ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΑΠΟΝΟΜΕΣ 2012-2013

Transcript of αθλητικεσ απονομεσ 2012 2013

Page 1: αθλητικεσ απονομεσ 2012 2013

Page 2: αθλητικεσ απονομεσ 2012 2013

Η αθλητική ημέρα ολοκληρώθηκε με τις αθλητικές απονομές, κατά τη διάρκεια των οποίων απονεμήθηκαν μετάλλια, διπλώματα, βραβεία και το κύπελλο του Εσωτερικού Πρωταθλήματος του σχολείου μας, στην τάξη που το κατέκτησε.

Στο υπόστεγο λοιπόν του σχολείου μας συγκεντρώθηκαν οι 4 μεγαλύτερες τάξεις, αν και εμφανίστηκαν και 2 ακόμα από Α και Β.

Page 3: αθλητικεσ απονομεσ 2012 2013
Page 4: αθλητικεσ απονομεσ 2012 2013

Η αρχή έγινε με την απονομή των διπλωμάτων στους μαθητές που προκρίθηκαν σε τελικό αγωνίσματος στίβου, αλλά δεν κατέκτησαν μετάλλιο.

Ακολούθησε η απονομή μεταλλείων στους 3 πρώτους νικητές κάθε αγωνίσματος.

Ξεκινήσαμε με την ταχύτητα 80μ., όπου είχαμε μεγάλες μάχες και καλούς χρόνους,

τόσο στα αγόρια όσο και στα κορίτσια .

Page 5: αθλητικεσ απονομεσ 2012 2013
Page 6: αθλητικεσ απονομεσ 2012 2013

Συνεχίσαμε με το μήκος με φόρα σε κανονικό σκάμμα .Στα αγόρια είχαμε τη σούπερ έκπληξη μια και ένας μαθητής από τη Δ τάξη κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο.

Στα κορίτσια το φαβορί πήρε το χρυσό, όπως και στα 80μ.

Ακολούθησε η απονομή μεταλλίων στη ρίψη μικρής μπάλας βάρους 500γρ.

Στα κορίτσια η περσινή νικήτρια κατάφερε με μία μεγάλη βολή να πάρει το χρυσό και την 1η θέση, ενώ στα αγόρια έγινε μεγάλη μάχη και τα μετάλλια κρίθηκαν στην τελευταία βολή .

Page 7: αθλητικεσ απονομεσ 2012 2013
Page 8: αθλητικεσ απονομεσ 2012 2013

Στην αντοχή αγοριών 600μ όπως και στον ημιτελικό ο νικητής ξεχώρισε από την αρχή και χωρίς να κόψει ρυθμό καθόλου κέρδισε άνετα και μεγάλη διαφορά από το δεύτερο.

Στα κορίτσια πάλι οι 2 μικρές από τη Δ τάξη όπως στον ημιτελικό ξεχώρισαν αλλά αυτή τη φορά άλλαξαν θέσεις μεταξύ τους. Αξιοσημείωτο ότι το χάλκινο μετάλλιο το πήρε το κορίτσι που πέρασε τελευταία την πρώτη στροφή.

Page 9: αθλητικεσ απονομεσ 2012 2013
Page 10: αθλητικεσ απονομεσ 2012 2013

Μετά την απονομή μεταλλίων στο στίβο, περάσαμε στην απονομή διπλωμάτων και δελτίων των ομάδων Χειροσφαίρισης που μας εκπροσώπησαν στους μη ανταγωνιστικούς αγώνες που διοργάνωσε η Διεύθυνση Φυσικής Αγωγής.

Ακολούθησε η απονομή βραβείων στους πολυτιμότερους παίχτες, στα 4 ομαδικά αθλήματα που αποτέλεσαν το Εσωτερικό Πρωτάθλημα, κατά χρονική σειρά που διεξήχθηκαν.

Page 11: αθλητικεσ απονομεσ 2012 2013

Στη Χειροσφαίριση απονεμήθηκε αγαλματίδιο στο ΓΙΩΡΓΟ ΓΙΩΤΗ του ΣΤ1 και στην ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΥ του Ε2.

