146
7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

Page 1: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

7. AukcjaMalarstwa i Designu

1 lipca 2020 r.godz. 19.30

PRAGALERIAStalowa 303-425 Warszawa

T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

Page 2: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

MALARSTWO I DESIGN

7. Aukcja Malarstwa i Designu1 lipca 2020 r. (środa), godz. 19.30

showroom kolekcjonerski:27 czerwca (sobota) w godz. 12.00 - 19.00

FundacjaPromocjiSztukiPolskiej

PATRONI:SPONSOR: PARTNER PRAWNY:

1. Jan Szczepkowski, The Night Picture V, 20172. Andrzej Folfas, Dzika Namiętność3. Barbara Skrzyniarz, Mick, 2014

Aukcja internetowa

Sex, Drugs and Rock’nRollPragaleria i Artinfo.pl

licytacja online20.06. - 04.07.2017r.

Wodzinowska.indd 1 2017-06-19 18:27:42

Aukcja internetowa

PragaleriaStalowa 303-425 Warszawawww.pragaleria.plT: 884 798 [email protected]

Page 3: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

2

1. Bastien DUCOURTIOUX (ur. 1987), About him, 2019 olej, płyta; 80 x 100 cm;sygn., dat. i opisany na odwrocie: About him / Bducourtioux / 2019.

cena wywoławcza: 5000 zł.

Zobacz więcej

Page 4: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

2. Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009), Taki cyc albo nic – Szkic tusz, piórko, papier; 30 x 21,3 cm; na odwrocie okrągła pieczątka: ze zbiorów Franciszka Starowieyskiego, z podpisem M. Starowieyskiego (syna artysty).

*Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

cena wywoławcza: 3500 zł.

Zobacz więcej

Page 5: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

3. Jan SZCZEPKOWSKI (ur. 1975), Occulo II, 2019 olej, płótno; 70 x 60 cm;sygn. u dołu: Sz 19 oraz na odwrocie.

cena wywoławcza: 3000 zł.

Zobacz więcej

Page 6: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

4. Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957), Rysunek, 2016 tusz, pędzel, papier; 29 x 20 cm (w świetle opraw);sygn., dat. i opisany u dołu: WŁODZIMIERZ PAWLAK RYSUNEK TUSZEM 2016 (ołówkiem).

cena wywoławcza: 500 zł.

Zobacz więcej

Page 7: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

5. Magdalena DANIEC (ur. 1974), Podwójne zaćmienie księżyca, 2018 olej, kolaż, płótno; 78 x 70 cm;sygn. p. d.: Magdalena Daniec.

cena wywoławcza: 2000 zł.

Zobacz więcej

Page 8: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

6. Stanisław KORTYKA (ur. 1943), Trwanie w szarej przestrzeni, 2015 olej, płótno; 50 x 40 cm;sygn. p. d.: St. Kortyka 2015.

cena wywoławcza: 1200 zł.

Zobacz więcej

Page 9: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

7. Tomasz TOBOLEWSKI (ur. 1973), Sleepy Hollow, 2020 olej, płótno; 70 x 50 cm;sygn. na odwrocie

cena wywoławcza: 2500 zł.

Zobacz więcej

Page 10: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

9

8. Nickita TSOY (ur. 1991), Horseman N2, 2017 akryl, płótno; 150 x 190 cm;sygn. na odwrocie.

cena wywoławcza: 3500 zł.

Zobacz więcej

Page 11: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

9. Dilan ABDULLA (ur. 1987), Katharsis, 2019 olej, płótno; 100 x 100 cm;sygn. na odwrocie.

cena wywoławcza: 2000 zł.

Zobacz więcej

Page 12: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

11

10. Bernard BRAUN (ur. 1935), Okno III tempera, płótno; 150 x 100 cm;sygn. p. d.: Braun;na odwrocie nalepka autorska z tytułem: Okno III, na krośnie malarskim dodatkowo wypisany tytuł;obraz przed konserwacją.

cena wywoławcza: 1000 zł.

Zobacz więcej

Page 13: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

11. Zbigniew GŁOWACKI (1919-1987), Milion olej, kolaż, płótno; 140 x 120 cm, na odwrocie opis: GODŁO „MILION” Z. GŁOWACKI.

cena wywoławcza: 5000 zł.

Zobacz więcej

Page 14: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

12. Jan Grzegorz (Issajeff) ISSAIEFF (ur.1953), Misterium, 2001 olej, płótno; 100 x 73 cm;sygn., dat. i opisany na odwrocie: „Misterium” / Jan G. Issaieff / A. D. 2001 / olej.

cena wywoławcza: 1000 zł.

Zobacz więcej

Page 15: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

13. Stasys EIDRIGEVICIUS (ur. 1949), Księżyc tusz, piórko, tusz lawowany, gwasz, karton brązowy; 29 x 20 cm (w świetle oprawy);sygn. śr. d.: Stasys.

cena wywoławcza: 1600 zł.

Zobacz więcej

Page 16: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

15

14. Dawid ZDOBYLAK (ur. 1993), Sen, 2019 olej, płótno; 20 x 30 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie;na odwrocie druga kompozycja malarska.

cena wywoławcza: 900 zł.

Zobacz więcej

Page 17: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

16

15. Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009), Projekt plakatu do filmu w reżyserii Andrzeja Wajdy „Wszystko na sprzedaż” ołówek, kredka, pisak, papier jasno-brązowy; 29,7 x 21 cm; na odwrocie szkice ołówkiem rozwiązań kompozycyjnych plakatów oraz okrągła pie-czątka: ze zbiorów Franciszka Starowieyskiego, z podpisem M. Starowieyskiego (syna artysty).

cena wywoławcza: 3500 zł.

Zobacz więcej

Page 18: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

17

16. Filip GRUSZCZYŃSKI (ur. 1978), Spawn game, 2019 olej, płótno; 60 x 90 cm;sygn. p. d.: Filippo III 2019.

cena wywoławcza: 1500 zł.

Zobacz więcej

Page 19: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

18

17. Władysław Nehrebecki, Leszek Lorek, Alfred Ledwig, Bolek i Lolek - nr 35 farby emulsyjne, folia celuloidowa; 22 x 26,5 cm (w świetle oprawy).

cena wywoławcza: 500 zł.

Zobacz więcej

Page 20: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

19

18. Władysław Nehrebecki, Leszek Lorek, Alfred Ledwig, Bolek i Lolek farby emulsyjne, folia celuloidowa; 22 x 26,5 cm (w świetle oprawy).

cena wywoławcza: 500 zł.

Zobacz więcej

Page 21: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

19. Grupa TWOŻYWO, Tytoń, 2010 sitodruk, karton; 35 x 30 cm;sygn., dat. i opsany na odwrocie: twożywo 2010 21/50 (pisakiem zielonym).

cena wywoławcza: 500 zł.

