математика 5

8
Математика 1 клас Тема. «Число і цифра 5» Мета : формувати уявлення про число 5, вміння записувати його за допомогою графічної моделі і цифри;повторить схематичну і знакову форму запису чисел в межах 4, формувати уявлення про п’ятикутник; розвивати логічне мислення; виховувати старанність. Демонстраційний матеріал: 1) малюнок лебедя 2) малюнок яблук

Transcript of математика 5

Page 1: математика 5

Математика1 клас

Тема. «Число і цифра 5»

Мета : формувати уявлення про число 5, вміння записувати його за допомогою

графічної моделі і цифри;повторить схематичну і знакову форму запису чисел в

межах 4, формувати уявлення про п’ятикутник; розвивати логічне мислення;

виховувати старанність.

Демонстраційний матеріал:

1) малюнок лебедя

2) малюнок яблук

3) малюнок метеликів

Page 2: математика 5

4) малюнок ялинок

5) малюнок тюльпанів

6) цифри від 1 – 5

7) еталон цифри 5

8) зображення п’ятикутника

Роздатковий матеріал

Page 3: математика 5

Хід уроку

І.Організаційний момент

Покликав у клас голосистий дзвінок.

Готові до праці? Почнемо урок.

На урок старання не забудьте взяти.

Сіли всі рівненько, будем працювати.

ІІ. Актуалізація знань учнів

1) рахунок до 20 і назад,

2) назвати пропущені числа:

1…3…5…7…9 10

3) назвати сусідів даних чисел:

5, 13, 9, 16, 19.

4) встановити закономірність ряду чисел і продовжити його:

2 4 6 … … …

5) розбити кружечки на частини за кольором.

6) розв’язування задач у віршах

Page 4: математика 5

Три маленькі киці

грались на травиці.

Враз одна сховалась.

Скільки киць зосталось?

Ой було ж у нас мороки:

Посварились дві сороки.

На їх шум ще дві примчало.

Скільки разом сорок стало?

На горбочку біля річки

Випурхнули із травички

Два метелики біленькі,

Потім ще один жовтенький.

Ви їх, дітки, не ловіть,

А швиденько полічіть.

7) співвіднести кількість предметів з числами та їх графічною моделлю

- Розгляньте, діти,малюнки. Яка кількість предметів на них зображена? Позначте

відповідною цифрою та її графічною моделлю.

- Поставте дані малюнки і цифри по порядку.

ІІІ. Постановка навчальної проблеми

- Чому малюнок з тюльпанами без цифри? (Ми не вивчили наступне число)

- Хто знає, яке число буде наступне? (Число 5)

- То яка тема нашого уроку? ( Число 5)

ІV. Побудова проекту виходу з утруднення

- Сьогодні ми познайомимося з числом 5. Навчимося писати цифру 5.

- Як ми будемо « відкривать» число 5?

- Що потім? ( Ми повинні записать це число)

- Як? ( За допомогою цифри і точок)

Page 5: математика 5

- Хто може виконати це завдання?

- То скільки у нас тюльпанів? (5)

- Якою цифрою ми позначимо? (5)

- Як розташуємо точки у квадратику?

- Давайте звіримо з еталоном.

На дошці вивішується еталон цифри 5.

- Молодці. Ви сьогодні добре попрацювали. Нагородимо себе оплесками.

- Навчимося писати цифру 5 у зошитах на стор.43

Показ написання цифри на дошці.

- А чого у людини є 5? ( 5 пальців)

V. Фізкультхвилинка для пальців.

Пружну кульку я надую,

Мотузочком зав’яжу.

Ну а потім її здую,

всім цей фокус покажу.

- Давайте пригадаємо як називаються наші пальчики?

- П’ять пальчиків ми маємо

І так їх називаємо:

Мізинчик – скромний,чемний,

А поруч – безіменний.

Середній – то найвищий,

А вказівний – то нищий.

Великий палець – п’ятий,

Не можемо не знати.

Всі пальчики ми знаємо,

Їх пестим, доглядаємо.

Page 6: математика 5

VІ. Первинне закріплення в зовнішньому мовленні

а) робота в зошитах стор.42

- Як одержали число 5 на числовому відрізку?

- Як називається фігура, в якої 5 кутів?

- Показати вершини, кути та сторони п’ятикутника

- Побудуйте п’ятикутник у зошиті

VІІ. Самостійна робота у зошитах завдання 4, стор.42.

VІІІ. Рефлексія діяльності.

- З яким числом познайомились?

- Яку кількість предметів воно означає?

- Напишіть на дошці цифру 5.

- Виберемо королеву серед написаних цифр.

- Які трудноші зустрілися на уроці?

- Оцініть свою роботу на уроці за допомогою смайликів. Якщо вам все вдалося

– веселий смайлик, якщо виникли труднощі – сумний.