Αυτοί οι 2 μαθητές κατάφεραν να ξεχωρίσουν από τους υπόλοιπους και να οδηγήσουν τα τμήματα τους στην κατάκτηση των πρωταθλημάτων Χειροσφαίρισης προσφέροντας πολύ τόσο στην άμυνα, όσο και στην επίθεση.

Page 12: αθλητικεσ απονομεσ 2012 2013
Page 13: αθλητικεσ απονομεσ 2012 2013

Στην Πετοσφαίριση 2 μαθητές από το ΣΤ1 ήταν οι εκλεκτοί, ο ΑΡΗΣ ΓΑΛΑΝΗΣ και η ΧΡΥΣΑ ΒΑΓΓΕΛΗ.

Αυτά τα 2 παιδιά ήταν οι σταθερότεροι παίχτες των ομάδων τους και τις έσπρωξαν προς τη νίκη και το πρωτάθλημα, αν και στα αγόρια το Ε1 νίκησε στον τελικό.

Η ΧΡΥΣΑ κατάφερε να κάνει σε 1 σετ 14 συνεχόμενα σερβίς, ο δε ΑΡΗΣ έσωσε πολλές μπαλιές με ηρωισμό και αυταπάρνηση.

Page 14: αθλητικεσ απονομεσ 2012 2013
Page 15: αθλητικεσ απονομεσ 2012 2013

Στο Ποδόσφαιρο ξεχώρισε ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΣΤ2 αν και η ομάδα του δεν πήγε καθόλου καλά.

Page 16: αθλητικεσ απονομεσ 2012 2013

Στην καλαθοσφαίριση οι πολυτιμότεροι παίχτες αναδείχτηκαν στους μεγάλους τελικούς.

Στα αγόρια ήταν ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ,

επειδή με την απόδοση του έγινε ο βασικός παράγοντας της νίκης και στα κορίτσια η ΝΙΚΟΛ ΑΝΑΣΙΝ, η οποία με τον ηρωισμό της κι ενώ ήταν τραυματισμένη κατάφερε με την προσπάθεια της σε άμυνα και επίθεση, να συμβάλλει στην κατάκτηση της 1ης θέσης σε αυτό το άθλημα αλλά και της 2ης στο Εσωτερικό Πρωτάθλημα .

Page 17: αθλητικεσ απονομεσ 2012 2013
Page 18: αθλητικεσ απονομεσ 2012 2013

Ακολούθησαν οι ειδικές βραβεύσεις, σε μαθητές που δεν ήταν οι καλύτεροι σε κάποιο άθλημα, αλλά με τη συνολική τους απόδοση σε όλα τα ομαδικά αθλήματα, βοήθησαν σημαντικά τις ομάδες τους.

Στα αγόρια ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΣΑΚΟΣ του ΣΤ2 .

Μέχρι τελευταία στιγμή προσπάθησε για τον τίτλο του πολυτιμότερου στην καλαθοσφαίριση, όμως η απόδοση του στον μεγάλο τελικό δεν ήταν η αναμενόμενη και έτσι επιβραβεύτηκε μόνο για τη συνολική του απόδοση στα ομαδικά αθλήματα.

Page 21: αθλητικεσ απονομεσ 2012 2013

Ακολούθησε η απονομή του κυπέλου στη νικήτρια τάξη του Εσωτερικού Πρωταθλήματος για το 2012-13, ΣΤ1.

Μέσα σε ζωηρές επιδοκιμασίες και χειροκροτήματα όλοι οι μαθητές έκαναν το γύρο του θριάμβου.

Η τελική βαθμολογία ήταν : 1.ΣΤ1 35β (22αγ+13 κορ) 2. Ε2 32β (16αγ+16 κορ) 3. Ε1 31β (17αγ+14 κορ) 4.ΣΤ2 26β (16αγ+10 κορ) 5. Δ1 12β ( 5αγ+ 7 κορ) 6. Δ2 11β ( 8αγ+ 3 κορ)

Στα αγόρια είχαμε 4 αθλήματα και στα κορίτσια 3.

Page 22: αθλητικεσ απονομεσ 2012 2013
Page 23: αθλητικεσ απονομεσ 2012 2013