Zobacz więcej

Page 22: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

21

20. Urszula PIEREGOŃCZUK (ur. 1984), Mariusz LIBEL (ur. 1978), Egoizm [Zasilanie], z cyklu: Bagnoza olej, dibond; 150 x 135 cm;sygn. i dat. p. d.;Wystawiany: Bagnoza, Lublin, Galeria Biała, 2018; reprodukowany w katalogu wystawy.

cena wywoławcza: 3500 zł.

Zobacz więcej

Page 23: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

21. Bogdan KORCZOWSKI (ur. 1954), Trzy sprawy, 1989 olej, płótno; 90 x 90 cm; sygn. p. d.: KORCZOWSKI; sygn., dat. i opisany na odwrocie: KORCZOWSKI / 1989 / ... / (TRZY SPRAWY); Obraz pre-zentowany na wystawie w 1990 r., w galerii: Frank Bustamante Gallery.

cena wywoławcza: 3000 zł.

Zobacz więcej

Page 24: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

23

22. Henryk OPAŁKA (1929-2018), Videolit IV, 1987 litografia, papier; 55,7 x 80 cm (wymiar kompozycji) 66,3 x 89 cm (wymiar arkusza); sygn., dat. i opisana u dołu: Videolit IV - 87, Litografia 3/15, H.Opałka (ołówkiem).

cena wywoławcza: 700 zł.

Zobacz więcej

Page 25: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

23. Gabriela OBREMBA (1927-1997), Kompozycja olej, tektura; 34,5 x 46,2 cm (w świetle passe-partout)sygn. i dat. p. d.: Gabriela Obremba 1984 (? - data słaboczytelna).

cena wywoławcza: 1400 zł.

Zobacz więcej

Page 26: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

25

24. Leszek RÓZGA (1924-2015), Pejzaż wiosenny, 1976 akwaforta barwna, papier; 33 x 25 cm (wymiar kompozycji), 50 x 36 cm (wymiar arkusza);sygn., dat. i opisana u dołu: Pejzaż wiosenny - akwaforta barwna - e.a., Leszek Rózga VII / imp. 1976 (ołówkiem).

cena wywoławcza: 2700 zł.

Zobacz więcej

Page 27: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

26

25. Tomasz DANIEC (ur. 1973), Wanderlust V, 2018 olej, lakier, płótno; 75 x 84 cm;sygnowany p.d.

cena wywoławcza: 1800 zł.

Zobacz więcej

Page 28: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

27

26. Tomasz MISTAK (ur. 1978), Szum 2, 2020 akryl, płótno; 50 x 100 cm;sygn. na odwrocie

cena wywoławcza: 1500 zł.

Zobacz więcej

Page 29: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

28

27. Małgorzata MAJERCZYK (ur. 1972), Błękitny, 2017 olej, płótno; 100 x 100 cm;sygn. na odwrocie.

cena wywoławcza: 2000 zł.

Zobacz więcej

Page 30: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

29

28. Bernard BRAUN (ur. 1935), Pejzaż, 1963 olej, płótno; 78 x 54,5 cm;sygn. i dat. p. d.: B. Braun 63;na odwrocie opis oraz nalepka autorska;obraz przed koserwacją

cena wywoławcza: 500 zł.

Zobacz więcej

Page 31: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

30

29. Jan Grzegorz (Issajeff) ISSAIEFF (ur.1953), Misterium, 2001 olej, płótno; 100 x 73 cm;sygn., dat. i opisany na odwrocie: „Misterium” / Jan G. Issaieff / A. D. 2001 / olej.

cena wywoławcza: 1000 zł.

Zobacz więcej

Page 32: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

31

30. Maria ANTO (1937-2007), Eksplozja w katedrze olej, płótno;sygn. l. d.: Maria Anto (zapis w odbiciu lustrzanym);opisany na odwrocie na krośnie malarskim: MARIA ANTO EKSPLOZJA W KATEDRZE 130 x 87; na płotnie: Maria Anto / MNV / 1120 (w okręgu).

cena wywoławcza: 10000 zł.

Zobacz więcej

Page 33: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

32

31. Jan STOKFISZ-DELARUE (ur. 1950), Galerie akryl, płótno; 30,5 x 30,5 cm, sygn. p. d.: STOKFISZ-DELARUE.

cena wywoławcza: 2200 zł.

Zobacz więcej

Page 34: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

33

32. Magdalena CYBULSKA (ur. 1977), Bez tytułu, 2007 sitodruk, papier; 68 x 94 cm (wymiar arkusza);sygn., dat. i opisany u dołu: Bez tytułu, sitodruk 8/14, M. Cybulska 2007 (ołówkiem).

cena wywoławcza: 1400 zł.

Zobacz więcej

Page 35: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

34

33. Konrad SRZEDNICKI (1894-1991), Rycerz - Rapsod, 1964 akwaforta, akwatinta, papier; 64 x 48,5 cm (wymiar kompozycji), 75 x 56 cm (wymiar arkusza);sygn., dat. i opisana u dołu: 1964 r. „Rycerz - Rapsod”, 19/50, Konrad Srzednicki (ołówkiem).

cena wywoławcza: 1400 zł.

Zobacz więcej

Page 36: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

35

34. Henryk OPAŁKA (1929-2018), Jurajski zachód słońca, 1982 litografia, papier; 57,3 x 76,6 cm (wymiar kompozycji) 65,4 x 82,6 cm (wymiar arkusza); sygn., dat. i opisana u dołu: Jurajski zachód słońca - 82, Litografia 13/15, H.Opałka (ołówkiem).

cena wywoławcza: 700 zł.

Zobacz więcej

Page 37: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

36

35. Jan STOKFISZ-DELARUE (ur. 1950), Cafe akryl, płótno; 30,5 x 30,5 cm, sygn. p. d.: STOKFISZ-DELARUE.

cena wywoławcza: 2200 zł.

Zobacz więcej

Page 38: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

37

36. Andrzej LACHOWICZ (1939-2015), Topologie A fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 16,5 x 16,5 cm (w świetle oprawy);sygn., opisana na odwrocie: Andrzej Lachowicz / „TOPOLOGIE A” / Photocanvas 110 x 110 cm / 1989 (ołówkiem).

cena wywoławcza: 1000 zł.

Zobacz więcej

Page 39: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

37. Andrzej LACHOWICZ (1939-2015), Topologie HR fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 16,5 x 16,5 cm (w świetle oprawy);sygn., opisana na odwrocie: Andrzej Lachowicz / „TOPOLOGIE HR” / Photocanvas 110 x 110 cm / 1989 (ołówkiem).

cena wywoławcza: 1000 zł.

Zobacz więcej

Page 40: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

39

38. Zdzisław LACHUR (1920-2007), Głowa Chrystusa ołówek, akwarela, karton; 24 x 15,5 cm (w świetle oprawy);na odwrocie opis autorski (?).

cena wywoławcza: 600 zł.

