Урок-гра "Сума кутів трикутника"
Transcript of Урок-гра "Сума кутів трикутника"
Конспект уроку геометрії у 7 класі
Тема: Сума кутів трикутника
Мета:
Поглибити знання учнів про властивості трикутників, формувати уміння
застосовувати вивчені властивості при розв’язуванні задач, провести
діагностику засвоєння системи знань та умінь і її застосування для виконання
практичних завдань; розвивати пізнавальні процеси, пам’ять, уяву, увагу,
активізувати творчий потенціал, формувати навички самоконтролю і
самопізнання, розвивати наочно-образне мислення, комунікативні навички;
виховувати доброзичливість, активність, відповідальність, працьовитість,
культуру математичних записів, формувати математичну мову учнів.
Тип уроку: урок-гра
Форма роботи: колективна, групова, індивідуальна
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Перевірка домашнього завдання
Проходжу між рядами і перевіряю наявність виконаної домашньої роботи
і вибірково правильність виконання завдань.
III. Мотивація навчальної діяльності. Формулювання мети й завдань
уроку
Основна мета нашого уроку — використавши відомості про властивості
кутів при паралельних прямих, сформулювати та довести властивість кутів
трикутника та наслідки, що випливають з цієї властивості.
А нам у цьому допоможуть сьогодні фіксики.
IV. Актуалізація опорних знань
Отож Нулик та Сімка просять нас допомогти їм встановити відповідність
між поняттями та їх означеннями та властивостями:
2. На рисунку назвіть рівні кути трикутників.
3. Вставте пропущені рисунки та записи:
V. Засвоєння нових знань
Професор Геній Євгенович Чудаков працює над практичною роботою.
Давайте йому допоможемо.
1. На рисунку назвіть пари внутрішніх різносторонніх кутів при прямих a
і b і січних AB і BC.
2. Що можна сказати про кути кожної пари (див. вище), якщо a||b?
3. Знайдіть на рисунку суміжні кути з вершиною в точці B. Чому
дорівнює їх сума?
4. Порівняйте суму суміжних кутів (див. вище) із сумою кутів
трикутника.
Отже, давайте разом з Дедусом зробимо висновок з вище сказаного:
Верта просить нас дати відповіді на питання:
Давайте занотуємо:
VI. Фізкультхвилинка
Давайте порухаємось разом з фіксиками. (слайд 15)
VІІ. Засвоєння нового матеріалу
Виконання усних вправ:
Виконання письмових вправ:
VIIІ. Підсумки уроку
Яке з тверджень неправильне?
1)
2)
3) Якщо
4) Якщо
IX. Домашнє завдання
Вивчити теоретичний матеріал § 16
Виконати № 359, 361, 365, 367, 370
Виконати додаткове завдання: розмалювати і ззаді намалювати чи
написати 3 задачі, на наступному уроці обміняємось: