Урок музики, Корчагіна Ю.О.
-
Upload
school5-ter -
Category
Education
-
view
244 -
download
0
Transcript of Урок музики, Корчагіна Ю.О.
Тернівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5
Конспект уроку з музики
«Подорож музичним океаном»
2 клас
Учитель початкових класів
Корчагіна Ю.О.
2015 – 2016 н. р.
Тема. Створюємо музичні образи. Д. Кабалевський «Три подружки». А. Мігай «Зимонька – зима».
Мета:
Удосконалювати набуті знання, уміння та навички; розвивати музичний слух, співацькі навички, творчі здібності; виховувати любов до музичного мистецтва.
Хід уроку
І. Організація класу. Привітання гостям
1. Доброго дня! Мовлю за звичаєм.Доброго дня! Кожному зичу я.Доброго дня вам, діти, бажаю.Днем добрим гостей я щиро вітаю.Ви усміхніться у відповідь, люди,Бо добрі слова для кожного любі.
- Сьогодні у нас багато гостей на уроці. Будь ласка, дітки, поверніться до них, привітайтесь, даруючи всім свої щирі посмішки.
- Поверніться один до одного і подаруйте свою посмішку сусідові.
- Наш урок ми почнемо з музичного привітання
2. Музичне привітання.
3. - Сьогодні до нас у гості завітали: Осінь, Зима і Весна. В одної з дівчат день народження. Їх сестра Літо приготувала музичний сюрприз. Але нажаль, ноти розсипалися в океані і кому цій подарунок я не знаю. Нам треба зібрати усі ноти і тоді ми дізнаємось у кого свято. Спробуємо це зробити?
Але є умова, щоб зібрати нотки, треба подолати усі перешкоди в тихому океані. А попливемо ми на кораблі. Взяли в руки штурвали. Починаємо нашу подорож.
(Музика моря). - Перший острів який я бачу називається «Музичні загадки».
II. Повторення вивченого Музична вікторина (Діти отримують 2 ноти).- Діти, назустріч нам пливуть три кити. А хто знає, значення трьох китів у музиці?Пригадаємо твір Д. Кабалевського «Три кити». (Під музику діти виконують рухи. Отримують 1 ноту)
III. Повідомлення теми уроку.- Другий острів – таємничий. Ми зустрінемося з відомим нам композитором Д. Кабалевським і познайомимося з його новим музичним твором «Три подружки».
IY. Вивчення нового матеріалу.1. Робота з підручником, с.48.2. Пізнавальна бесіда.
Музика – мова людської душі. Вона змушує кожного переживати, надає людям моральної сили, виховує в них мужність, віру в життя, справедливість, красу, підказує уяві цікаву думку, збагачує почуття та інтелект. Музика – це найчудодійніший, найтонший засіб залучення до добра, краси, людяності. Слухаючи музику, людина пізнає себе.
Y. Слухання музики.1. Загальні відомості про композитора Д. Кабалевського.2. Слухання п’єси «Три подружки».
3. Обговорення. Аналіз твору.П’єса під назвою «Три подружки» Д. Кабалевського має три окремі музичні портрети – характеристики: Пустунка, Плакса та Злюка.Музика «Пустунки» - життєрадісна, мажорна, моторна. Мелодія передає біганину, витівки, вередливий характер дівчинки. Музика звучить по всій клавіатурі – і в низьких, і у високих звуках. Звуки то різкі, як вигуки, то галасливі, тихі й голосні. Відчувається в музиці хитрий характер дівчинки, яка ніяк не вгамується.
Контрастним є музичний портрет «Плакса». Мелодія, як виразна музична думка, відсутня. Натомість є єдиний мотив, що складається з двох звуків. Вони зображують тихе схлипування, важкі вдихи і видихи, викликають жаль та співчуття. Ціла п’єса звучить на одній і тій самій динаміці p – тихо (піано), і під кожним мотивом є позначення димінуендо – затихаючи, тобто треба послаблювати звук. Напевно, дитина хоче, щоб ніхто не чув, як вона плаче.
Третій музичний портрет «Злюка» має грізний, різкий, недоброзичливий характер. Це «колючі» співзвуччя із 3 – х або 4 – х звуків, які лунають на динаміці f – голосно (форте), мають забарвлення вразливих, неприємних для слуху звуків, що не ладять між собою, котрі ніби колять, як колючки.
- Зобрази дівчат мімікою та жестами.- На кого ви б хотіли бути схожими?
(Діти отримують 1 ноту)- Ми продовжуємо нашу подорож. Подивіться над океаном з’явилася веселка.
YI. Музично – ритмічна хвилинка.(Отримуємо 2 нотки)
- Наш корабель подолав майже усі перешкоди, але залишилося найскладніше. Попереду айсберг. Подивіться на вершині останні 2 ноти. Спробуємо їх дістати?
YII. Поспівка «Ми крокуєм вгору».
(Діти отримують 2 ноти)- Ноти ми зібрали, а тепер давайте прочитаємо кому цій музичний подарунок.
(Діти читають слово – зимонька).- У зимоньки день народження, давайте привітаємо її, прочитаємо вірші, та
заспіваємо пісню «Зимонька – зима».-
YIII. Повторення пісні. Слова і музика А. Мігай «Зимонька – зима».
IX. Підсумок уроку.- Що робили на уроці? Який твір ми слухали?