Zobacz więcej

Page 41: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

39. Viola TYCZ (ur. 1973), Ze śmiercią jej do twarzy XII, 2020 akryl, płyta HDF; 40 x 34 cm;sygn. na odwrocie (certyfikat autentyczności).

cena wywoławcza: 1200 zł.

Zobacz więcej

Page 42: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

41

40. Eugeniusz GEPPERT (1890-1979), Akt, 1961 tempera, papier; 84 x 56 cm (w świetle passe-partout);sygn. i dat. p.d.: Eugeniusz Geppert 1961.

cena wywoławcza: 10000 zł.

Zobacz więcej

Page 43: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

42

41. Eugeniusz ŚLUSARSKI, XX / XXI w., Kobieta z liliami, 2019 olej, płótno; 87 x 70 cm;sygn. l. d.. Ślusarski Eug.

cena wywoławcza: 2800 zł.

Zobacz więcej

Page 44: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

43

42. Bożena WAHL (ur. 1931), Kwiaty pastel, papier; 41 x 44 cm (w świetle oprawy);sygn. p. d.: BWahl

cena wywoławcza: 1600 zł.

Zobacz więcej

Page 45: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

44

44. Jerzy KRAWCZYK (1921-1969), Portret Kingi, 1959 olej, płótno; 135,5 x 84 cm;sygn. i dat. p. d.: Jerzy Krawczyk 1959 r.;na odwrocie nalepka z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych w Łodzi z 1959 r. z autorem, techniką, datą oraz tytułem: Portret Kingi.

cena wywoławcza: 8000 zł.

Zobacz więcej

Page 46: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

45

45. Grzegorz ŚMIGIELSKI (ur. 1960), Tenis akryl, płótno; 65 x 81 cm;sygn. l. d.: GŚ;na odwrocie napis autorski: Grzegorz / Śmigielski / 2000 r.

cena wywoławcza: 5000 zł.

Zobacz więcej

Page 47: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

46. Beata TWARDOWSKA (ur. 1974), Dzwoneczek, 2018 olej, płótno; 80 x 100 cm;sygn. i dat. p. d.: B. Twardowska 2018.

cena wywoławcza: 1000 zł.

Zobacz więcej

Page 48: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

47

47. Kacper BOŻEK (ur. 1974), Mapai akwatinta, akwaforta; 39 x 29 cm (wymiar kompozycji), 53,5 x 39,5 cm (wymiar arkusza); sygn., dat. i opisana u dołu: 34/50 MAPAI KACPER BOŻEK XIII/XXI (ołówkiem).

cena wywoławcza: 1000 zł.

Zobacz więcej

Page 49: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

48. Kacper BOŻEK (ur. 1974), Jedność wielości akwatinta, akwaforta; 41 x 27,5 cm (wymiar kompozycji), 53,5 x 39,5 cm (wymiar arkusza); sygn., dat. i opisana u dołu: 34/50 JEDNOŚĆ WIELO-ŚCI KACPER BOŻEK XIII/XXI (ołówkiem).

cena wywoławcza: 1000 zł.

Zobacz więcej

Page 50: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

49

49. Tadeusz DOMINIK (1928-2014), Kompozycja, 1957 tusz, papier; 28 x 33 cm;sygn. śr. d.: T.Dominik 57 (tuszem).

cena wywoławcza: 6000 zł.

Zobacz więcej

Page 51: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

50

50. Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957), Rysunek, 2014 tusz, pędzel, papier; 29 x 20 cm (w świetle oprawy);sygn., dat. i opisany u dołu: WŁODZIMIERZ PAWLAK RYSUNEK 2014 (ołówkiem).

cena wywoławcza: 500 zł.

Zobacz więcej

Page 52: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

51

51. Andrzej KASPRZAK (ur. 1963), Waiting for you, 2020 olej, akryl, szelak, węgiel, płótno; 80 x 60 cm;sygn. p. d.: Andrzej / Kasprzak.

cena wywoławcza: 2600 zł.

Zobacz więcej

Page 53: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

52

52. Grupa TWOŻYWO, Trickster dzierży ster, 2007 szablon, karton; 49,5 x 50 cm;sygn., dat. i opsany na odwrocie: twożywo 2007 7/9 (pisakiem).

cena wywoławcza: 1800 zł.

Zobacz więcej

Page 54: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

53

53. Piotr C. KOWALSKI (ur. 1951), Bielsko - Biała ul. Waryńskiego, z cyklu „Obrazy Przejezdne”, 2019 kurz, pył i ślady samochodów przejeżdżających ul. Waryńskiego w Bielsku Białej w dniu 9.XI. 2019 roku w godz. 15.40 - 18.10, płótno; 205 x 60 cm;sygn. l.d.: PIOTR C. KOWALSKI (pieczątka) oraz podpis autora.

cena wywoławcza: 2500 zł.

Zobacz więcej

Page 55: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

54. Władysław Nehrebecki, Leszek Lorek, Alfred Ledwig, Bolek i Lolek - nr 30 farby emulsyjne, folia celuloidowa; 22 x 26,5 cm (w świetle oprawy).

cena wywoławcza: 500 zł.

Zobacz więcej

Page 56: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

55

55. Kazimierz SZEMIOTH (1933-1985), Pamiątki po artyście, 1969-1971 zetaw zawiera: 5 listów i kopert: jeden list adresowany do Rafała Seniuka, zatytułowany „Jaskółka zabłąkana w Gdańskim Kościele Mariackim”, datowany na 1971 r. - późniejszym przebojem śpiewanym przez Stana Borysa i znanym pod tytułem „Jaskółka uwięziona”; cztery listy adresowane są do Czesława Seniuka, które poza treścią, zawierają kolaże, akwarela i tusze wkomponowane w notatki lub namalowane są zamiast znaczków pocztowych; dodatkowo jedna koperta bez listu z własnoręcznie wykonaną kompozycją zamiast znaczka pocztowego;tusz, pióro, piórko, pędzel, akwarela, collage, papier; wymiary kopert ok. 10,2 x 18,7 cm (każda), wymiary arkuszy listów z przedstawieniami ok. 25,6 x 17,5 cm (każdy).

cena wywoławcza: 2500 zł.

Zobacz więcej

Page 57: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

56

56. Beata SZCZEPANIAK (ur. 1988), Z cyklu: Formy poszukujące – Wazon rozczarowany swoją funkcją, 2019 ceramika; 38 x 9 x 12 cm;sygn. i dat.: SB ‚19 (na korpusie).

cena wywoławcza: 1500 zł.

Zobacz więcej

Page 58: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

57

57. Wazon OKO / Rose - Konfetti, 2018 - Malwina KONOPACKA (ur. 1982) Malwina KONOPACKA (ur. 1982);ceramika szlachetna, malowana podszkliwnie, szkliwiona; wys. 44,5 cm;średn. 19 cm; sygn. na korpusie MK;na spodzie sygn. i oznaczenia: [OKO] / 2018 / Malwina / Konopacka / No 1 / Rose / MK (złotem).

cena wywoławcza: 1200 zł.

