урок математики 3 клас

6
Урок математики 3 клас Тема. Запис та читання трицифрових чисел. Порівняння чисел. Розв'язування задач на три дії Мета. Закріпити знання усної й письмової нумерації трицифрових чисел; формувати навички записування трицифрових чисел, розвивати вміння розв'язувати задачі на три дії; розвивати мислення, пам'ять, навички усного рахунку; прищеплювати любов до уроків математики; виховувати охайність, старанність при виконання письмових робіт, почуття дружби, взаємоповаги, любові й поваги до хліба. Мета очікування. Навчитися записувати, читати та порівнювати трицифрові числа, розв’язувати задачі на три дії. Обладнання. Мультимедійне обладнання, підручник, картки Тип уроку. Комбінований Хід уроку I. Організаційний момент Сядьте зручно, усміхніться І на мене подивіться. Зробимо в науку крок Починаємо урок. - Тема нашого уроку « Запис та читання трицифрових чисел. Порівняння чисел. Розв'язування задач на три дії» - Кожного дня ми з вами подорожуємо країною Математика. Під час цієї подорожі закріпимо знання усної й письмової нумерації трицифрових чисел, будемо вчитися записувати трицифрові числа та їх порівнювати, розв'язувати задачі на три дії, повторимо геометричні фігури, тому нам треба: міркувати – швидко, відповідати – точно, лічити – правильно, писати – каліграфічно - Діти, ви любите казки ? - Які є казки ? ( народні, літературні ) 2

Transcript of урок математики 3 клас

Page 1: урок  математики  3  клас

Урок математики 3 клас

Тема. Запис та читання трицифрових чисел. Порівняння чисел. Розв'язування задач на три дії

Мета. Закріпити знання усної й письмової нумерації трицифрових чисел;формувати навички записування трицифрових чисел, розвивати вміння розв'язувати задачі на три дії; розвивати мислення, пам'ять, навички усного рахунку; прищеплювати любов до уроків математики; виховувати охайність, старанність при виконання письмових робіт, почуття дружби, взаємоповаги, любові й поваги до хліба.

Мета очікування. Навчитися записувати, читати та порівнювати трицифрові числа, розв’язувати задачі на три дії.

Обладнання. Мультимедійне обладнання, підручник, картки

Тип уроку. Комбінований

Хід уроку

I. Організаційний момент Сядьте зручно, усміхніться І на мене подивіться. Зробимо в науку крок – Починаємо урок.

- Тема нашого уроку « Запис та читання трицифрових чисел. Порівняння чисел. Розв'язування задач на три дії» - Кожного дня ми з вами подорожуємо країною Математика. Під час цієї подорожі закріпимо знання усної й письмової нумерації трицифрових чисел, будемо вчитися записувати трицифрові числа та їх порівнювати, розв'язувати задачі на три дії, повторимо геометричні фігури, тому нам треба:

міркувати – швидко, відповідати – точно, лічити – правильно, писати – каліграфічно

- Діти, ви любите казки ?- Які є казки ? ( народні, літературні )- А хотіли б ви зустрітися з казковими героями?- От сьогодні і буде така нагода. Адже завдання на урок готували казкові герої .

II. Актуалізація опорних знань Ми знайомимося зі своїми першими героями, але хто вони, ви повинні відгадати:

- Що за хатка на узліссі Вся ворушиться, дрижить, І кожен в хатці хоче жить (Рукавичка)

2

Page 2: урок  математики  3  клас

1. Усний рахунокЗвірята з рукавички пропонують вам перше завдання й просять вас

Рахувати швидко, правильно, уміло.

1) Прочитати числа

198 802 208 303 999 102 85 248- Знайти «зайве» число. Чому дане число «зайве» ?- Які числа називаються трицифровими ?- Назвати числа в порядку зростання .

