урок з використанням компютерної технології

7

Transcript of урок з використанням компютерної технології

Page 1: урок з використанням компютерної технології
Page 2: урок з використанням компютерної технології

Тема. Використання прикметників з описовою метою.

Мета. Узагальнити вивчене про прикметник, вчити помічати ознаки зимової природи,будувати художні описи,нестандартно мислити,правильно і вільно висловлювати свої думки,розвивати творчі здібності,виховувати любов до прекрасного,бажання словами змалювати красу навколишнього світу.

Слайд №1

Хід уроку

І.Організаційний момент.

Знову лунає шкільний наш дзвінок,

Кличе усіх на незвичний урок.

В класі сьогодні гостей є багато.

Всі ми зібралися,наче на свято.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Є така народна оповідка:одного разу маленька дівчинка загубилася на базарі,і стала розшукувати свою маму. Навколо неї зібралися люди,і почали розпитувати,яка в неї мама,щоб допомогти дівчинці. І з’ясувалося,що руки у мами — найніжніші, очі — найдобріші, обличчя — найкрасивіше, голос — наймиліший. І взагалі, її мама — найкраща у світі. Яким же було здивування людей, коли мама врешті знайшлася: звичайна жінка, з натрудженими руками, у якої просте обличчя, з втомленими від безсоння очима, проста зачіска. Радості маляти не було меж, мама теж плакала від щастя. Чому дитина так описала свою маму?

2-3 дитини читають твори-описи про своїх матусь.

Яка краса важливіша: внутрішня чи зовнішня?

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Якщо ви прочитаєте вислів за стрілочками, то дізнаєтесь, яка тема сьогоднішнього уроку.

Слайд №2

Сьогодні на уроці ми будемо використовувати прикметники для опису предметів.

Отже, вільно висловлюйте свої думки, помічайте прекрасне і словами змальовуйте красу навколишнього світу за допомогою прикметників.

Page 3: урок з використанням компютерної технології

ІV. Актуалізація опорних знань.

Що ви знаєте про прикметник?

На дошці сніжинки, на яких записані питання.

*Що означає прикметник?

*На які питання відповідає прикметник?

*Як змінюється прикметник?

*З якою частиною мови пов’язаний прикметник?

*Прикметники-синоніми: мужній -…

*Прикметники – антоніми:високий -…

*Яким членом речення найчастіше виступає прикметник?

*Що спільного між прикметником та іменником?

*Чим відрізняється прикметник та іменник?

*На що вказують закінчення прикметника?

А тепер перевірте свої відповіді.

Слайд №3

V. Закріплення знань про прикметник.

Де найчастіше зустрічаються прикметники?

У загадках, прислів’ях, народних прикметах,у фразеологізмах, описах, художніх текстах, віршах…

Зараз ми з вами поспостерігаємо за цим.

Вправи для закріплення.

Слайд №4

Синоніми

Кумедний –

Здібний –

Сміливий –

Page 4: урок з використанням компютерної технології

Слайд №5

Антоніми

Балакучий –

Чистий –

Мілкий –

Слайд №6

Фразеологізми

Бистрий на розум –

Водою не розлити –

Відверта душа - … вдача.

Слайд №7

Прислів’я

Грудень … та … - хліб буде … і … .

Слайд №8

Асоціативні загадки

Спогади, волосся, душа, день –

Лінія, ніс, мова, кут –

Перемога,ноша, хода, атлетика –

VІ. Каліграфічна хвилинка.

ень груд хмур студ грудень хмурень студень

Які слова ми можемо прочитати?

Назва «грудень» походить від характеру місяця. Із настанням заморозків розбита кіньми дорога перетворювалась на суцільне груддя. З цього приводу казали: «Грудень на возі витрусить не лише сіно, а й душу».

Ще цей місяць називали «ворота зими».

VІІ. Народні прикмети.

Page 5: урок з використанням компютерної технології

Слайд №9

на, Лапатий, негоду, сніг –

місяць -, Яскравий, ясної, до, погоди

Запишіть у зошит речення про сніг і визначте рід, число і відмінок прикметника.

VІІІ. Хвилинка відпочинку.

Закрийте очі і уявіть зимовий ліс.

Хлопчик грає на скрипці ніжну мелодію.

Слайд №10

Чи таку картину зимової природи ви уявили?

ІХ. Робота у групах.

Зараз ви будете редакторами художніх описів. Поширте речення прикметниками.

1. От і прийшла … зима. Пішов … сніг. Він сипався … пластівцями. Всі поля запорошила … зима, вкрила … килимом, річку скувала … кригою. Повітря … і … . Дерева стоять у снігу, немов … яблуні в цвіту. І тільки де-не-де видніються … кетяги горобини.

2. Нам здається, що у … лісі панує спокій і тиша. Але це тільки на перший погляд. На … снігу, як на … аркуші, чітко видніються … сліди звірів і птахів. Дерева стоять у … шапках, і зрідка з верхівок зривається вниз … пил. А на … гілки дерев зима одягла … рукавички. Шкода, що … дні, але все одно, зима – наша … пора року.

3. Ми потрапляємо у… казку. … дуби, мов парубки чубаті , стоять у … шапках , з під яких визирають кучері торішнього листя. … ялини у … шалях, у … светриках, стоять у … снігу по коліна. Принишкли … наречені – берізки, … красуні – сосни під … шапками. … сніжинки дрібними зграйками сідають на … дерева, … кущі. Замислившись, сидить … красень – снігур.

Х. Складання сенкану.

Слайд №11

1. Іменник.

2. Два прикметники.

3. Три дієслова.

4. Ваше відношення.

Page 6: урок з використанням компютерної технології

5. Синонім (висновок).

1 група – Віхола.

2 група – Сніжинка.

3 група – Грудень.

4 група – Вітер.

5 група – Іній.

ХІ. Гра «Порожній стілець».

Слайд №12

Взимку ми уважно прислухаємося до дзвінкого свисту червоногрудих снігурів у засніженому лісі.

Діти по черзі сідають на порожній стілець і скорочують речення по одному слову.

ХІІ. Дебати.

Слайд №13

Я люблю зиму, тому що …

Я не люблю зиму, тому що…

ХІІІ. Жарти.

Слайд №14

Якого каміння не має в річці?

В яку бочку не можна налити воду?

Під яким кущем сидить зайчик, коли йде дощ?

ХІV. Підсумок уроку.

Слайд №15

Вірш, який складається тільки з прикметників.

Page 7: урок з використанням компютерної технології

Яке значення прикметників у мовленні?

Вони роблять наше мовлення багатим, яскравим, точним, образним, красивим, мелодійним…

Сьогодні на уроці ми описували красу людини, насолоджувалися прекрасною мелодією, описували красу природи, милувалися красою поезії. І все це завдяки прикметнику.

Я хочу побажати усім вам, щоб у вашому житті було багато краси: щоб вас оточували прекрасні люди, щоб ви читали мудрі красиві книги, щоб мали вірних красивих друзів, щоб у вас були красиві думки і почуття!