8 сынып логика

Post on 13-Apr-2017

686 views 2 download

Transcript of 8 сынып логика

Апта:Күні:

Пәні:Информатика

Мұғалім аты-жөніА.С.Қали

Т.Жанұзақов орта мектебі8 - сынып

Бекітемін________

Тақырыбы: Логика және логикалық операциялар. Ақиқат кестесі.Сілтеме: • 8-сынып оқулығы;

• Стендтер.• Видео сабақтар• Флипчарт

Мақсаты Білімділік мәні:Логикалық амалдар жайлы ақпарат беру және олардың айырмашылықтарын көрсету. Логикалық амалдарды практикада пайдаланауға және есептеулерді қолдануға бағыттау. Ақиқат кестесін құруды үйретуДамытушылық мәні: Практикалық дағдыларын дамыту, өз бетінше жұмыс жасауда білімдерін пайдалана білуге, пәнге деген қызығушылығын қалыптастыру.Тәрбиелік мәні: Өз бетімен жұмыс жасауда ұқыптылық, еңбекқорлық, жинақылық, шапшаңдық қасиеттерін тәрбиелеу.

Тәсілі Оқушылардың сыни ойлауы арқылы логикалық қабілеттерін жетілдіру, жеке және топтық жұмыс қолдану. АКТ-ны пайдалану.

Нәтижесі Логикалық амалдар жайлы біледі. Логикалық амалдардың айырмашылығын түсінеді. Логикалық амалдарды практикада пайдаланады. Логикалық амалдар негізінде есептеулерді шығарады. Логика жайлы білімдерін жетілдіреді. Есептеудіөздігінен орындайды.

Сабақтың түрі:

Жаңа сабақ

Әдіс-тәсілдері:

СТО, АКТ, ЖИГСО-1, диалогтық оқыту

Пәнаралық байланыс:

Математика

Білу және тану5 минут

Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекетіПсихологиялық ынтымақтастық атмосферасын құру.

«Шаттық шеңбері»

Ынтымақтастық атмосфера орнату.Шеңберге тұрып, достарымен қол

ұстасады! Барлығы жақсы көңіл-күйде бір-біріне тілектерін айтады!

Топқа бөлу

Екілік с.ж. сегіздік с.ж. айналдыру: 1011112 – Х8

Сегіздік с.ж. екілік с.ж. айналдыру: 668 – Х2

Ондық с.ж. он алтылық с.ж. айналдыру: 4510 – Х16

Ондық с.ж. сегіздік с.ж. айналдыру: 12510 – Х8

Ондық с.ж. екілік с.ж. айналдыру: 5610 – Х2

ІІ тәсіл. Екілік с.ж. ондық с.ж. айналдыру: 110012 – Х10

Сегіздік с.ж. ондық с.ж. айналдыру: 668 – Х10

ІІ тәсіл. Он алтылық с.ж. ондық с.ж. айналдыру: А1516 – Х10

ІІ тәсіл. Екілік с.ж. ондық с.ж. айналдыру:

Үй тапсырмасын орындау. Санау жүйесі тақырыбының бақылау сұрақтарына жауап беру

10012 – Х10

Трек сызбалар арқылы ой тастау

(логикалық есеп, оқушылардың логиканы қаншалықты білетінің білу мақсатында)

Жұпта, топта тірек-сызбаларға жауап беру арқылы, оқулықты және қосымша мәліметтерді пайдаланып тақырыпты ашу

Түсіну 10 минут

Оқушыларға бағыт-бағдар беру Логика дегеніміз не?Оның негізін салушылар, түрлеріҚандай логикалық операциялар бар, оларды есептерде қолдануАқиқиат кестесін құру жолдары

Bilimland.kz index. php \kz\ catalog/lesson/11600-negizgi_logikalyd_amaldarcайтындағы математика пәніндегі «Негізгі логикалық амалдар» видеосабағын ұштастырып пайдаландым.

Топтық жұмыстарды бақылау Логикалық операциялар түрлерін анықтау, ақиқат кестесін құру, талқылау және қорғау

Қолдану 15 минут

Практикалық жұмыстарын бақылау Деңгейлік әр-түрлі тапсырмалар орындауКарточкалар толтыру

Топтық жұмыс қорғау

Bilimland.kz index. php \kz\ catalog/lesson/11600-negizgi_logikalyd_amaldarcайтындағы математика пәніндегі «Негізгі логикалық амалдар» сабағындағы тақырыптар бойынша жаттығулар .

Талдау3 минут

Жеке оқушыны, топтық ереженің орындалуын бақылау

Тақтаға шығып талдауға берілген тапсырманы орындау

Жинақтау3 минут

Топтық жұмысты бақылау Еркін талқылау әдісі арқылы тақырыпты жинақтауBilimland.kz index. php \kz\

catalog/lesson/11600-negizgi_logikalyd_amaldar cайтындағы математика пәніндегі «Негізгі логикалық амалдар» сабағындағы тақырыптар қорытынды.

Бағалау4 минут

Логика және логикалық операциялардың маңыздылығы неде?

Класстер әдісі арқылы баға беру (тақырыптың маңыздылығын ашу, көрсету)

Формативті бағалау2 минут

Өткен тақырып бойынша білім, білік дағдысы;Жаңа тақырыпты түсінуі;Практикада қолданылуы;Тапсырманың эстетикалық орындалуы.

Топты шынайы формативті бағалау

Рефлексия1 мин

Бүгінгі сабақтан алған әсеріңіз немесе не

үйрендіңіз?

Сабақ барысында сізге не ұнады/ұнамады?

Сабақ мазмұны бойынша немесе кез

келген сұрағыңыз

Үй тапсырмасы

Логика және логикалық операциялар тақырыбын оқу. 182-24 беттегі №1,2,3 тапсырма