порівняння чисел математика

12
Математика 1 клас Тема. « Порівняння чисел» Мета : ввести правило різницевого порівняння чисел; тренувати вміння порівнювати групи предметів, встановлювати залежність між компонентами і результатом арифметичних дій; розвивати обчислювальні навички; виховувати Демонстраційний матеріал: 1) вислів « Знання за плечима не носити» 2) знаки порівняння < > = 3) картки з виразами 4) алгоритм порівняння груп предметів за кількістю; 5) картинки для ілюстрації завдання 2; 5 + 2 8 – 3 8 + 1 5 – 2

Transcript of порівняння чисел математика

Page 1: порівняння чисел математика

Математика1 клас

Тема. « Порівняння чисел»

Мета : ввести правило різницевого порівняння чисел; тренувати вміння

порівнювати групи предметів, встановлювати залежність між компонентами і

результатом арифметичних дій; розвивати обчислювальні навички; виховувати

Демонстраційний матеріал:

1) вислів « Знання за плечима не носити»

2) знаки порівняння

< > = 3) картки з виразами

4) алгоритм порівняння груп предметів за кількістю;

5) картинки для ілюстрації завдання 2;

6) картинки для пробної дії ( 9 капельок, 6 сніжинок)

5 + 2 8 – 3 8 + 1 5 – 2

Page 2: порівняння чисел математика

Роздатковий матеріал:

1) індивідуальні планшетки;

2) картки з завданням 2;

3) картки із завданням для пробної дії

4) обладнання для роботи в групах ( 9 капельок, 6 сніжинок);

5) «сходинки успіху» для самооцінювання

Хід уроку

І. Самовизначення до діяльності.

( Учитель відкриває запис на дошці)

« Знання за плечима не носити» .

- Як ви розумієте це прислів’я?

( На дошці висять знаки порівняння)

- Хто здогадався, чим ми будемо займатися на уроці? ( Ми будемо

порівнювати числа)

- З чого почнемо роботу на уроці? ( З повторення)

- Побажаємо один одному удачі.

ІІ. Актуалізація знань і фіксація утруднень у діяльності

1. Тренінг обчислювальних навичків.

(Учитель відкриває на дошці числові вирази.)

(Учні самостійно розв’язують вирази на індивідуальних планшетках)

- Які відповіді ви отримали? ( 7, 5, 9, 3)

- Записати отримані результати на дошці.

- Поставте дані числа в порядку спадання.

( Один учень працює біля дошки)

- Який ряд у вас вийшов?

- Що ви можете сказати про ці числа? ( Це непарні числа)

- Яка закономірність у цьому ряду? ( Числа зменшуються на два)

5 + 2 8 – 3 8 + 1 5 – 2

Page 3: порівняння чисел математика

- Яке число продовжить цей ряд? ( Число 1)

2. Порівняння груп предметів за кількістю.

( Учитель роздає учням картки із завданням № 2)

- Що потрібно зробити? ( Порівняти групи предметів за кількістю)

- Виконайте це завдання.

3. Пробна дія

- Що ми повторили? (Порівняння груп предметів за кількістю)

- Яке завдання ви маєте тепер виконати? ( Завдання в якому є щось нове)

- Навіщо ви повинні його виконати? ( Щоб ми самі зрозуміли, чого ми ще

не знаємо)

( Учитель роздає дітям картки для пробної дії)

- Необхідно за допомогою арифметичної дії дізнатися, в якій групі

предметів більше і на скільки?

- Які ви знаєте арифметичні дії? ( Додавання і віднімання)

- Що нового в цьому завданні? ( Ми не знаходили в якій групі предметів

більше і на скільки за допомогою арифметичної дії)

- Спробуйте виконати це завдання.

- У кого немає результату?

- У кого є відповідь?

- Що показало виконання пробної дії? ( У нас виникло утруднення)

ІІІ. Постановка навчальної проблеми.

- Яке завдання ми виконували? ( Визначали , в якій групі предметів більше

або менше і на скільки за допомогою дії)

- Яким способом ви намагалися це зробити? ( Способом складання пар)

- Де виникло утруднення? ( У виборі дії)

- Чому виникло утруднення? ( У нас немає правила як визначити , в якій

групі предметів більше і на скільки за допомогою дії)

ІV. Побудова проекту виходу з утруднення

- Яку мету поставимо перед собою? ( «Відкрити» правило визначення

в якій групі предметів більше або менше і на скільки за допомогою дії)

Page 4: порівняння чисел математика

- Як це можна зробити? (Скласти пари)

- А що зробити з парами? ( З’єднати лініями)

- А потім? ( Зробити висновок)

( Учитель фіксує план на дошці)

- Чи зуміємо виконати цей план?

- Тоді в дорогу.

V. Реалізація проекту виходу з утруднення

- Я пропоную попрацювати в парах

( Учитель роздає кожній парі картки)

- Виконайте план в парах.

( У разі виникнення труднощів учитель організовує діалог)

- Який перший крок? ( Розташовуємо предмети один під одним)

- Скільки крапельок?( 9)

- Скільки сніжинок? ( 6)

- Що ви бачите? ( Три крапельки без пари)

- Якою арифметичною дією можна дізнатись їх кількість? ( Відніманням 9 –

6 = 3)

- Як дізнатися наскільки більше або менше предметів? ( Від більшого числа

відняти менше)

- Ми вивели правило. Щоб дізнатися наскільки одне число більше або

менше від іншого, потрібно від більшого числа відняти менше.

( Учні повторюють нове правило)

- Змогли подолати утруднення?

- Де ми зможемо використати це правило?( Для порівняння чисел без

побудови пар)

VІ. Первинне закріплення в зовнішньому мовленні

1. Робота в зошитах с. 11, № 1, № 2

VІІ. Самостійна робота з самоперевіркою

( Учитель роздає учням картки із завданням. По закінченні виділеного

часу, учні перевіряють за зразком)

Page 5: порівняння чисел математика

- Хто допустив помилки?

- У чому причина?

- Хто не допустив помилок поставте собі плюс.

- Яке правило ви засвоїли на уроці?

VІІІ. Включення в систему знань і повторень

- Я пропоную потренуватися в розв’язуванні прикладів с. 12, завд.6

- Яке слово у вас вийшло? (Дорога)

ІX. Рефлексія діяльності

- Яку мету перед собою ставили? («Відкрити» правило порівняння чисел за

допомогою арифметичної дії)

- Досягли ми мети?

- Давайте пригадаємо це правило

- Тепер я пропоную оцінити свою роботу на уроці. Покажіть, де ви

знаходитесь на «сходинках успіху».

- Дякую за роботу на уроці.

Page 6: порівняння чисел математика

Додаток 2

Page 7: порівняння чисел математика

Додаток 3

Page 8: порівняння чисел математика

Додаток 4

Page 9: порівняння чисел математика

Додаток 5