Zobacz więcej

Page 59: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

58

58. Talerz dekoracyjny porcelana, malowana, szkliwiona; średn. 32 cm;sygn.: C w trójkącie / Chodzież w wieńcu i ręcznie Hand Painted 4339 (farbą).

cena wywoławcza: 300 zł.

Zobacz więcej

Page 60: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

59

59. Figurka „Pantera” - proj. Mieczysław NARUSZEWICZ (1923-2006) proj. Mieczysław NARUSZEWICZ (1923-2006), 1958 r.porcelana, farby naszkliwne, 7,5 x 8 x 22 cm;sygnatura: stempel fabryki i ręcznie: 5029/61Fabryki Porcelany „Bogucice” w Katowicach, lata 60. XX w.

cena wywoławcza: 400 zł.

Zobacz więcej

Page 61: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

60

60. Butla - proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019) proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019);szkło sodowe, barwione w masie na zielono, antico; wys. 15 cm;Huta „Sudety” w Szczytnej Śląskiej, 3. tercja XX w.;niewielka szczerba na krawędzi kołnierza.

cena wywoławcza: 400 zł.

Zobacz więcej

Page 62: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

61

61. Talerz dekoracyjny - Zakłady Porcelany Stołowej ‚’Karolina’’ w Jaworzynie Śląskiej porcelana, natrysk wybierany; średnica: 32 cm;pieczęć wytworni: Karolina / MADE IN POLAND;Zakłady Porcelany Stołowej ‚’Karolina’’ w Jaworzynie Śląskiej, lata 60. XX w.

cena wywoławcza: 300 zł.

Zobacz więcej

Page 63: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

62

62. Wazon - Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych porcelit szkliwiony: natrysk; 26 cm;sygn.: Mi / Mirostowice;Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych, 2. poł. XX w.

cena wywoławcza: 300 zł.

Zobacz więcej

Page 64: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

63

63. Serwis do mokki „Prometeusz” - proj. Danuta DUSZNIAK (ur. 1926) proj. Danuta DUSZNIAK (ur. 1926);w składzie: dzbanek z pokrywką wys. 23,5 cm, mlecznik wys. 10,3 cm, cukiernica z pokrywką wys. 9 cm, 6 filiżanek wys. 5,5 cm, 6 spodków średn. 11,5 cm;porcelana biała, ręcznie malowana, szkliwiona;dzbanek sygn.: wyciskiem 080 / C w trójkącie / Chodzież / MADE IN POLAND i ręczne: Hand Painted 4725 T (czarną farbą);Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, l. 60. XX w.;stan zachowania: uzupełnienia malatury.

cena wywoławcza: 900 zł.

Zobacz więcej

Page 65: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

64

64. Figurka „Grzybiarka” - proj. Zbigniewa ŚLIWOWSKA-WAWRZYNIAK (1931-2003) proj. Zbigniewa ŚLIWOWSKA-WAWRZYNIAK (1931-2003);porcelana malowana naszkliwnie; wys. 17,5 cm;sygn. na spodzie: Ć w trójkącie / ĆMIELÓW / MADE / IN POLAND (stemplem), nr farbą: C-506-967;Fabryka Porcelany Ćmielów, lata 60. XX w.

cena wywoławcza: 300 zł.

Zobacz więcej

Page 66: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

65

65. Talerz dekoracyjny - Zakłady Porcelany Stołowej ‚’Karolina’’ w Jaworzynie Śląskiej porcelana, natrysk wybierany; średn. 32,2 cm;sygn.: Karolina / Made in Poland, pieczątka: 82;Zakłady Porcelany Stołowej ‚’Karolina’’ w Jaworzynie Śląskiej, lata 60. XX w.

cena wywoławcza: 300 zł.

Zobacz więcej

Page 67: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

66

66. Panneau „Słońce” - Bolesław KSIĄŻEK (1911-1994) Bolesław KSIĄŻEK (1911-1994);ceramika, szkliwa; 39 x 25 cm;sygn. l. d.: gmerk artysty.

cena wywoławcza: 1000 zł.

Zobacz więcej

Page 68: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

67

67. Talerz dekoracyjny - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego „Kamionka” w Łysej Górze kamionka szkliwiona; średn.: 33 cm;Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego „Kamionka” w Łysej Górze, l. 60. XX w.

cena wywoławcza: 350 zł.

Zobacz więcej

Page 69: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

68

68. Talerz dekoracyjny - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego „Kamionka” w Łysej Górze kamionka szkliwiona; średn.: 25,5 cm;Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego „Kamionka” w Łysej Górze, l. 60. XX w.

cena wywoławcza: 250 zł.

Zobacz więcej

Page 70: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

69

69. Wazon „Izolator” - proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019) proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019);szkło sodowe, barwione w masie, tonowane; wys. 31 cm;Huta Szkła Sudety, l. 70. XX w.

cena wywoławcza: 300 zł.

Zobacz więcej

Page 71: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

70

70. Butla „Alicja” - proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019) proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019);szkło sodowe, cieniowane, antico, wys. 30 cm;Huta Szkła Sudety w Szczytnej, lata 70. XX w:bąbel powietrza

cena wywoławcza: 400 zł.

Zobacz więcej

Page 72: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

71

71. Wazon „Herkules” - proj. Ewa GERCZUK-MOSKALUK (ur. 1947) proj. Ewa GERCZUK-MOSKALUK (ur. 1947), 1976;szkło sodowe, warstwowe, barwione, wys. 40 cm;Huta Sudety w Szczytnej Śląskiej, lata 70. XX w.

cena wywoławcza: 300 zł.

Zobacz więcej

Page 73: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

72. Wazon - proj. Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002) proj. Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002);szkło sodowe barwione w masie na żółto, ręcznie formowane; wys. 35 cm;Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w.;Por.: Barbara Banaś, Aleksandra Skorek, W pogoni za kolorem. Jerzy Słuczan-Orkusz, Wrocław 2019, s. 145.

cena wywoławcza: 400 zł.

Zobacz więcej

Page 74: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

73

73. Flakon - proj. Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002) proj. Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002);szkło barwione w masie, przeźroczyste, ręcznie formowane; wys. 26,5 cm;Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w.

cena wywoławcza: 200 zł.

Zobacz więcej

Page 75: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

74

74. Amfora - Krakowski Instytut Szkła szkło sodowe, mleczne i przeźroczyste, tonowane, ręcznie formowane; wys. 32,5 cm;Krakowski Instytut Szkła, 3. tercja XX w.;ślady osadu.

cena wywoławcza: 500 zł.

