"Звідки і як історики довідуються про минуле"

5
Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 20 екологічного профілю Запорізької міської ради Запорізької області КОНСПЕКТ УРОКУ З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ на тему № 1: "Звідки і як історики дізнаються про минуле" 5 КЛАС Автор: Болотіна Тетяна Вікторівна, вчитель історії та правознавства, кваліфікаційна категорія "спеціаліст вищої категорії",

Transcript of "Звідки і як історики довідуються про минуле"

Page 1: "Звідки і як історики довідуються про минуле"

Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 20 екологічного профілюЗапорізької міської ради Запорізької області

КОНСПЕКТ УРОКУЗ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

на тему № 1: "Звідки і як історики дізнаються про минуле" 5 КЛАС

Автор: Болотіна Тетяна Вікторівна,

вчитель історії та правознавства, кваліфікаційна категорія

"спеціаліст вищої категорії", педагогічне звання

"учитель-методист

2015 р.

Page 2: "Звідки і як історики довідуються про минуле"

Тема уроку: Звідки і як історики довідуються про минуле

Мета уроку: узагальнити знання учнів з теми "Звідки і як історики дізнаються про

минуле"; розвивати вміння учнів креслити лінію часу та позначати на ній

запропоновані дати, співвідносити рік і століття, розповідати про те, як історики дізнаються про минулі часи на підставі археологічних розкопок, писемних і речових джерел, вміння працювати з картою, розповідати про діяльність українських істориків, історію своєї сім’ї та родинне дерево; формувати вміння висловлювати судження щодо ролі музеїв, архівів, історичної науки у збереженні пам’яті про минуле;

виховувати інтерес до історії своєї країни та родини.

Тип уроку: узагальнення та корекції знань

Обладнання: Мультимедійна система, презентація до уроку, підручник Власова В. "Вступ до історії України", 2013 року.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент Урок відбувається у вигляді гри з використанням презентації

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів Вчитель. Історія – самостійна наука. Одна з найцікавіших і найскладніших. Її називають вчителькою життя. На світі можна втратити багато Найбільша ж втрата – пам’ять поколіньМи з вами зробили перший крок у вивченні цієї науки. Дізналися про тих людей, що вивчали цю науку, хто був свідками подій далеких років, хто записав свої спогади і де ці спогади збереглися до нашого часу. Сьогодні на уроці ми з вами здійснимо уявну подорож до країни "Історія".

ІІІ. Основний зміст уроку. Узагальнення знань за тему (використання

презентації "Звідки і як історики довідуються про минуле":

1. Гра "Вилучи зайве" (із поданих слів вилучи зайве, поясни чому?).

Слайд 2

2. Гра "Знайти пару" (з поданих слів знайди пару)

Слайд 3

Page 3: "Звідки і як історики довідуються про минуле"

3. Гра "Заповнити пропуски"

(розташуй історичні джерела відповідно на групи).

Слайд 4

4. Гра "Порахуй час" (на стрічці часу знайди відповідь на питання).

Слайд 5

5. Гра "Добери до століття роки"(співвіднеси рік і століття).

Слайд 6

6. Гра" Вкажи особу" (відгадай хто це?)

Слайд 7

7. Гра "Відгадай слово"( з поданих слів вгадай, що це…?).

Слайд 8

8. Гра "Історична вікторина"(відповісти на питання).

Слайд 9

9. Гра "Помандруй по карті України"

(склади речення до карти, використовуючи слова та словосполучення: Київ,

24 області, Автономна Республіка Крим, кількамільйоне місто, до складу

України, на території України).

Слайд 10

10. Гра "Історичне лото" (співвіднеси відповідь на питання до поданих

малюнків).

Слайд 11

11. Гра "Склади розповідь" (дивлячись на картину І. Рєпіна, опиши побут

козаків, вислови свою думку про характер і життя козаків).

Слайд 12

ІV. Підсумок уроку