- school15-nizhyn.at.uaschool15-nizhyn.at.ua/dosvid/urok_informatiki_4_klas_spiski.docx · Web...

Post on 29-Aug-2019

223 views 0 download

Transcript of - school15-nizhyn.at.uaschool15-nizhyn.at.ua/dosvid/urok_informatiki_4_klas_spiski.docx · Web...

Конспект урокуз інформатики

на тему:«Списки. Послідовні списки у текстах»

Сенько Юлія Миколаївна

Ніжин-2017

Тема: Списки. Послідовні списки у текстах.

Мета:

навчальна: сформуватисвідомі знання з даної теми, закріпити правила поведінки в школі, навчити створювати нумеровані, марковані та багаторівневі списки;

розвивальна: розвивати мислительні процеси дітей та моторику рук, сприяти всебічному розвитку;

виховна: виховувати інтерес до вивчення інформатики.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор,

картка-завдань (додаток 1.)

Програмне забезпечення: Microsoft Office Word 2007, Office (Linux).

Хід уроку

І. Організаційний етап

«Барометр настрою»

Щоб задати тон нашому уроку, скористаємося «Барометром настрою».

Рішучість до нас на урок завітала,

аж ось енергійність її наздогнала.

Завзяття з умінням до класу прийшли

й любов до знань із собою взяли.

Терпіння й активність теж не забарились,

і творчість, звичайно, до класу з’явилась.

Якщо об’єднати ці риси в єдине ціле,

то можна сміливо нам братись за діло.

Якщо ж вони стануть усі в один ряд,

то вийде відмінний у нас... (результат.)

ІІ. Актуалізація опорних знань

Для того щоб ви могли виконати практичне завдання мені потрібно перевірити ваші теоретичні знання.

Сьогодні ми побачимо – хто швидший і спритніший,А також всі дізнаємось, хто тут найрозумніший!

   Правильна відповідь оцінюється в 1 смайлик. Усне опитування:                                       Незакінчене речення: 1. Редагування – це… (Виправлення помилок у документі.)2. Перш ніж форматувати текст потрібно його… (Виділити.)4. Щоб створити новий документ… (Файл/Створити.)                                      Мікрофон:1. За допомогою якого пункту меню можна відкрити створений документ? (Файл/Відкрити.)2. Форматування шрифту – це? ( Розмір, колір, накреслення.)3. Щоб скопіювати текст користуються пунктом меню? (Правка/Копіювати)4. Щоб зберегти документ, потрібно пункт меню? (Файл/Зберегти.)

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Розв’яжіть ребус:

(Відповідь: список)

(Відповідь: нумерація)

(Відповідь: маркування)Учитель. Сьогодні на уроці ми навчимось створювати списки(багаторівневі, нумеровані, марковані).

О=У

ння

IV. Вивчення нового матеріалу

Розповідь учителя (з демонструванням презентації на екрані)

У текстовому процесорі Word 2007 можна створювати списки трьох типів:

маркований, у якому кожний абзац на початку позначається деяким спеціальним символом (маркером) ;

нумерований, у якому на початку кожного абзацу вказується його номер. Порядковий номер абзацу в списку може задаватися числом (записаним арабськими або римськими цифрами), літерою алфавіту або числівником.

багаторівневий, у якому абзаци пронумеровані за їхньою ієрархічною структурою. Максимальна кількість вкладень елементів багаторівневого списку – 9 рівнів.

Існує кілька способів оформлення деякого фрагмента тексту у вигляді маркованого чи нумерованого списку.

І спосіб. Основний.

Для початку введення списку слід розмістити курсор у потрібному місці документа і виконати Основне>Абзац>Маркери або Нумерація . У поточному місці документа з’явиться маркер або номер того виду списку, який використовувався останнім. Для вибору іншого виду списку слід вибрати кнопку біля потрібного типу списку та у відкритому переліку Бібліотека маркерів або Бібліотека нумерованих списків вибрати необхідний варіант оформлення. Після цього можна вводити перший елемент списку.

ІІ спосіб. Автоматичне створення списку. Розмістивши курсор у потрібному місці документа, слід увести спеціальні умовні символи, які визначають вид бажаного списку, і натиснути клавішу Пропуск. Одразу ж умовні символи перетворяться на відповідний маркер або номер. Далі можна розпочинати введення першого елемента списку.