Zobacz więcej

Page 76: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

75

75. Figurka „Tańcząca” - Zakłady Porcelany „Bogucice” w Katowicach-Bogucicach porcelana szkliwiona, ręcznie malowana, dekoracja wybierana i kalka; wys. 15,5 x 14,5 x 13 cm;Zakłady Porcelany „Bogucice” w Katowicach-Bogucicach, l. 60. XX w.

cena wywoławcza: 2000 zł.

Zobacz więcej

Page 77: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

76

76. Patera „Kapelusz” z dekoracją typu „kora” - proj. Jan SOWIŃSKI (1911-1990) proj. Jan SOWIŃSKI (1911-1990);fajans ręcznie malowany, szkliwiony, dekoracja typu „kora”; średn. 30 cm;sygn.: Zakłady Fajansu / WŁOCŁAWEK / Rewolucji 1905 / Hand Painted, 6460;Zakłady Fajansu „Włocławek” we Włocławku, lata 60. XX w.

cena wywoławcza: 300 zł.

Zobacz więcej

Page 78: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

77

77. Wazon - proj. Bronisław WOLANIN (1937-2013) proj. Bronisław WOLANIN (1937-2013);kamionka szkliwiona; wys. 25 cm;na spodzie metka;Spółdzielnia Pracy i Rękodzieła Artystycznego „CERAMIKA ARTYSTYCZNA” w Bolesławcu, l. 70. XX w.

cena wywoławcza: 150 zł.

Zobacz więcej

Page 79: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

78

78. Wazon - proj. Bronisław WOLANIN (1937-2013) proj. Bronisław WOLANIN (1937-2013);kamionka szkliwiona; wys. 25 cm;na spodzie metka;Spółdzielnia Pracy i Rękodzieła Artystycznego „CERAMIKA ARTYSTYCZNA” w Bolesławcu, l. 70. XX w.

cena wywoławcza: 150 zł.

Zobacz więcej

Page 80: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

79

79. Figurka „Ewa z wężem” ceramika, szkliwo niebieskie; wys. 17 cm;Polska, 3. tercja XX w.;stan zachowania: pęknięcie włosowate przez całość podstawy;w typie prac Zygmunta Flina.

cena wywoławcza: 500 zł.

Zobacz więcej

Page 81: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

80

80. Plakieta „Znak zodiaku - Baran” - Janina KARCZEWSKA-KONIECZNA Janina KARCZEWSKA-KONIECZNA;ceramika szkliwiona; średn. ok. 26 cm;sygn. na odwrocie: (ryta w masie).

cena wywoławcza: 200 zł.

Zobacz więcej

Page 82: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

81

81. Patera „Kapelusz” z dekoracją typu „kora” - proj. Jan SOWIŃSKI (1911-1990) proj. Jan SOWIŃSKI (1911-1990);fajans ręcznie malowany, szkliwiony, dekoracja typu „kora”; średn. 30 cm;sygn.: Zakłady Fajansu / WŁOCŁAWEK / Rewolucji 1905 / Hand Painted, 6418;Zakłady Fajansu „Włocławek” we Włocławku, lata 60. XX w.

cena wywoławcza: 300 zł.

Zobacz więcej

Page 83: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

82

82. Talerz dekoracyjny - Zakłady Fajansu „Włocławek” we Włocławku fajans, malowany ręcznie, szkliwiony; średn. 30 cm;sygn.: Zakł. Fajansu / Włocławek / Rewolucji 1905; 7456; mal. Ż. Syroczyńska;Zakłady Fajansu „Włocławek” we Włocławku, l. 60. XX w.

cena wywoławcza: 300 zł.

Zobacz więcej

Page 84: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

83

83. Ikebana z wazonem - proj. Marian GARGA (1922-1967) dla Millenium proj. Marian GARGA (1922-1967) dla Millenium;ceramika szkliwiona; wys. 27 cm;Kraków, Millenium, l. 60. XX w.

cena wywoławcza: 200 zł.

Zobacz więcej

Page 85: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

84

84. Wazon - proj. Marian GARGA (1922-1967) dla Millenium proj. Marian GARGA (1922-1967) dla Millenium;ceramika szkliwiona; wys. 21 cm;Kraków, Millenium, l. 60. XX w.

cena wywoławcza: 400 zł.

Zobacz więcej

Page 86: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

85

85. „Samotnia” - Ireneusz KIZIŃSKI (1937-2008) Ireneusz KIZIŃSKI (1937-2008);szkło warstwowe, barwione i przeźroczyste; wys. 32,5 cm;sygn. na spodzie: K (ryta).

cena wywoławcza: 600 zł.

Zobacz więcej

Page 87: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

86

86. „Samotnia” - Ireneusz KIZIŃSKI (1937-2008) Ireneusz KIZIŃSKI (1937-2008);szkło warstwowe, barwione i przeźroczyste; wys. 15,5 cm;sygn. na spodzie: K (ryta).

cena wywoławcza: 300 zł.

Zobacz więcej

Page 88: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

87

87. Popielniczka - proj. Wit PŁAŻEWSKI (1932-2004) proj. Wit PŁAŻEWSKI (1932-2004), 1958 r., wzór nr 305fajans malowany, szkliwiony; 3,5 x 17 x 12 cm;sygn.: Zakł. Fajansu / Włocławek / Rewolucji 1905, fragment naklejki;Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w.

cena wywoławcza: 150 zł.

Zobacz więcej

Page 89: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

88

88. Misa - Hanna GŁÓWCZEWSKA (1908-1980) Hanna GŁÓWCZEWSKA (1908-1980);ceramika, szkliwo zbiegające; wys. 7,5 cm, średn. 21 cm;na spodzie: H. Główczewska / POLAND (podszkliwnie);Polska, 3 tercja XX w.

cena wywoławcza: 600 zł.

Zobacz więcej

Page 90: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

89

89. Talerz dekoracyjny „Telewizor” - projekt formy: Kazimierz KOWALSKI (1931 - 1999), dekoracji: Lucyna KOWALSKA (1930-2006) projekt formy: Kazimierz KOWALSKI (1931 - 1999), dekoracji: Lucyna KOWALSKA (1930-2006);porcelit, dekoracja reliefowa, lustrowa, opalizująca; 34 x 36 cm;sygn. na spodzie: PT w wieńcu z kwiatonem i wstęgą / TUŁOWICE / MADE IN POLAND oraz nr [zatarty];Zakłady Porcelitu Stołowego „Tułowice”, lata 60./70. XX w.;stan zachowania: zarysowania szkliwa.

cena wywoławcza: 350 zł.

Zobacz więcej

Page 91: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

90

90. Świecznik z aniołkiem - proj. Maria GRALEWSKA (1910-1972) proj. Maria GRALEWSKA (1910-1972);ceramika szkliwiona; wys. 19 cm;sygn. wewnątrz: MG (inicjał wiązany);Polska, lata 50./60. XX w.

cena wywoławcza: 300 zł.

