8648 множення десяткових дробів

4
Урок математики у 5 класі на тему:

Transcript of 8648 множення десяткових дробів

Page 1: 8648 множення десяткових дробів

Урок математики

у 5 класі

на тему:

Page 2: 8648 множення десяткових дробів

Підготувала:

учитель математики,

спеціаліст вищої категорії

Хижинецької СЗШ І – ІІІ ступенів

Вінницького району

Вінницької області

Холопкіна Катерина Валентинівна

Тема уроку: Узагальнення та систематизація знань учнів з теми «Множення десяткових дробів»Мета уроку: узагальнити та систематизувати знання учнів із теми «Множення

десяткових дробів»; удосконалити вміння розв’язувати типові задачі і вправи на застосування дії множення десяткових дробів; підготовитися до контрольної роботи. Розвивати логічне мислення учнів, увагу, пам'ять. Виховувати культуру математичної мови учнів, культуру поведінки на уроці.

Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань , вмінь та навиків учнівОбладнання та наочність: презентація «Множення десяткових дробів», роздатковий матеріал, мультимедійний проектор Хід уроку:І. Організація класу

ІІ. Перевірка домашнього завдання:

1) Перевірка завдання, заданого за підручником: № 1285, 1329, 1331 (слайди 3 - 5)

(учні самостійно перевіряють виконання домашнього завдання із екрану )

2) Індивідуальні завдання (для учнів достатнього та високого рівнів)

Картка №1

Обчислити: а) 1,042 ∙ 1,2; б) 9,1 ∙ 0,487 – 9,1∙ 0,177

Картка № 2

Обчислити: а) 422 ∙ 3,12; б) 30,25∙ 2,01 + 20,5 ∙ 2,01

ІІІ. Узагальнення та систематизація знань

Фронтальне опитування:

1)Як помножити два десяткові дроби? (слайд 6)

Обчисліть: а) 0,5 ∙ 1,2; б) 1,3 ∙ 0,6; в) 0,2 ∙ 0,3; г) 2,5 ∙ 0,4;

Page 3: 8648 множення десяткових дробів

д) 0,125 ∙ 0; е) 4,5 ∙ 0,2; є) 2,2 ∙ 0,2

2)Сформулюйте правило множення десяткового дробу на 10, 100, 1000 (слайди 7-8)

Обчисліть (слайд 9): а) 6,24 ∙ 10; б) 5,387 ∙ 100; в) 0,7 ∙ 10; г) 0,01 ∙ 100;

д) 0,005 ∙10; е) 0 ∙ 10; є) 1,005 ∙10

3) Сформулюйте правило множення десяткового дробу на 0,1; 0,01; 0,001; … (слайди 10-11)

Обчисліть (слайд 12): а) 62,4 ∙ ,1; б) 538,7 ∙ 0,01; в) 0,7 ∙ 0,1; г) 71,8 ∙ 0,01;

д) 210,1 ∙ 0, 001; е) 0,005 ∙ 0,1; є) 0 ∙ 0,0001; ж) 100,5 ∙0,001

4) Скільки цифр треба відділити комою в добутку чисел?

а) 4,25 ∙ 0,3; б) 42,5 ∙ 0,3; в) 42,5∙ 3; г) 42,5 ∙ 30?

5) Які властивості множення використовуємо під час обчислення значень виразів?

А) 0,4 ∙ 3,7 ∙ 0,25; б) 0,4∙ 3,7 + 0,4∙ 6,3

6) Знайдіть пропущені числа (слайд 13)

1) 35,1 · □ = 0,351; 2) 436 · □ = 0,436; 3) 6,58 · □ = 0,658; 4) 65,8 · □ = 6,58.

ІV. Мотивація навчальної діяльності учнів

Повідомлення теми і мети уроку

V. Розв’язування типових задач

1) Швидкість равлика 0,2 м/с, а швидкість черепахи в 10 разів більша. З якою швидкістю рухається черепаха? (слайд 14)

2) Обчисліть значення виразу:

(4,125 – 1,6) · (0,12 + 7,3). (слайд 15)

3) Спростіть вираз і обчисліть його значення:

7,9х + 2,1х, якщо х = 1,65. (слайд 15)

4) Два катери пливуть в протилежних напрямах зі швидкостями 25,2 км/год та 32,8 км/год. Якою буде відстань між ними через 2,5 год? (слайд 16)

5) Пароплав плив 4,2 год за течією річки і 2,4 год проти течії. Який шлях проплив пароплав, якщо його швидкість проти течії дорівнює 27,3 км/год, а швидкість течії річки — 2,2 км/год? (слайд 17)

Page 4: 8648 множення десяткових дробів

V І. Домашнє завдання (слайд 18) Повторити §27-28; підготуватися до контрольної роботи; Виконати «Типові задачі» (с. 253)V ІІ. Підсумок уроку. Оцінювання учнів. (слайд 19) - Чуєм, як дзвенить дзвінок,- Всім спасибі за урок!