ІІІ спосіб. Перетворення на список. Якщо деякі абзаци тексту, введеного раніше, потрібно оформити як список, то слід виділити ці абзаци і вибрати на Стрічці кнопку відповідного типу списку: Маркери, Нумерація . Для вибору іншого виду списку слід вибрати кнопку. Для створення багаторівневого списку на Стрічці слід вибрати кнопку Багаторівневий список і варіант оформлення списку в бібліотеці списків. Далі потрібно вводити елементи списку, змінюючи за потреби їхні рівні вкладеності. Для цього використовуються кнопки Зменшити відступ (перехід на рівень вище) або Збільшити відступ (перехід на рівень нижче), які розташовані на Стрічці в групі Абзац. Збільшити рівень вкладеності можна також натисканням клавіші Tab, зменшити – Shift + Tab. Нумерація елементів списку змінюється автоматично. Аналогічно можна змінити рівень раніше введеного елемента, попередньо виділивши його. Форматування списків За необхідності

користувач може відформатувати створений список: змінити вид маркера, його формат, спосіб нумерації, розташування списку тощо. Для цього слід виділити потрібні елементи списку і використати потрібні елементи керування міні-панелі, групи Шрифт і Абзац вкладки Основне, діалогових вікон тощо. Для змінення відступів елементів списку від поля також використовують маркери на горизонтальній лінійці.

Створення нумерованих списків

Натисніть клавішу «Enter».

Автоматично з’явиться «2.».

Створення маркованих списків

Якщо провести аналогічні дії, то

Багаторівневі списки

Далі виділимо текст правою кнопкою миші.

Оберемо нумерований тип списків:

Оберемо багаторівневий список:

V. Фізкультхвилинка

А зараз, шановні діти давайте поглянемо на екран (слайд з фізкультхвилинкою) .

VI. Формування вмінь та навичок

Повторення правил роботи за комп’ютером.

Практичне завдання

Картка-завдання

Завдання : створити за зразком.

За призначенням будівлі поділяють на такі: житлові громадські промислові сільськогосподарські

Пори року:

1. весна2. літо3. осінь4. зима

За кількістю поверхів будівлі бувають:

малоповерхові багатоповерхові підвищеної

поверховості висотні

Відмінники початкових класів:

1. 2 класa. Гузич Анастасія

1. Відкрийте головне меню(Пуск).2. Завантажте Office.3. Оберіть текстовий редактор.4. У новому документі створіть нижче наведені списки.5. Збережіть документ Робочий стіл Папка «4 клас»

Папка «4-(В,Г)».6. Продемонструйте результати роботи викладачеві.

b. Якимович Анастасіяc. Яцута Олександр

2. 3 класa. Легкий Владиславb. Муха Ярославc. Трофімов Максимd. Колода Соломія

3. 4 класa. Вовкодав Назарb. Лозицький Ілляc. Муха Богдан d. Терлецька Ілона

Релаксація

(Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору.)

Полетів метелик вгору, полетів метелик вниз. Клас він облетів по колу, сів на парту, сів на ніс. В іншу сторону по колу політав — і до вікна. Хай літає він на волі. До уроку нам пора!

VIII. Підбиття підсумків уроку

1. Навіщо людям списки?

2. В чому різниця між нумерованим і маркованим списком?

3. Що це за такий багаторівневий список?

4. Як створити багаторівневий список?

Додаток 1.

Картка-завдання

За призначенням будівлі поділяють на такі: житлові громадські промислові сільськогосподарські

Пори року: 1.весна2.літо3.осінь4.зима

Відмінники початкових класів:1.2 клас

e. Гузич Анастасіяf. Якимович Анастасіяg. Яцута Олександр

2.3 класh. Легкий Владиславi. Муха Ярославj. Трофімов Максимk. Колода Соломія

3.4 класl. Вовкодав Назарm. Лозицький Ілляn. Муха Богдан o. Терлецька Ілона

1.Відкрийте головне меню(Пуск).2.Завантажте Office.3.Оберіть текстовий редактор.4.У новому документі створіть нижче наведені списки.5.Збережіть документ Робочий стіл Папка «4 клас» Папка «4-(В,Г)».6.Продемонструйте результати роботи викладачеві.