Zobacz więcej

Page 92: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

91

91. Figurka „Macierzyństwo” - Stanisława Felicja PIĘTKOWA (1907-1983) Stanisława Felicja PIĘTKOWA (1907-1983);ceramika; wys. 16,5 cm;sygn. wewnątrz: Piętkowa (ryte w masie);Polska, lata 50./60. XX w.

cena wywoławcza: 500 zł.

Zobacz więcej

Page 93: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

92

92. „Kapliczka” - Bolesław KSIĄŻEK (1911-1994) Bolesław KSIĄŻEK (1911-1994);ceramika, szkliwa; 15,5 x 8,5 cm.

cena wywoławcza: 300 zł.

Zobacz więcej

Page 94: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

93

93. Patera dekoracyjna - Zakłady Fajansu „Włocławek” we Włocławku fajans malowany, szkliwiony; 5 x 29,5 x 29,5 cm;sygn.: Zakł. Fajansu / Włocławek / Rewolucji 1905, 5741, mal. J. Kedelarska (?);Zakłady Fajansu „Włocławek” we Włocławku, lata 60. XX w.

cena wywoławcza: 400 zł.

Zobacz więcej

Page 95: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

94

94. Talerz dekoracyjny - Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży porcelana biała, szkliwiona, natrysk wybierany; średn.: 32,5 cm;na spodzie oznaczenie: C w trójkącie / CHODZIEŻ / MADE IN POLAND oraz dopisek czarną farbą: Hand painted / 4428;Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, l. 60. XX w.

cena wywoławcza: 300 zł.

Zobacz więcej

Page 96: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

95

95. Figurka „Żyrafa” - proj. Hanna ORTHWEIN (1916-1963) proj. Hanna ORTHWEIN (1916-1963), lata 50. XX w.porcelana, 26 x 6,7 x 6 cm;sygnatura: stempel fabryki i ręcznie: C-170-031 4, stempel z cenąFabryka Porcelany Ćmielów, lata 60. XX w.

cena wywoławcza: 400 zł.

Zobacz więcej

Page 97: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

96

96. Paterka - Zakłady Porcelitu Stołowego Tułowice porcelit; 7 x 21 x 11,5 cm;sygn.: pieczęć fabrykiZakłady Porcelitu Stołowego Tułowice, lata 60. XX w.

cena wywoławcza: 200 zł.

Zobacz więcej

Page 98: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

97

97. Figurka „Gęsiarka” porcelana szkliwiona, ręcznie malowana; wys. 16 cm;sygn. na spodzie: C w trójkącie z dopiskiem CHODZIEŻ oraz Hand painted / M.W. (farbą);

cena wywoławcza: 100 zł.

Zobacz więcej

Page 99: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

98. Figurka „Foksterrier” - proj. Mieczysław NARUSZEWICZ (1923-2006) proj. Mieczysław NARUSZEWICZ (1923-2006), 1965;natrysk wybierany, porcelana szkliwiona; 8 x 6,5 x 11 cm;na spodzie znak wytwórni pod szkliwem oraz wypis: C-193-1239 / 31;Zakłady Porcelany Stołowej, ‚’Ćmielów’’ w Ćmielowie.

cena wywoławcza: 600 zł.

Zobacz więcej

Page 100: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

99

99. Misa - Stanisława Felicja PIĘTKOWA (1907-1983) Stanisława Felicja PIĘTKOWA (1907-1983);ceramika, szkliwo zbiegające; wys. 7,5 cm, średn. 23 cm;na spodzie nr inwentaryzacyjne?: P/43-51-1 / ZG SKA (farbą) oraz ryte w masie: P.;Polska, 3 tercja XX w.

cena wywoławcza: 600 zł.

Zobacz więcej

Page 101: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

100

100. Serwis do kawy „Ina” - proj. Lubomir TOMASZEWSKI (1923-2018) proj. Lubomir TOMASZEWSKI (1923-2018), 1962 r.porcelana, natrysk wybierany;w skład zestawu wchodzi: dzbanek z pokrywką, cukiernica (brak pokrywki), mlecznik, 6 filiżanekdzbanek: 12 x 23,7 x 9,5 cm, mlecznik: 9,5 x 12,3 x 7 cm, cukiernica: 5 x 12 x 9,3 cm, filiżanka: 6,5 x 9,4 x 7,5 cm;sygn.i oznaczenia: C / Ćmielów Made in Poland, stemple: kl.10, 5563.

cena wywoławcza: 900 zł.

Zobacz więcej

Page 102: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

101

101. Puchar - Krakowski Instytut Szkła szkło sodowe barwione w masie, ręcznie formowane (żółte); wys. 14 cm;Krakowski Instytut Szkła, 3. tercja XX w.

cena wywoławcza: 300 zł.

Zobacz więcej

Page 103: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

102

102. Wazon szkło przeźroczyste, tonowane; wys. 38 cm;Polska, 2 poł. XX w.;rysy na korpusie od użytkowania, osad.

cena wywoławcza: 150 zł.

Zobacz więcej

Page 104: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

103

103. Wazon - proj. Marian GARGA (1922-1967) proj. Marian GARGA (1922-1967);ceramika szkliwiona; wys. 20 cm;na spodzie ryta sygnatura: Garga;Polska, l. 60. XX w.

cena wywoławcza: 300 zł.

Zobacz więcej

Page 105: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

104

104. Świecznik ceramika szkliwiona; wys. 10,5 cm;Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego „Kamionka” w Łysej Górze (?), 2 poł. XX w.

cena wywoławcza: 100 zł.

Zobacz więcej

Page 106: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

105

105. Biesiada polska, 1988 - Leszek NOWOSIELSKI (1918-1999) Leszek NOWOSIELSKI (1918-1999);8 części - każda składająca się z 3 kafli ceramicznych;ceramika szkliwiona, konstrukcja drewniana; 120 x 32 cm (wymiar każdej z 8 części);jedna część sygnowana: L. Nowosielski / (znak artysty) / 1988 / Pologne / PODKOWA / LEŚNA / HELENÓW (?) (...).Analogiczna praca prezentowana podczas wystawy „Atelier Nowosielskich” w Muzeum Narodowym w Gdańsku w 2016 r.Stan zachowania: drobne naprawy i odpryski.

cena wywoławcza: 38000 zł.

Zobacz więcej

Page 107: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

106

106. Figurka „Śmigus Dyngus” - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego „Kamionka” w Łysej Górze ceramika szkliwiona; wys. 10,5 cm;Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego „Kamionka” w Łysej Górze, 3 tercja. XX w.niewielki odprysk szkliwa na rondzie kapelusza.

cena wywoławcza: 200 zł.

Zobacz więcej

Page 108: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

107

107. Figurka „Pastuszek” ceramika szkliwiona; wys. 12 cm;Polska, ceramika krakowska, 2 poł. XX w.

cena wywoławcza: 100 zł.

