатиму

любов не тільки прекрасною і піднесеною, а й героїчною . Вони відстоювали

право любити не ім'я, чи становище, а просто людину, яка «під будь-якою

назвою була б тим верхом досконалості, якою вона є».

12.Виразне читання сонета В. Шекспіра «Не буду я чинити перепони ... ».

         Аналіз сонета.

      - Як цей сонет пояснює позицію брата Лоренцо?

          - А самого автора?

13. Тема Ромео та Джульєтти в інших видах мистецтва.

Тема Ромео та Джульєтти перейшла в ряд «вічних тем». Трагедія закоханих досі

хвилює багатьох відомих письменників і поетів, музикантів і художників. І в

цьому безсмертя творів Шекспіра.

До сьогоднішнього уроку учні підготували невеликі дослідження про розвиток

теми Ромео та Джульєтти в різних видах мистецтва..

1) 1 група. «Тема Ромео та Джульєтти в живопису»

  Багато художників – російські й зарубіжні - досі продовжують звертатися в

живопису до теми жертовної любові Ромео та Джульєтти. Вже стали класикою

ілюстрації до трагедії радянського художника Дмитра Шмарінова і

Page 13: teacherjournal.in.uateacherjournal.in.ua › blog › articles › 2190 › 5a928f3aab… · Web viewПерший дотик і тихе прозріння. « Я кохатиму

російського художника Сави Бродського.

2) 2 група.«Тема Ромео та Джульєтти в музиці»

Легендарний сюжет став благодатним грунтом як для зарубіжних композиторів ,

так і для росіян. Знаменитий італійський композитор ВінченцоБелліні (1801-

1835) у 1830 році створив оперу « Капулетті і Монтеккі » , яка вперше

прозвучала у Венеції і відразу стала популярною. Обдарований французький

композитор- романтик Гектор Берліоз (1803-1869) створив драматичну

симфонію за участю солістів і хору. «Ромео і Джульєтта» (1839) пізніше стала

основою для постановки балетних вистав . Ще один відомий французький

композитор Шарль Гуно (1818-1893) написав у 1867 році оперу «Ромео і

Джульєтта» , яка створена в дусі ліричної драми.

Великий російський композитор Петро Ілліч

Чайковський (1840-1893) , створює в 1869 році

увертюру - фантазію «Ромео і Джульєтта ».

Музика з цього твору відразу ж стає всесвітньо

відомою. Чайковський з приголомшливою

силою і переконливістю передає велич і красу

почуття любові , перед яким безсила навіть

смерть.

Page 14: teacherjournal.in.uateacherjournal.in.ua › blog › articles › 2190 › 5a928f3aab… · Web viewПерший дотик і тихе прозріння. « Я кохатиму

І сьогодні цей твір користується величезною популярністю.

(Звучить фрагмент з увертюри П.Чайковського «Ромео і Джульєтта »).

Не можна не сказати ще про один музичний

твір - про балет «Ромео і Джульєтта » Сергія

Прокоф'єва (1891-1953) , створений у 1935році,

який і приніс автору величезний успіх. Досі цей

твір ставиться на сценах кращих театрів світу.

(Звучить музичний фрагмент з балету С.Прокоф'єва «Ромео і Джульєтта »).

3) 3 група. «Тема Ромео та Джульєтти в кіно»

«Ромео і Джульєтта» екранізувалася багаторазово . Норма Ширер і Леслі Говард

блищали в голлівудській версії 1936 року.

Сучасна інтерпретація Шекспіра передана в 1961 році Робертом Уайзом в

« Вестсайдській історії ». Але найулюбленішим на довгі роки став фільм

Франко Дзеффіреллі , який вийшов на світовий екран у 1968 році.

( Показ відеофрагменту «Ромео і Джульєтта» Ф.Дзеффіреллі ) .

Page 15: teacherjournal.in.uateacherjournal.in.ua › blog › articles › 2190 › 5a928f3aab… · Web viewПерший дотик і тихе прозріння. « Я кохатиму

У фільму був воістину тріумфальний успіх : дві премії Оскар , два Золотих

Глобуси , інші численні нагороди та призи глядацьких симпатій. Режисер

запросив на роль Ромео і Джульєтти зовсім нікому не відомих акторів: з 800

актрис Дзеффіреллі вибрав шістнадцятирічну ОлівіюХассі і з 300 акторів -

сімнадцятирічного Леонардо Уайтінга , що стали наймолодшими за всю історію

кіно виконавцями ролей шекспірівських героїв.

Особливо хочеться сказати про музику до фільму , без якої він не мав би такого

успіху.