2) Назвати «сусідів» чисел 207 365 159 830

3) Завдання для найуважніших Серед поданих відповідей знайдіть потрібнуСума чисел 500 + 40 + 8 - цеа) 548; 6)540; в) 584.Сума чисел 700 + 4 - цеа) 740; б) 74; в) 704. А тепер підкажіть, під якою буквою правильно розкладено число на розрядні доданки 932 а) 900 + 23 б) 900 + 20 +3 в) 900 +30 +2 505 а) 50 + 5 б) 500 + 5 в) 500 + 50

2. Робота з індивідуальними картками

Картка 1.1. Розв'язати рівняння х + 29 = 542. Порівняти числа 245 * 685 840 * 84 567 * 657

Картка 21. Розв'язати рівняння 2 · х = 182. Розв'язати приклади 54 : 9 · 6 = 3 · 4 + 18 = 63 : 9 · 3 =

Картка 31. Розв'язати рівняння х : 9 = 72. Записати, як одне число 300 + 50 + 4 = 500 + 9 = 600 + 20 =

Висновок. Отже, ми повторили необхідний матеріал, який знадобиться нам у подальшій роботі на уроці

3. Хвилинка каліграфії

3

Page 3: урок  математики  3  клас

Зустрічає нас хлопчина Із малої деревини. У печі зміючку спік, Сам на дерево утік (Івасик-Телесик)

Івасик-Телесик просить - Відкрийте зошити, запишіть, будь ласка, дату, класна робота.- Сіли рівненько, спинки прямі.- Які цифри знадобилися, щоб записати сьогоднішню дату - 1, 5

А тепер завдання для найкмітливіших.

Івасик -Телесик пропонує вам, використовуючи цифри 5, 8, 1, скласти найбільше трицифрове число, і це буде хвилинка каліграфії

III. Робота над темою уроку

1. Запис та читання трицифрових чисел Урок триває і нас зустрічає наступний герой

Який півника врятував Та лисицю налякав (Котик)

Котик із собою приніс нашого помічника, який завжди мовчить, а розуму вчить.

Робота з підручником с. 76

- завдання 508 ( прочитати числа, записати в порядку зростання )- завдання 509 ( записати цифрами числа ). Висновок. Таким чином, ми закріпили вміння читати й записувати трицифрові числа.

2. Порівняння трицифрових чисел ( пояснення ) (метод «Уподібнення») Завдання пропонує Руденька, ще й хитренька.

Вона Вовчику сестричка, А зовуть її (Лисичка)

5, 8, 1

4

Page 4: урок  математики  3  клас

- робота з підручником - завдання 507 (з коментуванням)- Лисичка дуже хитра, просить завдання 510 виконати самостійно (взаємоперевірка) Висновок. Ми з вами закріпили вміння порівнювати трицифрові числа

3. Фізкультхвилинка

4. Розв'язування задач на три дії А ось і наступний герой, Який спік негайно у печі Пиріжки та калачі. Мишенят не пригощав, Бо жоден з них не помагав (Півник)

Він пропонує вам не тільки розв'язати задачу, а й дізнатися, із якої муки печуть хліб, а з якої пиріжки та калачі.

- Спочатку розв'яжемо задачу 511. С. 76 - Словникова робота - дослідна ділянка

Запам’ятайте ! Хліб печуть із житньої муки, добавляючи пшеницю, а пиріжки, калачі та тістечка із пшениці вищого ґатунку.

- Виховний момент про ставлення до хліба .Тож пам'ятайте, що хліб - наш добробут, здоров'я й сила, і до нього треба ставитися з

шаною й повагою.- То для чого ж сіють гречку ?- Що з неї виробляють ?

Повідомлення помічників Гречка не лише смачний і поживний, а й дуже корисний продукт. За вмістом білка вона

перевищує всі зернові, поступаючись лише бобовим, і тому в раціоні може замінити собою м'ясо. Гречка стимулює кровотворення, зміцнює судини й серце, сприяє зміцненню імунітету.

5

Page 5: урок  математики  3  клас

Для зміцнення серцево-судинної системи рекомендується випивати в день 2 склянки гречаного киселю.

Гречані млинці випікають на Масляну. Гречка – одна з найцінніших медоносних культур, які вирощують в Україні.

Цікаві факти Гречка – це не обов'язково каша. Наприклад, в Китаї гречане борошно використовують для

приготування шоколаду. А в деяких регіонах Італії зерна гречаної крупи лузають, як насіння.

Висновок. Ми розв'язали задачу з «відношенням» (знаходження числа, яке в кілька разів менше від суми чисел)

5. Геометричний матеріал ( порахувати трикутники ) пропонує героїня, Яка бігла через місточок І вхопила кленовий листочок. (Коза-Дереза)

IV. Підсумок уроку Казка – це золота криниця, скарбниця, із якої ми черпаємо діаманти та самоцвіти народної мудрості .

V. Домашнє завдання Виконати завдання 514, 515.

6