Я хочу сказати своє слово, 2 кл.
Transcript of Я хочу сказати своє слово, 2 кл.
![Page 1: Я хочу сказати своє слово, 2 кл.](https://reader034.fdocument.pub/reader034/viewer/2022051501/589e77561a28ab300b8b577f/html5/thumbnails/1.jpg)
Міністерство освіти і науки УкраїниВідділ освіти Маловисківської райдержадміністрації
Хмелівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів
Тема: «Я хочу сказати своє слово»
Матеріал уроку: Василь Сухомлинський «Я хочу сказати своє слово!»; Вадим Скомаровський «Пісенька». Володимир Коломієць «Ліс і лис»
![Page 2: Я хочу сказати своє слово, 2 кл.](https://reader034.fdocument.pub/reader034/viewer/2022051501/589e77561a28ab300b8b577f/html5/thumbnails/2.jpg)
Мета: формувати в учнів уміння спостерігати за навколишнім світом, вчити добирати слова для передачі краси природи, ознайомлювати учнів з життям та творчістю В.Сухомлинського, викликати інтерес до його творів, виховувати любов до рідного слова, розвивати зв’язне мовлення і читацькі навички.
Обладнання: картки для розширення поля читання, ілюстрації, роздатковий матеріал(картки).
ХІД УРОКУ
І. Організація учнів до уроку.
Продзвенів уже дзвінок, тож розпочинаємо наш плідний урок.Девіз нашого уроку: Хто багато читає, Той багато знає, Хто швидко читає, Той багато зробити встигає.ІІ. Мовна розминка.Мовна загадка:
Я лише три букви знаю, Весь у зелені буяю, Спробуй букву замінить-Хижим звіром стану вмить.
-Чим відрізняються ці слова?Читання скоромовки з дошки:
Біг додому з лісу лис.Шелестів над лисом ліс.
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку.-Прочитайте з дошки вислів.-Коли ви вже чули цей вираз? Які твори з цього розділу вже прочитали?-А зараз я вам прочитаю назви творів, а ви подумайте, що їх об’єднує? *** «Як Наталя у Лисиці хитринку купила»; «Дідова колиска»; «Сьома дочка»; «Горбатенька дівчинка»; «Соловей і жук» Сьогодні на уроці ми будемо опрацьовувати оповідання про ваших ровесників, про те, як малі учні вчилися спостерігати красу природи рідного краю і передавати це у своєму мовленні. І назва цього оповідання В.Сухомлинського співзвучна з назвою розділу «Я хочу сказати своє слово».
![Page 3: Я хочу сказати своє слово, 2 кл.](https://reader034.fdocument.pub/reader034/viewer/2022051501/589e77561a28ab300b8b577f/html5/thumbnails/3.jpg)
Але перед тим, як прочитати оповідання скажіть, будь ласка, що ви знаєте про В. Сухомлинського? (Відповіді дітей)
Коротка біографія (розповідь вчителя).
ІV. Опрацювання оповідання.
1)Читання оповідання вчителем.
-Скажіть, коли і де відбувається подія, описана в оповіданні?
-Як звали вчительку? В який клас ходили діти?
2)Словникова робота.Учні працюють на картках з метою розширення поля читання. НЕ БО СИ НЄ ГРА ЛО ЧИС ТЕ ДИ ХАЛО СУМ НЕ СКА ЗАЛА ГОЛУ БЕТРЕПЕ ТАЛО ХОЛО ДНЕ
3)Самостійне читання оповідання учнями.-В яку пору року повела Катерина Іванівна дітей в поле?-Що вчилися робити діти?4)Вправа на розвиток швидкості читання.«Кидок-зачіска». Виконується 3 рази по 30 сек.5)Аналіз змісту з елементами вибіркового читання.-Знайдіть і прочитайте опис осіннього ранку. Чому в степу було сумно?-Яке завдання поставила вчителька дітям?-Як поставились до завдання діти?Де про це сказано?-Чи можна сказати, що вчителька була задоволена відповідями учнів?Поясніть свою думку.-Хто із школярів дібрав найвлучніше слово?-Яким Валя побачила небо?Як вона про це сказала?Прочитайте.-Який у неї був настрій?-Яким діти побачили небо після Валиних слів?-Прочитайте мовчки останній абзац. Як ви розумієте його зміст?
6) Гра «Віднайди помилку вчителя»7)Розвиток зв’язного мовлення.-Яким ви бачили небо, коли йшли до школи?
![Page 4: Я хочу сказати своє слово, 2 кл.](https://reader034.fdocument.pub/reader034/viewer/2022051501/589e77561a28ab300b8b577f/html5/thumbnails/4.jpg)
-Сірим чи синім? Темним чи блакитним? Низьким чи високим?Чистим чи хмарним?А який воно мало настрій?Чому ви так думаєте?ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА.
V.Опрацювання вірша Вадима Скомаровського.«Пісенька»
1) Читання вірша вчителем.-Що хотів наздогнати хлопчик?-Прочитайте вірш мовчки і зверніть увагу на його побудову.-З чим порівнює автор пісеньку? Де вона ходить?-Яку ж пісеньку наздожене хлопчик? 2) Виразне читання вірша учнями.-Які пісні можна зустріти у дворі? У лісі?
VІ. Опрацювання вірша Володимира Коломійця «Ліс і Лис».
-Прочитайте вірш мовчки. Що робив лис у лісі? Чим він був розчулений?
Читання вірша «Луною» за вчителем.
Читання вірша «Буксиром» за сильнішими учнями.
-У якому блокноті лис писав вірші? Який у нього настрій від цього?-Як ви думаєте, про що мріє лис?-А який цей лис – добрий чи злий?Гра «Перепутанка»Конкурс «Майстер виразного читання»
VII. Римування.
До нас іде весна чудова Весела, світла…(веселкова).
Скрізь стало радісно і світло Все навкруги уже… (розквітло).
І світить сонечко згори На поле ліс і на...(двори, луги)
Зазеленіло зразу всюди, Беруться до роботи …(люди)Бо й приказка така існує,
![Page 5: Я хочу сказати своє слово, 2 кл.](https://reader034.fdocument.pub/reader034/viewer/2022051501/589e77561a28ab300b8b577f/html5/thumbnails/5.jpg)
Що день весняний рік…(годує).
VIII. Підсумок уроку.-Прочитайте речення, в яких загубилися склади.-З яких вони творів?
Хо__ть пі_нька са__ крадь__ма.Ви__ко в не__ле__ключ пе__літ__ пта___.Доб___йо___від хо__ших ду___.
-Який висновок ви зробили для себе після прочитаних?
ДОДАТКИ
![Page 6: Я хочу сказати своє слово, 2 кл.](https://reader034.fdocument.pub/reader034/viewer/2022051501/589e77561a28ab300b8b577f/html5/thumbnails/6.jpg)
![Page 7: Я хочу сказати своє слово, 2 кл.](https://reader034.fdocument.pub/reader034/viewer/2022051501/589e77561a28ab300b8b577f/html5/thumbnails/7.jpg)