Zobacz więcej

Page 109: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

108

108. Figurka „Dziewczynka z lalką” ceramika szkliwiona; wys. 12,5 cm;Zakłady Ceramiczne „Bolesławiec” w Bolesławcu (?), 2 poł. XX w.

cena wywoławcza: 100 zł.

Zobacz więcej

Page 110: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

109

109. Plakieta „Walka ze smokiem” ceramika szkliwiona, szkliwiona; 17 x 16,5 cm;Kraków, 2 poł. XX w.

cena wywoławcza: 50 zł.

Zobacz więcej

Page 111: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

110

110. Serwis do kawy - Zakłady Fajansu „Włocławek” we Włocławku w składzie: dzbanek z pokrywką - wys. 20 cm, mlecznik - wys. 10,5 cm, cukiernica - wys. 7 cm, 6 filiżanek - wys. 6,5 cm, 6 spodków - średn. 13 cm;porcelana biała, szkliwo opalizujące, dekorowana pomarańczową malaturą;sygn. na spodzie: Lilijka / WŁOCŁAWEK / PORCELANA / MADE IN POLAND, dodatkowo numery indeksowane oraz numery złotem;Zakłady Fajansu „Włocławek” we Włocławku, lata 70. XX w.

cena wywoławcza: 300 zł.

Zobacz więcej

Page 112: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

111

111. Figurka „Kobieta” - Stanisława Felicja PIĘTKOWA (1907-1983) Stanisława Felicja PIĘTKOWA (1907-1983);ceramika szkliwiona; wys. 16,5 cm;Polska, lata 50./60. XX w.

cena wywoławcza: 200 zł.

Zobacz więcej

Page 113: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

112

112. Wazonik - Zakłady Fajansu w Kole fajans dekorowany, szkliwiony; wys. 8,5 cm;na spodzie wycisk: KOŁO / 402;Zakłady Fajansu w Kole, 2 poł. XX w.

cena wywoławcza: 100 zł.

Zobacz więcej

Page 114: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

113

113. Patera wzór 306 - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego „Kamionka” w Łysej Górze kamionka szkliwiona, szkliwo zaciekowe; średn.: 33 cm;Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego „Kamionka” w Łysej Górze, l. 70. XX w.;na odwrocie zachowana metka.

cena wywoławcza: 300 zł.

Zobacz więcej

Page 115: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

114

114. Figurka „Pszczyńskie” z serii „Stroje regionalne” Helena GRZEŚKIEWICZ (1909-1977), Lech GRZEŚKIEWICZ (1913-2012)fajans dekorowany kobaltem, szkliwiony; wys. 20 cm;sygn. wewnątrz: (farbą) H. L. Grześkiewiczowie.

cena wywoławcza: 1000 zł.

Zobacz więcej

Page 116: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

115

115. Figurka „Kobieta” - Stanisława Felicja PIĘTKOWA (1907-1983) Stanisława Felicja PIĘTKOWA (1907-1983);ceramika szkliwiona; wys. 19 cm;na spodzie ślad sygnatury (pisakiem);Polska, lata 50./60. XX w.

cena wywoławcza: 200 zł.

Zobacz więcej

Page 117: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

116

116. Figurka „Niedźwiadek” - Domicella BOŻEKOWSKA (1927-2019) Domicella BOŻEKOWSKA (1927-2019);ceramika; wys. 9 cm;Polska, 2 poł. XX w.

cena wywoławcza: 100 zł.

Zobacz więcej

Page 118: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

117

117. Plakieta „Piernik” - Spółdzielnia Artystów Plastyków RZUT Toruń ceramika; 26,5 x 9 cm;na odwrocie plakiety papierowa metka;Spółdzielnia Artystów Plastyków RZUT Toruń, 3 ćw. XX w.

cena wywoławcza: 50 zł.

Zobacz więcej

Page 119: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

118

118. Figurka kobiety z dzbanem - Dionizy STRZELBICKI (ur. 1922) Dionizy STRZELBICKI (ur. 1922);ceramika szkliwiona; wys. 31 cm;Polska, 2 poł. XX w.

cena wywoławcza: 100 zł.

Zobacz więcej

Page 120: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

119

119. Wazon porcelit, dekoracja reliefowa, szkliwo opalizujące (miejscowo); wys. 36 cm;sygn. na spodzie: PT w wieńcu z kwiatonem i wstęgą / TUŁOWICE / MADE IN POLAND;Polska, Zakłady Porcelitu Stołowego „Tułowice”, l. 60. XX w.Analogiczny w zbiorach Muzeum Porcelany w Wałbrzychu.

cena wywoławcza: 400 zł.

Zobacz więcej

Page 121: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

120

120. Wazon z falbanką - proj. Ludwik FIEDOROWICZ (1948) proj. Ludwik FIEDOROWICZ (1948);szkło sodowe, formowane ręcznie, barwione w masie na kolor oranżowy; wys. 31,5 cm;Huta Szkła Artystycznego „Staszic” w Dąbrowie Górniczej (filia HSG „Ząbkowice”), lata 80. XX w.

cena wywoławcza: 200 zł.

Zobacz więcej

Page 122: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

121

121. Kielich - proj. Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002) proj. Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002);szkło barwione w masie, przeźroczyste, ręcznie formowane; wys. 24,5 cm;Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w.

cena wywoławcza: 150 zł.

Zobacz więcej

Page 123: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

122

122. Wazon szkło bezbarwne, przeźroczyste; wys. 24,5 cm;Polska, 2 poł. XX w.

cena wywoławcza: 100 zł.

Zobacz więcej

Page 124: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

123

123. Wazon - proj. Marian GARGA (1922-1967) proj. Marian GARGA (1922-1967);ceramika szkliwiona; wys. 20,5 cm;na spodzie ryta sygnatura: Garga;Polska, l. 60. XX w.

cena wywoławcza: 300 zł.

Zobacz więcej

Page 125: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

124

124. Wazon - Andrzej MĘDREK (ur. 1962) Andrzej MĘDREK (ur. 1962);ceramika, szkliwo; wys. 28 cm;Polska, ceramika krakowska, pocz. XXI w.

cena wywoławcza: 200 zł.

Zobacz więcej

Page 126: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

125

125. Wazon „Dinozaur” - proj. Jerzy SACHA (ur. 1931) proj. Jerzy SACHA (ur. 1931);glinka, szkliwa zaciekowe; wys. 37 cm;Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego „Kamionka” w Łysej Górze, 3. tercja XX w.

cena wywoławcza: 300 zł.

Zobacz więcej

Page 127: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

126

126. Lampa ze skórzanym kloszem ceramiczny korpus; wys. korpusu: 81 cm, wys. całkowita z kloszem ok. 150 cm;Toruń (?) l. 60./70. XX w.

cena wywoławcza: 1200 zł.