Режисер запросив прекрасного композитора

Ніно Рота (1903-1979) , якому вдалося написати

мелодію дивовижної простоти і свіжості. Вона

стала своєрідним музичним символом кохання

Ромео і Джульєтти , ця прекрасна музика ,

улюблена всіма , живе вже самостійним

життям окремо від фільму.

( Звучить музичний фрагмент композитора

Ніно Рота до фільму Ф.Дзеффіреллі ) .

14.Обговорення фіналу трагедії.

Бесіда:

Якими подіями закінчується трагедія?

Якою зображена Джульєтта в боротьбі за кохання?

Чому смерть закоханих є свідченням трагедії і водночас непереможності

чистого щирого кохання?

Чому п’єса актуальна сьогодні?

Вчитель: Життя часто буває немилосердним, невблаганні обставини призводять

до розлуки закоханих. Та любов не помирає, не розвіюється вітром, вона живе

піснею, словом, подихом вітру. Кохання перемогло. Ромео і Джульєтта довели,

Page 16: teacherjournal.in.uateacherjournal.in.ua › blog › articles › 2190 › 5a928f3aab… · Web viewПерший дотик і тихе прозріння. « Я кохатиму

Коханнябезмежнепрекрасне

возвеличуєоблагороджуєпідноситьцемузикасерця

щастя

Джульєттаніжна тендітна

кохає страждає гине«Хай у тебе переллєтьсятой мир, що вщерть моє

сповняє серце!».небеса

що ніхто і ніщо, крім смерті, не може їх розлучити. Воно вище над пересудами,

родовою помстою, ненавистю, злістю, тому воно безсмертне.

15. Робота в парах. Стратегія «Сенкан»

Висновок

• Яка розв'язка п'єси?

• Які наслідки цієї трагедії?

• Чи існують подібні проблеми в наш час?

• Що б ви порадили сучасним батькам та молоді?

V. Рефлексія

Поділіться своїми враженнями від уроку.

• Що цікавого взяли для себе?

• Чим урок запам'ятався?

• Які духовні надбання, винесені з твору, ви хотіли б передати наступним

поколінням?

Ромеоблагородний справедливий

діє кохає страждає«Чи ж я коли любив?»

вічність

Page 17: teacherjournal.in.uateacherjournal.in.ua › blog › articles › 2190 › 5a928f3aab… · Web viewПерший дотик і тихе прозріння. « Я кохатиму

Вчитель: Прийшла пора розлучитися з вічно юними і безсмертними Ромео та

Джульєттою. Але ми не прощаємося з ними ... Вони назавжди залишаться в

наших серцях як символ нескінченної любові! Вони назавжди разом. Я хочу

винести на ваш розсуд власний сонет про кохання Ромео і Джульєтти

Зустріч, погляд і блиск в очах,

Перший дотик і тихе прозріння.

« Я кохатиму й на небесах

Оце боже небесне творіння».

Поцілунок - і вниз з висоти,

І любов, що підносить у небо.

Знаю, вічно кохатимеш ти.

Знаю, більшого нам і не треба

Повернення. Прощання. Яд і смерть.

Пробудження. Нестерпний страх і муки.

Роки. Століття. Часу круговерть…

Кохання довше вічної розлуки.

Два юних серця, що колись любили,

Возз’єднані у вічність відлетіли.

Ми знову і знову будемо згадувати цю дивовижну історію про вічну Любов!

VІ. Домашнє завдання

Написати твір на тему : «Історія про вічну Любов!»,

спробувати скласти власний сонет про героїв Шекспіра.

Page 18: teacherjournal.in.uateacherjournal.in.ua › blog › articles › 2190 › 5a928f3aab… · Web viewПерший дотик і тихе прозріння. « Я кохатиму

Література:

1. Анікст А.А., Перші видання Шекспіра. М., «Книга», 1994, 160 стр.

2. ДубашинськийІ.А. ВільямШекспір. − М., 1995.

3. Мальцев В.Г., Художнялітература. К.: Освіта, 1996. - 319 стр.

4. Пінський Л.Е. Шекспір. Основні початки драматургії. - К., 1991.

5. Поляков М.Я. Теорія драми. Поетика. − М., 1990.

6. Урнов М.В., Урнов Д.М. Шекспір. Герой та його час. М., 1994.

7. Халізев В.Е. Драма как явищемистецтва. М., 1992.

8. http://http://lib.rin.ru

9. http://www.romeo-juliet.newmail.ru

10. http://www.romeo-juliet-club.ru/index.html