Zobacz więcej

Page 128: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

127

127. Kinkiet - Grupa „Stroma 5” ceramika szkliwiona; wys. 20 cm;na odwrocie wycisk: ŻŻK;Grupa „Stroma 5” (Ewa Żygulska, Janina Karbowska-Kluziewicz, Barbara Żątowska);drobne ubytki przy oprawce oraz u góry.

cena wywoławcza: 50 zł.

Zobacz więcej

Page 129: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

128

128. Świecznik dwuświecowy - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego „Kamionka” w Łysej Górze ceramika szkliwiona; wys. 17,5 x 18 x 6 cm;Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego „Kamionka” w Łysej Górze, 3. tercja XX w.stan zachowania: drobny odprysk na jednej z profitek.

cena wywoławcza: 100 zł.

Zobacz więcej

Page 130: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

129

129. Bombonierka numer 263 - Zakłady Fajansu „Włocławek” we Włocławku proj. Instytut Wzornictwa Przemysłowego, 1958 r.;wzór nr 263fajans malowany, szkliwiony; 8 x 20 x 13 cm;sygn: Zakł. Fajansu / Włocławek / Rewolucji 1905, wycisk: 263;Zakłady Fajansu „Włocławek” we Włocławku; lata 60. XX

cena wywoławcza: 300 zł.

Zobacz więcej

Page 131: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

130

130. Talerzyk dekoracyjny - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego „Kamionka” w Łysej Górze ceramika szkliwiona; średn. 21,5 cm;Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego „Kamionka” w Łysej Górze, l. 60. XX w.

cena wywoławcza: 100 zł.

Zobacz więcej

Page 132: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

131

131. Talerz dekoracyjny - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego „Kamionka” w Łysej Górze ceramika szkliwiona; średn. 26 cm;Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego „Kamionka” w Łysej Górze, l. 60. XX w.

cena wywoławcza: 100 zł.

Zobacz więcej

Page 133: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

132

132. Figurka „Grajek” - Stanisława Felicja PIĘTKOWA (1907-1983) Stanisława Felicja PIĘTKOWA (1907-1983);ceramika szkliwiona; wys. 14,5 cm;Polska, lata 50./60. XX w.

cena wywoławcza: 200 zł.

Zobacz więcej

Page 134: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

133

133. Wazonik przyścienny - Spółdzielnia Artystów Plastyków RZUT kamionka szkliwiona; wys. 11 cm;na spodzie wyciski: RZUT TORUŃ [w kole] i MADE IN POLAND [w prostokącie];Spółdzielnia Artystów Plastyków RZUT, Toruń, 3 ćw. XX w.

cena wywoławcza: 100 zł.

Zobacz więcej

Page 135: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

134

134. Wazon z długą szyją szkło warstwowe; wys. 61,5 cm;Polska (?), 2 poł. XX w.;wazon w typie szkieł Zbigniewa Horbowego.

cena wywoławcza: 400 zł.

Zobacz więcej

Page 136: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

135

135. Serwis deserowy - Chodzież, Zakłady Porcelany i Porcelitu w składzie: patera - średn. 25,5 cm, 6 talerzyków deserowych - średn. 17 cm;porcelit biały, szkliwiony, tamponaż, złocenie;na spodzie sygn.: Ć [w trójkącie] / CHODZIEŻ / MADE IN POLAND, dodatkowo numery niekiedy indeksowane poniżej sygn. i raz dodatkowo złotą farba;Chodzież, Zakłady Porcelany i Porcelitu, lata 60. XX w.;stan zachowania: przetarcia.

cena wywoławcza: 200 zł.

Zobacz więcej

Page 137: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

136

136. Talerz dekoracyjny - Zakłady Porcelany Stołowej Wałbrzych porcelana biała, szkliwiona, natrysk wybierany; średn.: 32,5 cm;na spodzie oznaczenie: W / WAŁBRZYCH / MADE IN POLAND;Zakłady Porcelany Stołowej Wałbrzych, 2 poł. XX w.

cena wywoławcza: 300 zł.

Zobacz więcej

Page 138: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

137

137. Figurka „Tygrys” porcelana ręcznie malowana, szkliwiona; 17 x 25 x 10 cm;sygn.: W / Wawel / Made in Poland, stempel: ręcznie malowane i ręcznie: 1-155

cena wywoławcza: 400 zł.

Zobacz więcej

Page 139: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

138

138. Świecznik metaloplastyka, (mosiądz czerniony?); 21,5 x 37 x 16,5 cm;Polska, 2. poł. XX w.

cena wywoławcza: 250 zł.

Zobacz więcej

Page 140: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

139

139. Plakieta z orłem mosiądz repusowany; 28 x 24cm;Analogiczny orzeł projektu Henryka Grunwalda znajduje się na kracie przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

cena wywoławcza: 500 zł.

Zobacz więcej

Page 141: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

140

140. Plakieta „Piernik” - Spółdzielnia Artystów Plastyków RZUT Toruń ceramika; 26,5 x 9 cm;na odwrocie plakiety papierowa metka;Spółdzielnia Artystów Plastyków RZUT Toruń, 3 ćw. XX w.

cena wywoławcza: 50 zł.

Zobacz więcej

Page 142: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

141

141. Plakieta z aktem kobiecym ceramika szkliwiona; 34,5 x 7,5 cm;sygn.: HK (monogram wiązany);ceramika krakowska (?), 2. poł XX w.

cena wywoławcza: 200 zł.

Zobacz więcej

Page 143: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

142

142. Plakieta „Piernik” - Spółdzielnia Artystów Plastyków RZUT Toruń ceramika; 16,5 x 8 cm;na odwrocie plakiety papierowa metka;Spółdzielnia Artystów Plastyków RZUT Toruń, 3 ćw. XX w.

cena wywoławcza: 50 zł.

Zobacz więcej

Page 144: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

143

143. Talerz dekoracyjny - Zakłady Fajansu „Włocławek” we Włocławku, lata 60. XX w. fajans szkliwiony, malowany; 36,5 cm;sygn.: Zakł. Fajansu / WŁOCŁAWEK / Rewolucji 1905 stempel: 5914, mal. Z. BykowskaZakłady Fajansu „Włocławek” we Włocławku, lata 60. XX w.Stan zachowania: po konserwacji (uzupełniony ubytek szerokości ok 1 cm na rancie).

cena wywoławcza: 300 zł.

Zobacz więcej

Page 145: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA

144

144. Wazon w kwiaty - proj. Bronisław WOLANIN (1937-2013) proj. Bronisław WOLANIN (1937-2013);kamionka szkliwiona; wys. 47 cm;na spodzie metka;Spółdzielnia Pracy i Rękodzieła Artystycznego „CERAMIKA ARTYSTYCZNA” w Bolesławcu

cena wywoławcza: 100 zł.

Zobacz więcej

Page 146: 7. Aukcja Malarstwa i Designu - pragaleria.pl · 7. Aukcja Malarstwa i Designu 1 lipca 2020 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA